Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

witam dziewczynki:) widzę że dzisiaj dzień zachcianek:) ja od południa chodziłam po domu i szukałam co zjeść...miałam ochote na budyń ale mąż spał po obiadku i nie miał mi kto mleczka przynieść no bo jak zapewne pamiętacie to mam gospodarstwo i duuuuzo mleczka wiejskiego. Co do kupowania ciuszków i wyprawki dla dzidzi to ja poczekam do grudnia. Wiem że to za późno tak na ostatnia chwile ale w mojej sytuacjii wolę być pewna że jest wszystko oki. Teściowa mieszka we Fraiburgu i juz lata po sklepach za ciuchami więc na Boże Narodzenie będe miała dostawe. Do mojej wizyty zostało jeszcze 5 dni i to będa najdłuższe dni......ale mam nadzieje że w piatek na USG zobacze mojego małego skarba zdrowego i że wszystko będzie dobrze:) a po poronieniu strach zostaje każda wizyta to takie emocje i stres że ho ho. Jak mam USG to zawsze zamykam oczy a pan doktro mówi....widac serduszko i wszystko oki to wtedy patrze na tą kruszyne i az sie płakać chce. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde Was podziwiam że wytrzymujecie i nie kupujecie póki co nic dla maluszka :) ja jestem strasznie niecierpliwa więc nie dałabym rady wytrzymać do września a co dopiero do grudnia ale rozumie że każdy ma jakieś obawy i to jest całkiem normalnie. Pomimo to ja staram sie myśleć pozytywnie a jedyną obawą jest to że np nie daj Boże coś by mi sie stało i np miesiąc przed porodem bym wylądowała w szpitalu do samego rozwiązania a tu nic nie kupione! to by była dopiero panika :) może i mąż by kupił to co bym mu powiedziała ale teściowa mieszka blok dalej i napewno by wtrąciła w te zakupy swój wścibski nos i bylo by po jej myśli a nie mojej :/ wiec do takiego czegos nie chce dopuścić :) więc teraz brakuje mi tylko kosmetyków do pielęgnacji noworodka :) a z tym już mąż sobie poradzi i bez ' mamusi ' :) Ogolnie rzecz biorąc jestem strasznie uczulona na jej rady i wskazówki bo ona wychowala dwojke dzieci i wie co jest dobre a co nie - a mnie to denerwuje juz czasami nie da sie tego sluchac :) nie powiem czasami da rade się dogadac i jest naprawde pomocna ale zachowuje się chwilami jak by była najmądrzejsza na swiecie a ja poki co jestem jeszcze cierpliwa i to wysluc***e :) ale jak wybuchne to nawet maz mnie nie powstrzyma i wygarne jej wszystko i dalej bedzie obraza majestatu hehe trudno :) właśnie kończe herbatke i uciekam do łóżka może jakiś film pooglądam i pojde spać :) miłego wieczoru życze wam drogie mamuśki i dobrej nocy :) do jutra :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak jest u was z mala czarna? Wiem ze kofeina szkodzi, ale przyznam sie szczerze ze u mnie najwiekszy problem jest z rezygnacja z kawy. Zdaza mi sie nadal "podpijac" mezowi co jakis czas (1-2 na tydzien). Mam straszne wyrzuty sumienia z tego powodu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamminka
Ja piję kawkę 1 dziennie z mlekiem,taką słabą, ciśnienie mam niskie, więc nie zaszkodzi. Nie popadajmy w paranoję. Zawsze w razie wątpliwości warto zapytać lekerza. A i sery pleśniowe też jem, wybieram pasteryzowane i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystki;) Wczoraj się nie odzywalam bo jakos tak szybko dzień minął. Z moimi plecami trochę lepiej ale to jeszcze niestety nie jest szczyt marzeń. Ale wygrzewam je poduszka elektryczna i jakoś powoli przechodzi. Co do jajek na miękko to uważam jak wy - nie popadać w paranoje. Ja np. mam jaka z pewnego źródła, świeże i wiejskie i jestem ..smakoszem jajek pod każda postacią. Wytłaczanka 30szt. starcza mi na niecałe 2tyg. Całe życie jadłam i było ok, więc teraz w ciąży też z nich nie zrezygnuje. Co do wyprawki ja jeszcze nie zaczęłam, ale na pewno zacznę jak tylko poznam płeć. Pozdrawiam i witam nowe ciężarne. 3majcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety chyba kazda tesciowa wie ,,najlepiej" :-) ja az sie bojepomyslec co to bedzie w styczniu bo ja niestety mieszkam z tesciami, o tyle dobrze mamy ze jedno pietro dla siebie z lazienkai kuchnia. Brakuje nam tylko oddzielnego wejscia ale to juz jest powoli szykowane. Moja tez lubi wyrazac swoje zdanie w stylu " to trzeba tak a to tak" wtedy kiedy nie trxeba a jak prosilam ja o pomoc w usadzeniu gosci na wesele to jej to obojetne a po wesele stwierdzila ze takie dwa obozy z rodzin zrobilam a nie pomieszalam . No ale najlepiej sie wypowiadac po. Ciezkie to ale nie stac nas na swoje mieszkanie, a wynajmowac tez mi sie nie oplaca bo tu place tylko za prad 300 i mam z glowy, no ale cos zacos:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!!troszke sobie dluzej pospalam ale wczoraj poszlismy bardzo pozno spac z mezusiem bo on nie potrafi spac w nocy ze wzgledu na to ze juz od dwoch lat pracuje tylko na nocki :P wlasnie zastanawialam sie nad sniadaniem ale poczytalam o jajkach i mi chec naszla tak wiec gotuje jajka, a wczoraj na sniadanie zjadlam omlet :) Pogoda nadal do d**y ale dzis musze wyskoczyc do jakiegos sklepu troszke rzeczy do domu kupic a w srode jade z mezem dokupic jedna duza szafe do sypialni bo aktualnie nie miescimy sie ze swoimi ciuchami, tak wiec jak juz nasze dobrze poupycham to w pokoju dzieciecym zrobi sie miejsce tylko dla dzidzi. Dzidzius bedzie mial swoj pokoik ale pewnie i tak dlugo nie bedzie z niego korzystac bo na poczatku bedzie z nami w sypialni no ale ubranka i inne rzeczy beda musialy miec gdzies miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) ja sobie dzisiaj nie pospałam za bardzo bo o 7 juz byłam na nogach sniło mi sie ze szłam z jakims tłumem na cmentarz i było tak strasznie ciemno na zewnątrz i tych ludzi zgubiłam i szłam sama na ten cmentarz a po drodze czytałam sms od mojego męża - takie jakies d*perele ale juz wiem dlaczego. Jutro jest 6 rocznica śmierci mojej mamy więc być może tak podświadomie o tym myślałam :) pewnie dzisiaj pójde na cmentarz umyć nagrobek przynieść kwiaty i zapalić znicza :) Od rana miałam dużo czasu tak wiec zrobiłam pranie i cały dom na błysk znowu wysprzatałam a za niedlugo bede myślała co na obiad zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monbiaa jesli chodzi o ten sen to pewnie z powodu rocznicy smierci Mamy, po pierwsze bo duzo o tym myslisz a po drugie byc moze Mama chce w ten sposob pokazac Tobie ze jest i wcale o tobie nie zapomniala. Powiem ci ze nie przepadam za takimi snami bo je sie poprostu pamieta po obudzeniu ale co roku mam cos podobnego w marcu w rocznice smierci mojego taty. ja tez mysle nad obiadkiem, mam chec na szpinak :D, nigdy nie jadlam szpinaku jak moj maz czasem do obiadku gotowal a dzis jakos za m,na chodzi. na czwartek na nasza pierwsza rocznice slubu musze zrobic tort i narazie szukam w necie inspiracji. Na poczatku z lenistwa chcialam zamowic no ale kosztuje 50 euro a w smaku sredni, no i dodatkowo zawsze stres czy jest taki jak zamowilismy bo moj maz nie moze jesc zelatyny i jakos nie mam zupelnego zaufania do tych cukiernii.tak sobie wymyslilam ze biszkopt to ja kupie gotowy, do tego zrobie krem z bitej smietany i maskarpone, do tego truskawki albo wisnie i byc moze pokryje go calego marcepanem i do tego zrobie figurki marcepanowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Hej dziewczyny odnośnie tego co pisała ania_sz faktycznie ZUS kontroluje kobiety w ciąży na L4 sama jestem tego przykładem, wezwali mnie po miesiącu bycia na L4 i pani doktor zapytała co mi jest?! :/ Więc jej mówię, że no hmm jestem w ciąży, a ona aha aha i co Pani dolega - więc mówię, że bolą mnie bardzo nogi i krzyż ( niestety miałam w przeszłości problemy ze stawami skokowymi itd i teraz to wychodzi). Czasem bywa tak, że leże plackiem, bo boli i boję się co będzie w 5-6 m-cu :( Dostałam nawet skierowanie do ortopedy... Pooglądała moje badania itd i powiedziała, że zwolnienie jest jak najbardziej zasadne. I tyle stresu o nic. Aaa dodam, że wezwanie dostałam w dniu wyznaczonej kontroli - dokładnie godzinę po ustalonej wizycie w ZUS więc była batalia o to czy mogę się pojawić spóźniona czy nie;/ Ogólnie jak już traficie na kontrolę to polecam ponarzekać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka u mnie dzisiaj zupa ogórkowa z ziemniaczkami :) a na drugie młode ziemniaczki z pieczoną kiełbaską :) Co do tortu to faktycznie lepiej zrób sama będziesz miała pewność że nie ma żelatyny a zresztą mąż będzie bardziej zadowolony z Twojego tortu napewno :) Palinka też słyszałam o kontrolach ZUS kobiet w ciąży na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do tortów i ciast to polecam pychota na www.elastyczna.pl bo sam korzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ale jak to jest z tymi kontrolami Zusu, przeciez mało kto jest zameldowany tam gdzie mieszka. Ja nigdzie nie podaję swojego aktualnego adresu zamieszkania. Meldunek nie jest obowiązkowy, więc gdzie oni niby mieliby mnie szukać? Mnóstwo moich znajomych jest pomelowanych w innych miastach przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa kontrole, są..mi sie wydawalo ze est obowiazek napisac gdzie sie zamieszkuje w dokumentach pracowych..ale nie wiem, bo u mnie jednakie sa zameldowanie i zamieszkanie.. u mnei jeszcze inna syt. jestem na etacie od 10 maja i wiem ze powinnam wziac L4, ale boje sie ze bedzie podejrzane ze tak szybko biore i ze beda kontrole. chociaz jak cholera mam uzasadnione zwolnienie :( juz nie wiem sama..oplacanie sobie skladek za kazdy miesiac to kupa kasy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
aha a to niech mnie szukają i wzywają, nie jestem na L4 z lenistwa, z resztą w środę mam wrócić do pracy, więc już może mnie nie dopadną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie sądziłam ze z tym L4 może być taki problem w ciąży.Czy takie szybkie pójście na L4 po mcu w nowej pracy może być skontrolowane?Ja mam ciaże zagrożona wiec niby jest podstawa ale skoro mówicie ze ZUS to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niby juz prawie 2 mce jestem zatrudniona, mam mega zagozona ciaze a i tak sie boje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie po obiadku,dzis troszke zaszalalam zrobilam makaron z sosem carbonara i do tego dodalam pieczone pieczarki i krewetki. Pychotka. Chyba sie uzaleznilam od kapusty kiszonej,jjem bez przerwy i do wszystkiego :) monbiaa jestes najlepszym zrodlem moich inpiracji,jutro zgotuje ogorkowa. Boze ja wieki nie jadlam ogorkowej ze wzgledu na to ze w niemczech ogorki kiszone nie sa zbyt smaczne,ale ostatnio znalazlam w jednym markecie nasze polskie tak wiec jutro bedzie ogorkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zagrożona ciąża jest wystarczającym argumentem żeby iść na L4 a kontrole są po to żeby "sprawdzać" ciężarne na zwolnieniach :) tak naprawde nie ma co sie martwić. A jeżeli chodzi o adresy to jest racja - ja mam we wszystkich dokumentach adres podany jako dom rodzinny i tam przychodzą do mnie listy przesyłki i pewnie kontrola tez przyjdzie tam heh :) nie ma obowiazku podawania nowego adresu zamieszkania tym bardziej tak jak ja jestem na wynajmowanym mieszkaniu i nie wiem ile bede tu mieszkac i bym musiala latac co chwile zmieniać adresy? śmieszne... poza tym wlaściciel wynajmowanego mieszkania nie zamelduje mnie! :) oczywista sprawa. Jezeli kontrola przyjdzie pod adres pod ktorym nas nie zastanie to prosta procedura - wzywa nas na tzw "dywanik" w celu ustalenia dlaczego nie bylo w domu osoby ( tu chodzi o L4 leżące ) duzo ostatnio o tym czytałam ze wzgledu na inne miejsce mojego zamieszkania od zamedlowania ;) nie ma czym sie przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Moje Drogie - nie denerwujcie się !!! :) Ja poszłam na zwolnienie po miesiącu ( niespełna ) pracy u nowego pracodawcy, po prostu lekarz dał mi zwolnienie i kazał nie dyskutować tylko leżeć. Zagrożona ciąża to nie usazadnione lecz konieczne zwolnienie StyczniowaMama i musisz na nim być dla dobra dzidziusia :) Zgadzam się w 100% z monbiaa i karla4 - tak trzymać dziewczyny, mamy prawo być na zwolnieniu i wiem, że niektóre tak jak i ja chcą lub muszą pracować ale jeśli lekarz daje zwolnienie to znaczy, że trzeba się go słuchać. Ja nie jestem panikarą ale skoro lekarz mówi mi, że to może prowadzić do pogorszenia sytuacji jeśli nie zacznę się oszczędzać - to widocznie ma rację. I nie bójcie się kontroli Kochane, ciąża to stan szczególny - macie prawo czuć się fatalnie i narzekać, że boli was każdy kawałek ciała, to burza hormonów i niesamowite zmiany w organizmie!! Aa i mam księgowe w rodzinie, które przepisy mają w jednym palcu jakby coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
I tak jak pisałam w ZUS-ie stwierdzili na kontroli, że moje L4 jest jak najbardziej zasadne - dodam, że moja ciąża nie jest zagrożona ale ze względu na bóle nóg i kręgosłupa w przyszłości mogą być kłopoty jak nie przestane latać jak kot z pęcherzem...dlatego siedzę w domu na tyłku i odpoczywam nie martwiąc się o ZUS tylko o maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a jaka kwote zasilku chorobowego macie po mmiesiacu pracy w nowej firmie? calosc wynagrodzenia netto? bo zastanawiam sie czy jelsi pojde po 2 miesiacach od zatrudnienia nie bedzie mi jakis zmniejszony zasilek przyslugiwal a w mojej sytuacjii kazdy grosz wazny ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati....................... .22.......Saarbrucken........................02.01.2014 minnie288................28.......BB..................... .................03.01.2014 lolaaa21...................21.......Poznań.............. .................03.01.2014 terra_rosa26.............26.......Braniewo............... ............. 05.01.2014 titi............................34.......Opole........... .......................05.01.2014 slodka cytryna100.....32........Wlkp............................... ...06.01. 2014 Dziewczyna-malina....22.......Mrągowo................... ..........07. 01.2014 justyna29.................28.......Hamburg............... ...............07.01.2014 kasiax......................25.......Płock.............. .....................07.01.2014 ania_sz....................25........DąbrowaTarnowska... ............08. 01.2014 dzagatkaa................28........Szczecin.............. ................08.01.2014 Uleczkaa..................23........Krynica.............. ..................08.01.2014 pani z pieskiem.........?!.........De.............................. .........10.01.2014 monbiaa...................20........Jarosław............ ...................12.01.2014 iskiereczka31............31........Rzeszów.............. ................13.01.2014 padlinka....................32........Warszawa........... .................13 01 2014 85matylda85..............28.........Głogów............. ..................13.01.2014 Olelka.......................35.........Gdańsk.......... .....................14.01.2014 szczesliwa_onaaa......22.........Kielce.................. ...............14.01.2014 OlaLenka26...............26........ Kędzierzyn-Koźle.................16.01.2014 Niebieska85..............28.........Wlkp................. ...................16.01.2014 Aniołek23 .................23.........Mrągowo........................ ......17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .........22........ Wrocław...............................20.01.2014 niutkaaa23.................23.........Łódź............ ........................20.01.2014 aizuz.........................25........ Kraków................................21.01.2014 kropek 23...................23........ Bielsko-Biała.......................22. 01. 2014 Liliana785...................25........ Aachen...............................22.01.2014 maja..?.......................22........ Szczecin............................23.01.2014 jasmina89...................24.........Poznań........... ...................25.01.2014 malinowaaa.................25.........Wrocław........... .................26.01.2014 Elunia342....................23........ Tarnów..............................27.01.2014 Interesantka25.............26.........Bielsko-Biała..... ................27.01.2014 Gonja..........................34.........Kraków........ .....................29.01.2014 lenkamarzenka............28..........IŁAWA.............. ...............04.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Padlinka już spieszę z odpowiedzią :) Musisz mi jednak powiedzieć czy jest to Twój pierwszy pracodawca, który opłacał za Ciebie składki czy też były one opłacane wcześniej i nie miałaś przerwy większej niż 30 dni pomiędzy starą pracą, a podjęciem nowej?? Jeśli w zwolnieniu masz wpisaną literkę B otrzymujesz 100 % wynagrodzenia czyli pełną pensję netto. Ta kwota wyliczana jest wg przepisów z ostatnich 12 m-cy przepracowanych, natomiast jeśli Ty przepracowałaś 2 m-ce to na podstawie kwot z tych 2 m-cy zostanie Ci wyliczona średnia, która zostanie wypłacona na L4 czyli np. zarabiasz 1,000 zł. m-cznie ( tak masz w umowie stała pensja): maj pensja : 1000 pln czerwiec pensja : 1000 pln 2 x 1000 = 2000 2000 : 2= 1000 pln miesięcznie dla Ciebie :) Jeśli pracujesz tak że masz stałą pensję i premie regulaminową (opisaną w umowie o pracę tj,że otrzymujesz np. 1 % od utargu) to: maj pensja: postawa 1000 + premia 1000 czerwiec: postawa 1000 + premia 500 2 x 1000 + 1000 + 500 = 3500 pln 3500 : 2 = 1750 pln miesięcznie dla Ciebie :) Po to właśnie jest literka B aby wiadomo było ile mają Ci wypłacić - w przypadku standardowego L4 wypłacane jest 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palinkaa, dzieki :) Strasznie to dla mnie zagmatwane..nigdy nie bylam dobra w takich sprawach..A wiec od listopada kiedy stracilam prace bylam bezrobotna. od stycznia zarejestrowana w urzedzie pracy z prawem do zasilku. dostalam prace w koncu w maju (umowa od 10 maja) i..dowiedzialam sie o ciazy... czyli u tego pracodawcy pracuję niespelna 2 miesiace..i nie wiem czy jesli zaczelam prace 10-go, to srednia bedzie wyliczana z tego niepelnego miesiaca czy jak?Przepaszam..ale głąbem jestem w takich sprawach.jestem grafikiem wiec troche pracowlam ostatnio w domu ale szefowa juz tez nie bardzo jest zadowolona :( wiadomo..musze lezec, zeszly tydzien szpital-nie ma ze mnie pozytku, a wspanialy czlwiek z niej ze pozwalala mi zdalnie pracowac ale pyta czy moge juz isc na zwolnienie.. bardzo pechowa sytuacja, zwlaszcza ze praca zalatwiona jak to zwykle bywa po znajomosci troche i glupio mi przed dziewczyną ktora mnei polecila i obecną pracodawczynią.. skomplikowane..wiem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ja dziś jestem wykończona. W swojej firmie trochę odpuściłam, żeby się nie przemęczać, ale musiałam dziś pomóc tacie, bo dziewczyna mu odeszła, a ja się orientuje co i jak i muszę przeszkolić nową osobę. Więc czeka mnie kilka dni ciężkiej pracy biurowej (ciężkiej psychicznie, nie fizycznie). Co do zwolnień to też się trochę martwię bo moja sytuacja też nie za ciekawie wygląda. Może i mi podpowiecie jak to wygląda, bo załóżmy że sytuacja jest taka, że podjęłam pracę wiedząc że jestem w ciąży i mając już za sobą wizyty u lekarza, ale jednak coś jest nie tak i muszę iść na chorobowe. Przecież oczywiste, że posądzą mnie o wyłudzenie pieniędzy z ZUSu. Ale czy to oznacza że przez 9 miesięcy trzeba siedzieć w domu i nie rozpoczynać pracy bo 'może coś będzie nie tak i będę musiała iść na chorobowe' ?? :/ Eh a co do wizyty u lekarza to też jestem trochę załamana, bo mój lekarz miał zabieg i jest na zwolnieniu do końca lipca, a ja najpóźniej w połowie muszę mieć usg genetyczne. I muszę do niego zadzwonić, zapytać czy może do kogoś innego mam się udać, a trochę mi głupio tak mu przeszkadzać, bo wiem że jest świeżo po zabiegu i pewnie jeszcze leży w szpitalu, albo odpoczywa w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Padlinka powiedz mi czyli tak naprawdę pracujesz od 10 maja nieprzerwanie, obecnie nie jesteś na zwolnieniu? Szczęśliwa ona też podjęłam pracę dzień po tym jak byłam u lekarza i potwierdziłam ciążę...nie można tak podchodzić do tego, kobieta w ciąży nie dość, że ma prawo podejmować pracę to ma również prawo zmieniać ja na inną - ciąża nie wyklucza Cię przecież z życia zawodowego, a Ty nie masz obowiązku informowania pracodawcy o tym, że jesteś w ciąży - żadna ustawa niczego takiego nie nakazuje Tobie - natomiast jeśli pójdziesz na L4 i lekarz wpisze literkę B dla pracodawcy to już oczywiste, że jesteś w ciąży i co najwyżej może po macierzyńskim Ci podziękować nic więcej. Kochana, a może przez 3 m-ce pierwsze czułaś się fatalnie, a w czwartym odżyjesz i wrócisz do pracy aż do 9 m-ca, są różne sytuacje. Ja też chciałam pracować i podjęłam pracę z myślą, że pociągnę do 7 m-ca, a tu co L4 bo lekarz kazał i co mam zrobić, nie przewidzisz takich rzeczy. Wyłudzenie jest wtedy gdy np. idziesz do pracy za 1500 brutto i zmieniasz ją na 5000 brutto u swojego wujka lub teściowej z pełną świadomością. A tak dlaczego masz nie móc jej zmienić jeśli trafia Ci się lepsza oferta, ja też mam propozycję lepszej pracy(ok. 7 stówek różnicy w pensji) ,bliżej miejsca gdzie zamieszkam z mężem od sierpnia - bo naskładałam pełno CV w marcu i teraz się odzywają i dlaczego mam być skazana na niższą pensję ? Czy ciąża jest karą, bo wg mnie absolutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe to co piszesz palinka ja teraz się zastanawiam czy na ostatnim zwolnieniu lekarz dobrze mi je wypisał bo na początku brałam naprawdę sporą kwotę a dziwnie w tym miesiącu mam kilka setek mniejsza myślisz ze to możliwe czy w kadrach by się zorientowały? Mam umowę na stale i pracuje kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×