Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pppppp.

Prawo jazdy - użycie sprzęgła

Polecane posty

Gość Pppppp.

Hej! Mam pytanko dotyczące generalnie techniki jazdy. Od paru miesięcy zmagam się z prawkiem jazdy, a niebawem czeka mnie drugie podejście do egzaminu. Przy tym wszystkim mam problem z rzeczą dość wydawałoby się błahą, a mianowicie z użyciem sprzęgła. Spotkałam się już z opiniami, że sprzęgła używa się jedynie do hamowania, ruszania i zmiany biegów, jednak mój instruktor często mi mówi: "wciśnij sprzęgło", ewentualnie "jedź na pół sprzęgle", które bynajmniej nie są momentami hamowania czy ruszania. Czy jest jakiś sens w używaniu sprzęgła przy zwykłym hamowaniu? A może po prostu chodzi o to, że przy wysokiej prędkości nie wystarczy sam hamulec do zmniejszania prędkości bo coś tam się ściera i psuje? :D Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pppppp.
Lizałam mojemu instrukrowi dopę, jaja i... sprzęgło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justydia poldka
Nie sprzeglam o co ci kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylem_jestem
czasami jak masz niską prędkosc i obroty, to bez użycia sprzegla auto może sie zdusić i zgasnąć. Np jak podjeżdzasz w korku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasem na skrecie jade ze sprzeglem zeby w razie potrzeby szybko zmienic bieg..np na trojke.ogolnie rzecz biorac to sprzeglo wykorzystujemy zeby nie zdusic auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pppppp.
Dzięki wielkie za odpowiedzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, sprzęgła używa się też
w sytuacjach pośrednich między zwalnianiem i zatrzymaniem, np.: - gdy dojeżdżasz do skrzyżowania na dwójce, nie ma potrzeby zatrzymania, ale też nie możesz przyspieszyć, bo nie widzisz np. całej przecznicy, a jednocześnie jedziesz tak wolno, że bez dodania gazu auto by Ci zgasło, - przy parkowaniu, jak dojeżdżasz do miejsca parkowania, wtedy po wciśnięciu sprzęgła auto samo zwalnia, wtedy nie trzeba tak forsować hamulca; to można też ogólnie odnieść do sytuacji, gdy jedziesz wolno (tak że redukcja biegu nie ma sensu) i chcesz się zatrzymać albo jeszcze bardziej zwolnić, by później ruszyć/przyspieszyć z jedynki (np. jak dojeżdżasz do świateł, jest czerwone, ale zaraz będzie zielone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×