Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość goscdarka
oj iza iza a prosilam by wypoczywac i dbac o siebie a ty cio? po pracy prosze leniuchowac :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessaja no porażka totalna wyobrażam sobie jak musiałaś się czuć bo ja jak to przeczytałam to aż mi się z nerwów płakać chciało:P idz najlepiej do innego i tyle nie warto czekać jak mają takie podejście do pacjentow... Kasasik89 oj ja na wsi mieszkam i niestety nie mam takich sklepów koło siebie ale cieszę się że zakupy się udały w takim razie:) a leginsy naprawde fajne nie? cieplutkie i wygodne ja odrazu dwie pary zamówiłam bo płaciłam raz za wysylkę:D Iza to na następny dzień trzeba wolne brać żeby się wyspać bo padniesz jak mucha wieczorkiem:) a ubierz ubierz się cieło bo o przeziębienie nie trudno teraz a weź potem się męcz a tu nic wziąść nie można...:/ Gościu może i miał rację ale nie wiem jaką przyjemność mu sprawia siedzenie i czytanie naszego forum i odzywanie się wtedy kiedy nie trzeba... Może Izulinka się pomylila ale my wiedziałeśmy wszystkie o co chodzi a on ze swoimi mądrościami niech sam sobie forum założy albo niech dołączy do nas normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wybieram się jutro na glukozę i muszę ją jeszcze najpierw kupić... ile razy miałyście krew pobieraną? i czytałam że dzień wcześniej nie powinno się jeśc nic słodkiego... jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karcia ja nie wiem czy nie powinno sie jesc nic słodkiego ale ja nie jadłam. krew miałam pobieraną dwa razy. przed glukoza i dwie godziny o wypiciu. zapytaj moze tam w labolatrium czy mają swoją glukoze. ja swojej nie miałam bo nie wiedziałam ze musze miec dopłaciłam 5zł i dali mi swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karciaa ja bym na twoim miejscu nie jadła słodkiego, ale chodzi też o owoce, bo podnoszą glukozę we krwi, a krew pobierana jest 3 razy, aaaa i weź sobie cytrynkę:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaa12 już pytałam i kazala mi kupić także jeszcze pytanie czy w malej aptece kupie ją... a ja właśnie też nie wiedziałam o tym że nie wolno słodkiego ale wyczytałam teraz w internecie i ciężko będzie bo ja strasznie za słodkim:/ ale dzięki za odpowiedz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karciaa ja bym na twoim miejscu nie jadła słodkiego, ale chodzi też o owoce, bo podnoszą glukozę we krwi, a krew pobierana jest 3 razy, aaaa i weź sobie cytrynkę:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
hejo :) nessajka i kiedy teraz pojdziesz na to usg ?dzwon niech Cię wcsiska chodzby dzis skoro mu się nie chciało zadzwonic i poinformowac o sytuacji . karcia my też mieszkamy z moimi rodzicami :) ja mam o tyle dobrze ze prawie gotowac nie musze wcale,bo nawet jak mama w pracy to żyje jeszcze babacia i jak to ona mowi to jej jedyne zajecie,jej obiady coprawda nie sa tak smaczne,ale mi to odpowiada bo ja jakbym miała gotowac to po swojemu i tak jak mi się podoba i babcia jest wścibska i ciekawska i chce wszystkimi rządzic,dlatego nie chce zeby mi stała nad głowa i mowiła co i jak mam robic. tak poza tym to jest spoko,mama mi pomaga dużo,jeszcze gdyby nie leniwa i stuknięta siostra byłoby całkiem ok.mamy swoj pokoj,nikt nam tu nie przyłazi wieczorami,w wakacje było krucho z ta prywatnoscią bo dom dzieciaków non stop ktos nam nad łbem siedział :) ale teraz ok :) najbardziej denerwuje nas właśnie babka i jej ciekawość,nie można sie z domu nigdzie ruszyc bo odrazu wywiad przeprowadza,gdzie i na co i po co itp,o wszystko sie wypytuje,ale nauczylismy sie ja zbywac i nie spowiadamy jej się,bo my dorośli ludzie wkoncu a nie dzieciaczki po 5 latek ze o zgode na wszystko trzeba pytac :) kasia12 to jutro mamy obie wizyte bo ja też na usg ide :) karcia ogolnie przed pobieraniem krwi niepowinno się jesc nic 12 godzin przed,a dzien wcześniej jedz normalnie tak jak zawsze,bo co to za polityka jak ty załóżmy codziennie jesz jakies tam owoce lub cos słodkiego a dzien przed badaniami z tego zrezygnujesz to te badania troche nie miarodajne beda według mnie :) ja mam skierowanie na 75g i krew pobierana bedzie tylko 2 razy,nawet na skierowaniu jest wyszczegolnione,przed glukoza i 2 godziny po . a glukoze raczej w każdej aptece dostaniesz :) i możesz sobie kupic cytrynowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usia ale to chyba zależy od labolatorium. jak miałam pobieraną dwa razy tylko. ale cos czytałam ze to chyba zalezy od wyniku pierwszego badania glukozy jak pobierana jest tylko krew i czy w rodzinie jest osoba która leczy sie na cukrzyce. xxx brzoskwinko a o której ty masz wizyte?? ja mam niby 10.45 ale pewnie wejde koło 12 albo i później jak zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
laseczki ja mialam glukoze tak jak usia mowi tzw 3 punktowa :-) nie zalezy to od laboratorium tylko gin kierujacego bo on wypisuje na skierowaniu jak ma byc pobrane... wtedy co ja robilam glukoze byly tez jeszcze 3 inne babki i wlasnie tylko ja mialam 3 :-) :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w rodzinie dwóch cukrzyków i też bede dwa razy miec pobierane bo lekarka mowiła,z reszta jak chodze co miesiac do laboratorium to widze ze tylko dwa razy pobieraja :) kasia12 ja nie mam ustalonej godziny :) lekarka przyjmuje w pracowni od 13 ,a ja pewnie tez gdzies tak po 10 wyjade zeby byc na początku kolejki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja się długo starał o drugą ciążę, po poronieniu się podłamałam ale z mężem nie chcieliśmy się poddawać, próbowaliśmy sroki i nie pomagało, potem była przerwa i wyluzowanie i też nie pomogło, a na koniec zmieniłam ginekologa i powiedział, żeby brała zioła na uregulowanie hormonów i owulację - takie wspierające cykl menstruacyjny - Regularne Cykle i się udało :) także trzymam za was kciuki, nie poddawajcie się i nie bójcie się próbować nowych rzeczy, oczywiście w miarach rozsądku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinko a u ciebie długo sie czeka na przyjecie?? ja na początku czekałam prawie dwie godziny. raz pobiłam rekord i czekałam 30 minut TYLKO. ale u mnie zależy na którą ma sie godzine. bo jak miałam na 9.30 to czekałam max do godziny. im później tym dłuzej pewnie bede czekac.. mam tylko nadzieje ze zobacze swojego kruszynka bo ostatnio usg miała zepsute i mi nie zrobiła. xxx u mnie nie było napisane czy mam miec dwa czy trzy razy pobieraną krew. ciekawe jak moje wyniki. ostatnio robiłam chyba 7 albo 8 badan z krwi. trzy fiolki krwi mi pobrali;(. a moj portfel zrobił sie szczuplejszy o 140zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) tak tak pomyliłam się :) hehe xx nessaja rany, ale Cię przetrzymają. Idziesz do innego lekarza ?? czekam niecierpliwie na wiadomość :) xx karciaa oj leginsy są całkowicie niezastąpione w ciąży eheh jakbym miała wybrać 1 ciuch ratujący życie ciężarnej to właśnie leginsy :) co do mieszkanie to powtarzaj sobie w kółko dla relaksu że to tylko chwilowe, że jeszcze troszkę hehe cierpliwość, cierpliwość :) a o glukoze lepiej zadzwoń zapytaj, bo ja np nie musiałam mieć swojej :) a krew nie jestem pewna ale ilośc pobierań zależy od dawki glukozy, bo są 50, 75 i 100 i zależy chyba co lekarz ci zalecił. Ja piłam 75 ml i miałam pobrana 2 razy - 1 na czczo a raz po 2 godzinach :) xx Usia jeja ty to się masz z tymi chorobami. Życzę zdrówka mimo wszystko, ważne że z dzidzią wszystko ok xx brzoskwinka haha z babcia jakbym o mojej czytała :) haha idę np do sklepu, pytam czy nic nie potrzebuje żeby nie musiałą iść a ona zamiast prostej odp tak chcę to i to, nie nic nie chcę to 1 pyt a po co idziesz :D haha wracamy z zakupów zasiada wygodnie w krześłe i obserwuje co wyjmujemy :) hehe ale mu też ją uczymy że nasze życie nasza sprawa i krótko temat kończymy typy np ztym sklepem a po co idziesz - ide bo potrezbuje. hehe xx iza to nocka się udała hehe ale dobry relaks ze znajomymi na pewno nie zaszkodzi a jedynie pomoże hehe xx miłego dnia dziewczynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tam dzwonilam i okazalo sie ze zamiast mojego nazwiska bylo nazwisko innej klientki, baba sie pomylila przy wpisywaniu.. no nie wiem, co za tepota czasem to brak slow, a pytala mnie jakie nazwisko, mowie i myslalam ze takie wpisala, to o czym ona takim razie myslala??? wizyte mam dopiero w czwartek znowu wieczorem na 19.45.. i zas caly dzien czekac i oczywiscie nie unikne tez podraznienia, bo jak po dwoch-trzech dniach dopiero ogole Kaske to nieraz nawet majtek ubrac nie idzie... i bede swiecic taka spuchnieta cala czerwona w kropkach Kaska.. teraz to tym bardziej sie wkurzylam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nessaja ja tez raz miałam taka sytaucje ze mnie wogole nie było na liscie. jak weszłam do gabinetu to lekarka tylko sie zapytała co ja tu robie skoro nie ma mnie na liście. przyjeła mnie bo te co na recepcji siedza i zapisują wpisały inne pacjentki które nie miały tego dnia wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karcia widzę ze wszędzie glukoza wygląda inaczej ... Teraz stosowana dawka to 75ml glukozy i u mnie np musi ja zrobić każda pacjentka ... Kluja raz na czczo później pijesz glukozę i za godzinę kolejne klucie i kolejna godzinę kolejne ... Czyli w sumie 3 i przez ten czas nie powinno się chodzić tylko siedzieć i czekać .. A co do jedzenia to pani ginekolog ostatnio mówiła na szkole rodzenia ze przed badaniem nie należy rezygnować ze słodkiego jeżeli je jemu na codzien bo tak jak brzoskwinia mówi wynik jest zafalszowany ... I 8 godzin przed badaniem nie jemu nic ale to akurat czas na sen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia u mnie nie ma na godziny :) lekarka przyjmuje od 13 i jak wyjade po 10 z domu to bede na początku np 2 czy 4,kilka razy udało mi się byc 1 ,ale od tej 10 do 13 tam musze siedziec na poczekalni,ale jakbym pojechała na ta 13 to bym była założmy 20 albo i dalej i tez trzeba stac i czekac,wiec ja wole wczesniej pojechac,posiedziec sobie wygodnie na krzesle,poczytac gazetke i na poczatku wejsc :) izulinka ach te nasze babcie :) czasami to się robi juz naprawde wkurzające.my sie z mezem smiejemy czasami ze jeszcze troche to bedzie się nas pytac kiedy sex był ,jaki,jak długo itp :) my też ja dokładnie tak zawsze zbywamy,jade gdzies bo potrzebuje,bo mam sprawe do załatwienia itp :D najlepsze jest to że moja babcia to lubi takie narzekanie i wgl, i siedzi narzeka ze ja to boli,ze tamto ja boli,ze nie da rady chodzic długo bo ja nogi bola,i jak jej dzieci do niej dzwonią to ona im opowiada ze juz taka słaba,taka chora,a wystarczy wspomniec ze sie do miasta po cos wybiera ktos i ona jako pierwsza chetna na zakupy,i słuchajcie mowie wam jak jest,moze chodzic po sklepach cały dzien,całe miasto obejdzie piechota,obkupi się i wtedy chora nie jest i da rade.to ja wkoncu nie wiem jak to jest z ta choroba :) ja jakbym była chora i słaba to bym nie dała rady całego miasta obleciec i przez cały dzien po sklepach latac :D albo jak na ploty jedzie do koleżanki 5 km w jedną strone rowerkiem :) i u nas jest dokładnie tak jak piszesz izulinka,jak ktos był na zakupach,czy ja czy mama,i potem w kuchni się wypakowuje te produkty to ona przychodzi ,zasiada sobie i bacznie obserwuje,i zawsze,ale to zawsze komentuje ze za dużo tego,ze zawsze poł miasta,albo cały sklep musicie wykupic itp,a ona jak wraca z miasta czy zakupów kupuje 3 x tyle i nie jest za dużo :) nessaja co jakies głupie pipy tam pracują,jejku,no coz czekamy z tobą do czwartku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mi lekarz nic nie napisał na skierowaniu ile razy mam mieć krew pobieraną ale powiedzial coś że 3 razy bedą mnie kuły a babka z przychodni mówiła że pobierają krew rano i po dwóch godzinach... i nie wiem czy powiedzieć że lekarz tak mówił czy nie? a głukoze już kupiłam... Dziewczyny a ile kosztuje to badanie bo ciekawa jestem... Izulinka no leginsy miejsce 1 zasłużone bo są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju:DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie dodało posta bo chyba idzie nowa strona ehhhh głupie kafe...:/ a słodkie też tak myśłałam właśnie że skoro jem codziennie to głupotą jest nie jeść dzień wcześniej bo będzie właśnie miarodajne także posłucham Was i coś tam zjem bo nie wyobrażam sobie dnia bez czegoś słodkiego:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik89 o widzisz :) tak mi sie wydawało :) bo jak ktos je na codzien,a przed badaniem nie bedzie jadł,to nazdrowy rozum ten wyjdzie inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karciaaa
Masakra tyle godzin mineło i żeby dalej nie puścili nowej strony:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
i po wizycie niestety szyjka znow sie skrocila i ma 1,5cm i najgorsze bo rozwarcie 1 cm oraz skurcze, mam sie przyszykowac na porod tak 36-7 tc a do tego czasu lezec plackiem by nic wczesniej sie nie zaczelo :-( maly ma niecale 2100... plakac mi sie chce :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscdarka ojejku :( to niestety musisz lezec, ale dla pocieszenia powiem ze jak lezalam w szpitalu to lezala ze mna kolezanka w 28 tygodniu ciazy i szyjka w ciagu 3 tygodni z 5,4cm skrocila sie do 1,2cm ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
karcia nie mam pojęcia ile to kosztuje :( jutro zerkne w cenniku jak nie zapomne bo bede obok laboratorium :) goscdarka jejku:( ale napewno wszystko bedzie ok,dbaj o siebie i odpoczywaj kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
jestem smutna i zla bo na pewno dalam sobie w kosc teraz tymi remontami i ciaglymi klotniami z M :-( nastawilam sie ze donosze i przygotowania dopiero co zaczelam, a tu sie okazuje ze mam lezec a malo co zrobione :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośćdarka nie miałam kiedy napisać... Co potrzebujesz to jutto wpadam i pomagam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×