Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona27......

dziecko a rottweiler

Polecane posty

Gość ona27......

witam mam pewien problem natomiast mam faceta ktory mieszka 400 km odemnie kochamy sie bardzo oboje zdecydowalismy aby zamieszkac razem tylko ze ja mam 19 miesiecznego synka a on 4 letniego rottweilera troche sie obawiam relacji psa z dzieckiem. czy ktos ma takiego psiaka w domku ktory wychowuje sie razem z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysoka*studentka...
nie wiem, ale wiem, że się pisze ode mnie (oddzielnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychol de.*
Uspij dziecko albo oddaj do adopcji. Pies nie bedzie zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
jak macie takie komenty zostawiac to lepiej nie piszcie wogole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzecko masz w dosyc stresogennym wieku.Zapewne jest wszystkiego ciekawe, i jeszcze nie ma o tyle wpojonej wiedzy, e psu mozna poprzez pociagniecie, czy inny manerw bol zadac,lub go rozlosic Na twoim miejscu stopniowo przywyczajalabym dziecko z psem, zawsze,ale to podkreslam zawsze bedąc przy nich, jedna osoba kontroluje psa( mowie o mowie ciala),druga osoba dziecko Pies ,ktory nie wykazuje zaintereoania do tego, aby dziecko go nie dotykalo,nie glaskalo,nie podchodzilo do niego, trzeba to uszanowac, nie zmuszac,nie strofowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
oczywiscie piesek jest z rodowodem plus bedzie nosil kaganiec ale nadal jakies obawy sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasza-Zade
Jeżeli pies nie jada surowego mięsa, to możesz być spokojna 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
i do tego jest bardzo przyjaznie nastawiony do ludzi ale za czym idzie to jest jednak rottweiler wszechobecnie znany jako rasa agresywna i niebezpieczna choc byc moze to tylko media tak naglasniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypsiarz
Oho... niedługo gdzieś przeczytamy, że rottweiler odgryzł dziecku twarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
heh Arran by zjadl wszystko;P ostatnio nawet polknol torebke po herbacie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No juz bez przesagy, aby pies w domu mial skuty pysk :/ Nie jest to godne traktowanie zwierzat.O ile rozumiem na spacer pysk zakneblowac, tyle w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
no wlasnie media naglaszaja tylko te zle przypadki a nie mowi sie tez o dobrych stronach tej rasy. na poczatku chcialabym aby piesek nawet w domu chodzil w kagancu dopoki sie ze soba nie oswoja. czasami juz sama nie wiem. nie zrezygnujemy z tej milosci tylko dlatego ze ja mam synka a on ma psiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
ja mam 2 takie psy i dwoje dzieci. Sa najlepszymi przyjaciolmi :) U mnie w rodzinie bylo juz kilka rottkow ( w sumie 4- kazdy dozyl sedziwego wieku 14lat) i nie bylo zadnych nigdy problemow. Jesli twoj facet ma wiedze na temat psow, ich psychiki i wie jak postepowac prawidlowo nie masz o co sie martwic. (post prawidlowo- pies zna swoje miejsce w stadzie, wie, ze wy jestescie wyzej niz on, dziecko rowniez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam rottweilera i dziecko
Autorko nie pytaj na tym forum bo nie dowiesz sie nic wartosciowego. Dziwne ze najwiecej do powiedzenia maja ci, ktorzy rottweilera w zyciu nie mieli. Ja mialam, przez 10 lat. Pies kochal ludz i suki, z innymi psami sie niestety niedogadywal (moze dlatego ze byl pogryziony przez psa jako szczeniak-nie wiem). Kiedy pies mial 4 lata urodzilo sie nasze pierwsze dziecko. Tez sie obawialam jak to bedzie ale nie ze wzgledu na rase tylko dlatego ze pies byl naszym pupilkiem a tu nagle mial sie pojawic ktos nowy. Wszystko poszlo dobrze, pies polubil dziecko, nie byl wylewny ale przyjacielski. Tylko ze ja dziecka samego nie zostawialam z nim nigdy (zaden pies nie powinien zostawac sam z dzieckiem). Czy Wasz pies zna Twoje dziecko? Pewnie tak. Wazna rzecza jest zeby on nie poczul sie nagle odrzucony bo skojarzy to z nowym przybyszem. I mam pytanie: czy Ty sie boisz tego psa? czy on Cie slucha? To bardzo wazne bo psy tej rasy musza miec kochos silnego(chodzi o psychike). Jesli pies siediz np na kanapie i kazesz mu zejsc a on zawarczy to juz nie jest dobrze (taki przyklad tylko). Najlepiej popytaj na forum dla milosnikow psow (dogomania.pl moze byc). Tylko odpowiedz sobie sama szczerze jakie Ty masz podejscie do tego psa, bo z gory mowie ze jesli nie bedziesz potrafila byc w hierarhii rodziny nad nim to nici z Waszego mieszkania razem. Powiem jeszcze ze znalam wiele osob ktore mialy te psy i bylo wsrod nich kilka, ktore tej rasy nigdy nie powinny w swoje rece dostac-psy ich nie szanowaly. To wlasnie prowadzi potem do problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam rottweilera i dziecko
mi facet nie proponuje dokladnie o to chodzi-o niejsce w stadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahmed 22lata
Jak pies może być wylewny? Autorko z ignoruj wpis z 18:19 to jakaś idiotka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam rottweilera i dziecko -- juz nie przesadzaj, ze tutaj nic wartosciowego autorka sie nie dowie Tym samym sam pogrązasz sie udzielając porad- wedlug mnie trafnych Mam obszerną wiedze na temat psow, ale rowneiz mam na uwadze,ze psu tez nalezy sie szacunek ,i nie mozna pozwalac dziecku na robienie sobie z nim co chce Pies powinien byc karny, ale dziecko równiez powinno byc zdyscyplinowane , tak aby dwoje respekt do siebie zachowywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
kaganiec? :) KOchana zrob tak- zanim pies pozna dziecko niech pozna jego zapach- przywiezcie mu pieluszke czy inna rzecz z zapachem dziecka. KIedy dojdzie do spotkania psa i dzidzi dobrze byloby gdyby pies byl poza domemm kiedy dziecko przyjedzie. CHodzi o to, aby dziecko bylo JUZ w domu7 gdy pies je pozna. Dajcie mu powachac np nozke dziecka trzymajac je na rekach, TYLKO Pies majacy chora psych atakuje nagle- ten taki pewnie nie jest bo juz bys zauwazyla ;) Obstawiam, ze bedzie bardzo zaciekawiony ( jesli to suka bedzie na 99% barrdzo przyjazna) POzwalajcie podchopdzic do dziecka, wachac je etc-poznawac je poprostu ;) NI eszczedzcie mu przysmakow, czulych gestow a gdy dziecko podrosnie nie powalajcie aby g meczylo i wlaczajcie je ( dziecko) do treningow ( taki pies, i kazdy wlasciwie, potrzebuje stalych trenigow, duzo biegania etc) Mam na mysli wykonywanie polecec wydanych przez dziecko gdy bedzsie umialo juz mowic, albo przez was- ale z dzieckiem i niech to ono nagradza psa z adobre zachowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
chociaz pewna jestem, ze znajda wspolny jezyk- czytaj przysmaki, ktore male dzieci baaardzo chetnie rzucaja psom ;) pomagaja budowac silna ich wiez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
powiem szczerze ze jeszcze psiaka troche sie obawiam ale moj partner caly czas mi mowi ze mam byc wobec niego stanowcza, uwazam ze psiak wie gdzie jest jego miejsce bo moj facet mysle ze wychowal go bardzo dobrze i ma dosc duza wiedze na temat tej rasy psow. Arran jak na rottweilera jest bardzo przyjazny skacze lize i ogolnie taki radosny piesek. byc moze tylko media naglasniaja najgorsze przypadki z ta rasa psow i ogolnie sie przyjelo ze sa agresywne i niebezpieczne bo patrzac na Arrana nie widze na chwile obecna w nim zadnej agresji taki duzy szczeniak;) tym bardziej ze to rasowy pies pochadzacy ze szkockiej renomowanej hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
DOdam, ze wbrew opini negatywnych na temat tej rasy ( nieslusznej opinii) te psy sa jak gigantyczxny mis i NAJLEPSZY przyjaciel calej rodziny. 7Jesli sa ulozone i traktowane odpowiednia ( to co pisalam wyzej- ma wiedziec, ze wy jestescie sz3efami, dziecko tez- wy dajecie jesc i wy miche zabieracie, wy decydujecie o wszystkim) nie ma ZADNYCH z nimi problemow. A takie historie, ze pies zagryzl dzieecko wynikaja TYLKO z bledow ludzi, ktorzy pozwalaja psuy przejac przewodnictwo w stadzie, nie szkola psow itd- co moze w rezuultacie prowadzic do katastrofy. Znam mnostwo rotkow i ANI Jeden nie ste agresywny, kazdy uwielbia dzieci- nawet moja suka, ktora byla krzywdzona przez kogos i ( jest adoptowana) i generalnie bala sie dzieci gdy do nas trafila. Wyszla na ludzi w kilka miesiece ( no na psy :)) i jest z nami 6 lat- a dzieci najchetniej by wszystkie wylizywala i przytulala sie od nich ( nawet mijane na ulicy! :O ) bedzie dobrze autorko ;) a jak pies nei byl szkolony- to polecam ;) Ps. najwecej pogryzen jest jedank spowodowanych przez male psy, nie pewne siuebie ktore musza czyms nadrabiac- rotki nei musza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
ale z tymi przysmakami to bardzo dobra mysl dziekuje za podpowiedzi bo wiecie jak to jest moj partner moze zachwalc psiaczka jaki on jest lagodny itp a w moim umysle i tak jest obraz przedstawiany w mediach choc naprawde psiak jak go znam to jest bardzo przyjaznie nastawiony do ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
jak na rottweilera :) KOchana te psy sa wlasnie takie! radosne, kochane i zrobia wszystko dla swojej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie ma co ukrywac, ze dzieciaki niektore sa bezkrane kiedy dokuczają zwierzeciu ,czy sie nawet nad nim znecają, rozic nie reaguje, bo mysli ,ze to super zabawa, a ponzniej placz jak psina straci ciepliwosc, lub z nawet z zadanego jemu bolu chapnie Zawsze pod czujmym okiem zerkalam na dzieci czy nie sa zbyt natarczywe do psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona27......
napewno tez malego bedziemy uczyc i przyzwyczjac do pieska nie pozwolimy zeby go mietolil szrpal lub zrobil mu krzywde. Mam pytank do mi facet nie proponuje czy uwazasz ze kaganiec dla pieska w domu bedzie zbyteczny nawet od pierwszych dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerwazy99999915
jezeli masz faceta co ma psa z rodowodem to: kiedys pewnie musial za niego sporo zaplacic, a to oznacza, ze to prawdopodobnie konkretny czlowiek, ktory wie czego chce i nie kupuje kota w worku. zapewne tez kocha zwierzeta, a to dobrze swiadczy o czlowieku. wychowac takiego psa to tez nie byle co. dwa domy dalej mamy z zona zaprzyjazniona pare z jednej z bardziej renomowanych francuskich hodowli rottweilerow. suka jest tak przyjazna w stosunku do mnie i do zony, ze nie mozemy absolutnie zlego slowa powiedziec. dodatkowo taki pies to wspanialy obronca domu. nasi znajomi maja 4 letnia coreczke wiec opowiadam ci przyklad z zycia wziety. polecam kontakt z jakims renomowanym forum internetowym poswieconemu tej tematyce i nie zwracac uwagi na wszelkiej masci oszolomow szukajacych taniej sensacji w sieci bo jakis to jeden czy drugi zwierzak kogos pogryzl. to ze wujek zony mocno chrapie w nocy to to ma zaraz oznaczac, ze wszyscy wujkowie glosno chrapia? trzeba byc idiota i kompletnym laikiem by z gory w sposob negatywny traktowac jakies zwierze. zadne zwierze nie zaatakuje czlowieka, jesli nie jest chore lub glodne albo zestresowane. dlatego tez przed wami odpowiedzialne zadanie musisz nauczyc dziecko respektu do psa i odwrotnie. mysle, ze bedzie pozytywnie:) a rottweiler to wspaniala rasa psow. wystarczy troszke poczytac o tej rasie w sieci. najwazniejsze, ze sie kochacie trzymam kciuki i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
moim psom i psom moich rodzicow mznaby wlozyc cos do paszczy i wyjac :) i nawet nie burkna :) 7Jesli pies jest z dobrej hodowli, rodowodowy i ulozony nie masz sie czym martwic. Napewno polubi malego :) Moj mlodszy synek mial rok gdy kupilismy mlodszego psa i uwierz, sa najllepszymi przyjaciolmi. KIedy maly ubiera buty ( ma 4 lata) pies sie cieszy i czeka grzecznie przy drzwiach :) Zawsze od malego razem bawia sie w ogrodzie i moj synek nei chce wychodzic bez niego :) PIes slucha go tak samo jak nas- ale od malego kladlam na to nacisk, zeby uczestniczyl w trenigach. ( sama szkole psy) Jak pies nie usiadl- nie odstal nagrody i kiedy jeszcze dobrze nie umial mowic pies go sluchal ( mozna na gesty tez nauczyc psa, takl tez robilismy) wejdz na forum rottka.pl tam jest dzial psy i dzieci zobacz jakie grozzzzne bestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi facet nie proponuje
uwazam, ze kaganiec jest zbedny ;) no i negatywnie moze sie kojarzyc z dzieckiem- rozumiesz- zakaldaja mi kaganiec, czylii cos jest na rzeczy.. a tego nie chcecie Trzeba pozwolic mu milo skojarzyc fakt poznania dziecka = przysmaki ;) no i koniecznie dajcie mu poznac zapach first ;) A tak jak gerwazy napisal- to jest wspaniala rasa i odkad moja ciotka kupila pierwszeg0o rotka gdy bylam mala, w calej mojej rodzinie nie pojawil sie juz innej rasy pies ;) a dzieci ci u nas dostatek ;) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nadal bede stac przy swoim ,ze dziecko trzeba uczyc szacunku do psa i nie denerwowania jego.Mimo ze moje psy do dzieci agresji nigdy nie wykazaly, to jednak od malunkiego dzieciom wpajalo sie ,ze to tez jest istota ktora czuje,i ma prawo do spokoju kiedy sie tego domaga Wyjmowanie z paszczy rzeczy, np jedzenia nie jest to dla mnie godnym zachwoaniem do pochwaly Moje dzieci za to zostaly by przeze mnie czy meza skarcone, jesli by np psu z pyska jedzenie wyjmowaly, czy mu lapy do oka wkladaly :) Oczywiscie nie mowie tu o wyrwaniu pileczki w czasie zabawy, czy jakiejs innej zabawki, bo to zupelnie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×