Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość lipiec 2013
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f 32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, ja dziś rano dostałam przykrą niespodziankę od listonosza. dostałam pismo z zusu,że muszę zwrócic zasiłek chorobowy za okres od 4 do 6.05... może to nie jest duża kwota bo niecałe 170 zł, ale jakim prawem. mój pracodawca w kwietniu mnie śledził. i weszli za mną do sklepu mojego narzeczonego., gdzie wstąpiłam na chwilę, zrobili mi awanturę, wyzwali... i napisali donos,ze byłam tam jako sprzedawca, gdzie za ladą była pracownica, wyobrażacie sobie? a ja wstąpiłam do sklepu w drodze do szpitala.. czy to jest sprawiedliwe? dlaczego nikt nie zażądał ode mnie wyjaśnień? po prostu w naszym chorym kraju pracodawca może wszystko.. . niedosyć,że ta mnie potraktowali, to jeszcze chca ud*pić, mimo,że u nich już nie pracuję. nie rozumiem.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa.--oj przykro mi :( naprawdę co sie teraz wyprawia to koszmar jakis..ale to nie wzielo sie znikąd :( jest przekonanie ze wiekszosc ciezarnych wyłudza zwolnienia i zasilki..pracodawcy sa podejrzliwi, urzednicy tez a ty kobieto sie z nimi użeraj :( eh.. Aniolek :P ja mam na zycie do konca miesiaca 200 zł..dobrze ze corki wyjechaly to dwie geby do wyzywienia mniej :P kryzys szanowne Panie i bieda mnei dopadla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowa idź do radny prawnego na pewno macie gdzieś w starostwie lub gopsie za darmo i dowiedz się czy możesz się odwołać, powinno być 14 dni na takie coś. ja jak są jakieś takie sprawy od razu idę do radcy i chociaż nie muszę w głowę zachodzić z tymi przepisami. a poza tym uważam ze powinno być jakiś wyjaśnienie czemu masz to zwrócić bo nawet jeśli tam być pracowała to powinni sami to skontrolować i mieć dowody moim zdaniem..cóż taki kraj poje****ny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa, uważam, że pomysł Aniołka skonsultowania się z radcą prawnym jest bardzo rozsądny - przynajmniej będziesz wiedziała czy i w jaki sposób możesz się odwołać. No chyba, że będzie Cie to użeranie kosztowało wiele stresu, to może nie warto. Przynajmniej ja bym odpuściła, co więcej nawet tak zrobiłam. Co prawda nie muszę użerać się z ZUSem, ale instytucją bardzo podobną w swej naturze, jest mój uniwersytet :) Miałam lecieć na konferencję, bilety dawno zarezerwowane, pokój też, opłaty porobione gdzieś w marcu jeszcze, a tu się okazało, że nigdzie nie polecę, bo ciąża zagrożona. W związku z tym moja uczelnia stwierdziła, że ona za mnie nie zapłaci, więc muszę jej zwrócić wszystko :) Ani dziekan, ani rektor mnie nie poratowali, więc jestem w finansowej czarnej d*pce, ale i tak się cieszę, że dziecko nigdzie na razie nie odleciało :) Także jakby się dało odwoływać, to polecam analizę zysków i strat, bo czasem naprawdę nie warto się użerać. No, chyba, że jesteś mega wyluzowana - to w takim razie walcz do upadłego, bo niby czemu mają na Tobie zarabiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka jestem jestem :) byłam wczoraj tak u koleżanki a potem u brata bo malował sobie pokój na czerwono :) bardzo mi sie spodobało a dzisiaj od rana sprzątam sobie bo mąz do 22 w pracy :) Tobie życze kochana miłej podróży i spokojnej przede wszystkim :) spróbuj się jakoś odezwać jak dojedziesz :) Nie mam siły nawet na pisanie a mąż się smieje ze mnie ze nie pracuje juz a jestem bardziej wykończona niż on po 8h pracy fizycznej :D Teraz chyba będe troche rzadziej pisać bo dziele swój komputer z mężem ( jego w naprawie ) a on ma swoje gry itp więc on częściej siedzi niż ja :) Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja im tak tego nie zostawie, bo te pieniądze mi sie należały i ja nic złego nie zrobiłam. a na odwołanie się mam miesiąc co na pewno zrobię, mama mojego narzeczonego zna się na tym wszystkim i na pewno mi pomożę. po prostu mszczą sie na mnie, dlatego,że zepsułam im weekend majowy, bo to ja miałam pracować w week majowy o musieli moi współpracownicy, którzy mieli już plany... nie rozumieją,że są różne przypadki... już kilka razy bylam na komisji lekarskiej. więc oni są zdolni do wszystkiego :) ta kwota niby nie jest duża.. ale za taką sume to ile ja bym mogla sobie ubranek kupić, czy jakichś pierdółek dla dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa bardzo słuszne podejście. Zwłaszcza, że będziesz miała wsparcie w rodzinie :) A ludzie z pracy... no cóż, od zawsze i chyba już zawsze będą się zdarzały "dziwne przypadki" - ważne, żeby nie pozwolić im zniszczyć naszego życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Padlinko i Justynko 29 muszę to wypróbować i nie straszne mi, że ta maść ( czy krem) jest do czegoś innego przeznaczone :D Ja tam mam takie swoje niektóre patenty, że też wstyd mi się czasem przyznawać haha :D np. ja od 3 lat myję buzię płynem do higieny intymnej z kwasem mlekowym i dzieki temu nie mam jednego wielkiego strupa suchej skóry na buzi :D -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- lolaaa21 super sukienka, gdybym ja teraz brała ślub na bank byłaby na mojej liście ale teraz się upasłam jak prosiaczek więc echh marzenie o takim fasonie :( --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- pomarańczowa pracodawcy to świnie!!!! Ja też byłam na komisji, bo poszłam do pracy i po m-cu wylądowałam na L4 - myślałam, że to ZUS mnie sprawdza, a to mój "kochany" pracodawca, któremu było ciężko płacić mi ( bo za pierwsze 33 dni L4 to pracodawca nam płaci) i zgłosił mnie na kontolę ;/ dlatego ja nie mam też dla nich skrupułów i gdy dzwonią zapytać czy mogłaby m wrócić na tydzień, bo dziewczyny mają urlopy odmawiam - kręgosłup mnie tak napierdziela, że nie ma opcji, gdyby inaczej się zachowali znalazłabym sposób by im pomóc ale tak no way :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, mam do Was pytanie treści lekarskiej, a właściwie dentystycznej :( czy któraś z Was będąc w ciąży leczyła zęby? Jeżeli tak to czy było to robione ze znieczuleniem czy "na żywca"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha :D Palinkaa :D hahaha ja myje buzie czasem lactacydem ;) :P witaj w klubie haha Anulek, ja w poprzdniej ciazy leczylam zeby do 4go miesiaca, normalnie w znieczuleniu. teraz zanim wystapily u mnoie problemy w ciazy bylam raz u dentysty i oprocz plomby (tylko ze znieczuleniem jestem w stanie to zniesc) jeszcze planowalismy wyrwanie zeba (bo mam niestety jeden na straty..walczylam o niego 5 lat-bezskutecznie) i mi stomatolog powiedziala ze po 4m miesiacu do 6 najbezpieczniej wyrywac, wiec jesli nawet wyrywaja w ciazy zeby to leczyc tym bardziej mozna, a nawet trzba. ja po kazdej ciazy dramat mialam :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Padlinko :* to się umówię do tego stomatologa, bo mi plomba wypadła i ukazała dziurę, że hoho. W sumie lekarz mi mówił, że taki jest efekt uboczny kuracji żelazem (tzn. że zęby psuć się będą), ale nie myślałam, że tak szybko będzie mi dane to poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Palinka, ja z 38 weszłam na 42 i nie wyglądam źle, doskonale maskuje moje boczki i inne takie... Ważne że mi się brzuch mieści :) Ja żadnych płynów nie stosuję, twarz myję wodę i mydłem :P Odnośnie pracy, jestem na L4, ale chcą się mnie stamtąd pozbyć. Pracę zaczęłam 6 maja, a 14 dowiedziałam się że jestem w ciąży. Bardzo uprzykrzali mi tam życie. Zresztą i tak nie zamierzałam tam długo pozostać, w planach mam zajmowanie się dzieckiem i studiowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Lolaaa21 ja na zaparcia polecam wodę przegotowaną z miodem i cytryna, ja dodatkowo wrzucam do niej kilka suszonych śliwek. przygotowuje ten specyfik wieczorem i rano na czczo piję. Efekty super. --------------------------------------------------------------------------- Palinkaa mi waga wskazuje niby +2 kg, ale ja się czuje jakby mi przybyło z 5. W spodnie już się nie mieszcze, tzn. w jednych jeszcze chodzę, ale jak siedzę to rozpinam guzik. Wczoraj kupiłam sobie ciążowe za 14 zł. ------------------------------------------------------------------------------- Szerokiej drogi Justynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś ja jak się dowiedziałam o ciąży ważyłam 83 i w maju na 1 wizycie tak mi wpisał w karte ciąży teraz byłam 10tego lipca i dalej 83kg ale powiem Ci szczerze że koleżanka którą spotkałam powiedziała że mnie już "wybuliło" :D ze taki brzuszek mi sie robi :) dziwnie ze waga stoi a waże się codziennie rano :) - w sumie nie ma co narzekać tylko się cieszyć bo przy mojej wadze startowej 83kg to tylko sie modlić zeby duzo nie przytyć bo potem będzie ciężko zrzucić a mam niestety problemy z nadwagą w genach... Cóż rodzinki się nie wybiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki i Maluszki :) Justynka - szczęśliwej podróży :) Wszystko już spakowane? :) ---------------------------------- ja dziś byłam u lekarza po przedłużenie L4 - naczekałam się prawie 2h, żeby w gabinecie być 3min... Bo lekarz standardowo godzinę się spóźnił, eh... Ale za to się zważyłam i jestem 2kg na minusie, a tu już 1. trymestr na końcówce. Zaczynałam z wagą 81, a teraz 79. A bziucho wywaliło mi :) CO prawda bardziej to wypchało mi bebeszki niż to maluch, ale jak wciągnę brzuch to już widać, który brzuch to już wina młodego :) Nie mniej jak wychodzę to brzucha nie wciągam - a co. Po co mam się męczyć jak mogę udawać, że jestem w trochę bardziej zaawansowanej ciąży niż rzeczywiście :) Bo mój brzuch to tak na 5miesiąc chyba wygląda :) ---------------------------------- Poza tym ja jak to ja - jak już znam płeć, to się nie powstrzymam od zakupów. W takim tempie szafa mojego syna będzie bardziej pokaźna niż moja i mojego męża razem wzięta :) Ale jak tu się powstrzymać... Kupiłam na ciuchach spodenki, półśpiochy i 2x body (w tym 1 czarne z taką fajną aplikacją jak smoking, ale dopiero na 74cm) i dałam za wszystko równe 10zł. No bajka :) Teraz muszę przystopować, bo konto szczupleje, a do wypłaty jeszcze trochę, ale po wypłacie będzie szał :P Muszę chować przed mężem, żeby mu żyłka nie pękła :P hihi. Z resztą, dostałam w niedzielę od mamy mojej chrześnicy 2 pary spodni ciążowych, więc jestem dobre 200zł do przodu jak nie lepiej - to trzeba spożytkować na małego :) Trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Mały Miś dziękuję za radę, jutro udam się na zakupy i wypróbuję, bo jednego dnia jest lepiej a trzy następne męczę się... Na ostatniej wizycie u lekarza waga wskazywała pół kilo więcej, ale ja zrobiłam się taaka wielka, mimo że niedługo zacznę dopiero 16 tydzień. Niestety płci nie poznałam, bo dzieciątko broni swej prywatności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Anulek - masz tak samo jak ja mi normalnie na samym srodku szostki plomba sie wykruszyla mam dziurke jak lebek od szpilki i tak mnie wkurza ze hoho. Tez sie wybieram do dendysty i tez chce znieczulenie, jak gadalam ostatnio z ginem to nawet trzeba leczyc prochnice bo nie leczona moze prowadzic do wczesnego porodu, a znieczulenie po 1 trymestrze jest dozwolone tylko trzeba powiedziec dendyscie ze jest sie w ciazy. A ja ide w przyszlym tygodniu do dendysty i poprosze od razu o pokrycie zebow fluorem ponoc w ciazy dobrze to zrobic bo sie mniej psuja. ---------------------- Justyna- chyba u nas takiej siateczki nie spotkalam jedynie myjki z niej zrobione, ale naprawde fajny patent z ta siatka. Ps bezpieccznekj drogi! ---------------------- Ja tez nie naleze do szczuplych dziewczyn ostatnio moja waga wynosila 72 kg na razie nic nie przybylo, ale brzuszysko mam jak w 7 miesiacu az sie boje jak bede w 9 wygladac chyba z taczka bede jezdzic. '--------------------- jak sie czyta wpisy o waszych pracodawcach to az sie wlos na. Glowie jezy. Kurde co za d*pki, zeby do zuzu donosic, niektorzy to sa swinie. Czlowiek sobie dla nich flaki wyprowa . Ach szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodka cytryno u mnie ta plomba też wypadła z szóstki - tak w ramach podobieństw :) Wahałam się z tym dentystą, bo ja jestem dopiero w 13+5tyg i w sumie nie wiem czy to już II trymestr czy ciągle pierwszy, ale koniec końców umówiłam się na przyszły tydzień na środę 18.30, bo wcześniej nie mieli miejsc, a ja stwierdziłam, że dłużej to już nie naprawdę nie wytrzymam :) we wtorek jeszcze pójdę do gina zobaczyć, czy wszystko jest w porządku, a w środę ma on dyżur w szpitalu, więc jakby co będzie mnie ratował, chociaż mam naprawdę szczerą nadzieję, że będzie to można zrobić bezpiecznie i ze znieczuleniem i nie będę się rzucała na tym fotelu dentystycznym we wszystkie strony ;) Jeżeli chodzi o wagę, to ja się chwalić nie będę ;) Najbardziej w ubraniach ciążowych przeraża mnie to, że koniec ciąży przypadnie u nas w zimie i wiąże się z tym zakup wcale nietanich płaszczy bądź kurtek, a mi na szmatkach nigdy nie udało się nic sensownego znaleźć :/ więc obawiam się, że może być to duży wydatek, ale pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
Hej jestem tu nowa :] mój termin to 01.01.2014r obecnie jutro zaczynam 16 tydzień :) w pod koniec 14 tyg poznałam płeć dziecka - synuś bez wątpliwości tak wiem wiele z was może twierdzić że zbyt wcześnie poznałam płeć ale na moje szczęście jestem szczupła i dlatego mogłam poznać ją tak wcześnie jak i poczuć pierwsze delikatne ruchy synka w zeszłym tyg czyli we 15 tyg ciąży :) Anulek:) odpowiem na twoje pytanie 13 + 5 tyg to jeszcze I trymestr z początkiem 14 tyg zaczniesz już II trymestr który trwa do 26 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa Gratulacje synka! :) Miło że do nas się dołączysz będzie nas więcej :) Dopisz się do naszej tabelki ( jest gdzieś na poprzednich stronach ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
Widzę że piszecie na temat swoje wagi. Ja w 6 tyg ważyłam 43,3 kg w pod koniec 11 tyg 43,6 kg pod koniec 13 tyg a dokładnie 13+5tyg 45,2 kg lekarz kazał tyć wszyscy mówią że mam dużo jeść ale ja jem i waga jakoś znacznie się nie zmienia. W poniedziałek ide do lekarza to zobaczę czy coś się zmieniło. Na zaparci pomaga mi wypijanie dziennie tych małych jogurcików podobnych do actimel w każdym razie te które zawierają bakterie l.casei i szczepy żywych bakterii :) a lekarz rodzinny polecił mi branie na noc tabletek MULTILAC,ale jeszcze nie musiałam ich aplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak pójdę do tego nieszczęsnego dentysty to będzie 14+6 i będzie to już II trymestr? Chociaż kurcze, początek II to prawie tak samo jak koniec I więc pewnie bez znaczenia, ale ja bym tak chciała, żeby wszystko było dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
Styczniowa....................22.......Poznań.............01.01.2014 Pati....................... .22.......Saarbrucken........................02.01.2014 minnie288................28.......BB..................... .................03.01.2014 lolaaa21...................21.......Poznań.............. .................03.01.2014 terra_rosa26.............26.......Braniewo............... ............. 05.01.2014 titi............................34.......Opole........... .......................05.01.2014 slodka cytryna100.....32........Wlkp............................... ...06.01. 2014 Dziewczyna-malina....22.......Mrągowo................... ..........07. 01.2014 justyna29.................28.......Hamburg............... ...............07.01.2014 kasiax......................25.......Płock.............. .....................07.01.2014 ania_sz....................25........DąbrowaTarnowska... ............08. 01.2014 dzagatkaa................28........Szczecin.............. ................08.01.2014 Uleczkaa..................23........Krynica.............. ..................08.01.2014 pani z pieskiem.........?!.........De.............................. .........10.01.2014 pomaranczowa...........23.....Pabianice.................. ...11.01.2014 monbiaa...................20........Jarosław............ ...................12.01.2014 iskiereczka31............31........Rzeszów.............. ................13.01.2014 padlinka....................32........Warszawa........... .................13 01 2014 85matylda85..............28.........Głogów............. ..................13.01.2014 Olelka.......................35.........Gdańsk.......... .....................14.01.2014 szczesliwa_onaaa......22.........Kielce.................. ...............14.01.2014 mmelody..................19............Warszawa.......... ... ..............14.01.2014 OlaLenka26...............26........ Kędzierzyn-Koźle.................16.01.2014 Niebieska85..............28.........Wlkp................. ...................16.01.2014 Aniołek23 .................23.........Mrągowo........................ ......17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .........22........ Wrocław...............................20.01.2014 niutkaaa23.................23.........Łódź............ ........................20.01.2014 Gunia1990…………………………….Świdwin…… ……………………….20.01.2014 aizuz.........................25........ Kraków................................21.01.2014 kropek 23...................23........ Bielsko-Biała.......................22. 01. 2014 Liliana785...................25........ Aachen...............................22.01.2014 maja..?.......................22........ Szczecin............................23.01.2014 jasmina89...................24.........Poznań........... ...................25.01.2014 malinowaaa.................25.........Wrocław........... .................26.01.2014 Elunia342....................23........ Tarnów..............................27.01.2014 Interesantka25.............26.........Bielsko-Biała..... ................27.01.2014 Gonja..........................34.........Kraków........ .....................29.01.2014 lenkamarzenka............28..........IŁAWA.............. ...............04.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulek moja kuzynka w ciąży wyleczyła wszystkie zęby i też musiała wyrywać 6 z dołu i nie było komplikacji :) zapytaj się swojego ginekologa czy nie ma przeciwskazań do wizyty u dentysty :) To będzie najlepsze rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa to Ty jesteś drobniutka :) połowa ze mnie tylko Ci pozazdrościć takiej wagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
Anulek - tak to będzie II trymestr przynajmniej w poradnikach które mam i systematycznie czytam z tyg na tydz. 14 tydz jest początkiem II trymestru :) azuiz - co do imienia ja swojemu partnerowi również wręczyłam liste imion po tym jak pow. że Jakub mu się nie podoba ostatecznie wybraliśmy Mikołaj Dawid - Dawid dlatego że po chwili stwierdził że Dawid też może być ale ja nie jestem przekonana więc poszłam na kompromis że Dawid to będzie drugie imię. Do pomocy korzystałam z księgi imion z neta spisałam te które są inne mało spotykane ( przynajmniej w moim środowisku) i podobają się mnie, pasują do nazwiska, idzie je zdrobnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
Monbiaa - teraz za to dziękuję bo są tego zalety :) widac brzuszek, powiększające piersi :D i łatwiej na badaniach usg lekarz nawet stwierdził że przez brzuch lepiej widać synka niż dopochwowo :) ale jednak bycie takim szczupłym nie do końca jest tak fajne problemy z doborem jakiejkolwiek rzeczy jak i stanika :( no i wystające kości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
padlinko hahaha widzę, że możemy sobie przez Wisłę rękę podać :D -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Anulek ja chodzę do dentysty i dostaję znieczulenie ale bez adrenaliny, trzeba od razu mówić, że jest się w ciąży i po sprawie, ja jestem panikarą i taka nieodporna na ból zębowy jestem o laboga hehe ale znieczulenie działa i jest ok :) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ lolaaa21 ja z 36 na 40 i czuje się spaślaczkiem echhh czekam aż mi wyskoczy brzuszek to może inaczej to będzie :) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Mały Miś ja już jestem w 16 tyg. lekarz mówi, że tai przyrost wagi jest ok tym bardziej, że teraz apetyt mi bardzo spadł i jem połowę i to z rozsądku więc może tragedii nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×