Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
Witam! Ja dzis pierwszy dzien w szkole odbylam,poziom dosc zaawansowany i do tego angielski jest.Narazie jest ok,klasa liczna i rozne narodowosci,troche spac mi sie chcialo,jak to w szkole i kregoslup mnie bolal od siedzenia na krzesle.Zastanawiam sie nad braniem poduszeczki pod plecy,bo 5godz na tym twardym co dzien,to ja nie wyrobie :D Mycha - ja bym udusila lekarza,poki mi plci nie powie ;) Justyna - jak juz pisalam,u mnie,jak zwykle podobnie :) Tez moja mama tu mieszka i na poczatku m-c u niej mieszkalismy z partnerem.Jestem dluzej w Niemczech troszke,ale dopiero zaczyna mnie interesowac,jakie tu prawa sa,bo wczesniej praca i klapki na oczach.Spodnie kupowalam u Turka,takie elastyczne rurki,ale sporo miejsca,jak sie gume naciagnie i na dole maja zameczki(na nogawkach) zlote. Wiesz,ze,jak pisalas,to o tej samej porze smazylysmy nalesniki :D Ja robilam farsz do tego,bo krokieciki pozawijalam z pieczarkami i z serem. Mozna spytac,jaki koszt takiej sesji? Babycake85 - witaj! Widzialam Twoj post na innym portalu(nie bede pisac na jakim,bo moze sobie nie zyczysz?) i chcialam napisac do Ciebie,ale nie moglam sie zalogowac.Nie rodzilam,jeszcze i nie mam pojecia,jak to jest z formalnosciami.Wiem,tylko,co w DE przysluguje,ale wiesz tyle,co ja.Chcialam Ci napisac,ze ladnie po polsku piszesz,tj.ortografia i interpunkcja (odnosi sie do tego,ze pol zycia w Niemczech spedzilas).No,ale to tak nie na temat troszke ;) Cytrynka963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha rozejrzyj się u siebie w okolicy, czy żaden zakład fotograficzny nie ma czegoś takiego w ofercie, jeśli jesteś zainteresowana. Ja oglądałam taką sesję koleżanki i jest urocza. A jeśli u Ciebie w mieście nie znajdzie się profesjonalista, który oferuje takie usługi, to można podejrzeć pozy w necie i samemu się pobawić z mężem, plus zaangażować jakąś zaufaną osobę. Na pewno będzie wspaniała pamiątka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzinne na noworodka wynosi ok 60zł a nie 110zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
co do tematu ścian i remontów mieszkań, wrzucę zaraz kilka fotek mojego mieszkania, może ktoś sobie coś podpatrzy. Chociaż zdaję sobie sprawę, że gusta są różne i kazdemu podoba się co innego. Ja lubię przytulny styl retro. Fotki zamieszczę, ale usunę je jutro, bo nie chcę za bardzo udostępniać prywatnych fotek w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Polepiona - mail bez spacji jest dobrym mailem :) ja na niego pisałam, więc się nie martw, tylko oczekuj :) _____________ Justyna pomysł sesji jest bardzo fajny :) jeszcze w domku, w rodzinnej atmosferze :) i się nie stresuj, bo nie ma czym. Fotografki zazwyczaj łapią dość szybko świetny kontakt z fotografowanymi (inaczej by na życie nie zarobiły), więc myślę, że się dogadacie :) Poza tym przecież nie zmusi Cie do zrobienia zdjęcia, które wyda Ci się zbyt intymne :) Masz jeszcze trochę czasu to możesz poprzeglądać różne sesje ciążowe i sobie wybrać co Ci odpowiada, a co na pewno nie :) poza tym ta babeczka też coś zaproponuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Mały miś właśnie sprawdzałam i jest tutaj u nas cos:) tylko nie wiem czy męza przekonam:( ----------- jutro rano ide do innego lekarza tylko nie bardzo wiem jak mam zacząc rozmowe. Żeby mnie nie skrytykował że cały czas chodziłam do innego lekarza a teraz jak poznac płec to do niego.....kurde nie wiem jak uderzyć w gatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
remont robiliśmy 6 miesięcy temu, tak jak pisałam zdjęcia podsyłam tak sobie może coś sobie ktoś wypatrzy, choć wiem, że to co mi się podoba Wam kompletnie nie musi. Odnośnie kolorów ścian to u mnie są białe: http://s1.pokazywarka.pl/i/2272712/108426/kuchnia-1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki :) Ja dziś zmęczona po całym dniu najchętniej to poszłabym się już położyć i lada chwila spać :) Ale jak tak zrobię to o 5 pobudka i co tu robić :) Czekam z niecierpliwością na pieniążki i muszę się wybrać na zakupy albo allegro typu płatki tetra itp. sporo jest takich drobiazgów, które będą jeszcze potrzebne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justyna29ooo - brakuje mi takich słów:) bo większość jest nastawiona raczej negatywnie.."bo to Niemcy..inna mentalnośc" nie bo nie.... a Ty byłaś w takiej sytuacji życiowej ,że nie miałaś wyjścia i bardzo dobrze na tym wyszłaś :) powiedz mi proszę jak to wygląda ze strony prawnej..bo coś tam wiem ale nadal jestem jeszcze zielona i mam kompletny mętlik w głowie:) nie chciałabym też popełnić jakiegoś błędu... pierwszy krok jaki muszę zrobić to zameldować się na stałe u rodziców...a następnie postarać się o ubezpieczenie tak? następnie wniosek o Kindergeld i Elterngeld? Cytrynko963 - dzięki:)))))) staram sie ładnie pisać :D wszystkiego musiałam się nauczyć od początku łącznie z gramatyką i ortografią...a polski to naprawdę trudny język :) super ,że ktoś docenia moje starania :D :** skoro nie mogłaś tam do mnie napisać to pisz tutaj :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babycake85
to wyźej to ja :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
karla przepiękne mieszkanie w moim guście lazienka cudo ,kuchnia przepiekna lubie takie w stylu retro sliczne może cos u ciebie podpatrze bo jesteśmy w trakcie budowy domu ,teraz mieszkamy w bloku 3 pokojowym salon ma kolor bezu pokuj mojej córci wrzosowy ,sypialnia ciepla zielen ,kuchnia orzecz laskowy przedpokój szarość wszystko raczej w takim stylu chłodnym nowoczesnym oprócz sypialni ta zielen ma kojace działanie i uspokaja ale oczywiście każdy ma swój gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
Justynko to niedotyczylo ciebie po prostu napisałam swoje zdanie ogólnie ale milo ze mnie zrozumialas ,wiem ze u ciebie to była calkiem inna sytuacja .....jeśli chodzi o lekarza który niechce powiedzieć czy chłopak czy dziewczynka to jakiś nienormalny ja bym go udusila ,idz do innego jna usg i będzie po kłopocie ,ja dziś siedze caly dzień w domu mam jakies gorsze dni nie wiem czy to chormony szaleją czy co niemam na nic sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka963
Babycake85 - ja tam chcialam napisac do Ciebie wlasnie o tej ortografii :) Mam siostre 13 lat,ktora mieszka w Niemczech i nauczyc sie w tym wieku polskiej gramatyki, to naprawde ciezko, takze rozumiem. No, a dlaczego zwrocilam na to uwage? Takie mam zboczenie :D Co do tego, co musialabys zalatwic, to sadze, ze zameldowac sie u rodzicow. Poniewaz jestes Niemka, to przysluguje Ci, rowniez, pomoc z Job Center, wiec moglabys sie zameldowac tam, rowniez i dostawac pieniadze na zycie. Jesli chodzi o Kindergeld oraz Elterngeld, to sie zalatwia dopiero po urodzeniu dziecka. Dostajesz pieniadze od daty urodzenia Twojego dziecka. Przed urodzeniem dziecka tj. ok 2 m-ce przed porodem idziesz do swojej Krankenkasse i skladasz Bescheinigung ( wniosek) o Mutterschafstgeld. Otrzymujesz go 6 tyg. przed porodem i 8 tygodniu po porodzie. Jest to kwota 13 € dziennie. Mozesz sie, rowniez, starac o tzw. "wyprawke", czego normalnie w Niemczech nie ma, ale mozna zlozyc podanie o to. Jesli bedziesz zameldowana w Job Center, to skladasz tam,jesli nie bedziesz tam zameldowana, to mozesz popytac w Schwangerenberatung Twojego miasta. Jesli masz jakies pytania i bede umiala odpowiedziec, to pytaj. Niestety, w Polsce, nie wiem, jak to wszystko wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babycake85
Cytrynko963 - jesteś kochana :* dzięki :)) z zameldowaniem nie będzie żadnych problemów...,moi rodzice mnie wręcz sami "zmuszają" do podjecia tej decyzji :) kurde...a ja się waham i czekam nie wiadomo na co :) musiałabym się zwolnic z pracy...i tam zaczać wszystko od początku..wiem,że to poważny krok..ale jakoś tak sie pewniej czuje jak wiem,że tam są lepsze warunki....pomoc socjalna... i przede wszystkim opieka medyczna...same pewnie słyszałyście jak to jest u nas...:/ jak się czasami słucha opowieści koleżanek które rodziły to mam wrażenie ,że to jakis koszmar był...wiadomo,że to zależy od szpitala do którego się trafi..ale coraz więcej takich opinii niestety :( Cytrynko a gdzie mieszkasz w Niemczech? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla bardzo ładne masz te wnętrza. Co prawda nie w moim stylu, ale efekt przyzwoity :) w kuchni i łazience podobają mi się elementy, za to salon praktycznie cały. Może dlatego, że uwielbiam właśnie takie belki drewniane ;) też macie je pomalowane na tak ciemno jak my :) no może nasz delikatnie ciemniejszy jest. No i dodatki w salonie szare i turkusy - moim zdaniem ślicznie. Ciekawa jestem sypialni - może chciałabyś się pochwalić? :) też macie tam taki słupek drewniany? P.S. i stolik z palet ;) sami robiliście, czy kupny? ja planuję zrobić sama z palet łóżko :) tylko materac oczywiście kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Czesc dziewczyny. wieki u Was nie pisalam ale ja jak to ja... wiecznie cos sie dzieje. w koncu moje zycie nigdy nie nalezalo do normalnych. ogolnie to powoli kulamy sie do przodu... 21 tydzien i ok 6 kg na plusie. samopoczucie dzieki Bogu troche lepsze niz bylo na poczatku ciazy. odeszlo straszne ospanie ale za to zaczely puchnac nogi i pekac naczynka krwionosne. ostatnio na wizycie dowiedzialam sie, ze bedzie dziewczynka czyli jednym slowem "moja mala czarownica". z tego powodu jestem bardzo szczesliwa bo rzeczy kupowalam od poczatku dla dziewczynki i gdyby byl chlopczyk mialby od malego skrzywiona psychike... ;) smiesznie wygladalby w sukieneczkach. poza tym w koncu zdalam tamto glupie mieszkanie ale niestety okazalo sie, ze cos bylo namieszane z licznikami i rachunki mi przyszly. na male mieszkanko po 650 zl miesiecznie za gaz... a mam jedenascie miesiecy do zaplaty. ciekawe jak ja to zrobie. ahhh... szkoda o tym pisac bo na takie rzeczy szkoda linijek. pozdrawiam wszystkie ciezarowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Dzieki dziewczyny ;) dzis bylam u lekarza i mi powiedzial,ze szyjka ma 34mm ale jest miekka,ale zamknieta.. i nie wiem co mam myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Cytrynko ja tez mam spodnie rurki z zameczkami zlotymi na dole u turka zakupione i legginsy tez zawsze kupuje jakies z cekinami albo koronkami :) ogolnie to lubie te tureckie sklepy nawet tak oko nacieszyc i poogladac te piekne suknie,biuterie czy te zlote buty szpilki :) Jesli chodzi o sesje to ja place 70 euro za 100 zdjec na plytce wszystkie w pelnej rozdzielczosci i obrobione wczesniej przez pania fotograf. cena niewielka tym bardziej ze musi jeszcze 60 km dojechac do mnie i przywiezc tla i rekwizyty. ___________ babycake tak jak juz cytrynka ci objasnila to zacznij od meldunku i wtedy do jobcenter sie zamelduj tam uzyskasz pomoc. Nie wiem tak calkiem dokladnie jak to wyglada ale wiem ze jak przepracujesz chocby jeden dzien na umowe o prace to naleza ci sie zasilek dla bezrobotnych na pol roku najpierw przyznaja. ale Panstwo Niemieckie z glodu umrzec ci nie da jak ja to mowie i jets wiele mozliwosci , jedna z nich jest chociazby Caritas tam tez uzyskasz pomoc pieniezna nawet do 1000 euro w dwoch ratach.wiadomo ze jak w ciazy jestes to do pracy nie mozesz takze zasilek napewno jakis ci przyznaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
ja to tez taka tepawa jestem troche w tych sprawach bo wiecznie zapieprzalam jak glupia i nie myslalam o bezrobociu ale mam wielu znajomych ktorzy nie przepracowali nawet jednego dnia i pieniadze maja i stac ich na wszystko. ____________________ ja mam skleroze bo ciagle zapominam co napisac chcialam aha przypomnialam sobie ,jak sie zglosic do job center to dostaniesz ubezpieczenie, socialversicherung i wtedy juz lekarze szpital beda naturalnie bezplatne i wszytkie swiadczenia zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
dziewczyny ja tez mieszkam w de i troszke nie po kolei piszecie. nieprawda, ze nalezy ci sie zasilek jak wczesniej nie pracowalas. mi na poczatku roku konczyla sie umowa i nie przedluzyli mi jej, ale mialam 365 dni na papierku. wtedy dostalam dopiero zasilek na 6 miesiecy. ale to tylko od zarobkow. dodatkowo musialam isc do nastepnego biura pracy z calymi pikami papierow, ze mi nie starcza na zycie. wtedy po miesiacu kolejna decyzja na nastepne pieniadze na 6 miesiecy. ale musialam im okazac meldunek, od kiedy jestem w de i czy mam pozwolenie na prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka963
Babycake85 - ciesze sie, ze moglam cokolwiek poradzic. No, a co na to Twoj partner? On chce sie tez przeprowadzic? Bo, skoro sama jestes, to chyba, z rodzicami, w tych dniach, lepiej. Tutaj jest pomoc od panstwa, na ktora mozesz liczyc, ale z drugiej strony pisalas, ze masz dobra prace w Polsce. Tez nie wiedzialabym, co zrobic na Twoim miejscu :( Jestem z landu Nordhein - Westalen. Jesli chcesz, to mozemy przejsc na to inne forum. Tam dziewczyny sa naprawde swietne i wiele wiedza o zyciu i rodzeniu w Niemczech, a rowniez maja doswiadczenie. Ja, bynajmniej, duzo sie dowiedzialam. Tylko, ostatnio, forum nam zamarlo, poniewaz niepotrzene osoby zaczely sie udzielac i przykrosc innym robic. Przenioslysmy sie na Facebook, ale tam, to juz totalna kaplica :( Decyzja nalezy do Ciebie. Tylko, ze nie wiem, czy mozesz pobierac tutaj pieniadze, a byc na macierzynskim w PL, tak nie idzie. Bedziesz musiala do Job Center przedstawic wszystkie papiery z Polski, m.in. z MOPS-u i tego innego(zapomnialam nazwy),ze nie pobierasz nic z PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
karla mieszkanie super,poprostu brak slow. ___________ babycake ile ludzi tyle opinii o Niemcach i Niemczech, ja nauczylam sie tu zyc i kraj w ktorym mieszkam jest moim krajem ale nie wypowiadam sie o ludziach tu mieszkajacych bo wiadomo jeszcze sie taki nie narodzil co by wszystkim dogodzil. Zyje sobie swoim zyciem i staram sie zyc w zgodzie ze wszystkimi a jak kogos nie trawie lub nie lubie to poprostu mam go w d***e i nie zaprzatam sobie tym glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Liliana babycake z tego co zrozumialam to jest z pochodzenia Niemka i bedzie miala troszke inne prawa niz my,a po drugie to ona jest w ciazy i kazdy wie ze do pracy nie pojdzie i zasilek dostanie bo w niemczech sa 3 rodzaje zasilkow Klasa I jak przepracowalas rok,klasa II musisz przepracowac chociazby 1 dzien na umowe i klasa IV pozaklasowa czyli ,azylanci, wiezniowie,studenci,uczniowie ktorzy nie pracowali,kobiety w ciazy, uposledzeni i niezdolni do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka963
Liliana, masz racje, zasilek sie nie nalezy dla BabyCake, bo musialaby przepracowac w Niemczech, conajmniej 365 dni i 1 dzien! Ja nic nie pisalam o zasilku, bo Agentür für Arbeit, a Job Center, to dwa inne urzedy. Chociaz, nie jest to tak do konca, bo jest mozliwosc przeniesienia zasilku z Polski do Niemiec! Potrzeba na to z PUP w Polsce formularz PDU1 i oddac go do AfA w Niemczech. Tylko, nie wiem, jak to sie bedzie kalkulowalo ze zlotowek na niemieckie, to pewnie niewielki on wyjdzie. Jesli bedzie za maly,to mozna wnioskowac o doplate z Job Center. Jak widac, mozliwosci jest wiele. W Twoim przypadku, Liliana, jest calkiem inaczej, bo pewnie jestes Polka i jesli nie mieszkasz tutaj dlugo (czyt.kilka lat), to pomoc jest pierwsza na 6 m-cy, potem trzeba skladac Antrag na przedluzenie. Do dziewczyn w Polsce - przepraszam, ze tak tutaj pisze, nie na temat, dla Was :) Justyna - hehe, my to jakies blizniacze dusze, czy co? Troszke nas laczy, np. rurki u Turka :D Mnie na sesje nie stac, ale zaangazuje rodzinke i tez bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka963
Liliana - Justyna dobrze pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUSTYNA: Świetny pomysł z tą sesją, ja też o tym myślalam, ale w mojej małej mieścinie może byc problem, a już na pewno mój mąż się nie zgodzi razem ze mną, bo nie cierpi zdjęć :/ - MYCHA: A u nas w Świdwinie robią jakieś sesje dla ciężarnych? Wiesz coś? Ja jedynie wiem, że taka dziewczyna co zajmuje się fotografią robi sesję i widziałam na fb, że robiła właśnie ciężarnej. Może do niej za jakis czas się odezwę. A co do lekarza to faktycznie, nieźle zakręcony. U mnie też sobie żartował na poniedziałkowej wizycie, że chłopak, ale na koniec powiedział, że dziewczynka. On już tak ma, a niestety w naszym mieście lepszego lekarza nie ma, a ja go uważam za naprawdę dobrego lekarza (no i ma dobry sprzęt) - A teraz do kwestii Niemiec. Ja też rozważałam możliwość wyjechania, bo mój mąż tam pracuje. Ale wspólnie podjęliśmy decyzję, że z jego zarobkami w Euro lepiej będzie nam się żyło tutaj w Pl, a tym bardziej, że nasze rodziny też tutaj mieszkają i ciężko byłoby się rozstać (a ja jestem bardo związana). O tyle dobrze, że mąż jest co 1,5 tyg. w domu i co 2 m-ce na urlopie, a socjale nam się będą należały na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Cytrynka a ja powiedzialam juz rodzince ze zamiast p*****lek na urodzinki ktore mam tydzien przed sesja poprosze pieniazki chociazby 10-20 euro w formie prezentu i na sesje sie uzbiera :) ___________ Moj znajomy jutro jedzie do polski i juz mu napisalam ze ma mi kupic zgrzewke serkow wiejskich z biedronki i kabanosy drobiowe :)Moj maz niewiele mowi po polsku ale biedronka potrafi powiedziec bo wie ze to najlepszy sklep w polsce ;) ___________ Aniolek23 wlasnie doczytalam ze ty tez Skorpion,no to gratulacje i wspolczucie bo sama wiem po sobie jaki to trudny charakterek mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×