Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Dziekuje dziewczyny, dlugo zastanawialismy sie nad imieniem... Ilox, w zyciu bym nie oomyslala ze wibracje moga byc dobre na brzuszek, musze wyprobowac:-) Rena, Sheryl u mmnie w nocy Hania spi ladnie prawie sie nie budzi, tylko na karmienie, ale w dzien jest masakra.... potrafi spac po pol godziny...chybaaa ze jest przytulona do brzuszka:-) na dworzu tez lubi spac ale jak tylko wtacamy do domu oczy jak 5 zl... brak mi balkonu...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różka wyślij proszę na zyzia3@op.pl ... ilox23 tak mam właśnie ten bujak z lwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilox ja ciebie pamietam ;) Jutro ide do gina i tez bede miala skierowanie na krzywa cukrowa, ciekawa jestem czy bedzie ok, i tez sie zastanawiam czy mozna podczas tego badania karmic. mierzysz jeszcze glukometrem? bo ja juz nie stwierdzilam, ze nie ma sensu bo przez karmienie piersia mala wszystko ze mnie wyciaga i wydaje mi sie ze wtedy wyniki wychodza zafalszowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
hej :) jak minęła wam nocka???:) U mnie ok, tylko cycusie nie wytrzymują i popuszczam mleczko. Moja córcia to wielki nocny śpioch i gdyby nie moja interwencja wcale by w nocy nie jadła. Położna kazała nie budzić w nocy na karmienie ale ja jeszcze nie dojrzałam do tego. Jak Ulcię obudzę bo tylko zmiana pampersa może ją obudzić to wtedy tak ładnie przyssie się do piersi,że aż serce się raduje..Ulcia z reguły wstaje mi około 7.00 dziś również się obudziła, otworzyła oczka, uśmiechnęła się i poszła dalej spać :) Teraz muszę ją obudzić bo czas by coś zjadła :) Różka urodziłam 02.01.2014 ,chętnie podzielę się z Wami relacją porodową ale to jest dłuższy temat i bardzo bolesny...Ja nie miałam krzywej cukrowej bo moja cukrzyca nie jest ciążowa tylko stała typu I,także ja do końca życia zostaję na insulinie..jadę dziś do rodziców i pewnie będę mniej aktywna na forum,proszę nie gniewajcie się. Najbliższej rodziny nie widziałam 3 miesiące i musimy nadrobić zaległości.Całusy dla dzielnych mam i Waszych maleństw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja ja też Ciebie dobrze pamiętam bo razem ze mną zmagałaś się z cukrami. Ja mierzyłam glukometrem z tydzień może dwa i tez nie zawsze wyniki różne były. Trzymam kciuki by jednak cukrzyca nam odpuściła :) Pochwaliłam działanie espumisanu i wczoraj wieczorem i całą noc moja malutka miała koszmarną. Ochrypła z krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sen nocny tez ok ale ten dzienny masakra... Czy ktoras z Was tez meczy sie zeby nauczyc swoje malenstwo zasypiania bez noszenia na rekach albo bujania w wozku? Ja podjelam to wyzwanie i jest mega ciezko....ostatnio jak uda mi e Hanie w koncu uspic w dzien to budzi sie po gora pol godziny i zabawa od nowa... Macie jaks rady co zrobic zeby spala dluzej? Szkoda mi jej bo co sie wyspisz przez 15 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki co podajecie dzieciom na bolące brzuszki?? Ja już nie wiem jak sobie radzić z tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaiiola moja mala w dzien tez tak sypia. Nawet jak ja w wozeczku usypiam albo na rekach to i tak spi gora pol godz. Tyle ze sama tez zasypia. Wiec z tym nie mam problemu. Ale za to musi miec smoka. Jak wypadnie to odrazu oczy jak 5 zl. Ja podaje malej espimisan, albo herbatke hipp- koperek i rumianek wspomagajaca trawienie. Odpukac pomaga. Pozatym czesto klade na brzuszku, masuje i podkurczam jej nozki. Wtedy odrazu sie wypryka. U nas ogolnie nocka ciezko minela. Mala spala malo i niespokojnie. A ja jestem megs padnieta. Zaraz na spacerek sie wybieramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutkaaa23 a ile podajesz tego espumisanu i co ile dawki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem z tych zazwyczaj czytających ale teraz mała śpi ja daję małej espumisan 2 razy dziennie po 10 kropelek- tak radziła mi moja położna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dawalam 2 x 10 kropli. I chyba pomagalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na szczescie na razie bez problemow brzuszkowych, ale zeby nie zapeszyc:-) Czasem tylko kupki nie moze xrobic-zalezy co mama zje:-( ale wtedy masuje brzuszek i podkurczam nozki i idzie:-) Niutka jak ja bym chciala zeby moja chciala smoka:-) A juz myslalam ze tylko moja taki lobuz i nie chce spac w dzien.... I moja jak usnie na rekach i sorobujesz ja przelozyc na lozko od razu sie budzi, albo jak jest na spacerze i wrocimy i tylko chce jej zdjac czapke i raczki z kombinezonu to od razu oczy jak 5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje sabsimplex 5 kropel 3x dziennie tak mi pediatra polecila i dziala mala pieknie baczki puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje espumisan jak widze ze malej dokucza brzuszek. 10 kropelek. Potem ladnie baczki odchodza. Po herbatce tak samo ladnie baczki puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu Ita Dziewczyny jestem załamana, wczoraj wyladowalam z Alkiem w szpitalu z zapaleniem płuc, złapał od Starszego synka, który ma infekcje górnych dróg oddechowych. Poszło to momentalnie nic mu nie było, na drugi dzien katar i troche pokaslywal i wyladowalismy w szpitalu. Kasia powiedz mi bo chyba Ty byłaś w szpitalu z malenstwem, jak u Was to przebiegało, ile byliście w szpitalu, czy tez malenstwo miało wirus rs z wymazu z noska, co ze szczepieniami? I jakie były zalecenia po wyjściu do domu? Przepraszam, ze nie nawiązuje do postów, ale muszę nadrobić a przy 2 małych i chorych dzieci to cieżko. Wszystkie Was i wasze maluszki całuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita ściskam Cię mocno i przesyłam pozytywną energię. Dobrze, ze jesteście już pod opieką fachowców szybko podadzą lekarstwa i szybko wszystko minie. A Ty w tym szpitalu to dwójkę masz czy tylko młodszego? Ja dziś podałam tak jak Wy 10 kropelek rano espumisanu. Zobaczymy jak będzie. Kolejną dawkę dajecie po dwunasty godzinach czy tak na oko jak wychodzi karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita bardzo współczuje. Wyślij proszę maila na nasz adres mailowy styczniowek, albo podaj swój adres mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita trzymaj sie w tym szpitalu. dziewczyny skad wiadomo, ze do szpitala juz trzeba? Wiem, ze to glupie pytanie, ale nie jestem z tych co z kazdym kaszlnieciem do lekarza ida (nie wiem czy to dobrze) i boje sie, ze nie zauwaze niepokojaxych objawow. Zapalenie pluc u tak malych dzieci rozwija sie blyskawicznie. Na co zwracac uwage? Mojej corze zdarza sie kichnac kilka razh na dobe, czasem nawet 3 razy pod rzad, ale obstawiam suche blokowe powietrze,,lub jakas alergie. Kaszlnac tez sie zdarza, ale jak bylismy u dr to ja osluchala i nic nie stwierdzila. Tez powiedziala, ze to suche powieterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu ita Z młodszym w szpitalu, starszy łagodniej przechodzi w domu :-( A jaki jest adres mailowy? Mnie zaniepokoił katar, tzn najpierw kichniecia potem z tymi kichnieciami cos tam wychodziło, potem juz leciał katar i doszedł kaszel. Wszystko w przeciągu ok doby :-( Poszłam do lekarza w przychodni i dał skierowanie do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ita. Trzymam kciuki żeby z maluszkiem wszystko było dobrze. Najważniejsze że ma specjalistyczną opiekę. Ja też przerabiałam już zapalenie pluc zaraz po urodzeniu u synka. Podawali antybiotyki przez tydzień i z płuckami bylo w porządku. Szkoda że jeszcze inne rzeczy się czepiały. Teraz tylko modlę się żeby maly nie chorował bo to jest najgorsze. My swoje już przeszliśmy i dość wycierpialam. Napisz maila na konto mamusiestyczen2014@tlen.pl to podamy ci adres nowego forum. Czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita, wspolczuje, trzymaj sie i oby malenstwo szybko doszlo do siebie! Rodzyn, moja jtez kicha i zwykle pare razy pod rzad i czasem tez kaszlnie ale to chyba wina suchego powietrza boi czasem jej cos rzezi alejak probuje wyciagnac to nic nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaiiola Kamil ma dokładnie to samo, kicha nawet kilka razy pod rząd zwłaszcza przy jedzeniu, czasem zakaszle parę razy najczęściej w nocy, i w nosku też coś słysze a jak próbuje odciągnąć to nic nie ma więc musi być głęboko. Mierzę mu prawie codziennie temperature, ale nie ma gorączki. Pytałam pediatre czy takie kichanie to normalne. Powiedziała że tak, że dziecko musi usunąć resztki pokarmu i inne zanieczyszczenia, że dopiero jak będzie gorączka to coś się dzieje. Ale Ita nic o gorączce nie pisze. . . a tu zapalenie płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita trzymamy kciuki! Dobrze ze szybko trafiliscie do szpotala. Teraz bedzie juz tylko lepiej. Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny jesli chcecie oczyścić nosek maluszka najpierw musicie wpuścić do niego 1-2 kropelki soli fizjologicznej/ morskiej albo tetrisalu poczekać troszkę i wtedy odciągać np. fridą nosek musi byc nawilżony bo tak to nic wam nie wyjdzie. moja lekarka i położna mówiły że na końcu pojawia sie gorączka przy chorobie takiego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy rytułał oczyszczania noska:-) najpierw wpuszczam małej po kropli soli morskiej do kazdej dziurki, klade na brzuszku poleży chwile, bo szybko sie denerwuje. Pozniej znowu wpuszczam po kropli, klade mała na kolanach z głowką minimalnie nizej niz reszta ciała i oklepuje plecki bardzo delikatnie ku głowce i pozniej dopiero oczyszczam frida. Czasem uda mi e cos wyciagnac ale zwykle nie ma nic mimo ze cos rzezi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gość z rytułałem to ja, nie wiem dlaczego sie nie zalogowalo:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Gorączki nie ma i nie mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita dusznosc mial? Lepiej juz? Antybiotyk dostajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×