Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

ja omijam wpisy gościa. smerfetki nie pamiętam zabardzo. sekta jakaś chora przemawia gościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można sie opalać w ciaży :) tylko dobry krem trzeba mieć i nie opalać się w godzinach namocniejszego słońca :) można brzuszek osłonić :) przecież kobiety z takimi brzuszkami już dużymi jeżdza nad morze,nad jeziora,kąpią sie opalają :) w tamtym roku jak byliśmy nad jeziorem to była obok nas pani z brzuszkiem już takim dużym i trochę się opalała :) tylko jak słońce w samo południe jest najgorsze się w cień schowała :) to trochę po pływała potem :) nie można na solarium chodzić :) Stymulowana ?:) gdzieś ty ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka usg robil jest wszystko ok. Co do badan to powiedzial ze najpierw musze miec uregulowany @ i jesli w ciagu pol roku od dzis nie wyjdzie bedzie zlecal rozne badania. Mowilam mu ze juz rok sie staramy. Moj mezulo ma tez prace ktora moze wplywac na plemniczki:/ ale jestem dobrej mysli! Pol roku to pikus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jovanka jutro wyrzuci do kontenera PCK i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jovanka jutro wyrzuci do kontenera PCK i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Ojj Paulinka innych, lepszych wiesci sie od Ciebie spodziewalam. Na monitoring sie umowilas? I juz dziewczyny pytaly ale zapytam i ja, usg mialas? Dobrze ze gin na luzie podchodzi ale wszystko ma swoje granice. Jakby tak do mnie lekarz w klinice powiedzial to nie dosc ze lekarza to jeszcze i klinike bym zmienila :p .... No wlasnie jak to jest z tym opalaniem? Jovanka? :-) bo ja troche nogi opalalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stymulowana, wariacie jeden... Litości... Przecie nawet nie pozmywam spokojnie, bo po każdym talerzu będę przylatywać do pokoju i odświeżać stronę, no... Dziewczyny, ja tak opierdzielałam Giubelli, że mało pije i tak się wielce chwaliłam, ze ja to dbam o właściwe nawadnianie, a właśnie zdałam sobie sprawę, że od 3 dni to piję jak wróbel! Muszę coś z tym zrobić, szczególnie w te upały. Boże, ciągle trzeba w tej ciąży czegoś pilnować - a to czy witaminy wzięte, a to czy wypite odpowiednio, czy nie za mało owoców i warzyw w diecie, 2 razy dziennie smarowanie całego ciała, coby jędrne i bez rozstępów było... Ludzie!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Przegrzanie organizmu przyszłej mamy grozi krwawieniem z dróg rodnych. Wysoka temperatura może wywołać skurcze macicy. " no i od slonca moga zrobic sie przebarwienia na skorze ktore same moga nie zejsc i beda trudne do usuniecia, tak gdzies przeczytalam kiedys. Wysokie zmiany temp moga podniesc tez cisnienie a co za tym idzie moga powstac jakies powiklania dlatego napewno z solarium ja bym nie korzystala a sloneczko tylko umiarkowanie bo skora lapiac promienie sloneczne tworzy sobie witamine D ktora pomaga wchlaniac wapn ktory ma istotne znaczenie w rozwoju kosci maluszka. Ale brzuszek bym zakryla tak czy siak :) ale "Pamiętajmy jednak – do syntezy witaminy D wystarczająca jest dawka promieni, które docierają do nas, kiedy przebywamy w cieniu - nawet w pochmurne dni" Ale sadze ze nasze Vademecum ma szersza wiedze na ten temat :) Jovanko, pliiis tak fajnie czyta sie Twoje male wielkie referaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mackowa, nozki to i ja bym opalala :) tylko brzuszek bym zakrywala a reszte troche nafaszerowala barwnikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mackowa usg mialam. No to teraz juz nie wiem co robic;( powiedzial ze najpierw@ trzeba uregulowac a potem bbadania, monitoring itp. Fo mnie mowil ze para moze sie martwic ale przy roku staran z regularna @, i 3-4 razy w tyg. Aaaaj no i co teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opalanie w ciąży samo w sobie nie jest wskazane, ale przebywanie (niezbyt długotrwałe) na słoneczku jest jak najbardziej ok. Opalanie (czyli długotrwałe wystawianie się na działanie promieni słonecznych) należy kilkukrotnie przemyśleć, bo: 🌻 zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia ostudy ciążowej (miała to nasza Bejbe; są to niegroźne, ale niekiedy bardzo nieestetyczne przebarwienia, szczególnie na twarzy, ale nie tylko - koloru brudnobeżowego/brudnoszarego); 🌻 powoduje "ulatnianie się" z organizmu tak ważnego kwasu foliowego; 🌻 może prowadzić do odwodnienia, które w ciąży jest bardzo niebezpieczne; 🌻 może prowadzić do przegrzania organizmu, a warto pamiętać, że w ciąży temperatura ciała i tak jest już podniesiona, więc dodatkowe jej podnoszenie jest mocno niewskazane, bo grozi uszkodzeniem dzidziusia lub nawet poronieniem - tyczy się to także noszenia za ciepłych ubrań, nie tylko opalania; 🌻 może dojść do zasłabnięcia, omdlenia, duszności; 🌻 łatwiej o poparzenie - trzeba używać kremów z wyższym filtrem niż dotychczas to robiłyśmy, bo skóra w ciąży staje się bardzo wrażliwa, łatwiej się też wysusza i...starzeje;). Generalnie NALEŻY korzystać z dobrodziejstw pięknej pogody i słoneczka, ale niekoniecznie leżeć plackiem w pełnym słońcu. Synteza witaminy D dokonuje się już podczas przebywania przez nas w cieniu, więc nie ma obaw, że nie dostarczymy maluszkowi tego cennego budulca kości. Wszystko z umiarem:) Ja średnio znoszę przebywanie w słońcu (nawet i bez ciąży), więc wolę cień, ale każda amatorka promieni słonecznych może śmiało korzystać, z tym że z głową, wiadomo:) I duuuuuuuuużo pić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoneczka przed ciaza temp mialam 36,6, teraz mam 37-37,1 tylko wczoraj miałam 36,7 :/ ale dzisiaj znowu 37. Nie czytam juz w internecie bo znając go znajde takie informacje ze tylko sie zestresuje.. Gosc to jakas osoba która ma problemy ze soba wiec najlepiej olac go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, kochane... Jak będę w pierwsze dni zajęta moim Okruszkiem to bardzo proszę wszelkie pytania kierować do mojego oficjalnego zastępcy dr _nessaji_ :) ❤️ Paulinka121989 - specjalnie dla Ciebie znalazłam swój wpis z 6 listopada, w którym pokrótce relacjonowałam Wam moją wizytę u ginekolożki. Miałam tam pójść po to co Ty:) Już byłam w ciąży, ale nie wiedziałam, USG też niczego nie pokazało, bo to był 1. tydzień:) 1. wszelkie kroki "inwazyjne" (udrożnianie jajowodów, farmakologia, stymulowanie owulacji) podjęte przed upływem roku starań są wręcz szkodliwe 2. naprawdę nie ma reguły - kobiety z za niską lub za wysoką prolaktyną bez problemu zachodzą w ciążę, a te z prawidłową miewają problemy; mężczyźni z najlepszą jakością nasienia nie mogą zapłodnić kobiety, a ci, którzy mają nasienie lichutkie od razu zostają ojcami 3. tylko regularne współżycie 2-3 RAZY W TYGODNIU NIEZALEŻNIE OD ETAPU CYKLU!!! powinno w ciągu 12 m-cy doprowadzić do ciąży, jeśli współżyjemy rzadziej ten czas automatycznie się wydłuża 4. można mieć śluz płodny, a nie przechodzić owulacji 5. testy owulacyjne mogą pokazywać owulację, której w rzeczywistości nie ma 6. teraz uwaga: w ciągu roku najbardziej zdrowa i płodna para ma tylko 4 (statystycznie) szanse na zajście w ciążę 7. to co wszystkie już wiemy doskonale - myślenie w kółko o ciąży jest świetną antykoncepcją Mam nadzieję, że spojrzysz na to tak jak ja i te informacje poprawią Ci humor. ❤️ I zobaczysz, że się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
oj paulinka ja tez bym byla za zmiana kliniki czy tam lekarza. moim problemem tez byla bardzo nieregularna miesiączka lecz od razu wszelkie badania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście opalam się super szybko, i nawet będąc w cieniu nabieram lekkiego kolorku :) ale właśnie słyszałam że opalanie (takie centralne leżenie plackiem na słońcu) nie jest ciężąęnym wskazane :) Jovanka boszz chyba się zakochuje ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka, jeszcze się zastanów z oficjalnym zadeklarowaniem się co do miłości, bo musisz wiedzieć, że ja jestem blada jak g***o cały rok:) Nie będzie Ci to przeszkadzać?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Paulinko ja bym sie jeszcze skonsultowala. U mnie cykl tez sie zaczal rozjezdzac. Powiedzial Ci dlaczego masz takie nieregularne cykle? Kurcze troche to dziwne. A jesli luteina nic nie da? To tylko pol roku w plecy i co nastepne pol roku trzeba bedzie przeznaczyc na leczenie? Poszukaj jakiegos innego lekarza polecanego przez pacjentki. Ja bym tak zrobila :-) ....... Nessaja mam od meza zakaz opalania brzucha zeby mu murzynek sie nie urodzil ;) ...... Jovanko dzieki, tego mi bylo trzeba!! :-) od jutra opalam sie w cieniu :-) ....... Zoneczko :-) ciesze sie ze jednak poszlas na ta bete :-) napisz jutro wynik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka, jeszcze się zastanów z tą deklaracją miłości, bo musisz wiedzieć, że ja cały rok jestem blada jak g***o. Nie będzie Ci to przeszkadzało?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyskakuje na stronie głównej że post dodany, a ja po odświeżeniu nic nie widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem!!!:) jednak nie będzie bliźniaków...z 2 kropek zrobiła się jedna fasolka, ale lekarz uprzedzał, że tak może się stać. Za to ma serce jak dzwon:) słyszałam i widziałam:) ma 16 mm ohhh normlanie kamień z serca:) za miesiąc mam badania prenatalne:) co do bóli brzucha to jak tylko poczuję jakieś minimalne dolegliwości od razu mam wziąć duphaston i luteine. Nie mogę nosić obcisłych spodni, ani nic co ciśnie brzuszek, żeby skurczy nie wywołać, sex dozwolony tylko jak nic nie boli, farbowanie włosów również dozwolone:) hmm to chyba wszystko:) ah i jestem w 8 tygodniu:) ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej :( a miały być pierwsze bliźniaki dobrze ze fasolka ma sercejak ddzwon ciesze się bardzo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUŚKI Majowa************27********18.01.2014*********Marcelinka Fiona************** 25********07.03.2014******** Wiktoria Taka oto ja********24*********?.03.2014**********Dominik CIĘŻARÓWKI Giubelli ****************27 ********9cs******** 1dz ********tp 04.07.2014 motynka ***************24*********2cs******************** tp 23.07.2014 JovankaJo **************29 ******* 3cs******* 1dz ******* tp 23.07.2014 PauliśC*************** 22 ********15cs********1 dz ******* tp 30.07.2014 Angelusdominus *******23 ********3cs******* 4dz*********tp 08.08.2014 RozusPL **************21*********4cs********************* usmiech.gif bejbe27 ****************27 ****** 18cs******************** tp 16.08.2014 Goofcia*****************22********6cs*********1dz******** *tp 07.11.2014 Izulinka7***************24*********13cs********1dz******* *tp 15.11.2014 goscdarka ************24**********6cs*********2dz********tp 15.11.2014 kasiaa12**************23**********?cs*********1dz*********tp 18.12.2014 olala2013**************24**********5cs*********1dz******* *tp usmiech.gif Stymulowana*********28**********18cs********1dz*********tp 12.01.2015 AKTUALNE STARACZKI - 2014 Karolcia15031__________XX______1cs_______1dz______@21.03. 2014 Kaasik89______________25_______4cs_______1dz_____@14.04.2 014 brzoskwinka14_________21______14cs______1dz______@9-10.05 .2014 marta86100____________28______75cs_______2dz_____@13.05.2 014 agniesia88_____________26______7cs_______1dz______@8.06. 2014 MackowaZona__________27______16cs_______1dz_____@20.05.20 14 IZA85_________________28______1cs_______2dz______@21.05.2 014 Pita82_________________32_______2cs______1dz______@22.05. 2014 ŻoneczkaKrk___________26______1cs_______1dz_______@25.05 .2014 Eska22________________22______17cs______1dz______@25.05.2014 kasik_85______________28______15cs_______2dz______@27.05. 2014 Alaaa66_______________28______14cs_______1dz_____@30.05.2014 paulinka121989_________25______11cs______1dz______@30.05. 2014 Eweelka_______________31______7cs________2dz_____@05.06.2014 nessaja________________21______3cs_______1dz_____@08.06.2014 Paola1801_____________22______9cs_______1dz______@11.06.2014 87srem________________27______22cs_______1dz_____@ 19.05.2014 elilkaa_________________20______1cs________1dz______@25.05.2 014 moonlight86____________28______2cs________2dz______@26.05.20 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że nie bedzie bliźniaków Stymulowana :) ale mimo wszystko ważne że jest okey wszystko :) ale fajnie :******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka dalek mi do Ciebie :* my te kilka dni poczekamy na Ciebie, chocbys nam miala tylko po krotce napisac to bedziemy czekac :* -- Stymulowana szkoda tej drugiej kropeczki ale wazne ze druga ma serce silne i wczepila sie w Ciebie mocno :) A teraz poprosimy o zdjecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka ależ skarbie g***o nie jest blade, wręcz murzyńskie :P :D -- Stymulowana cudownie że mała fasolka jest zdrowa i super się rozwija - to są super wieści :) przykro mi z powodu 2 fasolki, ale myślę że ta jedna wynagrodzi ci wszystko :) i zmieścisz się w windzie :* -- Maćkowa nasi mężczyźni mają cudowne poczucie humoru, jeśli o ciążę chodzi :) mój ma to samo :) zanim pojawił mi się pokarm siedziałam sobie golutka i obserwowałam cycki, jak rosną jak się zmieniają i wgl - wtedy nie wiedziałam jeszcze co upieczone babeczki oznaczają więc jak się na głos zastanawiam jak to sie dzieje, że z takiego cycusia leci mleko, a mój gupol na to no jak?? w odpowiednim czasie faceci wygryzają wam tam dziury i mleko płynie strumieniem :) więc kiedy ja będę wygryzione sutki miała ty będziesz rodzić murzyniątko :) ot męska logika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Stymulowana jestes!!! :-) niestety dosc czesto sie zdarza ze jeden z pecherzykow nie rozwija sie wlasciwie i obumiera ale szalenie sie ciesze ze z drugim dzieciatkiem jest wszystko w porzadku!! To najwazniejsze :-) sluchaj rad lekarza, oszczedzaj sie i duuuuzo zdrowka Wam zycze!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Hahaha Izulinka przeczytalam Twoj ostatni post dla mojego meza, zasmial sie i powiedzial "ale chlop" co sie mialo tyczyc Twojego M. :-) i bylo to stwierdzenie pelne uznania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×