Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Hej dziewuszki :) Znowu trochę zaniedbałam forum, ale przyznam się, że dopiero dochodzę do siebie po tych pierwszych trzech miesiącach, obecnie jestem w 15 tyg. :) Muszę trochę nadrobić czytanie :), ale tak z grubsza widzę, że mówicie o imionach , a znacie już płeć ? Ja jeszcze nie wiem co będzie, ale imiona też już mam :) Natalia albo Antek (ale z Antkiem jest problem mąż się nie chce zgodzić :( ) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Palinka póki co to nie w głowie nam odchudzanie :) potem będziemy o tym myśleć :) Ja dzisiaj mam jakiś dzień głoda bo cały czas miele buzią i jestem głodna - chyba mi czegoś brakuje ale nie mam pojęcia co to może być :D teraz mam wizyte 31 lipca i ciekawa jestem czy mój kochany dzidziuś coś pokaże czy schowa dalej to co ma do ukrycia :D ale myśle że to nie koniec świata jak bym nie poznała teraz płci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monbia - pewnie, że nie koniec świata, ale to oczywiste, że byśmy bardzo chciały już wiedzieć :) ja się nie mogę doczekać :) Też znowu chodzę cały dzień głodna i coś podjadam, brzuszek już trochę urósł w sumie to już miał prawo, prawda?:) Jak to jest z tymi pierwszymi r****mi ? Od 17 tygodnia mogą się pojawić dobrze słyszałam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
ksiax ja w ogóle nie mam brzucha, a już 16 tc hehe, czasem tak wieczorem cos mi wyjdzie ociupińkę i tyle...a tak już bym chciała, żeby się pojawił taki malutki chociaż :) U nas opcja dwa to Antek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to już widać ten brzuszek co prawda nie aż tak dużo, a jak się najem albo na wieczór to już w ogóle widać :) Też bym chciała, żeby było widać już tak konkretnie. Jeżeli chodzi o płeć jeszcze to mam nadzieję, że się dowiem w 20tyg na drugim badaniu genetycznym. Powiedzcie mi czy czujecie czasami ból w dole brzucha ? Takie rwanie albo ogólne napięcie ? Mi się to zdarza mam niby no-spe ale jeszcze nie stosowałam. Za to bardzo narzekam na ból głowy...:( Nie biorę żadnych tabletek a ból jest czasem niemal nie do wytrzymania, to też przez moje niskie ciśnienie. Wam też się zdarzają bóle głowy ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Pomarańczowa - co do ruchów dziecka to osoba szczupła może wyczuć je wcześniej jak znajdę w poradnikach które mam to Ci tu przytoczę fragment bo mam wrażenie że chcesz powiedzieć że nabijam was w butelkę ja po po prostu wiem na co zwracać uwagę umiem odróżnić gazy w jelitach od ruchów i to że narządy się przesuwają nie ma znaczenia i że dziecko jest stosunkowe małe by zdrowo walnąć tym bardziej że nie pisze o jakiś kopniakach tylko tych pierwszych delikatnych rzadkich r****ch a na tym etapie dość energicznie się rzuca po macicy i reaguję na uciski macicy bądź g***towne ruchy, bawi się nawet pępowiną co można odczuć za kłucie gdy tak sobie zdrowo nią pociągnie, nikt wierzyć nie musi ja wiem co czuję :) Kasiax - jak chodzi o ból głowy ja biorę apap jest bezpieczny i piję kawę sypaną bez śmietany bo podnosi ciśnienie a mam z nim na prawdę problem że nawet przy bólach głowy wymiotuję ... i raz mój spacer z psami skończył się dotarciem na czworaka do klatki schodowej zalaniem potu i mroczkami przed oczami + sztywne palce i mrówy na całym ciele w upalny dzień to było także unikam gorączek na dworze i poruszam sie wcześnie rano bądź wieczorem... o ucisk w dole brzucha wiem że jeżeli boli po środku mniej więcej w okolicach szyjki i jest to ból nie ustępujący bądź częsty powinnaś skontaktować się z lekarzem natomiast po bokach ma prawo boleć ale nie intensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Kaisax - kiedy odczuwasz te rwanie i napięcie? Może jak za długo siedzisz? Ja przynajmniej tak mam gdy dłużej siedzę i się prostuję to tak mnie ciągnie że nie mogę się od razu wyprostować, napięcie chyba jest rzeczą normalną szczególnie gdy Cię wysadzi po jedzeniu chyba że tak nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Styczniowa za odpowiedź. Tak z tym siedzeniem masz racje, dlatego staram się to robić powoli bo też zdarzają się wtedy bóle. Dziś mnie to zaniepokoiło jak byłam na spacerze, chodzę powoli staram się siadać na ławkach co jakiś czas, ale nie wiem co to mi się dzisiaj stało. W sumie to najczęściej po bokach mnie boli po środku nie za często mnie złapie. Na wizytę wybieram się za jakieś dwa tygodnie, ale jak mi nie przejdzie będę musiała się chyba skonsultować z lekarzem:(. Wydaje mi się, że dość normalne są te bóle, ostatnio też tak lekarz powiedział, macica się rozciąga i ma prawo boleć i ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Kasiax - tak zgadza się ja miałam tak dość długo te bóle przed tym zanim się dowiedziałam i trochę po tym jak już wiedziałam brałam przez to luteinę bo te bóle były dość silne teraz tylko odczuwam tak jak na okres pod koniec każdego tyg jak maleństwo rośnie :) Możesz niekiedy odczuwać bezbolesne, szybkie skurcze macicy, zwane skurczami Braxtona Hicksa. Skurcze przygotowują w dużej mierze Twoje ciało do przyszłego porodu Pomarańczowa - tekst ze strony www.netmama.pl/magazyn/ciaza/tygodnie-ciazy/15-tydzien-ciazy/ Nawet jeśli wydaje się, że od porodu dzieli Cię cała wieczność, to od 15 tygodnia będziesz odczuwać pierwsze ruchy dziecka. Dzieci już w łonie matki należą do rozbrykanych. Twoje dziecko odkrywa właśnie swoją pierwszą zabawkę – pępowinę. Chwyta ją chętnie i ciągnie. Czasem może ją trzymać tak mocno, że utrudniony będzie transport tlenu. Nie martw się jednak. Twoje dziecko nie będzie tak długo trzymało pępowiny, żeby zrobić sobie krzywdę. a to wypowiedź jednej ciężarnej ze strony fajnamama.pl/15-tydzien-ciazy/ - Agunia (Gość) 20 czerwca 2011, 16:56 Witam wszystkie mamy :) ja jestem w połowie 15 tyg. nie mam nudności , i to dobrze :P od kilku dni wyczuwam ruchy maluszka... kiedy położę rękę na brzuchu i zaczynam mówić to dzidzia zaczyna "obijać" się w tym miejscu :) zaje***** uczucie. pozdrawiam i gratuluje wszystkim przyszłym mamą :P :) Także jest to możliwe bo podkreślam chodzi o pierwsze wyczuwalne ruchy a nie kopniaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
o osobę szczupłą mam na myśli taką nie do żywioną jak ja 45 kg żeby nikogo nie urazić chociaż i tak uważam że to kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny opadłam z sił całkiem po południu i tak leże, nie mam siły się nawet podnieść... Uciekam spać do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj przeczytalam w poradniku bardzo fajne zdanie na temat ruchow dziecka,ze kazda kobieta odczuwa ruchy na roznym etapie ciazy, i nie mozna podwazyc tego ze w 14 czy 15 czuje juz maluszka bo nikt nie jest w jej ciele i nie moze stwierdzic ze to akurat gazy a nie dzidzia, ja osobiscie znam osobe ktora w 14 tyg zaczela czuc rybke w brzuchu:-) tez na tym etapie chcialabym cos poczuc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze. Ja wyrazam swoje zdanie. A kazdy ma do tego prawa. Ty styczniowa na kazdym kroku podkreslasz jaka jesteś szczupła, ze u ciebie wszystko widac dobrze,bo jestes szczupla.. kurcze a to wcale nie tak.Ok. Fajnie. Super. Gratuluję :) po prostu nie lubie jak ktoś sie madruje... jeżeli czujesz ruchy dziecka. Super. Gratuluje. Ale nie unoś się tak. Za poradniki dziękuje. Mam a czytać też umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy pierwsze ruchy płodu? Wyczuwanie pierwszych ruchów płodu przez kobietę ciężarną przypada na 16.-21. tydzień ciąży - u pierwiastki najczęściej ma to miejsce w 20. tygodniu ciąży, natomiast u wieloródki w 18. tygodniu ciąży. Brzuszek kobiety w ciąży jest już znacznie uwypuklony, a maluszek w końcu daje znać, że faktycznie istnieje i ma się dobrze. Pierwiastka, czyli kobieta, która jest pierwszy raz w ciąży, może na początku mylić ruchy płodu z r****m jelit. Dlatego też takie rozbieżności w datach pierwszych ruchów płodu u pierwiastki i wieloródki. Kobieta zazwyczaj potrafi dokładnie określić dzień pierwszych ruchów jej dziecka. Data ta jest również istotna z położniczego punktu widzenia - pomaga w określeniu daty porodu. Jak widać. Moje inf poparte są konkretnymi faktami. A nie wypowiedziami z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znowu wieczorem. Ostatnio mój dom traktuje jak hotel ;) ale to dlatego, że na działeczce za blokiem mam domek letniskowy i taką letnią kuchnię, więc tam spędzam caaaałe dnie... Dziś znowu aktywnie, muszę przyznać, że ciąża odkryła we mnie chęć do gotowania ;) wcześniej jakoś się do tego nie garnęłam. Jako, że na działce mam dużo porzeczek dziś zrobiłam dżemy na zimę ;) do tego cukinię w cieście na kolację, a na jutro karkówka pod pierzynką ;p Sama się sobie dziwię, ale to akurat pozytywny objaw w ciąży. - A a propos ciąży to u mnie bezobjawowo. Wcześniejsze mdłości całkiem ustały, brzuszka nie widać, waga taka sama, więc przyjemnie zaczął się II trymestr, no z wyjątkiem tych humorków, bo dalej miewam. Czy któraś z Was ma podobnie czyli bez objawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinekk.
Rowniez sie zgadzam z tym ,ze trudno wyczuc ruchy w tych tyg. Szczegolnie w pierwszej ciazy.. bo ciezko to wyczuc... czy aby na pewno to ruch. Wiec naskakiwanie na kogos za wlasne zdanie nie jest w porzadku. Slowo przeciw slowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z wieczora:) Ja dziś dzien aktywnie spędziłam. Najpierw kawa z siostra i kuzynką, a potem ortodonta i zakupy;] jak wspominałam ostatnio potrzebowałam nowych spodni, bo wszystkie mnie już cisną. Myślałam ze nie kupię typowo ciążowych, bo ten pasek z materiału na brzuch mają za wielki jeszcze, ale okazało się że kupiłam w H&M dwie pary ciązowych spodni. Jeden czarne z takim nietypowym czymś na brzuch, małym i już są na mnie dobre, a na większy brzuch też bedą ok. Kosztowały 79 zł. A drugie to jeansy z tym już normalnym materiałem na brzuch. Też nie jest wcale ogromny.... myslę ze w sierpniu czy we wrzesniu najdalej spokojnie będę mogła je juz nosić. One kosztowały 149 zł. No tanie to nie bylo wszystko, ale w moich ciucholandach nigdy nie spotkałam się z zadnymi spodniami dla cieżarnych... wiec cóż kupilam. Poza tym wyprzedaże są super w sklepach, kupiłam tam też dwie bluzki, obie po 20 zł :P Co do objawów ciązowych... u mnie prawie juz nie ma zadnych. tzn czasem wieczorem jak sobie pojem, to czuje się tak dziwnie... taka ocieżała i odbija mi się ;/ Ale nie zawsze. Brzuszek mi juz fajnie widać ;) przy obcisłej bluzce. Wieczorem byłam u rodziców, znów nazbierałam porzeczek, tym razem czerwonych - będą na kompot i na placka;) Żegnam się i ide spac;) P.S Ciekawe jak tam Justyna.. czy zajechała bezpiecznie do Polski? Pewnie tak, tylko zaloże się że teraz kombinuje jak tu dopaść do internetu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
ja na nikogi nie naskakuje ... i nie twierdze ze nie moze wyrazic swojej opini ale to bylo napisane wyraznie ze watpisz w to ze moge czuc z reszta nie ma sie o co spierac i sie nie wymadrzam a jezeli to wam przeskadza to zaden problem udzielac sie nie musze jakby nie bylo kazda z nas ma odmienne zdanie na temat swoich ciaz i kazda jest na innym badz podobnym etapie i kazda.ma inne doswiadczenia i czuje co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Wreszcie mam chwile zeby napisac, sporo czasu zajelo mi przeczytanie co tam pisałyście:) Ja w poniedzialek wreszcie bylam u lekarza i widzialam swoje malenstwo. Wszystko w porzadku - dzieciątko jest zdrowe,ma raczki,nozki itd. niestety co ma miedzy nozkami jeszcze nie wiem. Moze nastepnym razem. Pisałyście o wadze ja znowu kg.mniej na wadze czyli 54 od poczatku 2 kg mniej,a w ogóle nie wymiotowałam tylko apetyt mam troche mniejszy. Jutro napisze cos wiecej bo teraz juz zasypiam przed komputerem. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Cześć, od jakiegoś czasu 'podczytuje' to forum i nigdy nie mogłam zabrać się za to by coś napisać. Jestem w 15tyg. 4 dniu ciąży według wielkości dziecka a według ostatniej miesiączki to 17tydz. i 6 dzień. Wczoraj byłam na USG i dowiedziałam się,że będę miała córeczkę. Jestem bardzo szczęśliwa bo intuicja też mnie nie zawiodła. Nie było osoby, która by nie powiedziała, że to na pewno chłopiec,ale ja wiedziałam od samego początku, ze to będzie mala Hania. Przez USG widziałam wszystko bardzo dokładnie! Także myślę,że szansa na pomylenie jej z chłopcem jest minimalna :) / W okolicach 10 tygodnia wyszło,że mam niedoczynność tarczycy, początkowo bardzo się tym zmartwiłam ale zaczęłam brać odpowiednie tabletki i TSH spada! A wczoraj na USG lekarz powiedział mi,ze moje łożysko jest nisko i bardziej po prawej stronie,ale na dzień dzisiejszy wyklucza łożysko przodujące! I całe szczęście! Teraz muszę bardzo dużo leżeć i nic nie dźwigać ponieważ wtedy występuje największe prawdopodobieństwo,że łożysko trafi na odpowiednie miejsce. Mam nadzieje,że będzie dobrze. Ale z tego wszystkiego zrobiłam się przewrażliwiona bo gdy widzę jakieś potencjalne zagrożenie w postaci mojego biegającego kota,który z znienacka lubi wskakiwać na brzuch to od razu go zakrywam rękoma! U mnie cała ciąża przebiegała bezobjawowo- tzn. od czasu do czasu bardzo przeszkadzały mi różne zapachy i smaki. Ale później się to normowało lecz tylko na chwilkę.. SZCZERZE MÓWIĄC CIĄŻA TO PIĘKNY OKRES, NAPRAWDĘ. ALE CHCIAŁABYM MIEĆ CÓRECZKĘ JUŻ PRZY SOBIE I WIEDZIEĆ,ZE NIC JEJ NIE GROZI. Przybliżony termin porodu to 5.01.2014 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj styczniowa_mama2014 w naszym gronie ;) Mi się też wydaje, że jestem zanadto przewrażliwiona, chociaż już chyba teraz mniej na niż na początku, bo wtedy bałam się cokolwiek robić- tzn. miałam zalecony przez lekarza tryb oszczędzający. Ale to chyba normalne te obawy przy pierwszej ciąży: do końca nie wiemy czego się spodziewać, co wolno a czego nie a mi dużo osób mówiło, że do 3-go miesiąca wszystko może się zdarzyć, więc starałam się nie nadwyrężać. Ale po ostatniej wizycie, na której było wszystko ok jestem spokojniejsza i bardziej wyluzowana ;) - A mam pytanie co do liczenia miesięcy ciąży, bo kuzynka mówiła mi inaczej, w necie tez jakoś inaczej. Jaką macie teorię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miesiące liczę od OM czyli jak miałam 5 kwietnia to 5 maja jest miesiąc ,5 czerwca drugi i tak dalej,czyli mam początek 4 mca wszędzie jest rożnie w necie, ale moim sposobem wychodzi właśnie 9 mcy od kwietnia do stycznia, bo też trzeba brać pod uwagę ze miesiąc raz ma 4 tyg a raz 4,5 zależy jak wypadnie. Dziś idę pierwszy raz do położnej to się dopytam jak z tymi tyg i miesiącami jest:) bo może jestem w błędzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
Idzie sie pogubic z tymi miesiacami ja jak licze tygodniami to wychodzi mi ze teraz dopiero zaczelam 4 miesiac a wedlug ksiazek i z neta to ze w 14 tyg zaczol sie 4 miesiac a jestem w 16tyg wiec sama nie wiem ale w poniedzialek ide do gina to sie zapytam jak to jest ale w karcie ciazy pisze ktory miesiac na ostatniej wizycie byl ja mam w 13+5 tyg wpisane 3 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa21
Ja liczę od OM. Lekarz podał mi datę porodu 3.01, ale na badaniach prenatalnych wyszedł 4, a w Internecie 5 :P ja się cieszę bo im później tym większe szanse, że nie będzie grudniowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj nawet na karcie ciążowej podawane są dwa terminy, według OM i USG.termin według OM tak naprawdę jest tylko orientacyjny... bo może to być 2 tyg wcześniej czy później. Dlatego ja liczę według badania usg.. i tam mi wychodzi 14 tyg i 5 dni :) a według OM miałabym już 16. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
mi w 11 tyg usg wskazywalo termin na 30 grudnia a wedlug OM 1 stycznia potem po 2 tygodniach usg wskazywalo 31 grudnia wiec o 1 dzien inaczej niz OM na jednym portalu czytalam ze niby tyg liczy sie od ewentualnego poczecia czyli -2tyg ale wszedzie inacźej chyba najlepiej dowiedziec sie od swojego lekarza jak to jest bo ja na poczatku gdy stwierdzil mi lekarz ciaze pow 7 tyg a wpisal w kartoteke 6 tydz nastepny pow ze to 8/9 tydz wiec chyba trzymac sie OM najlepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowaa
mialo bys USG a nie OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nawet nie wiem w ktorym tygodniu jestem :P mysle ze 15-16. przez nieregularne cykle nie ufam OM, ale chrzanić to :) Tez bym chciala poczuc ruchy..Mimo ze to 4te dziecko nic nie czuje i sie nie zanosi -ale mysle ze za 2 tygodnie juz cos moge poczuc...Mysle ze znacznie by mnie to uspokoiło.. Nastroj marny, brzuch mnie czesto boli, rowniez w pachwinach oraz kregoslup w odcinku tuz nad posladkami. Co ciekawe bole brzucha mam tylko z lewej strony - wy tez macie te bóle jednostronne? Milego dnia Kochane :) Justynka, melduj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×