Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Sheryl27
Ja Ulcię szczepiłam standardowymi szczepionkami, jesteśmy już 2 tyg po i szczerze mówiąc ja gorzej przeżyłam te 3 wkłucia niż córcia. Dziecko tego nie będzie pamiętać tylko mi jako matce utkwiło to w pamięci...A co do kataru..dziś jest poprawa.nie spływa tak obficie do gardełka i z tego powodu nie ma kaszlu..na razie bacznie obserwuję..mamaanusi a karmisz małą piersią? Bo ja tak i to ma duże znaczenie na poprawę zdrowia..z moimi przeciwciałami jest jej łatwiej..o dziwo więcej je niż jak jest zdrowa,ale domyślam się że przez to,że po prostu chce jej się pić..Ten katar może być w moim przypadku zmianą otoczenia bo gdy same siedziałyśmy sobie w mieszkaniu nic jej nie było a u rodziców dużo ludzi, dużo zarazków no i jeszcze moja wizyta w przychodni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, My szczepiliśmy się we wtorek 5w1 + wzwb, mała darła się okrutnie. W nocy i w dzień trochę się żaliła ale już zapomniała. Marudna troszkę była ale i więcej spała. Teraz za 4 tyg mamy rota i pneumokoki, potem po 2 tg znowu 5w1 chyba wychodzi.... Dużo tych szczepien..... Może Wy cos poradzicie.Moja mała ma na bużce czerwone krostki i plamki. Nie wygląda to dobrze, ma tego mnóstwo. Pediatra mowi ze to łojotokowe i minie, ale ja widze ze tylko przybywa. No i podejrzewam ze małej to przeszkadza, taka skorupa jej się robi na buzce. Przemywałam rumiankiem (nie pomaga), solą fizjologiczną, wodą przegotowana i krochmalem bez zadnych efektów. Dodatkowo od wczoraj smaruje kremem oilatum ale tez poprawy brak, macie może jakies doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za wsparcie. Wlasnie wróciliśmy ze szczepienia, Młody darł sie strasznie a mi aż łzy do oczu napłynęły. Po wyjściu z przychodni zadzwoniłam do męża i powiedziałam ze następnym razem on idzie szczepic bo to nie na moje siły. Mam nadzieje ze nie bedzie żadnych przygód typu gorączka itp. Co do wysypki na twarzy to mój Szymek tez ma, początkowo lekarz stwierdził podejrzenie skazy bialkowej ale po odstawieniu zwykłego mm i podanie bebilonu pepti bez laktozy okazalo sie ze to nie to. Najprawdopodobniej jest to zwykły trądzik niemowlecy, chociaz tez nie mam pewności. Troche juz mu zeszło ale dalej ma lekko chropowatą skórę, poczekamy jeszcze pare dni i jak cos znów bede molestować lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilox moja miala tradzik niemowlecy. Strasznie to wygladalo. Taka kaszka i placki takie zaczerwienione. Pediadra kazala smarowac kremem bambino bo jest z cynkiem. Fakt krostki poznikaly zasuszyly sie. Ale na policzkach zostala mega sucha zaczerwieniona skora. Az zaczela pekac:( wczoraj kupilam krem z ziaji dla skory atopowej, suchej dla niemowlat i doroslych. Dzis posmarowalam 3 raz i naprawde jest efekt! Policzki goja sie i juz nie sa tak czerwone. Polecam. Jesli chodzi o to marudzenie po szczepieniu to mojaa wrecz przeciwnie. Spac nie chciala i prawie caly dzien poplakiwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheryl no właśnie nie karmie piersia. Tydzień temu przestałam bo po prostu nie miałam pokarmu.Bardzo żałuje ale robilam wszystko zeby karmić ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka ma 8 tyg i w 7 tyg dopero zaczela jesc po 90 ml w nocy a przed tem tez jadla max 60. Co do szczepionek my mielismy tylko skojarzona 6w1 mala miala po niej lekko goraczke ale 1 czopek zalatwil sprawe i potem bylo ok. Co do krostek na twarzy moja tez to miala okropnie wygladalo po czesci rumianek przyczynil sie do tego bo potrafi uczulac, nie stosujcie go. Nam pomoglo przemywanie 2xdziennie woda gotowana, 1x z uzyciem mydelka bambino. 1x na dzien smarowalam delikatnie kremem bambino gl.policzki bo tam byla sucha skora. 3 tyg i po krostkach i plamkach ani sladu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Na krostki pediatra przy szczepieniu zapisała mi receptę na zrobienie maści (wit A,wit D) i pomogło :)maści jest sporo i wszystko za 8zł..te krostki to raczej trądzik niemowlęcy..moja Ulcia zaskakuje mnie każdego dnia :) coraz częściej uśmiecha się do mnie i zaczyna gaworzyć :) serce się raduje jak widzi się roześmiane maleństwo..a zaznaczę,że jeszcze chore maleństwo..mamaanusi a jak Twoja córeczka się czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde jak widzisz malutka uśmiechnietą to wiecej nic sie nieliczy.Sheryl moja Dianka chyba lepiej sie czuje troche ciezko jej jeszcze niekiedy oddychać ale już lepiej.Jezcze raz dzis podam krople Nasivin i jutro sie obejdzie bez lekarstw.Bo od malego faszerować dziecko to tez niedobrze ale jak nie ma wyjscia to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kaszki to tez mamy i u nas pomaga mycie twarzyczki w ziajce do kapieli Moja wlasnie tez zaczyna miec katarek i moze jutro sie przejade z nia do lekarza. Dziaj taka marudna jest i tylko na raczkach by byla... Wlasnie tez mam rozkmine ntemat szepien. Na pewno tylko te podstawowe ale teraz czy te na nfz, czy 5w1 czy 6w1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przemywam szałwią buźkę mojej małej kruszynki i całkiem niezle zeszło moj pediatra tez mówił ze to łojkotowe zapalenie i masc z antybiotykiem ale ja nie podałam tylko przemywałam szałwią i ladnie zeszło (bo dla mnie to były potówki i tez miała czerwone placki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https ://www.facebook.com/groups/579681975450988/ ZAPRASZAM DO MOJEJ GRUPY z ubrankami i akcesoriami dla dzieci, naprawde fajne ubranka, dopiero zaczynam i szukam członków... Zajrzycie chociaz na chwile?? Zawsze mozna sie wypisac z grupy. (po https jest spacja w linku, trzeba zlikwidowac i link wejdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilox jezeli krostki zamienniaja sie w skorupke i wygladaja jakby ktos posmarowal je lakierem bezbarwnym to moze byc skaza bialkowa jak karmisz piersia odstaw nabial wlacznie z kurczakiem i szynkami mozna jesc indyka. U mnie wyszla skaza i jestem na diecie bezmlecznej i wysypka zaczela schodzic, a i tez dostalam masc witaminowa robiona i do tego w razie nasilenia wysypki masc ze sterydami, a wysypka u mojej. malej byla swedzaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Byłam z mała u pediatry i stwierdziła ze to łojotokowe zapalenie skóry.. o 15,30 idziemy d dermatologa. Nam rumianek lekko pomógł na jeden dzień i zaraz wszystko wróciło. Zmiany już na całej buźce, wielki rumien (rumien który nie utrzymuje się ciągle czasem blednie czasem nasila się) i krostki. Mała wygląda nieciekawie. Zobaczymy co dermatolog powie, jak nic ciekawego to spróbuje z szałwią i kremem bambino lub ziajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja tez myślałam ze to skaza ale już wykluczyłam nabiał i pytałam pediatry powiedziała ze ewidentnie łojotok. Ale dziękuję za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Alicja tez ma krostki na buzi, ale pediatra bagatelizuje sprawę.:( Ja przemywam tylko przegotowana wodą. x Macie rację dziewczyny - uśmiech dziecka jest w stanie wszystko wynagrodzić.:) x Dziewczyny ile dajecie księdzu za chrzest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w podlaskim 100zl.dla ksiedza(niedawno bylo za darmo) a dla organisty i wikarego po 50 na głowe.Ale pewnie co parafia to inny obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na Dolnym Śląsku (okolice Wrocławia) niby co łaska ale przyjęło sie 200 zl. Oprocz tego trzeba dawac po 40 zl na kościół co kwartał przez każda rodzine w miejscowości w specjalnie przygotowanej dla każdego przez księdza kopercie z nazwiskiem. Niezły interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek też ma chrostki na buzi tydzień temu były czerwone i w środku miały ropę pytałam pediatry co robić kazała smarować kremem oilatum a jak nie przejdzie to przyjść pokazać jej. Smaruje tym kremem już 5 dni, w prawdzie nie ma już ropy i wysypka jest bledsza ale jest, chyba w poniedziałek pójde z Małym do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Dziewczyny nie boicie się tak chodzić często do lekarza? Ja z katarem mam opory czy pójść..Ulcia rano wyglądała na bardzo chorą,bez apetytu a teraz wygląda jak całkowicie zdrowy bobas :) nie chcę jej przechwalić by choróbsko nie wróciło a katar złapała od przedszkolaka (synka mojej siostry) lekarz dla mnie to ostateczność z tego względy,że przychodnia to siedlisko chorób i pójdę z katarkiem a wrócę z rotawirusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez z tego wzgledu traktuje wizyte w przyvhodni jako ostatecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole dzwonic do lekarza:-) Dziewczyny sosowałyście esputikon dla maluszkow? To jest taki co i dla doroslych tylko w kropelkach? W jakich dawkach stowalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na krostki na buzi i czole stosowałam lekki krochmal 2 razy dziennie i krem oilatum. pomogło!!! Mały miał bradzo brzydkie krosty i do tego lekko czerwone po płaczu. Wyglądał nieciekawie. .Jeżeli pojawiają się między 4a 6 tygodniem to jest to trądzik niemowlęcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamaanusi skąd jesteś? Jeżeli można wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaiola, ja małej daję esputicon. Nie wiem czy to ten sam co dla dorosłych, ale nie ma tam żadnego oznaczenia "baby". Dostaje po 1 kropli 3 razy dziennie, ale pediatra powiedziała, że jeśli nie pomoże przez kilka dni, to ma beac nawet po 2 krople 3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
dziewczyny gratulacje .zdrowych dzieciaczkow ja jestem znow w ciąży ...i spodziewam się trojaczków szok!!!może jeszcze mnie ktoś pamięta po moich trudnych przejściach tak się chciałam z wami podzielić moim szczęściem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams kochana wielkie gratulacje, ktory to tydzien, trzymam kciuki za wasze zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams29 moje gratulację, tak się cieszę z Twojego potrójnego szczęścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×