Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zonka niemiecka:D

Polskie,niemieckie,czu uniwersalne imię dla dziecka ?Pomocyy!

Polecane posty

Gość Zonka niemiecka:D

Cześć dziewczyny. Mój mąż jest Niemcem,mieszkamy w Niemczech i za 2 tygodnie na świat ma przyjść nasza córeczka . Problem tkwi w tym,że nie wiemy jak mamy dać na imie : imię ma być niemieckie,skoro mieszkamy w Niemczech,czy moze polskie? Dodam,że mamy typowe niemieckie,długie nazwisko,więc imie musi być dosyć krótkie,no i jedno. Może sa tu mamy mieszkające na granicą i mające dzieci z obcokrajowcami? Jak dałyscie na imię? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliszka mała
Ann , eva , emilie,Isabel . lisa, jest pełno takich imion które mają polskie odpowiedniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka niemiecka:D
Np z niemieckich imion podobaja nam się imiona np. Ella, Lia, Emma, a z polskich to za bardzo nie mamy pomysłu :(. Nie wiem,czy mamy dawac imie polskie,skoro nazwisko niemieckie , no ale z drugiej strony moja rodzina trochę sie "czepia" ze skoro ma nazwisko niemieckie to imie niech ma polskie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna moja corka ma imie uniwersalne ,funkcjonuje w kazdym kraju a jego wypowa jest identyczna .Druga corka ma imie bardziej z meza kraju ale latwe do wypowiedzenia w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobcie sobieliste imion ktore wam sie podobaja na podstawie polskich i niemieckich kalendarzy i znajdzcie na najladniejsze i najbardziej uniwersalne dla obu krajow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojdnhdff
Moze Marlen, Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj uniwersalne imię
mam podobną do twojej sytuację i nazwałam córkę Monika. Proste, uniwersalne imię, pisze się je tak samo po polsku i niemiecku, jedyna różnica jest w akcencie. Jest jeszcze parę imion, które pasują i w Polsce i w Niemczech - np Aleksandra czy Daniela. Na pewno odpuściłabym sobie typowo polskie imię np Małgorzata - od kiedy mieszkam za granicą moje imię jest notorycznie przekręcane i na dłuższą metę męczy mnie tłumaczenie jakie to imię ma odpowiednik w niemieckim. Niemieckie imię ujdzie, skoro mieszkacie w Niemczech, ale w Polsce będzie brzmiało dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka niemiecka:D
Czyli proponujecie imię uniwersalne? Kurcze no my nie zamierzamy wracac do PL,jednak sytuacje zdarzaja sie rózne i mozliwe,ze kiedys wrócimy. Wiec dlatego trochę obawiam sie jakbym nazwała córkę Lia i chodziłaby np do polskiej szkoły. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
Tez mieszkam w Niemczech. Emma to uniwersalne :) Tzn. nie jest polskim imieniem, ale latwo i ladnie mozna je wymowic. Moja rodzina tez miala wiecej pomyslow ode mnie dotyczacych imienia dla corki (szczegolnie tesciowa :P) Moja mala nazywa sie Laura Johanna :) (ale nazwisko mamy krotsze ;) Mialam gleboko w nosie, co mi powie babcia i ciocia, i co najdziwniejsze, wszyscy mowili i mowia, ze bardzo ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka niemiecka:D
A co myślicie o imieniu Kesja? Przeszłoby w Polsce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
Ella tez slicznie, tak sie wlasnie przerobila moja mama Elzbieta tutaj :) Wszyscy w Polsce wiedza o co chodzi i Ela tez ja cale zycie nazywali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka niemiecka:D
U mnie właśnie tez babcie , ciotki sie wpierniczaja :O. Ostatnio Moja Mama powieziała żebyśmy dali na imię Magdalena , ok imie nie jest złe,ale gdyby dziecko noisło moje nazwisko panieńskie-typowo polskie. Tym bardziej,że to długię imię , a my mamy 13 literowe nazwisko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmateuska
Najlepiej bedzie, moim zdaniem, jak wybierzecie imie, ktore podobnie brzmi w jezyku niemieckim i polskim. Przyklady: Dominik, Artur Nie dziw sie, ze Twoja rodzina, ktora nie zna niemieckiego, bedzie sie dziwnie czula, mowiac do swojego wnuka lub kuzyna: Gnther.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka niemiecka:D
Ja tez chciałabym uniknąć tego,żeby to połączenie brzmiało dosyc smiesznie.Ostatnio moja kolezanka nazwała córke Gilia , a na nazwisko ma Kowalska i mieszka w PL.\,no dla mnie to śmieszne połaczenie,no ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka niemiecka:D
A może Alice ? Co sądzicie? W Polsce mogliby mówić ewentualnie Ala. No z jednej strony to się nie dziwię mojej rodzinie,że woleliby żeby mała była taka w połowie " ich " . Nazwisko męża,imię polskie,jakby z ojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
To podalas wlasnie przyklad :) Chodzi o imie dla cziewczynki i zadne Weltraud :D w rachube nie wchodzi. Autorko, a jakbys skrocila to imie do: Magda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
Klara? Julia? (wiem ze w Polsce oklepane, ale sama mowilas ze w Polsce nie bedziecie mieszkac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamussissa
dajcie takie apy pisowania w DE nie sprawiala problemu a w Pl wymowa, kolezanka wyzej dobrze radzi. Daj imie uniwersalne np Kamila, a moze Eryka lub Nicole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety co wy za bzdury wypisujecie,ze niby magdalena to polskie immie?A Emma droga autorko to nie jest imie niemieckie.radze ci zebys najpierw troche sie przyuczyla na temat imion a nastepnie nadawala je dziecku.Typowo niemieckie imie to np Leonie.mieszkalam w De przez 10lat a meza mam szwajcara.imie naszej corki to Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45683568
lena, anna, marlena, eliza (wiem że po niemiecku jest elise, ale eliza też dadzą radę przeczytać), celina, camilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWIK POSPOLITY TO JA
NIKOLA ALBO MARIT JAK BJERGEN :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
Mia od 2005 roku rzadzi w rankingach na najpopularniejsze imie w Niemczech. Zlituj sie z Nicole, bo tak sie nazywaja w Niemczech polskie dziewczynki przewaznie, jeszcze Sussanek jest od cholery i troche :) Autorce nie chodzi o Polskie imie z pochodzenia moze, tylko o takie, ktore w Polsce za polskie uchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
Moze rodzina wybaczy te "H" w Hannah, tym bardziej ze go sie nie wymawia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWIK POSPOLITY TO JA
NAJBARDZIEJ UNIWERSALNE TO CHYBA JULIA ALBO LAURA CO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hxnxxg
Adolf dla chłopca, jak Dymsza. Uniwersalne jest. Niemcy zdaje się też mieli kogoś słynnegono tym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, ma wzdecia
laura, eva, aleksandra, emma, klaudia, natalia, camila, nikola, sara, maria, victoria. Mi osobiscie najbardziej podoba sie eva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje..........
Anna- jak najbardziej uniwersalne. Natalia, Emma tez ladnie i w Polsce tez juz nadawane. Ja tez nie mieszkam w Polsce i moja corka ma na imie Nell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×