Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
Tu Ita Nie chyba nie, nic takiego nie zauważyłam. Mial katar a potem kaszel :-( dostaje antybiotyk ale chyba profilaktycznie bo on ma wirusowe zapalenie przez wirus rsv :-( strasznie sie martwię, ryczec mi sie chce :-( Katar i kaszel nasilily sie choć lekarz osluchowo mówi, ze nie jest zle. Uważajcie dziewczyny na katar, nie wpuszczajcie nikogo zakatarzonego do domu, jak same macie to maseczki, unikajcie dużych skupisk ludzi jak markety itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita kochana napisze wszystko ale pozniej bo nie mam teraz kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita, a ten kaszel mokry czy suchy. Dopytuje bo mój synek też czasem zakaszle suchym kaszlem, kicha dosyć często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kochana! U nas identyczna sytuacja tez wirusowe zapalenia pluc. Wiem jak dziecko sie meczy wiec wspolczuje Wam bardzo. My bylismy 12 dni a antybiotyki bierze sie od 10 do 14 dni. Tak szczerze to do tej pory sie meczymy i nadal maly nie jest zdrowy bo ma katar robimy mu inhalavje oklepujemy i sciagamy kaatar. Z zalecen po szpitalu to spacery zaczynamy znowu od poczatku czyli od werandowania no i kwarantanna przez jakis czas bo maly jest oslabiony i moze wszystko zalapac my wyszlismy 18 ze szpitala a szczapienie jak dobrze pojdzie dopiero w przyszlym tyg. Jak masz jakies pytania to pisz i fajnie jak bys dolaczyla na prywatne forum to latwiej bedzie mi pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Dzieki za słowa otuchy :-) Muszę koniecznie przejść na to forum tylko teraz troche cieżko bo tylko komórka ale spróbuje. Kasia a skąd u Was maluch złapał to świństwo? U nas od starszego brata :-(. Widzę, ze u was tez rodzeństwo? A jak ta kwarantanna ma wyglądać? Po ilu dniach w szpitalu była u was poprawa? Wypuscili z katarem? A jakie leki dostaje w domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Kaszel był suchy a teraz na zmianę ale coraz bardziej odrywajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas prawdopodobnie tez od starszego zawiesilam go teraz w przedszkolu na miesiac zobaczymy moze juz kwiecien ladny bedzie to znowu pojdzie. Poprawa byla po ok 4 dniach ale za to kaszel go bardziej meczyl bo taki odrywajacy juz byl az sie dusil. Ja czesto prosilam pielegniarki zeby mu oczyszczaly nos wiem to okropnie wyglada i az sie serce kraje jak wkladaja rurke do nosa i to tak gleboko ale jest konieczne czym szybciej przejdzie katar tym lepiej. W szpitalu dostawalismy antybiotyk w kroplowce i taki dozylnie oprocz tego wziewki dwa rodzaje dwa razy dziennie i jakis lek wyksztusny tez dozylnie. Kwarantanna tzn zakaz odwiedzin tak zeby dziecko moglo dojsc do siebie. My wychodzilismy bez kataru ale niestety po kilku dniach wrocil i do tej pory sie z nim meczymy ale jest taki wodnisty to juz pewnie zaraz przejdzie. Lekow mu mie daje tylko sol morska, inhalacje, oklepywanie i sciaganie glutkow. Jestesmy pod slala opieka lekarza od powrotu do domu bylismy 3 razy jutro idziemy 4. A u Was jak tam lepiej juz? Czesto ma wenflon zmieniany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Ita Dziekuje Kasiu za odp My to samo w szpitalu, te same leki tylko wziewki 3x, tez odsluzowyjemy bo dusi go ten katar, ale podobno za często nie mozna. A czym odciagasz w domu frida? Z czego inhalacje robisz? co lekarz na ten katar? Nie nie zmieniali nam wenflonu a czemu pytasz? U nas delikatna bardzo delikatna poprawa odpukac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Witam Was mamusie :) nie było mnie klika dni na forum i takie złe wiadomości. Bardzo przykro słyszeć,że Wasze maleństwa chorują. Każda mama chucha i dmucha na bobaska a i tak coś załapie. Życzę jak najszybszej poprawy Ja właśnie wróciłam z przychodni diabetologicznej no i musiałam zabrać moją Ulcię ze sobą..modlę się by jakiegoś choróbska mi nie złapała. Obecnie jestem u rodziców a oni mają dom,także dziewczyny nie myślałam,że ma to wpływ na sen dziecka. W Łodzi Ula tyle nie śpi co tutaj. Praktycznie nie czuję, że mam niemowlaczka. Ula je i śpi czasami pogada ze mną ale większość czasu przesypia. W ciągu dnia jednak musi być w domu hałas to też zauważyłam,że ma lepszy sen :) Duże pomieszczenia, lepsza cyrkulacja powietrza i są efekty :) Co do kolek to niestety nie pomogę bo nie mam z nimi problemu. Jem praktycznie wszystko i nic dziecku się nie dzieje. Ula ma dwa miesiące i może jej układ pokarmowy jest już dojrzały. Chociaż domyślam się,że podajecie witaminę K a to ona jest powodem waszych problemów . Ja zrezygnowałam z niej, ponieważ Ula nie jest wcześniakiem i ryzyko krwotoku jest raczej znikome...chociaż biorę te ryzyko na siebie, Rozmawiałam o tym z położną i również nie widzi potrzeby podawania witaminy K..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaje infacol na wzdęcia ale niezbyt pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas po infecolu byly wymioty, takze szybko zrezygnowalam... U nas niby nie ma pblemow brzuszkowych, ale od paru dni Hania ma problemy z kupka po nocy. Biedna meczy sie strasznie przez sen...nie wiem jak pomoc. Dzisiaj kupie windi, moze to pomoze choc troche:-( ale z drugiej strony ptzeciez codziennie nie moge tetego uzywac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaiiola jesli moge cos polecic to herbatka rumiankowo koperkowa hipp. Pol lyzeczki od herbaty na 50 ml wody. Albo slabiutko zaparzony rumianek. Moja jak tylko wypije odrazu sie wypryka. Chociaz czasem zanim zrobi kupke tez sie nasteka i wierci w nocy. A kupe zrobi rano. Wiec troche sie napracuje. Tyle ze ja karmie mm i przepoje ta herbatka, albo woda przegotowana. Ewentualnie jak baardzo sie meczy i nie daje rady sama to daje malenki kawaleczek czopka glicerynowego. Ale to zdarzylo mi sie jak narazie 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Niutka:-) musze sprobowac z ta herbatka:-) tylko ciekawe czy bedzie chciala pic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja natomiast stosuję herbatkę humana na brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakimi szczepionkami będziecie szczepić lub szczepiłyście dzieci? 5w1, 6w1 czy pojedyncze? A na dodatkowe rotawirusy lub pneumokoki sczepicie? Ja się waham ale chyba tylko podstawowe 5w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czytam Wasze forum od poczatku tez mam dzidzie ze stycznia. Chcialabym napisac moja metode na problemy brzuszkowe bo widze ze niektorzy takowe maja, a moze choc 1 dziecina pozbedzie sie problemu. Na baki daje teraz 3x5 kropelek espumisanu, od urodzenia dawalam sab simplex gdyz espu jest od 1 m-ca obydwa dzialaly/ja. Na kupy mi doradzono i podzialalo, niestety karmie mm bo gdy karmilam piersia problemu nie bylo, zmiane mleka z bebilonu na bebiko, uzywanie filtra do wody i podstawa przepajanie, mi corka wypija 60-100 ml na dobe i naprawde zero problemow sa 1-3 kupy dziennie. Apropo h.koperkowej dobra jest na baki niestety czasem powoduje zaparcia takze trzeba uwazac u nas tak bylo, a h.rumiankowa moja mala dostala uczulenie. Moze komus to pomoze :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia 79
do goscia powyzej ile razy na dobe dzidzius pije mleko? czy wasze dzieci tez duzo jeszcze spia?moja mala potrafi spac 3-4 godz i jeszcze zasnac przy butelce ? czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Różka tak naprawdę nie wiem dlaczego ta witamina powoduje kolki ale z doświadczenia moich przyjaciół i rodziny efekty podawania witaminy k są po prostu kolkowe...moja Ulcia złapała katar i cały dzień walczę z Fridą by jej pomóc...można oszaleć :( serce mi pęka jak widzę jak się męczy..właśnie zasnęła mi na brzuszku także ten katar nie spływa już do gardełka..obawiam się nocy..chyba to będzie moja pierwsza nieprzespana...najchętniej schowałabym ją do brzuszka by uchronić ją przed tymi wirusami...na szczęście nie ma gorączki ale muszę bacznie ją obserwować bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę...narazie nie idziemy do lekarza ale jak tylko pojawi się dziwny kaszel to biegnę do lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheryl moja corka tez ma katar.Ma5 tyg.W poniedzialek bylam u lekarza. Przepisal krople Nasivin i odciaganie noska.Jak nie przejdzie przez tydzien mam skierowanie do szpitala. Jejku tak sie boje.Nie moge patrzec jak ona sie meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
mamaAnusi a konkretnie jaki Nasivin stosujesz? Ile procentowy? On jest na receptę? Moja Ulcia ma 9 tyg ale i tak się martwię :( musimy się wspierać..dla naszych dzielnych córeczek musimy być silne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sylwia 79 mleko pije co 2,5-3 godz. po 90-110ml, w nocy mniej bo ma 1 przerwe 4 h i wypija 60-80ml. dodam ze wypija prawie 100 ml wody gl. w dzien ja popija. Wdl lekarki powinna pic 120 ml co 3 h z nocna przerwa 6 h, probowalam ale to nie dla mojej corci :) takze kazde dziecko je inaczej. Corka ladnie rosnie na wadze wiec jest ok. Apropo wit.K o ktorej pisaly dziewczyny potwierdzam ze moze powodowac zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chodzi o spanie to cora spi teraz po 15-20 min i to nie zawsze ma takie drzemki miedzy karmieniami, najdluzej spi na spacerze chodze z nia godzine/poltorej to tak troche przesypia ale i tak wieczorem jest zmeczona bo po kapaniu i mleku od razu pada czyli tak 20-22 juz spi do 6-7 z przerwami na mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daje Nasivin 0,01% przez 4 dni.A czy na recepte to nie wiem bo jak bylam u lekarza to wypisał ale mysle ze nie. Dawać 3 x1 kropli. Jakoś musimy ulżyć naszym skarbom bo są takie bezbronne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daje Nasivin 0,01% przez 4 dni.A czy na recepte to nie wiem bo jak bylam u lekarza to wypisał ale mysle ze nie. Dawać 3 x1 kropli. Jakoś musimy ulżyć naszym skarbom bo są takie bezbronne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do goscia: A ile ma twoje malenstwo? Moja cora ma 6 tyg. Pije przewaznie 90 ml mleka. Nie zawsze wytrzyma te 3 godz. W nocy przespala najwiecej 4,5 godz. A wypije w nocy malo bo 40 albo 60ml. Kupke mamy raz na 2 dni. Karmie mlekiem bebiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niutkaaa Twoja malutka podobna do mojej.Mojej idzie6 tydxien.Tez podobnie śpi i podobnie tyle samo je.I tez podaje bebiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niutkaaa Twoja malutka podobna do mojej.Mojej idzie6 tydxien.Tez podobnie śpi i podobnie tyle samo je.I tez podaje bebiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, ja tez jestem styczniowka, mój synek, ktory ma 8 tygodni pije w dzien co 3-3,5 godz. po 130 ml mm natomiast w nocy ma tylko 1 karmienie, zje tyle co w dzien i spi do 6. Wreszcie dał mi troche pospać bo przez pierwsze 5 tygodni budził sie co 2 godziny i domagał sie jedzenia a w dzien prawie w ogole nie spał i byl strasznie marudny. Dziewczyny mam dzisiaj szczepienie i strasznie sie boję, szczepie 5w1 i na pneumokoki. Głupia jestem bo naczytalam sie w necie o komplikacjach i teraz nie wiem czy dobrze robie szczepiac go, na dodatek teściowa tez wrzuciła swoje trzy grosze ze powinniśmy szczepic tylko tymi podstawowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 2 dni temu szczepilam 6w1. Poza tym ze mala jest bardziej marudna nic nie zauwazylam. Goraczkí tez nie bylo. Na pewno twoje malenstwo nie bedzie cierpialo z powodu 3 ukluc. Moja darla sie w nieboglosy a to bylo tylko 1 uklucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×