Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Renata*.

Sałatki z kuskusem znacie fajne przepisy?

Polecane posty

Gość Renata*.

:-) Proszę o sprawdzone przepisy na sałatkę z kuskusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz słyszę o sałtkach z kuskusem, jak to smakuje? Dobre jest to? Gdzie taki kuskus kupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata*.
Podnoszę temat :-) Anija Kuskus jest pyszny musisz spróbować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jekaterrina
1.Kuskus, ogórek, pomidor, feta, sok z cytryny (sporo), oliwa, sól pieprz do smaku. Zostawić do przegryzienia na godzinkę. Bardzo pasuje do tego świeża mięta. 2. Kuskus, awokado (w kostkę, więc musi być dojrzałe ale nie aż tak, żeby się "maziało"), czerwona papryka w kostkę, usmażona z przyprawami (np. ras el hanout) pierś z kurczaka, natka pietruszki. Oliwa, sok z cytryny, sól, pieprz. 3. Kuskus, cieciorka z puszki, pomidorki koktajlowe, ocet balsamiczny, olej z pestek winogron (oliwa mi tu nie pasuje), szczypiorek, sól, pieprz. 4. Kuskus, groszek mrożony, krewetki, na sos ocet ryżowy, zmiażdżony ząbek czosnku, oliwa (albo pół na pól oliwa i olej sezamowy), sól i pieprz. Posypać prażonymi siekanymi orzechami nerkowca albo ziemnymi (najlepiej niesolonymi). Pasuje kolendra jak ktoś lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zakochałam w jednej sałatce z kuskusem :D kuskus + kukurydza z puszki + papryka czerwona (świeża) + ogórek świeży + szczypiorek + sól/pieprz + majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fenk ju macz.
Potwor - tez ja uwielbiam, tylko dodaje jeszcze czosnek i pietruszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Kuskus, zielony ogórek pokroić w kostkę, pomidory w kostkę, oliwki zielone i sos winegret. Proste i pyszne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza kuskus
plus zgrilowane pomidorki koktajlowe do tego pokrojona feta, mozarella i prażone orzechy pistacjowe. całość zalać oliwą z czosnkiem i ulubionymi przyprawami. Zostawić na godzinę, dwie w chłodnym miejscu, aby smaki przeszły. Pycha! Można posypać całość świeżymi ziołami i szczypiorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za fajne pomysły. Jakoś nie miałam ręki i smaku do tej kaszy a szkoda bo szybko się ją robi. Z mozarellą na pewno zrobię. A coś jeszcze na pikantnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robik33
Ja to lubię dobrze zjeść, a moja żona o tym wie ;D Trochę tych portali z przepisami znam i jest z czego wybierać. Ostatnio to chyba najczęściej szukamy przepisów na portalu www.kulinarnatv.pl . Tu mi żonka jakiś czas temu wynalazła taką potrawę jak łosoś z whiskey (konkretnie z Jackiem Danielsem)...po prostu niebo w gębie! A w sumie dość proste w przygotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy kasza jaglana nie jest znacznie zdrowsza od kuskusu? Wyglądają podobnie, ale jaglana ma masę wartości odżywczych. Ja gotuję ja na sypko + posiekane suszone pomidory + pokrojone awocado. Można dodać oliwki. Samo zdrowie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×