Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

u mnie lekarz też wzoruję się na terminie z usg. ja również miałam nieregularne miesiączki.. i nie zapisywałam ich dat, więc ja mogę jedynie w sumie wzorować się na mojej pamięci, a do końca nie mam 100% pewności :) wiadomo,że według OM byłoby lepiej, bo szybciej :) zawsze to jakiś tydzień- dwa do przodu :) ja to się martwię, ponieważ nie mam żadnych objawów. wcześniej bolały mnie piersi, czasem brzuch, a teraz nic. zero. ehh :) ciagla niepewność, nawet plamień krwi nie mam. :) mam nadzieję,że wszystko jest ok i najgorsze po prostu mam już za sobą. w sumie to jedynym objawem na ta chwilę u mnie jest ogromny brzuch popołudniu/ wieczorem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
czesc Dziewczyny mam problem, bylam we wtorek na wizycie u mojego gin i mialam cytologie dopiero teraz bo wczesniej nie bylo jak przez plamienia i pobyty w szpitalu. nastepna wizyta dopiero za 2 tyg a wczoraj wieczorem zauwazylam dziwna wydzieline, taka biala jakby serkowata a dzis mam ciagle mokro i wkladke juz 2 razy zmienialam. nie wiem czy to tak ma byc czy mam sie martwic, nic mnie nie piecze ani ni e swedzi wiec nie wiem czy to infekcja czy po prostu tak ma byc. Moze mi ktoras cos poradzic ? dzis zaczynam 15 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czasie ciąży, wydzieliny jest więcej. więc akurat ilością nie ma się czym przejmowac . Natomiast jeżeli jest serkowata, to może oznaczać np grzybiczne zapalenie pochwy. ja na Twoim miejscu zadzwonilam bym do lekarza i o tym mu powiedziała :) tak będzie najlepiej moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Cześć dziewczyny, według książki Heidi Murkoff- polecam każdej przyszłej mamie, ponieważ w książce są odpowiedzi na wszelkie pytania. Wracając do sedna, według jej obliczeń to liczenie miesięcy wygląda następująco: I m. 1-4tydzień, II m. 5-8tydzień, III m. 9-13tydzień, IV m. 14-17tydzień, V m. 18-22tydzień, VI m. 23-27tydzień, VII m. 28-31tydzień, VIII m. 32-35tydzień, IX m. 35-40tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
a co do wydzieliny to u mnie było podobnie ale lekarz powiedział,że w ciąży to normalne, ponieważ flora bakteryjna się pogarsza. Ja pierw brałam " Lacibios femina " ale z racji takiej, że biorę też tabletki na tarczyce to tabletki były za słabe i gin. przepisał mi jakieś dopochwowe po których jest o niebo lepiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Chciałabym dziewczyny do Was dołączyć moje maleństwo przyjdzie na świat 7.01.2014 r :) Chętnie podzielę się z Wami swoimi problemami jak i radościami wynikającymi z macierzyństwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podczytuje was czasami:) imiona juz macie wybrane?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
czesc Scherryl27 a u Ciebie jak przebiega ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia bądź Laura w moim przypadku. :) ale,że jeszcze trochę czasu zostało, to wszystko może się zmienić w moim przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
u mnie będzie Hania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
styczniowa_mama2014 dzieki za odpowiedz, a co bierzesz na tarczyce jesli mozna wiedziec? bo ja wlasnie wczoraj zaczelam przyjmowac euthyrox 25 i od wczoraj ta wydzieline zauwazylam a od 10 tyg biore jeszcze encorton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
u mnie Mikołaj Dawid :-) a co do wydzieliny to moze byc infekcja chociaz w moim przypadku od 8 tyg mam upławy teraz sa juz delikatne ale ostatnio jak bylam to okazało sie ze drozdzaki i nie biore nic na to przynajmniej lekarz prowadzacy mi nic nie zapisal i pow ze to nie jest szkodliwe ale jak w tym 8 tyg bylam u innego przepisal mi globulki i biore je co jakis czas rowniez mnie nic nie piecze nie boli nie swedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh. a ja na pierwszej wizycie miałam robioną cytologie, ale ja nie wiem, bo później nie miałam żadnych wyników ani nic.. po prostu lekarz pobrał i tyle... moja wydzielina tez się zmniejszyła troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczesliwa_ona, ania sz i malinowaa gdzie Was moje drogie wywiało :) Justynka wyjechała a Was też nie ma same nowe dziewczyny się wypowiadają :) Odezwijcie się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa_ona, ania sz i malinowaa gdzie Was moje drogie wywiało :) Justynka wyjechała a Was też nie ma same nowe dziewczyny się wypowiadają :) Odezwijcie się :) Ciekawe co tam u naszej kochanej Myszki? Myszka czytasz nas czasami? Jak tak to napisz coś - pamiętamy o Tobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to co monbia nowe dziewczyny nie moga sie udzielac. piszesz jakby ci to przeszkadzało i ignorujesz innych totalnie, mając wszystkich gdzieś. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
po prostu związała się z nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki, wczoraj nasmarowałam posta i mi się nie wysłał i nie miałam już siły drugi raz pisać. ---------------------------------------------------------------------- kasiax mnie też często boli głowa, mam niskie ciśnienie, piję kawę rozpuszczalna z mlekiem, a jak ból jest silny to biorę pół tabletki paracetamolu. ----------------------------------------------------------------------- gunia1990 i pomarańczowa ja też bardzo się bałam o tę ciążę, mimo że od początku nie było komplikacji, teraz jestem w 16 tygodniu, to trochę się uspokoiłam, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że ciąża to cudowny okres - to musial powiedzieć facet. :) Oczywiście bardzo się cieszę, że będę miała dzidziusia, ale ciąża to nieustający strach, czy wszystko dobrze, czy nic się nie stało i tak już będzie do końca zycia. Może ja się tak boję, bo długo się starałam. Myślę, że jak ktoś zaplanował sobie dziecko i od razu się udało, albo ciąża jest wynikiem "wpadki", to ma może bardziej lajtowe podejście, bo wszystko się wydaje proste. Nie wiem, czy jasno napisałam to co mam na myśli, by mnie nikt źle nie zrozumiał. to tylko takie moje przemyślenia, tak sobie to wytłumaczyłam, że ja się tak bałam od początku, a znajoma podchodzi do wszystkiego na luzie i wcale nie myślała, że może poronić, ale jej się udało z przypadku. Tak czy tak trzymam kciuki za wszystkie brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa zapytaj lekarza o wynik cytologii, przy najbliższej wizycie. Ja też miałam pobraną na pierwszej wizycie w maju i dopiero w poniedzialek zapytałam o wynik, bo ciągle zapominałam. Zawsze jestem taka zestresowana, czy z maleństwem wszystko dobrze, że połowy nie pamiętam, o co mam Go pytać :). A mój lekarz wyniki mial w osobnej teczce i dopiero się dokopał do mojego i go sprawdził, ale na szczęście wszystko ok. -------------------------------------------------------- lolaaa21 ja też wolałabym urodzić w styczniu, bo grudniowe dzieci mają trudniej. Zobaczymy jakie plany mają nasze maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Dokładnie Mały Miś :) Dziś boli mnie z prawej strony. Rano przeciągałam się i schwycił mnie taki ból... a potem pół dnia źle się czułam, a w drugie pół postanowiłam wybrać się nad jezioro, poczułam się lepiej, no ale wszystko wróciło. Martwię się troszkę :( Ja się długo nie starałam, była to pół wpadka, ale też od początku żyję w ciągłym strachu, że coś się może stać. Choć teraz już mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moje kochane.pisze z telefonu.tesknie za Wami.pozdrawiam was goraco.oj wreszcie moge powygrzewac sie na sloncu.tesknie tez za moim mezulkiem ale w poniedzialek wracam:-) poza tym to nie robie nic poza buszowaniem w sklepach i objadam sie kabanosami drobiowymi z biedronki.caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem monbia jestem :) i odzywam się prawie codzien, albo co drugi:P z tym ze pisze jednego posta;) bo jakos tak mi się nie chce pisac:P ale czytam codziennie po kilka razy co nowego;) Takze jestem na bieżąco;) A dzis nie mialam czasu pisac, bo bylam w Orange przedłuzac umowę, w zwiazku z tym mam nowy telefon i wiecie jak to bywa wtedy :D rozkminiam go :D:D uwielbiam takie techniczne wynalazki rozkminiać i uczyć się ich obsługi;) Jeszcze byłam u rodziców, sprawdzic czy w lesie są juz czernice, ale na razie same zielone. Za tydzien moze dojrzeją;) U mnie z dzidziusiem to w sumie była wpadka. Tzn ja chciałam cały czas, kiedy by dziecko się nie trafiło ja byłabym happy, ale mąż na razie nie chciał. Ale już mu przeszło oczywiscie;) Ach nie mogę sie doczekac wizyty... mam 30 lipca. A jeszcze co do wydzieliny to ja mam ostatnio (od ok. 2 tyg, a jestem w 16 tyg) duzooo, najczęsciej i najwiecej przy zalatwianiu się w wc, ale jej kolor i zapach są normalne, wiec mnie to nie niepokoi. Pozdro kobietki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez wpadeczka ale mojego meza bo ja chcialam a on mowil za 2 latka ale teraz zmienil zdanie i mowi ze lepiej ze to teraz.pozdrawiam was jeszcze raz.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ja dzis mialam usg genetyczne. Wszystko w jak najlepszym porzadku:) dowiedzialam sie rozniez, ze bedzie corcia:) ale bylismy z narzeczonym zaskoczeni, bo stawialismy na chlopca. Ale jestesmy szczesliwi:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi gościu ja nikogo nie ignoruje jak jestem w temacie to staram się jakoś zawsze odpisać ale to nie znaczy że nie moge powspominać osób które były od początku ze mną na forum :) także jak masz jeszcze coś do powiedzenia to napisz z loginu a nie się "ukrywasz" :) Lola21 dokładnie masz racje zżyłam się z nimi ale nowe dziewczyny w niczym mi nie przeszkadzają :) O Justynka miło że napisałaś ciesze się że podróż minęła dobrze i teraz sobie odpoczywasz :) Smacznych kabanosów życze - mogłabyś się podzielić troche bo też je uwielbiam :) Wracaj do nas szybciutko :) Ania_sz to masz troche zajęcie z telefonem :) ja pamiętam jak rok temu z Avilli przeszłam na Samsung Galaxy to na początku się obraziłam na ten telefon bo nie potrafiłam nawet sms napisać hehe i dwa miesiące byłam jeszcze na starym aż wkońcu się zepsuł i musiałam wziąć ten nowy ale jakoś szybko poszło z nauką :) Dzisiaj upiekłam ciasto kr***e z pianką i malinkami a na to kruszonka :) przyszła koleżanka i pół blaszki nie ma :) w sumie jest tyle dobre że mało cukru dałam i nie jest mulące ale takie kruchutkie że można było by całą blaszke zjeść :) Na jutro planuje kapuśniak bo już chodzi za mną troche :) Niutkaa23 gratulacje córeczki :) mój mąż zwraca się do mojego brzucha per Maciek więc jak wyskoczy dziewczynka to będzie się ciężko przestawić :) Ja bardzo chciałam mieć dziecko myślałam że jak urodze jak będe młoda to później się dziecko odchowa i będzie spokój i tak się staraliśmy tzn może bardziej ja sie starałam żeby mąż nie zakładał prezerwatywy :D i się udało :) też mówił że to szybko żebyśmy poczekali ale jak się dowiedział to świata pozamną nie widzi na internecie szuka jakie wanienki są najlepsze itp :) Trzeba uciekać się wykąpać i położyć :) Dobranoc wszystkim mamusiom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutkaaa23 gratuluje córci :) Troszkę zazdroszczę dziewczyna, które już znają płeć, bo już można pomalutku kupować. A tobie mombiaa gratuluje podejścia męża, korzystaj z tego do woli. Fajnie być tak rozpieszczanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co sadzicie o podawaniu dziecka do chrztu bedac w ciazy? Bo wlasnie zostalam poproszona i sie zgodzilam bo sie dziecku podobno nie odmawia tylko mama mnie nastraszyla ze nie powinno sie... no i sama juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×