Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klementyna80

Pytanie do mam dzieciaczków z in vitro

Polecane posty

Gość Klementyna80

Witam miłe panie :) Wiem, że jest nas tu sporo na tym forum. Ja również mam synka tylko dzięki icsi. Ostatnio zrobiło się głośno na temat podejścia kościoła do dzieci z in vitro. Kiedyś nie interesowała mnie ta kwestia a katoliczką jestem bardziej z tradycji niż przekonań. Jednak teraz bolą mnie słowa wypowiadane przez przedstawicieli kościoła na temat dzieci poczętych w ten sposób. Odbieram to osobiście i wzbiera we mnie wściekłość jak słyszę, że moje dziecko jest nazywane Frankensteinem lub mutantem. I tu moje pytanie do mam, które mają dzieci dzięki in vitro. Jak wy to odbieracie i czy chrzcicie swoje maluchy? My z mężem zdecydowaliśmy się nie chrzcić naszego synka i zrezygnowaliśmy ze ślubu kościelnego mamy tylko cywilny. Nie chcemy z kościołem mieć nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna80
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna80
Hej Bronka a jak twoja rodzina zareagowała, na to ze nie ochrzciliście dziecka. Moi nic nie wiedzą, że syn jest z in vitro. Nikt o tym nie wie i rodzina jest oburzona zwłaszcza teściowa. Bo jak to bez sakramentów!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosciol katolicki nie popiera
in vitro wiec slusznie robicie odchodzac z kosciola. Albo rybka albo pipka. Albo zyje sie zgodznie z regulami kosciola a lbo sie z niego wystepuje. Waszym wyborem bylo in vitro i ok wiec z kosciola katolockiego powinniscie odejsc. Proste jak drut. Nie mozna sobie wybierac z zasad kosciola tylko takich jakie w danym momencie mi pasuja. Ogolnie nic nie mam do in vitro byleby tylko w przyszlosci moje dzieci (juz dorosle) nie musialy placic podatkow, ktore pjda na lecznie waszych dzieci bo okaze sie, ze jednak takie sztuczne twory sa slabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efer
ja mam 2 dzieci po in vitro . jestem katoliczka ale nie praktykuje i dzieci nie chrzcilam. rodzina sie nie miesza. tesciowie troche krecili nosem ale zrozumieli ze nic im do tego. tak prawde mowiac to mnie to nie interesuje co kosciol o tym mysli. akurat oni tacy swieci nie sa w watykanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efer
kosciol katolicki ty wiesz ze watykan sam ustala prawa jakie mu pasuja? to jedno wielkie bagno i polityka. z religia nie ma nic wspolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskada24
Witaj autorko, ja co prawda nie mam dziecka poczetego z in vitro, ale tez ani nie ochrzcilam jej, a slub mam tylko cywilny. Za to strasznie oburza mnie jak kosciol patrzy na dzieci poczete z in vitro. Ogolnie ja bylam wychowana w wierze katolickiej, jednak mimo, ze wierze, ze ktos nad nami czuwa to jednak nie wierze w kosciol. Sama zobacz, do wypowiadania sie na tematy, ktore w ogole ich dotyczyc nie powinny to leca pierwsi , ale zeby np. rozpoczac temat pedofilii wsrod ksiezy to nikt sie nie odezwie. Banda ignorantow. Nie przejmuj sie tym, co mowi "kosciol". Dla nich nawet uzywanie antykoncepji to zabijanie dziecka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reginkaaa
Ale czemu się dziwisz reakcji Kościoła? Musiałaś poświecić parę sztuk swoich dzieci (czyt. pozabijać) aby wykształtować jedno. Najpierw pod płaszczykiem pięknych słów pozbawiacie życia własne dzieci a potem dziwicie się reakcji Kościoła i ubieracie "zabijanie" w piękne usprawiedliwiające słówka, typu selekcjonowanie zarodków itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihi ta ja
wy sie przejmujcie dzieciaczkami które żyją w biedzie , patologi a nie qrde zarodkami sie przejmujecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosciol katolicki nie popiera
efer " kosciol katolicki ty wiesz ze watykan sam ustala prawa jakie mu pasuja? to jedno wielkie bagno i polityka. z religia nie ma nic wspolnego" xxxxxxxxxxxxx KK nie ma nic wspolnego z wiara chrzescijanska. Inne koscioly, chociazby reformowane bardziej sa zwiazane z chrzescijanstwem. To raz. Dwa, oczywiscie, ze Watykan jako glowa KK ustala swoje zasady. I katolik powinien sie tych zasad trzymac. Wiec uczciwe jest wystapienie z KK jezeli chce sie miec dziecko metoda in vitro. Mnie zadne grzechy :D nie interesuja. Interesuje mnie jedynie zdrowotna strona tego zagadnienia a mianowicie czy te dzieci jako dorosli juz ludzie nie beda np: czesciej chorowac na jakies powazne choroby. W takim wypadku nasze dzieci musialyby pracowac na leczenie tychze. I w sumie takie osoby tez moga miec problemy z plodnoscia kiedys.... :O Troche to przerazajace jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biubi
Skoro nie chcesz mieć nic wspólnego z kościołem to po co zwracasz uwagę na to, co mówią jego przedstawiciele? Nie od dziś wiadomo, jakie jest stanowisko kościoła. Wiele osób świeckich jest również przeciwnych invitro ale skupiasz sie wyłącznie na dostojnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigiera
Kościół katolicki nie popiera- święte słowa!!! Ja swojemu synowi zawsze będę wpajać żeby tylko nie brał sobie kobiety, która pochodzi z in vitro :o cholera wie co to za egzemplarz będzie pod względem zdrowotnym. Kiedyś bezpłodni się nie rozmnażali to i w genach bezpłodność nie była przenoszona, poza tym badania wykazuja, ze te dzieci częściej zapadają na ciężkie choroby- nie chciałabym żeby mój syn brał sobie na głowę taką kobiete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze zrobiłaś, ja nie mam dzieciaczka po przez in vitro ale gdybym nie mogła to na pewno bym się zdecydowała ... W Boga możemy wierzyć ale nie w kościół i księży , bo to co nam przedstawia teraz religia to granica naszej już wytrzymałości . Co raz więcej ludzi decyduję się by zrezygnować a raczej nie praktykować , tylko starsi jeszcze się trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa jestem czy ta
która tak pilnie broni KK nie używa żadnej antykoncepcji poza mierzeniem temperatury? Bo to oczywiscie też przykaz kościola ze nawet prezerwatywy są złe. Świat idzie do przodu a kościól dalej prezentuje postawę średniowieczną i niestety coraz wiecej osób przez to się od niego odwraca bo czasy się zmieniają i pewne zachowania niestety ale trzeba dostosowac do potrzeb. Kościól tworzą ludzie, a ludzie bywają omylni w wielu kwestiach. Można wierzyć w Boga, ale nie wierzyć w ludzi. w 10 przykazaniach nie ma nic o prezerwatywach, invitro i glosowaniu na Kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biubi
Prawdę powiadasz, jak był ostatni sobór watykański jakoś 40 lat temu to była propozycja, żeby kościół pozwolił stosowac tabletki antykoncepcyjne i wielu uczestników było za, jednak na skutek nacisków pewnej grupy biskupów papiez się ugiął i zmienil zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaakjskadjd
dziewczyny wy nie musicie z kościołem mieć nic wspólnego ale nie odwracajcie się od Boga Żywego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaakjskadjd
a takie tam szczegóły to sprawa indywidualna między Bogiem a każdą osobą, ci kościelni też kiedyś staną przed sądem, każdy niech pilnuje swojego życia i chroni najbliższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna80
Moim zdaniem in vitro to indywidualna sprawa każdej pary, która się na to decyduje. Co do zdrowia nie ma badań, które potwierdzają, że dzieci poczęte tą metodą zapadają na ciężkie choroby. Jedyne czego można się obawiać to fakt, że dziedziczona możne być niepłodność. Pierwsza kobieta z in vitro jak i jej siostra oraz miliony innych ludzi posiada zdrowe potomstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna80
Nie objaśnialiśmy nikogo, że syn jest z invitro bo niestety żyjemy w państwie Kościoła Katolickiego, który jest okrutny i nietolerancyjny na każdą odmienność. Nie chcemy żeby nasze dziecko było piętnowane w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół katolicki nigdy nie potępiał dzieci z in vitro ani ich nie piętnował. Proponuje przeczytać OŚWIADCZENIE ZESPOŁU EKSPERTÓW KEP W SPRAWIE METODY IN VITRO (24.03.2010) - jeśli ktoś rzetelnie podchodzi do sprawy to warto, a nie pisać puste oskarżenia, bo Kościołowi nie chodzi o potępianie dzieci tylko obronę tych które nie miały szansy się urodzić, bo zostały zamrożone oraz o to by nikt tymi poczętymi dziećmi nie będzie sobie manipulował w laboratorium jak mu sie podoba. Rozumiem, że nikt z was nie zaprzeczy, że te kilku dniowe embriony to dzieci więc sprawa staje się jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli piszecie o obciazeniach dzieci z in vitro to na pewno bardziej ( co udowodnione) sa obciązone dzieci alkoholikow i narkomanow a jakos kosciol nie potepia gdy sie rozmnazaja. Co do dzici z in vitro to przynajniej jest gwarancja,ze sa dziecmi bardzo chcianymi, kochanymi , a rodzice sa zgodni i kochajacy sie, skoro przeszli wspolnie wszytkie procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci są zdrowe i normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam córkę która poczęła się metodą in vitro. To jakaś bzdura ze te dzieci są mniej rozwinięte czy chorują. Ja przynajmniej nic takiego nie zaobserwowałam a wiele takich dzieci znam. Nikt w mojej rodzinie nie wie ze moja corka zostala w ten sposob poczeta znając polskie realia ludzie obgaduja i gadają a w tym najbardziej jest poszkodowane dziecko dlatego zostala ochrzczona jak inne dzieci W Uk jeżeli para stara się o dziecko dłużej niż 3 lata jest wysyłana od lekarza rodzinnego do szpitala i podejmuje możliwe środki do leczenia niepłodności. Tak też było w moim przypadku ta procedura jest darmowa jeśli jest to 1 sze dziecko. Wierzę w Boga i wierzę w lekarzy. Niepłodność to choroba jeżeli wyczerpało się wszystkie możliwe możliwości, dlaczego nie mamy mieć prawa do bycia rodzicami. Ludzie leczą raka leczą inne choroby są na to różne operacje zabiegi rąk samo jest w tym przypadku. Wierze ze jeżeli jest się dobrym człowiekiem trafi się po śmierci tam gdzie jest dobrze .. nie czuję się ze jestem złym człowiekiem bo bardzo pragnęłam zostać mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie poczytacie naukowych zrodel nt in vitro? Nie morduje sie zarodkow tylko mrozi - na nastepny raz lub dla dlugiej kolejki czekajacych na zarodki,gdy z wlasnymi nie wychodzi Choroby? Wezcie na chlopski rozum ,ze ludzie czesto maja problemy zzajsicem w ciaze z powodu przebytych chorob, dzieci z takiego powdu moga bayc czasem bardziej chorowite, ale nie musza, wiec nie bardziej niz po innych pzrecietnych rodzicach. To tak łopatologicznie. Znam chlopca 13letniego z in vitro, rodzice tego nie ukrywaja, sa z nigo dumni - najlpeszy uczeń, wysportowany. Takie dzieci sa zreszta zawsze zadbane, kochane, bo wyczekane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obrońcy zycia jakos nie boja sie, jak obciazone bedzie dzicko gwałciciela, a pzryczepiaja sie do in vitro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KK w Polsce jest tak skompromitowana instytucją, ze dla mnie nie jest zadnym autorytetem moralnym. Madrzy ksieża- ks Boniecki, Lemański - odsunieci od mediow ( dobrze ze sie ostal przyzwoity Tygodnik Powszechny) > Doszukuje sie zla w in vitro , tymczasem "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrawiam z rodzicami z dziecmi urodzonymi z in vitro. Prosze o kontakt na jan.wielki1965@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O.N.A
Dnia 17.04.2013 o 21:13, Gość kosciol katolicki nie popiera napisał:

in vitro wiec slusznie robicie odchodzac z kosciola. Albo rybka albo pipka. Albo zyje sie zgodznie z regulami kosciola a lbo sie z niego wystepuje. Waszym wyborem bylo in vitro i ok wiec z kosciola katolockiego powinniscie odejsc. Proste jak drut. Nie mozna sobie wybierac z zasad kosciola tylko takich jakie w danym momencie mi pasuja. Ogolnie nic nie mam do in vitro byleby tylko w przyszlosci moje dzieci (juz dorosle) nie musialy placic podatkow, ktore pjda na lecznie waszych dzieci bo okaze sie, ze jednak takie sztuczne twory sa slabsze.

Lepiej miej nadzieje żeby nie okazało się ze Twoje dzieci mogą mieć problemy z płodnością bo jeszcze skorzystają z metody sztucznego zapłodnienia i jakie wtedy będzie rozczarowanie dla takiego bogobojnego ...a jak Ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Każdy uważa ze dziecko z invitro to mutant jest zje..bem genetycznym - sorry ale inaczej się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×