Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość peterson66

metoda DGHAL

Polecane posty

Gość bkolny75
Pozwolę sobie dodać coś od siebie i streścić mój przypadek. Jestem już po leczeniu i co nieco już na ten temat wiem. Co więcej problem z hemoroidami ciągnął się u mnie lata z różnymi remisjami. Od jakiegoś czasu jestem pacjentką doktora Bednorza we Wrocławiu i to jemu zawdzięczam obecnie spokój. Pierwsza moja rada. Nie nastawiajcie się na żadną metodę bo jak traficie do dobrego lekarza to powie wam że ma swoje minusy. Tak, tak było i u mnie. Doktor Bednorz na tyle szczerze ze mną rozmawiał, że wiedziałam, że złotego środka nie ma. Leczenie często jest długotrwałe itp. Naturalnie wszystko zależy od przypadku. Ja miałam III stopień. W końcu w finale zdecydowałam się na laser ale ten droższy czyli że włókno wchodzi do naczynia a nie że tylko u podstawy. I powiem Państwu że w końcu mam spokój. Współczuję wszystkim bo wiem jak paskudna jest to choroba, ale życzę wszystkim, że w końcu pozbędą się tego problemu. Pamiętajcie leczcie zanim stan będzie zaawansowany. Oszczędzicie nie tylko pieniądze, ale i cierpienia. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Ja jestem 3 dzień po dghal. Przy wypróżnianiu lekko krwawię. Czy tak to ma wyglądać? Nie mam już psychicznie siły na to wszystko 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Piszę dla osób, które kiedyś będą szukać takich informacji. Krwawienie ustąpiło po ok. 5 dniach. Dzwoniłam do swojego lekarza. Powiedział, że jakby nie było, to jest ingerencja chirurgiczna i może występować niewielkie krwawienie. Teraz czekam na kontrolę za 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takitam
Dnia 20.03.2019 o 17:42, Gość Asia napisał:

Piszę dla osób, które kiedyś będą szukać takich informacji. Krwawienie ustąpiło po ok. 5 dniach. Dzwoniłam do swojego lekarza. Powiedział, że jakby nie było, to jest ingerencja chirurgiczna i może występować niewielkie krwawienie. Teraz czekam na kontrolę za 4 tygodnie.

Hej, jeśli jeszcze tu zaglądasz to możesz napisać jak się czujesz po kilku tygodniach od zabiegu? I po jakim czasie tak naprawdę można było wrócić do pracy? I jeśli mogę zapytać to czy pod względem estetycznym po DGHAL wszystko wygląda tam "normalnie"?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

 Pod względem estetycznym właściwie mało się zmieniło, są jednak trochę mniejsze. Po prawej stronie wszytko już jest w porządku. Niestety po lewej i u góry nadal są ale "ogniska" hemoroidów i w środę będę mieć kolejny raz ten sam zabieg. Lekarz powiedział, że metodą Barrona, zanim byśmy wszystko usunęli, to bym się wykończyła (W co wierzę, bo jeden raz to przeżyłam i więcej nie chcę. Chyba porody lepiej przeżyłam.) 

Mimo, że muszę to przejść jeszcze raz, to polecam. 1 dzień dyskomfortu, ale do wytrzymania. Mnie martwiły jedynie te krwawienia po, nikt mi nie powiedział, że mogą wystąpić i się nakręciłam. Ale od tamtej pory ani kropelki.

Zabieg miałam w środę, a do pracy na chwilę wpadłam w piątek, bo już czułam się na siłach. Ale dopiero od poniedziałku właściwie normalnie wróciłam do pracy. Oczywiście się oszczędzałam. Przez miesiąc zero sportu, dźwignia, alkoholu. 

Powiem szczerze. Ze zrobieniem porządku z hemoroidami czekałam zbyt długo.  Pierwsze objawy pojawiły się jakieś 18 lat temu. Ale myślałam: tata ma i żyje, to ja też jakoś będę. Tylko u mnie doszły jeszcze 2 ciąże i może mam większe predyspozycje do tego dziadostwa. Doszło do tego, że od roku właściwie każde wypróżnanie kończyło się obfitym krwawieniem. Wielki stres. Od marca przynajmniej z tym mam spokój. I ból jest o wiele mniejszy.

Metoda kosztuje swoje, ale myślę że warto. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takitam

Dziękuję za odpowiedź. Ja cały czas zastanawiam się czy jest sens decydować się na zabieg. Kiedyś ktoś na forum pisał, że po DGHAL miał 2 tygodnie zwolnienia, przeleżane w łóżku i na środkach przeciwbólowych, dlatego nie ufam oficjalnym opisom.

W moim przypadku nie ma krwawienia, za to są duże i wypadają, ale można z tym żyć. W każdym razie jeżeli po zabiegu wygląd nie jest taki jak u zdrowego człowieka, to trudno o entuzjastyczne podejście.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×