Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urtyurtyuty

Ukąszenie przez kleszcza (dzieci)

Polecane posty

Gość urtyurtyuty

Znalazłam dziś u mojej córki na udzie czarną maleńską kropkę która nie dała się zetrzeć reką i po chwili wpadałam na pomysł że to mógłby być kleszcze (pierwszy raz widziałam zaczpionego kleszcza), wzięłam pensetę i wyciągnęłam go szybko całego bez uszkodzenia go. Na skórze po wyciągnięciu nie było ani śladu zaczerwienienia , krwi czy punktu, zwyczajnie jakby nic tam wcześniej nie było. Kleszcz był malutki (ok milimetra ) był żywy i chyba płytko zaczepiony w skórze. Od razu zdezynfekowałam miejsce okteniseptem . Nie jeździmy w lasy czy okolice gdzie bytują kleszcze jakimiś masami, córka bawiła się na placu zabaw w centrum miasta więc ciekawa jestem czy też miałyście taki przypadek i wszystko było w porządku. Córka ma dwa latka i jeszcze nie była szczepiona przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych o boreliozie wiadomo że się nawet nie wspomina. Jak myślicie, czy takie miejskie kleszcze (gatunki) też mogą być bardzo niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skoro nie było krwi to chyba
nie ukąsił bo przynajmniej maleńka ranka (czerowny punkcik) powinna być. Może tylko się zahaczył mocniej a skoro taki mały to nie zdążył się wgryźć? Może ktoś się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż......
To ,że kleszcz jest" miejski" nie znaczy,że nie przenosi chorób tylko nie każdy osobnik jest nosicielem patogenów.Jeśli był wczepiony to znaczy,że już ssał. Obserwuj dziecko , prawdopodobnie nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie ma śladu i kleszcz nie był "napity" to raczej nic dziecku nie grozi. Ale dla pewności zobacz w goglach jak wygląda rumień wędrujący i gdybyś taki zobaczyła na skórze dziecka to idź do rodzinnego po doxycyklinę na boreliozę (rumień nie musi być w miejscu ukąszenia) Zapalenie opon mózgowych łatwo rozpoznać jeśli dziecko oprócz zwykłych grypowych stanów nie może dotknąć brodą do klatki piersiowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssddddddddddddddddddddd
u mnie na podwórku jest pełno kleszczy, psu codziennie wyciągam po 3 chociaż na smyczy chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urtyurtyuty
Dzięki za przydatne informacje Dziewczyny. Będę obserwować póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oll

Już abstra...ąc od tego czy będzie to Kleszcz STOP czy inny preparat, który ma przed kleszczami chronić na pewno warto mieć go w swoim domowym zasobie, bo przed spacerem do lasu czy wycieczką rowerową warto wykorzystać, by uniknąć kleszczy. Obecnie jest ich niestety w Polsce plaga więć takie zabezpieczenie będzie tym bardziej dla wszystkich wskazane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×