Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Aniolek 23 mój śpiwotek jest bardzo podobny do Twojego tylko moj jest na długi rękaw, a rękawki są na suwaki więc odpinane, za waszą radą wysłałam właśnie siostrę po ten kombinezon żeby kupiła w rozmiarze 62. Jak to M podsumował niech się chrzesna przyda na coś, a tak poważnie po prostu koło jej domu jest sklep i cena była przystępna. Co do pracy to mam tak jak ty Karla 4 jeśli się uda i lekarz pozwoli to do listopada chciałabym pochodzić, nie potrafie narazie być sama w domu całe dnie, za dużo problemów miałam na początku ciąży i czasem to do mnie wraca, ze znowu może być coś źle, a w pracy to nie myśle tyle. A w listopadzie będzie mi ciężko dojeżdzać z dwoma przesiadkami do pracy, więc zostane wtedy już w domu, poza tym pisałam, że wołałabym zimowej kurtki nie kupować jeśli nie będę miała musu. O powrocie do pracy też mnie męczy szefowa, narazie powiedziałam, że planuję pół roku macierzyńskiego, a później jeśli M się zdecyduje na rodzicielki to on będzie, jeśli nie to teściowa ostatnio coś wspomniała, że mogłaby się zająć, tylko jest jeden problem, że musiała by z nami zamieszkać, a ja narazie sobie tego nie wyobrażam. Mam do ciebie Karla pytanie czy orientujesz się jak wrócisz na pół etatu to jak jest póżniej z powtorem na cały etat bo u mnie godzą sie na pół etatu, bo musza, ale nie zawsze się godzą na powrót na cały etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania sz raz pisałam, że pracuję w przedszkolu, ale to było dosyć dawno i w tej ilości postów jakie czytamy mogłaś przeoczyć. Jestem wychowawcą i uwielbiam swoją pracę, choć bywają dni, że mam jej dość. Sama wiesz, że dzieci są cudowne, ale czasem dają popalić. W grupie mam zawsze najmniej 25, a tzw, pomoc w publicznym przedszkolu to fikcja, więc jestem sama jedna i ponad 20 dzieci. x Za chwilę spróbuję wrzucić kilka rzeczy. Pisałyście o tym w czym kłaść dzieci, więc na początek moje kocyki, kołderka, rożek i śpiworek. Jeśli mi się uda, bo pierwszy raz to robię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna29ooo Wiem,ze nigdy nie bd-y miały tej pewności....i zawsze pojawi sie jakiś cień wątpliwośći...niestety...ale poprostu trzeba to zlać długim sikiem i tyle....nie ma co...szkoda naszego topiku tylko z powodu jakiegoś TROLLA.Ja sie może nie udzielam zbytnio tutaj...może nie powinnam na ten temat głosu zabierać,ale czuje sie z wami zwiazana....naprawde....i jakoś wole pisać tu niz na fb.Na kazdym topiku dzieją sie takie rzeczy.Złośliwcy byli,są i będą...niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze glukoza - wiedziałam, ze o czymś miałam wczoraj napisać :). Ja też dostałam skierowanie na obciążenie 75, mam zrobić po 22tyg. Lekarz powiedział, że rozpuścić w 0,5l wody i dodać sok z połowy cytryny. Wiedząc o zażartych dyskusjach tu na ten temat zapytałam czy to nie zaszkodzi. Powiedział, że owszem może to wpłynąć na wynik, ale w takim stopniu, że nie zmienia ostatecznej oceny badania. Ja jeszcze nie wiem czy będę kwasić cytryną, za 2 tygodnie się okaże :) X a jeśli chodzi o całą akcję z fb to każdy może mieć swoje zdanie i zrobi jak zechce. Dla mnie osobiście jest to o wiele lepsze rozwiązanie - mogę wtedy przypisać danego posta konkretnej twarzy i jakoś człowiek bardziej to ogarnia. Wolę widzieć rozmówcę i lepiej mogę go poznać. Nie znaczy to, że nie lubię tu Was wszystkich, czy coś w ten deseń. Po prostu dla mnie grupa zamknięta jest lepsza. Z forum na pewno nie ucieknę, ale prawdopodobnie będę się troszkę mniej udzielać :) X Tak czy owak pozdrawiam Was wszystkie gorrrrrrąco! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania sz jak miałam wizytę 19.08 (poniedziałek) to lekarz przepisał mi jedną saszetke i antybiotyk w tabletkach i powiedział ze jak nie przejdzie to po tyg znów do niego na kontrole i da skierowanie do szpitala bo trzeba zrobić posiew... na szczeście przeszło:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz się obawiac i zamarwiać poźniej że ja zażyłąś to faktycznie jutro przedzwoń do lekarza i sie dopytaj... będziesz spokojniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kombienzon siostrze udało sie kupić 2 minuty przed zamknieciem sklepu ;) a i promocja była do dzisiaj więc 20 zł w kieszeni zostało :):) glukozę mam za 1,5 tygodnia i tez bardzo przezywam czy dam radę, no nic trzeba się i z tym zmierzyć. Wcześniej byłam zaaferowana tym kombinezonem i nie napisałam wam, że dzisiaj kupiliśmy przewijak i wanienke, bo M wypatrzył w SelGros jak robiliśmy zakupy i stwierdził że ceny są ok to wzieliśmy. A oprócz tego spiworka o którym pisalam wziełam 2 czapeczki cenkie, jedną grupsza kwaftanik i skarpetki, u mnie na stronie internetowej szpitala jest napisane co powinnam wziąć dla dziecka a co dla siebie. Przeklejam ze strony szpitala choć wiem że pewnie każdy szpital ma swoje zalecenia. DOKUMENTY: - DOWÓD OSOBISTY LUB INNY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI - KSIĄŻECZKA UBEZPIECZENIOWA LUB INNY DOKUMENT ŚWIADCZĄCY O UBEZPIECZENIU (AKTUALNE)* - KARTA PRZEBIEGU CIĄŻY - WYNIKI OSTATNICH BADAŃ (MOCZ, MORFOLOGIA, HBS,WR, USG, GRUPA KRWI) - OPISY EWENTUALNYCH KONSULTACJI (KARDIOLOGICZNA, OKULISTYCZNA ITP.) - WYPISY Z EWENTUALNYMI WCZEŚNIEJSZYCH POBYTÓW W SZPITALU (uwaga! przy wypisie Paniom, które korzystają z zapisu Kodeksu Rodzinnego o "automatycznym" uznaniu ojcostwa męża potrzeby będzie akt małżeństwa - do wglądu. ) MAMA DZIECKA: - DWIE WYGODNE KOSZULE (ROZPINANĄ Z PRZODU I T-SHIRT DO PORODU) - BIUSTONOSZ DOBRZE PODTRZYMUJĄCY PIERSI - SZLAFROK (CIENKI)- CIEPLE SKARPETY- KAPCIE I KLAPKI POD PRYSZNIC - PRZYBORY TOALETOWE - PIELUSZKI HIGIENICZNE ZAMIAST PODPASEK - WODA LUB SOK DO PICIA - WODA W AREOZOLU (DO ODŚWIEŻANIA TWARZY) - ŁADOWARKA DO KOMÓRKI - MONETY (drobne) DO AUTOMATÓW** DZIECKO: - DWIE CZAPECZKI - TRZY PARY SPIOSZKÓW ZAPINANYCH NA RAMIONACH - TRZY KAFTANIKI BAWEŁNIANE CIENKIE - TZRY KAFTANIKI GRUBE- CIEPŁY KOCYK- RĘCZNIK DLA DZIECKA - PIELUCHY TETROWE - 5 SZTUK - PIELUCHY JEDNORAZOWE - 1 OPAKOWANIE - CHUSTECZKI HIGIENICZNE DLA NIEMOWLĄT Warto także pamiętać, by OSOBA TOWARZYSZĄCA w porodzie miała ze sobą: - wygodne obuwie (zwłaszcza zimą!) - dres lub inne wygodne, elastyczne ubranie (poród to wprawdzie wydarzenie wyjątkowe ale panom zdecydowanie odradzamy garnitury i krawaty) *Książeczka ubezpieczenia (lub inne potwierdzenie ubezpieczenia) **Dla wygody Pacjentek w Szpitalu zainstalowane zostały automaty z gorącymi i zimnymi napojami P.S. pozdrawiam wszystkie dziewczynki które zostają oraz te które przeprwadzają sie na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
sliczne kołderki i śpiworki irozek podobny do mojego ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny proszę o szybka odpowiedz bo juz wariuje... Jestem w 23 tyg od dwoch tyg juz fajnie czulam ruchy corci a dzis jakas dziwna cisza chociaz leze caly dzien moze ze 3 razy sie ruszyla Czy cos sie stalo dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
trudno powiedzieć mi dla swietego spokoju przejdź się jutro do lekarza ale wiem ze regularne ruchy zaczynają się od 24 tyg ciazty nieraz dziecko ma fazy snu ,ale jeśli cos cie niepokoi to lepiej idz to sprawdz dla spokoju siebie samej spróbuj jeszcze polozyc się na lewym boku zjedz cos słodkiego i poczekaj tak do godziny to nieraz rozrusza malca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczynki moje kochane, co tu się wyprawia? W dzień nie miałam czasu tak zajrzeć ale jestem w szoku że chcecie odejść. Zostańcie- przecież to Wy tworzycie to forum i jesteście główną jego częścią, także nie wyobrażam sobie dnia bez waszych wpisów. Pozostałe dziewczyny mają rację że zawsze znajdzie się jakaś wredna menda która będzie chciała wtrynić swoje 5gr ale nie można się takimi prostakami przejmować a już tym bardziej rezygnować z forum na którym ja zżyłam się z Wami jak rodzina. Ale decyzja oczywiście pozostaje Wasza. Może jesli chodzi o zdjęcia to będziemy je sobie wysyłać na maila? x Dziewczyny a mam pytanie odnośnie przyjęcia do szpitala w trakcie porodu,bo u mnie też jest napisane że potrzebne jest aktualne ubezpieczenie ale czy nie działa tu ten EWUŚ?Ja mam w innym mieście siedzibę firmy i nie mam żadnego dowodu ubezp. w domu. Muszę się dowiedzieć jak to wygląda. x Dziękuję Wam za odp. odnośnie kombinezonów. Chyba też kupię większy bo z drugiej strony nie wiadomo jak długo zima potrwa. W tym roku na święta wielkanocne u moich teściów jeszcze kupa śniegu leżała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu śliczne te twoje rzeczy, a kocyk robi ogromne wrażenie. Po prostu cudny... x Ja w czwartek mam wizytę i też muszę zapytać o tę glukozę, w końcu dziś zaczął mi się 23tydz. Pamiętam że dobre to to n ie było ale da się przeżyć także damy radę... x Dziś wybraliśmy farbę do naszego salonu bo tylko on został jeszcze do odnowienia i chyba jutro mężuś będzie działał więc trochę sprzątania mnie czeka, a zauważyłam że już coraz szybciej się męczę dlatego zależy mi aby wszelkie remonty już skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja 2014 wg mnie strona internetowa szpitala. w którym chce rodzić przez jakiś czas nie była aktualizowana i dlatego cały czas jest wpisany jako obowiązkowy dowód ubezpieczenia, jak byłam u nich 2 miesiące temu to pani poprosiła o NIP zakładu pracy PESEL miała z dowodu i coś poklikała w komputerze i stwierdziła ze jestem ubezpieczona. Poza tym spokojne w państwowym szpitalu jeśli jedziesz do porodu i rodzisz a nie masz ubezpieczenia bo np. straciłaś pracę a mąż nie wpisał cię do rodzinnego ubezpieczenia to i tak nie płacisz, płaci budżet państwa. Co prawda panie ze szpitala się krzywią bo mają więcej papierów, ale nie mają prawa wystawić ci faktury za poród. Także bez względu co wyskoczy w eWusiu, i czy będziesz miała tz. RMUA czy akutalna ksiązeczkę zdrowia nie mają prawa za poród wziąźć złotówki oczywiście od obywatlki polskiej zamieszkałej na stałe w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś - no to skoro uwielbiasz swoją pracę, to znaczy ze jestes do niej stworzona;) i gratuluję Ci tego. Bo mało kto w dzisiejszych czasach lubi swoją pracę i przynosi mu ona satyfakację. Ja po roku pracy stwierdzam, że nie jest to to co chcę robić do konca zycia. Ale wiadomo, nie rzucam tego, bo to dobra posada, wiec trzeba się jej na razie kurczowo trzymac;) P.S. Super spiworek! gdzie taki łądny znalazłaś? ciezko znaleźć na allegro takie z długimi rękawkami... x Maja ja mam nadzieje, ze EWUŚ działa juz we wszystkich szpitalach... tez wlasnie o tym pomyślałam, jak poczytałam tu o tych ubezpieczeniach. x Aniołek dzięki za odpowiedź ;) pomyślę jeszcze... moze w srodę zadzwonie, bo w czwartek powinnam niby to zażyć. x Kurdeee a ja zapomnialam zapytac lekarki o to co ona sądzi o tej cytrynie do glukozy. Cholercia:P Będę to robić ok. 20 wrzesnia, bo wizyta 25.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MiskaPyska. Tak sobie też pomyślałam że te strony nie są aktualizowane. Kilka razy byłam z córką na SORze w ostatnim czasie i faktycznie wystarczył tylko pesel. Może któregoś dnia zadzwonię do szpitala i zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie dobrze że Maja 2014 zaczęła ten temat, bo któreś z was pisały, że może się zdażyć ze nie zostanie wam umwa o pracę przedłużona z różnych powodów, to wtedy szybko albo do urzędu pracy, albo żeby mężowie was zgłosili do ubezpieczenia, zebyście nie miały problemów. Bo wiadomo większość z nas chodzi do ginekologa prywatnie i badania też raczej prywanie, czasem na NFZ ale przy pobycie w szpitalu te panie tam sprawdzaja wszystko i w ogółe więc lepiej jednak mieć to ubezpieczenie niż go nie mieć. choć tak jak piałam w poprzednim poscie, poród i wszystkie badania związane z ciążą dla osób nieposiadających ubezpieczenia finansowane są z buzetu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Mamusie ja zmykam pod prysznic bo jutro trzeba wcześniej wstać. Niestety koniec laby, córka wraca do szkoły i wracają obowiązki. Tak mi się marzy żeby miała plan popołudniowy w tym roku. To byłoby dobre już przy dzidziusiu, bo mogłabym ja bez problemu zawieść jak maluszek będzie spał. Do jutra kochane. x Justynka, Zuzia Ania i reszta dziewczynek które chcą sie przenieść na fb ja jutro czekam na wasze wpisy i mam nadzieję że się nie zawiodę. Pozdrawiam x A tu w razie potrzeby mój mail: alex.2000.am@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
no dziewczyny koniec laby od jutra moja corka tez idzie do szkoły i się zacznie z ta szkola wiecznie tam cos jest nietak wiecznie ta nauczycielka cos wymysla moja corka się dobze uczy ale tam wiecznie trzeba się udzielać ,chodz teraz idzie do 4 klasy to już inna wychowawczyni ehhh nauka się zacznie i zajecia dodatkowe i jeszcze ta glukoza jutrzejsza .............ehhh trzymajcie kciuki za mnie zebym tam niepadla dobranoc dziewczynki milych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
aniu sz zapytaj lekarza o ten monural ale z tego co slyszalam lekarze często przepisują jeszcze jedna dawke żeby bakteria niepowrucila sama piszesz ze ci lepiej także po co się meczyc a bardziej dzidziusiowi zaszkodzisz jak jej niewezmiesz tak moja gin mi mowila trzeba zaufac lekarza ale zadzwon dla swojego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach jeszcze musiałam zajrzeć. Kams trzymam kciuki oby wszystko było ok na glukozie- i wyniki i samopoczucie. Moja córa do 3 klasy idzie i masz rację że w szkole to zawsze coś wymyślają. I najgorsze jak mojej córce o 21 wieczorem przypomni się że coś trzeba przynieśc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wtrące słówko bo widze, że macie odwieczny problem na kafe, czyli głupie komentarze. Ja jestem z lipca 2013, jezeli ktoras z was podczytywala to wie, ze temat skończył się w maju na kafe i rozpoczął na forum prywatnym. Załóżcie sobie taki bo nie wytrzymacie z pomaranczkami. My sobie piszemy na tamtym forum, mamy hasło do forum i nikt nam nie zasmieca głupimi postami. Jest miło i kameralnie, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mówisz kams?? hmm pomysle co będę czuć i mysleć w czwartek, bo wtedy mam to zażyć. Życze powodzenia dzis z glukozą! :) daj znac jak poszło;D x Ja tam dziś niestresująca wizyta u orrtodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że chwilkę mnie nie było a tu 6 stron :P Dyskusja jak nigdy :) Mysle ze nawet jak czesc dziewczyn przeniesie sie na fb to i tak beda tu zaglądaly :) zawsze im wiecej tym lepiej bo kazda z nas ma rozne doswiadczenia :) W razie czegoś mój e-mail :aneczka0124@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) Ja jak najbardziej będę tu zaglądać i się udzielać na pewno i odpowiem i zadam jeszcze nie jedno pytanie w końcu jeszcze trochę czasu przed nami :) MałyMiś ten śpiworek jest świetny. Gdzie kupiłaś taki ? Większość to są na ramiączka, a ten an długi rękaw no cudeńko po prostu :) Ja już po śniadanku mały kopie jak nie wiem co :) Szwagierka jako pierwsza wyczuła i mówi, że fajne uczucie :) heh a maluch powiem wam, że szaleje, czasem nawet bardzo :) Jak pisałyśmy o tych kołderkach to teraz zastanawiam się czy kupować pościel..hm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj dosałam pare ciuszków do mojej bratowej brata, większość żeczy jest na dziewczynkę ale chłopczyka też można w to ubrać , a jeśli dowiemy sie ze to bedzie chłopczyk to mówiła ze tez ma i jak cos to nam podrzuci:) dużo ubranek jest takich już większych rozmiarów ale takie tez sie przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
ja już po tej nieszczęsnej glukozie jak dobrze ze to mam za sobą ,niebylo az tak zle tylko o mało co nie zwrucilam ale udało się ,jestem strasznie pokłuta bo niemogly znalezdz zyly jak zwykle ale dobze ze to mam za sobą dzięki dziewczyny za trzymanie kciuki za mnie ,moje male rusza się jeszcze tak delikatnie a dziś po tej dawce glukozy poszalalo az się smialam sama do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
majka to mnie rozumiesz jeśli chodzi o szkole ,znam to tez jak mojej corce się przypomni tez ze trzeba cos przynieść albo ze się wkład do piura skonczyl oj znam to dobrze ,ale co trzeba to przezyc i już oczywiście się wywiadówki zaczynają i składki i ubezpieczenia komitety a szkoda się nakrecac .aniu zadzwon dziś do swojego gina i podziel się swojimi wątpliwościami na temat tego monuralu zobaczysz ze cie utwierdzi zebys wziela lekarze wiedza co robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
dziś u mnie zimno strasznie już dziś nigdzie nie wychodzę po tej glukozie jestem jak z krzyza zdjeta ,posprzątam trochę i się pobyczę przed telewizorem może jakas ksiazke poczytam ,dobze ze w telewizji skonczyly się chodz powtorki bo już iemozna było patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu dzisiaj dzień do d*py!!!!! zadzwonili z pracy ze mam złe zwolnienie wypisane bo nip pracodawcy jest zły o jedną cyferkę... a lekarz na urlopie za granica... Bosko... dzwoniłam na jego komórkę i jakaś pani odebrała i powiedziała ze nie ma teraz możliwości poprawienia dopiero za 2 tyg.. a później kazała zadzwonić za godz... normalnie paranoja żeby dopiero po 2 tyg dopatrzeć się ze jest złe zwolnienie.... nie wiem co teraz będzie pewnie nie dostane wypłaty 9.09.... byłam dziś w szpitalu i jutro będę dzwonić żeby się przepisać nie ja poprawkę będę 25 km jeździć nie dość ze prywatnie to i źle ci wypiszą.... ahh płakać mi się chce:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×