Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość świruję!

Objawy nadczynności i niedoczynności tarczycy a dobre wyniki.

Polecane posty

Gość gość
otóż masz nadczynność tarczycy właśnie przez nieudolnie ustaloną dawkę.musisz ją zmienić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy Ty w ogóle potrafisz odczytać wynik na wydruku?:O TSH 0,13 to NADCZYNNOŚĆ dawkę masz źle dobraną i stąd nadczynność obecnie powinnaś mieć ją zmniejszoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
jak mam wytłumaczyć że mam niedoczynność?. podam ci oprócz wyniki badań normy . TSH 0,1315 (0,350-4,940) ; fT4 0,78 (0,70-1,48) fT3 1,45 (2,30-3,71) . EKSPERT Z forum medycznego mówi że niewątpliwie to cały czas niedoczynność. miłego dnia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
I to są wyniki z marca tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś z was próbował zażywać jod w tabletkach w celu zniwelowania niedoczynności tarczycy..?? Bo ja sobie kupiłam ale się waham..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
W dzieciństwie miałam przepisany jod. powinien pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy Ty naprawdę nie rozumiesz co się do Ciebie pisze?:O tak, masz NIEDOCZYNNOŚĆ, którą leczysz, nieprawdaż? natomiast w tej chwili z uwagi na ŹLE dobraną dawkę leku Twój wynik TSH mówi, że dawkę leku powinnaś mieć ZMNIEJSZONĄ ponieważ Twój organizm OBECNIE jest wprowadzony w stan NADCZYNNOŚCI FARMAKOLOGICZNEJ ogólnie rzecz biorąc: masz za wysoką dawkę euthyroxu i powinna ona zostać zmniejszona Twoje TSH powinno oscylować wokół wartości 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
JESTEŚ lekarzem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
rozmawiałam z ekspertem w tej dziedzinie i dawka jest nawet za mała. od jutra dodatkowo zaczynam brać Novothyral 75. mieszasz mi w głowie! wszyscy mówią że mam NIEDOCZYNNOŚĆ . i po wynikach na to wychodzi że to prawda. a dawka leku nie jest za wysoka. nie wiem dlaczego to ciągłe przekonanie że NADCZYNNOŚĆ. opuszczam ten topic. miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
rozumiem cię, ale nie mogę mieć zmniejszonej dawki. wręcz wskazane jest podwyższyc dlatego od jutra mam dodatkowy lek przepisany przez lekarzy endokrynologów ze szpitala w którym leżałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co robią te konowały z ludźmi? :o ile ty k&%wa chcesz mieć tego TSH?!0,0000000001?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
WIESZ CO.... kiedyś znalazł się taki jeden lekarz który myślał tak jak ty że dawkę trzeba zmniejszyć, PRZESPIAL mi lek na nadczynność tarczycy i O MAŁO NA TAMTEN ŚWIAT SIĘ NIE PRZEKRĘCIŁAM!!!! więc wybacz ale odkąd czuje się dobrze, TSH jakie jest takie jest, i niech tak zostanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
* PRZEPISAŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno, kto pisze o tym by przepisać Ci lek na NADCZYNNOŚĆ?:O powinnaś mieć ZMNIEJSZONĄ dawkę EUTHYROXU, a nie przyjmować jakiś lek na nadczynność:O piszesz jakbyś chorowała od kilku dni, a nie od kilku lat...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram poprzedniczkę
powinnaś zmniejszyć dawkę euthyroxu,a nie dostać lek na nadczynność.czy ty nas słuchasz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
bez wiedzy nie będę zmniejszała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
*BEZ wiedzy lekarza nie będę zmniejszała dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe x
ten ekspert z forum medycznego z którym dziś rozmawiałam powiedział odwrotnie że jak nie zwiększe dawki leku to pogłębia mi się objawy które mam np sucha skóra czy wypadanie włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratuluję.teraz wypadają ci włosy przez nadczynność.ale ty i tak powiesz że tsh 0,2 do niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma to jak polegać na "ekspertach" z netu;) idź do dobrego endokrynologa, bo jak na razie to nie wiem u kogo się leczysz skoro zakładasz topik o tym by ktoś polecił Ci endokrynologa w Bytomiu na NFZ:O na NFZ nikt nie będzie leczył Cię jak należy:( niestety, ale taka jest prawda i powie to każdy kto musiał korzystać z wiedzy endokrynologicznej i trafi na lekarza z NFZ tylko prywatnie można liczyć na to, że lekarz nas nie oleje, a i tak trudno na takiego endokrynologa trafić (nawet prywatnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe x
pierwsze słyszę: wypadanie włosów z nadczynności. mi rzadko wypadają odkad pamiętam - a od 5 roku życia mam niedoczynność. pozatym ten "ekspert" nie raz mi doradził i doradził dobrze jak się potem okazało bo nie raz endokrynolog potwierdził to samo. a jeśli chodzi o to u koło się teraz leczę... od marca u nikogo .. tzn mój dotychczasowy lekarz endokrynolog przeszedł na prywatne leczenie. więc szukam nowego lekarza.Z NFZu bo prywatnie MNIE NIE STAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie : POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co widać Twoja wiedza na temat chorób tarczycy jest znikoma więc nie dziwię się, że nowością jest dla Ciebie wypadanie włosów przy nadczynności czy niedoczynności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe x
nie jest dla mnie nowością :) dzięki przyda się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego gościa co się upiera że nadczynność TSH wskazywałoby na nadczynność, ale TSH nie jest hormonem tarczycy, tylko przysadki (która steruje tarczycą) w tym wypadku, mimo że TSH za niskie, hormony tarczycy - ft3 i ft4 pokazują niedoczynność tarczycy za niskie TSH przy hormonach tarczycy poniżej normy pokazują że oprócz niedoczynności tarczycy jest jeszcze niedoczynność przysadki w chorobach tarczycy nigdy nie stawia się diagnozy na podstawie jednego wyniku, tylko całego kompletu, samo TSH to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a włosy wypadają przy wszelkich zaburzeniach pracy tarczycy - przy nadczynności i przy niedoczynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
następny co potrafi czytać ze zrozumieniem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe x
no właśnie ! próbowałam to cały dzień dziś wytłumaczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiruje!
nie wiem czy to wina tarczycy,ale jeśli tak,to rzeczywiście (jak ktoś tu napisał) nie wytrzymam tych 2 lat.do mojej listy objawów doszła ogromna chrypka bez powodu,ostry ból kręgosłupa,naprawdę ostry i nocne poty.ogólnie źle sypiam,budzę się kilka razy w nocy.sypiam 14 godzin na dobę,a od 4 dni mam jakieś straszne koszmary.najgorsze jest to uczucie,gdy budzę się cała mokra i zmarźnięta zarazem,a to trwa od ok. 1,5 tygodnia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co ci na to poradzimy dziewczyno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×