Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Split

Tanie Gotowanie

Polecane posty

Gość Split

Witam wszystkich, niestety moja rodzina musi trosze zaoszczędzić zdecydowaliśmy że spróbujemy to zrobić na jedzeniu, może ktoś z was ma jakies porady jak oszczędzać w kuchni. W domu zazwyczaj ja gotuje i szukam pomysłów. przejżałem różne strony o tanim gotowaniu i znalazłem niewiele, \ każdy liczy że niby danie kosztuje 10 zł, ale jak można liczyć ze masło użyte w potrawie kosztuje 2 zł jak musze i tak kupić kostkę za 5 zł to taki przykład. znalazłem fajną taką stronkę: http://nieprzesol.pl/ znacie inne tego typu ?? dzieki za pomoc forumowicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maganda
Ja znam tania ale inna niz zwykla zupe pieczarkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość split
"magda" tę zupę znalazłaś na tej stronie co polecałem ? ---------> www.nieprzesol.pl ?? czy jakas inna możesz polecic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
zaoszczedzic mozna nie jedzac i nie produkujac slodyczy oraz kupujac tylko i wylacznie skladniki ktore sa zdrowe, pozywne i konieczne dla organizmu. nawet jesli sa nieco drozsze od smieci, to dluzej trzymaja nas bez glodu oraz daja wiecej zdrowia i energii :) najlepiej tez unikac skladnikow najtanszych - czyli maki i cukru, bo sa tylko puste zapychacze i wyrzucanie pieniedzy prosto w bloto. tanio wychodzi ryz, ziemniaki i warzywa sezonowe, a do tego troche miesa na smak. a ta twoja strone nieprzesol, ktora namietnie reklamujesz od paru dni to sie w ogle nie otwiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maganda
Inna przepis mojej cioci i naprawde pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby zaoszczędzić bardzo dużo smażę na jednym oleju. To sprawdzona metoda na wykorzystanie tego surowca wiele razy. Później taki olej można też oddać do skupu. Jako, że nie chcę wylewać tych odpadków do zlewu to korzystam z oferty skupu EURO EKO POLSKA gdzie jeszcze na tym korzystam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na Kurczak na różowo czas: 40 minut liczba porcji: 2–3 Składniki 500 g kurczaka 2 buraki 100 g śmietanki min 12% 1 liść laurowy 1 kulka ziela angielskiego pieprz, kilka kulek zielonego sól 1 łyżeczka tymianku 1/2 łyżeczki rozmarynu garść rodzynek pestki dyni do podania kasza Kurczak w buraczkach przepis Krok 1 Przygotowanie zaczynam od obrania i pokrojenia w kostkę buraków. Na mniejsze kawałki kroję też kurczaka. Kurczak w buraczkach przepis Krok 2 Do garnka wlewam śmietankę, dodaję kurczaka, buraki, przyprawy i zalewam wodą (tyle, by kurczak był przykryty). Dodaję rodzynki, ustawiam na gazie. Kurczak w buraczkach przepis Krok 3 Gotuję na gazie, aż sos się zredukuje, a całość będzie miała piękny malinowy kolor. Podaję z kaszą i posypuję pestkami dyni. Smacznego. Wszystko o sporcie, wszystko na bieżąco oraz wszystk oto jak należy sport uprawiać http://sportowoo.yolasite.com/ . Przede wszystkim ja polecam grę w tenisa jak na wpiście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parówki w cieście drożdżowym (dla 3-4 osób): - 2 szkl. mąki pszennej (około 320g) - 1 szkl. mleka, - 1 jajko, - 1 kg parówek (cienkich zużywam około 10 szt.) - 1/2 kostki margaryny (125g) - 20 g świeżych drożdży (lub 1 op. suchych - 7g) - 1 łyżka cukru Podgrzać mleko, dodać drożdże, cukier i odstawić do podrośnięcia. Dodać mąkę, roztopioną i ostudzona margarynę, jajko - wyrobić gładkie ciasto. Zostawić do wyrośnięcia. Można rozwałkować ciasto na około 1 cm, kroić kwadraty i zawijać w nie parówki, ale ja - żeby mieć mniej sprzątania - po prostu odrywam kawałki ciasta, spłaszczam w dłoniach i owijam nimi parówki... Piec około 15 - 20 min. w temp. 190 st. C. Informatyka to Twoja pasja? Chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat? Zajrzyj na stronę http://informatyka.blogx.pl/ i razem z autorem poznawaj jej tajemnice!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustra
ja korzystam ze stronki http://przepisy.ancymonki.pl/ jest tam wiele prostych i naprawdę tanich przepisów, zaczęłam też szukać tańszych zamienników w potrawach, jeśli jest coś z łososia na przykład zastępuję to tańszą rybą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasyjaa
Bardzo tanie jest zrobienie parówek w cieście francuskim. Wystarczą do tego parówki, ciasto, papryka i ser :) Jako sos wystarczy zwykły ketchup :) Ja osobiście preferuje te od http://www.pudliszki.pl/produkty/ketchupy/ , moim zdaniem mają oni najlepsze ketchupy na rynku, bez dodatkowych konserwantów. Tanie bardzo tanie i bardzo smaczne :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa szczawiowa Składniki: • 1 duża marchewka, starta na tarce (młoda lub jesienna) • 1 pietruszka, starta na tarce (młoda lub jesienna) • 300 g szczawiu, umytego i drobno pokrojonego • 2 litry bulionu jarzynowego wraz z 1 łyżką masła • 250 ml śmietany 18% • 1 łyżeczka mąki zmieszana z odrobiną wody • Dodatki (dowolnie): chleb, szczypiorek, jajko ugotowane na twardo, ser biały Wykonanie: Marchewkę i pietruszkę jesienną chwilę podgotować w bulionie. Dodać szczaw. Jeśli używamy młodej marchewki i pietruszki nie musimy ich podgotowywać, gotujemy je w bulionie razem ze szczawiem. Wszystkie warzywa gotować do miękkości, przez kilka minut. Dodać śmietanę wymieszaną z rozpuszczoną w wodzie mąką. Zagotować ciągle mieszając. Podawać z dowolnymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaghetti z sosem pomidorowo-paprykowym - składniki: 1 opakowanie makaronu spaghetti 0.5 kilograma mięsa mielonego wieprzowego 1 cebula 1 papryka+czerwona">papryka czerwona 1 koncentrat pomidorowy 2 szklanki wody sól do smaku słodka papryka bazylia olej do smażenia Spaghetti z sosem pomidorowo-paprykowym - sposób przygotowania: Makaron ugotować według przepisu na opakowaniu. Odcedzić. Na patelni rozgrzać olej. Cebulę obrać, pokroić w kostkę i przesmażyć na oleju. Paprykę oczyścić z gniazd nasiennych, pokroić w kostkę i dodać do cebuli. Przesmażyć. Następnie dodać mięso mielone. Podczas smażenia mieszamy. Dodać koncentrat i wodę. Przyprawić do smaku i dobrze razem wymieszać. Przygotowany sos podawać z wcześniej ugotowanym makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkaaa
można tanio, smacznie i zdrowo coś przygotować- ja sporo inspiracji na dania znalazłam tutaj http://forum.szafa.pl/12/6261191/tanie-przepisy-na-obiad,1.html ostatnio wyprobowałam kotletów z kalafiora i brokułów- pychotka!! do tego tanie i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×