Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Acia87

Nowe starania o dzidzię po ciąży pozamacicznej

Polecane posty

Gość bolaceserce
ewel trzymam za Ciebie mocno kciuki musi się wszytko udać. Ja mam dziś okropny dzień, strasznie jestem rozbita. Nie wiem czy to wizyta wu lekarza mnie tak przeraża, czy cała droga jaka jeszcze muszę przejść aby być w ciąży. Cały czas się zastawiam dlaczego mój synek nie mógł się urodzić, miał by dziś 8 m-cy :( i nie musiałbym doświadczyć tego co mnie teraz spotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolaceserce- każda z nas ma gorszy dzień to normalne. Musisz jak najwięcej się dowiedzieć od lekarza i jak najszybciej zacząć działać bo wiesz że n nasze problemy najlepszym lekarstwem jest zdrowa ciążą czego sobie i Wam wszystkim życzę musi się nam udać i koniec !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimik8
Dziewczyny, dzieki za mile slowa, za pocieszenie/ Sisi, test bede mogla zrobic za jakis tydzien. Pzdr i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolacesrece
Do ewel Przyczyną była wada pęcherza moczowego tzw. zastawka cewki tylnej płodu, dzidziuś nie robił pisi. Robiono mi mnóstwo badań wyszło, że dziecko jest w pełni zdrowe poza tą wadą i wtedy podjęto próbę leczenie. Oprecja na płodzie, niestety synuś jej nie przeżył:(((. Niby wada nie groźna dla dziecka ale dla płodu niestety tak. Dzwoniłam dziś do kliniki w Bydgoszczy od 1.07.2014 r. ruszają z programem refundacji inv. Pani w rejestracji chciała mnie zapisać na 04.07.2014 r. na wizytę. Jedna powiedziała, że jeżeli nie mam odpowiedniej dokumentacji będę musiała płacić, wiec wolałam się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolaceserce- to straszne jeśli może być coś gorszego od cp to taka właśnie sytuacja , miałam już kiedyś pytać się Ciebie o powód tego ale nie miałam odwagi :( ale My to mamy ciągle pod ta górkę. Tylko własnie ciekawe co oni będą chcieli od Ciebie ? jakie dokumenty musisz się tego dowiedzieć (nie wiem czy bez laparo diagnostycznej się obejdzie ) bo cp same się usuwały ale z drugiej strony na wypisach ze szpitala chyba pisze że to były cp i o tym drugim jajowodzie że jest dziwnie położony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ta kwalifikacja poszła gładko aż sama się dziwię bo papierów na drugi jajowód nie miałam a lekarz już i tak mnie zakwalifikował kazał tylko donieść papierek od mojego gin z opisem tego jajowodu a przecież mój gin mógł napisać co bym chciała i to wszystko by przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolaceserce - tak sobie mysle że jednak lepiej byłoby sie umówić na wizytę u nich i dowiedzieć co tak konkretnie bedą chcieli bo moja pierwsza wizyta też taka była żeby się dowiedzieć co trzeba i w tedy dowiedziałam się co mam mieć np amh czy badanie nasienia bo tez na pierwszej wizycie nic nie wiedziałam ale tam wszystko ci powiedzą bez tej wizyty dalej nic nie bedziesz wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru2014
witam po dłuzszej przerwie.....spiesze Wam doniesc, ze......JESTEM W CIAZY:) mozna???? mozna!!!!!::::::::::::::)))))))))))))) narazie tylko maz wie. u lek jeszcze nie bylam,bo i tak nic nie zobaczy,bo to sam poczatek... powiem Wam,ze okropnie sie boje zrobic bhcg,ale jutro pewnie zrobie . nastepne w pn... strasznie duzo sie tu wydarzylo pod moja nieobecnosc dorka b.cie ciesze ,ze jestes w ciazy... ewel, wspolczuje kolejnych smutnych przezyc:( mimik,staraj sie nie nastawiac-wiem ,ze to b.trudne powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimik8
kru, z calego serca Ci gratuluje! :) to wspaniala wiadomosc, oby wiecej takich :) zycze Ci zdrowych 9 mies, zeby wszystko bylo tak jak powinno :) tym czasem kontroluj bete i pisz co u Ciebie. Ja testuje za tydzien, ale nie nastawiam sie na dobre wiadomosci, nie chce pozniej przezywac rozczarowania. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolaceserce, Zabiłaś mnie swoim niesamowicie przykrym doświadczeniem... Popłakałam się :( Nawet nie mogę sobie tego wyobrazić! Strasznie mi przykro. Bądź dobrej myśli kochana. Powodzenia z całego serca Ci życzę!!! Kru, No gratuluję! Narozrabialiście z mężem i będzie mały łobuziaczek. Domyślam się jakie masz obawy przed betą- jestem w stanie to sobie wyobrazić. Ale jak to mówią powiedziałaś A trąba powiedizeć B. Cieszę się że się udało :) trzymam kciuki za Was. Ps. A który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolaceserce
Kru gratuluje jednak jest jeszcze dla nas nadzieja. Teraz dbaj o siebie i się nie zamartwiaj. Jade do lekarza odezwę sie jak wroce. Sisi my kobiety musimy być twarde. Dzięki za zrozuminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kru2014
mimik a kontrolowalas prolaktyne?bo piszesz,ze o dzieciatko staraliscie sie przez rok....owulacje masz?robisz testy owul? dziewczyny b. mi milo ze tez sie cieszycie...ja jeszcze staram sie nie rozmyslac,choc juz uwazam np na noszenie synusia....co ile najlepiej kontrolowac bhcg? co 2 dni? bo jak zrobie jutro,to w pt nie ma sensu...potem w pon i nie wiem jaki wynik powinien byc....zreszta przy cp. beta miała 14.000 i lipa:( bolaceserce,mam nadzieje,ze na fajnego lek trafisz sisi,liczac od ost @,to zaczełam 5 tydz. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolaceserce
Hej dziewczyny, jestem po wizycie lekarskiej. Lekarz od razu powiedział, że obie ciąży były pozamciczne i nie wolno nawet myśleć inaczej bo robi to niepotrzebne nadzieje. Trzeba dzialać. Pierwsze zrobimy hsg wiec dostakm skierowanie i czekam na miesiaczke zęby udać się na zabieg. Także przynajmniej z tego się ciesze. Jak wyjdą niedrożne lub drozne ale niespelniajce funkcji to invitro zostaje. A jak drozne to będziemy dalej działać, mówił cos o histerioskopi o ile dobrze pamiętam. Pytalam również o borowine był wielce zdziwiony ze o to pytam bo tak się składa ze robi z tego doktorat i w 100% wiezy w jej lecznicze wlasiwosci. Wiec od jutra startuje także przyłańczam się do sisi :). A jak mu Ciebie z boroiwinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolaceserce
Ewel jakie dokumenty musialas przedłożyć, zęby się zakwalifikowac do inv? U mnie istniej jeszcze możliwość ze mnie zdyskwalifikuja przez przegrodę, wiec może będę musiał ja usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lina90
Mimik ja teraz też jestem w pierwszym cyklu starań. 16 czerwca miałam @. Zastanawiam się jak to będzie bo mąż jest w domu tylko w weekendy. O drugie dziecko staraliśmy się ok 8 miesięcy i w końcu udało się od razu po pierwszej stymulacji ale niestety spadło na nas nieszczęście. Bardzo się cieszę, że docierają do nas kolejne dobre wieści! :) Też bym już chciała się pochwalić efektami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimik8
kru, mialam problemy hormonalne tzn. za wysoka prolaktyne, problemy z tarczyca- to czesto jest skorelowane i za niski progesteron w 2giej faszie. Lek pow mi, ze dlugie starania sa spowodowane zaburzeniami hormonalnymi i jak sie to ustawi to zajde w ciaze. I tak bylo. Owulacje mialam, tzn nie wiem czy co miesiac ale parokrotnie robilam monitoring i mialam owulacje. U mnie byla tez blokada psych., b sie stresowalam i dopiero kiedy lek pow, ze to nie jest nic niemozliwego i ze po ustawieniu hormonow zajde- to wtedy wlasnie zaszlam. Niestety miewam b. czeste infekcje intymne dlatego boje sie zrostow i kolejnej ciazy pozam. Testuje za tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimik8
bolaceserce, tak b. mi przykro z powodu Twojej straty, sciskam Cie mocno i zycze Ci z calego serca, zeby Ci sie udalo urodzic Dzieciatko Lina, jestesmy obie w trakcie 1szych staran po przerwie, ja jestem juz po owulacji, stawiam ze ok. 5 dpo. Czekam na testowanie ale staram sie o tym nie myslec i nie nastawiac sie, nie chce rozczarowan. Jestem wyjatkowo spokojna, nieemocjonuje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka1975
Kru, super wieści, życzę wszystkiego dobrego :) Pozdrawiam wszystkie starające się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolaceserce, Dzięki za informację o borowinie. Tak się cieszę że Twój lekarz tak pozytywnie o niej mówi. Ja zrobiłam już pierwszą serię 10 okładów borowinowych. Po @ chcę jeszcze do owu robić okłady. Tymbardziej że działają zdaniem Twojego gin :) Poza tym one są całkiem przyjemne więc bez zastanowienia wracam do nich. Jeszcze raz dziękuję za te pozytywne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolaceserce
Sisi jak robisz okładziki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolaceserce - ja dzisiaj robiłam bete i jest juz tylko 3 więc to była moja ostatnia beta.Co do twojej wizyty to widzę ze twój gin to konkretny facet i bardzo dobrze że od razu wziął sie do roboty :) i plusem jest to że nie gdyba tylko od razu powiedział że to cp i nie kieruję sie tym że macica była ciążowa to ciąża była wewnątrzmaciczna tamci lekarze to jacyś idioci i wprowadzali Cię tylko w błąd.Co do twojego pytania to ja zanosiłam z badań : ogólne badanie nasienia (koszt 50 zł), fsh (koszt 25 zŁ), amh (koszt 120 zł) z badań tyle do tego zaniosłam wszystkie pierzyska jakie miałam tzn.wypisy ze szpitala i wyniki badań histopatologicznych i wyniki badań jakie tylko miałam plus opis tego jajowodu który mi został ale wystarczyło ze opisał go mój gin bo lekarz w klnice mi powiedział że "przecez nie bedziemy pani ciąć tylko po to zeby oglądnąć sobie pani jajowód :) )więc mój gin go opisał i tak dostalismy dofinansowanie a teraz wszystkie badania włacznie z wizytą beda darmowe czyli posiewy i takie tam różne z krwi. jak cos chcesz jeszcze wiedzieć to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boloceserce
Dzięki Ewel. Czyli musimy zrobić te badania zanim umówię sie na wizytę?? Chodzi mi o nasienie i fsh, amh?? Dziś zrobiłam sobie czystość pochwy za 17,50 zł ale to do hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolaceserce te trzy badania musisz mieć na 100% i lepiej je już wez na pierwszą wizytę tylko jak je zrobisz to długo nie czekaj z wizytą żeby Ci nie powiedzieli że są już nie ważne ale z tego co wiem to nasienie ważność ma 3 miesięcy a fsh też 3 miesiące bo amh to nie ma ważności tylko na ten wynik jak czekałam3 tygodnie wiec dowiedz się jak to jest u ciebie.Żeby spełnić warunki dofinansowania to wynik fsh powyżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu lub hormonu antymüllerowski AMH poniżej 0,5 ng/mL przez to te badania musisz mieć na pewno ale nie martw się bo na pewno masz ok skoro zachodzisz w ciążę tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że zle napisałam ma być fsh nie powinno być powyżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu a AMH nie powinno być poniżej 0,5 ng/mL. więc fsh musisz zrobić w 2/3 dniu cyklu ( ja robiłam w 3) a amh obojetny dzień cyklu. Moje wyniki to amh mam 4,9 a fsh 5,88 a nasienie męża wzorowe tak usłyszeliśmy w klinice no tylko ze my po cp nie mamy raczej problemów z zajściem tylko z lokacją zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolaceserce
Ewel dobrze ze mnie informujesz mój lekarz mi nic nie powiedział. Naradzie i tak się wstrzymał dopóki nie będę miała hsg, teraz z uprawnieniem czekam na miesiaczke. Jak dzownilam do kliniki to tez nic nie mówili o żadnych badaniach pewnie specjalnie żeby dwa razy jechać i kasę wyciagnac , masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolaceserce- dokładnie kasa ale tez chodzi o czas jak juz będziesz miec to ze sobą to szybciej pójdzie a tak to każą ci dowozić bo to musisz mieć tylko pamietaj jak dostaniesz @ to w 2 lub 3 dniu zrób tsh bo to tanie jest a musi byc w tych dniach zebys pózniej nie musiała czekac do kolejnej @ zeby to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o badanie nasienia to ja zawoziłam do laboratorium nigdzie mój M nie jezdził tak tez się da i jest najlepiej niż robic to w klinice za jakimis drzwiami czy laboratorium jesli chcesz to tez ci opisze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×