Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Rozka my bylismy na nieklanskiej. U dr czecha. Jeden z lepszych od bioder w wawie. O ile nie najlepszy. Usg robi od razu. Tyle ze to przychodnia przyszpitalna I swoje trzeba się przemeczyc.. nastepna wizyta za 4-5 mies.. . Miskapyska ja tez sie jajos kiepsko czuje.. . Ech i do gina trzebaby sie wybrać. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaem no to mnie uspokoiłaś bo też do niego mnie zapisali i nie wiedziałam czy to dobry lekarz i czy od razu robi usg. Mam nadzieję że i sprzęt mają tam dobry. Jakoś w państwową medycynę trudno mi przychodzi wierzyć. A jak tam jest i czego mam się spodziewać? I co masz na myśli mówiąc że swoje trzeba się przemęczyć? x Miśkapyska bardzo współczuję. Mnie do toalety popchnął krupnik i może koper włoski, natomiast mała robi ostatnio kupki tylko nad ranem. Dziś dziwna sprawa bo kolka męczyła ja moze z godzinę łącznie na całą dobę i jak wieczorem nie zaczęla plakac o rutynowej porze to zaczęłam ja się niepokoić że z niunią coś nie tak. Po cichej godzinie patrzenia wzajemnie na siebie zastanawialiśmy się czy wszystko ok i co z dzieckiem które nie płacze robić. Spała dziś 3 godz na brzuchu i teraz też z godzinkę. Podoba mi się ta pozycja a i mała zaczyna się przyzwyczajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. My już po karmieniu, teraz czekam aż mały zaśnie. Dziś znowu był jakiś niespokojny i prawie cały czas głodny. Czy wiecie ile czasu trwa ten skok rozwojowy? ... Mama Pysia, Interesantka ja nie widzę waszych maluszków na mailu. Chyba że przez tel nie mogę wejść. Spróbuje w dzień na laptopie. . Mi krwawienie skończyło się dopiero niedawno- 5tyg po porodzie naturalnym. W przyszłym tyg mam wizytę u gina. Mam nadzieję że wszystko ok bo dość często mnie brzuch boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaaa2014 ja fotki wysłałam,były napewno...z ciekawosci weszłam na meila....i moja wiadomość była tylko ktoś ja umiescił w KOSZU!!! no nic wysłałam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie weszłam na maila, interesantka słodki ten twój tygrysek ;) .... Maja skoki mogą trwać od kilku dni do kilkunastu, wpisz w wyszukiwarkę skoki to wyskoczą takie tabelki, w jakim tygodniu występuje skok i ile trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczyny my mamy dzisiaj dobre wiadomosci bo idziemy do domu :) Maly mial dzisiaj kontrolne rtg i zmian ani sladu :) Ortopede tez dzisiaj mielismy i wszystko dobrze. Cale szczescie bo nie dalabym rady juz psychicznie i fizycznie. Spanie na fotelu nie jest wygodne a patrzenie jak dziecko cierpi i sie meczy nie do opisania. W ciagu calego pobytu mial az 5 wkuc tyle razy mial oczyszczany nos widac ze jest przestraszony i zmeczony. Teraz bedziemy musieli jakos dojsc do siebie. ... a co do spania na brzuchu to juz go nie odzwyczaje klade na bok a on sam sie obraca ale postanowilismy kupic monitor oddechu maz dzisiaj pojechal kupic w szpitalu tez caly czas spal na takim ... wyslijcie mi adres naszego maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc my dzis zabiegani jestesmy. Najpierw rehabilitacja o 8. Mloda pieknie cwiczyla. Pozniej mialam wizyte u gina w zwiazku z nawrotem krwawienia. Wszystko jest ok. Zrobil mi usg i w macicy nicjuz nie ma i ladnie obkurczona, a krwawienie z kanalu szyjki bo tam cos jeszcze zostalo. Ale mowi ze wszystko w porzadku jest. Pozniej o 14 bylismy u pediatry no i jednak kazala mi "cala krowe" z diety wyeliminowac. Tak doslownie sie wyrazila. Wiec zadnego nabialu i wolowiny. Osluchala tez Mloda bo cos nam pokaslywala rano, ale nic w pluckach nie ma na szczescie. Rehabilitantka zasugerowala nam, ze mamy zacieplo i za sucho w domu i dlatego kaszle, i moze byc to prawda, bo lekarka tez cos takiego wspomniala. X Najgorzej, ze przez te atrakcje Maria dzis opuscila swoje dziennedrzemki. Zazwyczj jak usnie to conajmniej 2h spi, najczesciej 3 a dzis tylko takie 20minmax drzemki. Bo sasiedzi jeszcze na dodatek remont robia, wiec co usnela to ja jakas wiertara lub lupanie budzilo. Masakra. Lezy teraz w wozku ale nie spi i marudna jest az sieboje jak bedzie wygladalo nocne usypianie. O 19 mamy kapiel wiec moze sie zrelaksuje wtedy. Ooo wlasnie jakis baczek poszedl albo nawet kupa. Moze jej sie lepiej zrobi :) X Kasia super ze juz wychodzicie ze szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja, ja też Wam wrzuciłam fotę mojej gwiazdy na maila :) ... my też biogaję dajemy jak mała się pręży, a na laktację piję z hebapolu - herbatę fix dla mamy karmiącej w saszetkach, cena około 8zł., i popija się ją 2xdziennie ... głowę też ładnie już dźwiga i też bardziej odwraca na jeden bok pomimo, iż od początku kładę ją raz na jednym raz na drugim boku, więc chyba dzieciaczki tak mają... ... Spokojnej nocy wszystkim życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluchy przesliczne :) Jutro juz bede w domu to zobacze dokladnie zdjecia na laptopie i dodam jakies Filipka :) jak ja sie ciesze ze to juz ostatnia noc na fotelu. Maly tak sie ze wszystkim przestawil ze na poczatku bedzie ciezko poza tym mslo mleka mam nie wiem czy nie bede musiala dokarmiac. Mam nadzieje ze jak bede w domu odpoczne i zaczne normalnie jesc to mleczka bedzie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) odpisałam i są już zdjęcia mojej córci :) . Kasieńko cieszę się, ze u Was już dobrze :) duuuużo zdrówka dla wszystkich Waszych dzieciątek i dla Was :) U nas znowu mąż chory :( . U nas wyjątkowo śpiący dzień. Jak moja ślicznotka śpi dzisiaj pięknie... za zwyczaj jest bardziej aktywna wieczorami. Nie wiem czy pisałam jak mojej ostatnio wszystko się pozmieniało i nie śpi od 22 do 3 w nocy. Trzeba to przetrzymać te zmiany i inne dolegliwości naszych maluszków i już :) . U nas ustały bóle brzucha jak tylko odstawiłam nabiał całkowicie i zaczęłam dawać espumisan. Wystarczy, że zjem np kanapkę z białym serem już widzę ten płacz. Nie wiem czy to skaza. Mówiłam o tym naszej lekarce, ale jakoś specjalnie nie zareagowała na to. Wspomnę o tym jeszcze raz na następnym szczepieniu. Na wszelki wypadek zgłosiłam się do innej lekarki prywatnie (na razie telefonicznie), która kiedyś leczyła mojego syna. Uprzedziłam, że możliwe, ze będę potrzebować ją w nagłych sytuacjach. Niestety czasami u nas w przychodni są takie makabryczne kolejki, że idąc o 6:30 rejestrować dziecko nie dość, ze trzeba wystać w kolejce, to jeszcze człowiek usłyszy, że nie ma już miejsc :/ wiem, idiotyczne to, ale tak u nas jest, a telefon odbierają od 8mej, a dodzwonić się graniczy z cudem. W każdym razie muszę sprawdzić czy to skaza, ale bardzo nie chcę jej kłuć, więc po prostu wyeliminowałam z diety nabiał. . Ja też muszę się umówić do ginekologa. Wy byłyście już po porodzie? . Jak zobaczycie na fotkach moja dalej ma chropowatą skórę na twarzy i szyi, które czasami są czerwone, czasami blade. Smarowałam ją robioną maścią, którą zapisała nam pediatra, ale na razie nie widzę efektów. Dobrze, ze jej to nie swędzi. . Dziewczynki zmykam do łóżka póki moja maleńka śpi. Spokojnej nocki BEZ KOLEK!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, nie mozna zalogowac sie do maila, tak jakby ktos haslo zmienil, a wy tez macie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak hanju :( myslalam ze to ja cos zle pamietam i mialam prosic o podanie hasla jeszcze raz.. . Milek druga noc z rzedu zrobil mi swieto. Spal od 20 do 4.30 :) :) za to w dzien czesciej sie domaga jedzenia. I jest bardzo aktywny. Interesuje sie zabawkami :) . Kurcze dziewczyny.. moze prywatne forum zalozymy? Bo rozumiem ze fb odpada.. . Ja wlasnie nie bylam jeszcze u gina.. musze w koncu iść. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym prosić Waszych mężów, partnerów o wypełnienie ankiety do mojej pracy magisterskiej. Z góry dziękuje za pomoc. http://www.ankietka.pl/ankieta/136343/wiedza- przyszlych-rodzicow-na-temat-inwazyjnej-inieinwazyjnej-diagn ostyki-prenatalnej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Mam nadzieję, że nocka minęła spokojnie.Ala na szczęście dobrze sypia, oby jej się nie przestawiło. x Ja jeszcze nie byłam u gina. Musze najpierw morfologię zrobić. Czy któraś z Was miała zalecone branie żelaza przy wypisie ze szpitala? U mnie morfologia wyszła poniżej normy i łykam witaminy i mam skontrolować krew przed wizytą. Poza tym muszę zbadać hormony tarczycy i zrobić krzywą cukrzycową, ale jakoś nie mogę się zebrać. x Kasiu bardzo się cieszę, że Filipek już zdrowy. Nacierpieliście się biedactwa. x Dziewczyny Ala jak ją trzymam na rękach w pionie, czasem wychyla się do tyłu a później uderza główką do przodu. Parę razy uderzyła się o moje kości na klatce piersiowej i aż płakała, bo ją to bolało, czy Wasze dzieci tez tak robią? Nie wiem czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaem i Hanja poczekajcie az pojawi się Rózka i wtedy wszystko sie wyjasni. Kaem propozycji zalozenia prywatnego forum bylo tu juz kilka ale nic z tego nie wychodzilo, bo konczylo sie propozycja przejscia na fb. Sorry ale watpie zebys cos innego wynalazla, jesli tak to przynajmniej a moge sie zastanowic, natomiast na fb nie wybieram sie i nie bede tam zammieszczac zdjec i swoich danych zeby ta firma mogla to wykorzystywac w dowolny sposob bo zakladajac u nich konto pozwalam im na wszystko. jesli chodzi o Tomka tez w nocy zaczal byc grzeczniutki po kapieli o 22 poszedl spac i gdyby nie moje piersi to pewnie spal by dluzej niz do 3 a tak to go obudzilam i chetnie zjadl. Do gina ide w przyszly wtorek a na badania chce sie jutro rano wyrwac mam nadzieje ze M bedzie mogl sie spoznic troche do pracy zebym ja mogla podjechac do labu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly misiu moja tez tak robi, ale tylko wtedy jak w trakcie picia biore ja do odbicia, to wtedy zaczyna szukac piersi i wychyla sie, a anieraz uderzy o moja klatke i tez zaczyna plakac i wydac ze ja zabolalo. Staram pilnnowac jej glowke, ale nieraz jest w takim amoku, ze niestety nie daje rady. .... Sprobuje poszukac jakies prywatne forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly Misiu ja po cc tez mialam hemoblobine ponizej normy mialam brac zelazo ale juz w ciazy jak mialam brac zelazo to mialam roztroje zoładka wiec od razu powiedzialam ze nie bede go brala. co prawda lekarka ktora mnie wypisywala nie byla zadowolona ale przyjecha moje wyjasnienia. Wiec jak pisalam wyzej jutro pojde do labu na morfologie. Mały Misniu Tomek robi to samo jak go trzymam po jedzeniu zeby mu sie odbilo nagle zaczyna machac glowa i uderza w a to w moj obojczyk a to w mostek. ze dwa razy uderzyl w moja brode. staram sie go asekurowac, ale raz czy dwa tez sie bardzo uderzyl ze az zaplakal. wiec chyba to normalne nie wiem. Kasia fajnie ze wychodzicie/wyszlisce moze juz do domu, troche odpoczniesz we wlasnym mieszkanku. Dziewczyny dzisiaj juz piaty tydzien a ja dalej plamie :( buu chyba bede musiala usg zrobic, po tej wizycie u gina bo cos nie halo. tyle czasu po cc a ja nadal plamie. za chwile z moim szczesciem dostane @ i na tym sie skoncza sie te dobre chwile bez bolu brzucha i podpasek. Pozdrawiam z zachmurzonej stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaem i Hanju, wysłałam do Dziewczyn maila. Hanju do Ciebie na adres z którego dosłałaś zdjęcia, Kaem do Ciebie tylko nie mam adresu mailowego. Wyślesz jeszcze raz na mamuśki to Ci wszystko wyjaśnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dodało mojego postu ;/ x Młoda też głowę odchyla do tyłu i uderza twarzą w moje ramię lub brodę. Chyba wszystkie dzieci tak mają :) x Na wypisie ze szpitala dostałam zalecenie łykania tardyferonu 2 tabl na dzień, więc biorę to żelazo, a jak się skończy to zbadam sobie morfologię z ciekawości, bo oczywiście nie dostałam żadnego skierowania na badanie. Ale jeszcze będąc w ciąży miałam łykać tardyferon tylko ten z kwasem foliowym, więc w sumie to od pół roku biorę dwie różowe tabletki dziennie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ' Dawno mnie nie było... Pamiętacie mnie w ogóle?? Polcie urodziłam 19 stycznia. Polcia tez tak główka macha mało kontrolowanie ze zdarza się ze uderzy w mój obojczyk albo brodę. Powiedzcie mi co robicie z maluszkami jak nie spią?? Moja to najchętniej leżałaby cały czas na moich rączkach... a ja nic nie mogę zrobić. Ja zelaza nie biorę ale na wypisie miałam kontrola morfologii po 2 tyg i wyniki miałam superowe mimo, ze przed porodem miałam malopłytkowosc i anemie. Biorę za to omega med pregnan czy jakos tak 2 tabletki dziennie. Podajecie wit d i k?? jeśli tak to jaką? Poczytałam trochę w tył i teraz załuje ze od razu nie piałam po porodzie. Wy tu rozmawiacie o wszystkim i na wszystkie moje pytania znalazłam odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja również na maila nie mogę wejść:(, a chciałam zobaczyć wasze kruszynki i dodać moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dziś marudnego stworka. Ciśnienie w dół, humorek w dół i marudzenie. W miarę się uspokaja tylko przy mnie, najlepiej przy cycu. Dziś Malutka kończy 4 tyg, a ja znowu zaczęłam krwawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka już na maila się dostałam ;) dzięki Moja też dzisiaj marudna, jak nie śpi to płacze, ale to chyba przez pogodę, bo dzisiaj tak pochmurno, że mnie się nawet na spacer nie chciało wyjść. Małej znowu krostki na buzi wyszły i znów mam dylemat po czym, zaczynam podejrzewać mleko, bo wczoraj zjadłam activię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Rozka my juz po porodzie 4 tyg i dwa dni ja nadal krwawie-nie mocne to krwawienie jest ale jednak jest. Byłam dzis u pediatry-mała waży prawie 4 kg jest na samej piersi wiec super-jestem z siebie i z niuni dumna !! Fakt ze od godz 15 do samej nocy jest ciągłe karmienie z małymi przerwami-ale damy rade !! Jutro musze jechac z mała na pobranie krwi-kontrola bilirubiny bo ciąle lekko załżółcona jest-no i oczko strasznie jej łzawi i ropieje -jutro mamy wizyte u okulisty-mam nadzieje ze nie trzeba bedzie przetykac kanalikow łzowych bo czytałam ze to bardzo boli :( Dziewczyny jesli moge poprosic o hasło na tego maila-juz kiedys prosiłam ale nie dostałam a bym chciała zobaczyc Wasze dzieciaczki i pochwalić sie moja mała misią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Toem też dzisiaj od rana się awanturuje niedawno wrocilismy ze spaceru i jeszcze spi wiec mam chwile zeby do was napisac, pewnie za chwile sie obudzi i znowu bedzie awantura. Hanja u nas tez sa krostki na buzi i tez nie mam pojecia od czego, co prawda zbladly ale buzie ma jak tarka. nabial ograniczylam do minimum co drugi dzien serek, albo jogurt, soki owocowo-warzywne wyeliminowalam. jem tylko maslo w kanapkach. za to nie wiem czy wam mowilam wczoraj znowu odparzenie wrocilo, pomimo zmiany pieluch z bialych pampersow na zielone. teraz kupilam biedronkowa dade powoli sie doluje co mam robic i tymi odparzeniami, nie wyobrazam sobie przejsc na tetre, a rodzaje pieluch powoli sie koncza. bo jak dada nie bedzie pasowac mojemu dziecku to zostana nam tylko rossmanowsie pieluchy. Powiedzice mi czym smarujecie i czy w ogole smarujecie pupe przed zalozeniem pieluchy? bo ja smarowalam bambino ale nie zawsze bo zawiera cynk a podobno nie nalezy za bardzo wysuszac pupy, stosowalam tez kleik z maki ziemniaczanej przez jakis czas ale i po tym byly odparzenia. teraz przy odparzeniach albo linomag albo bepantel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśkapyska ja smaruję kremem alantan plus, a jak miała odparzenie to bepantenem i maścią robioną. Czasem tez normalnie bepantenem zależy co pierwsze złapię, bo alantan tez w tubce jest. Co do tetry to może wypróbuj pieluszki wielorazowe? Jak Maria miala odparzenie to jej zakładałam na zmianę z jednorazowymi i szybko zniknęło. Pieluszki są w formie majtek tak jak pampersy i mają wymienne wkłady, jako wkład możesz włożyć też tetrę. Są też takie specjalne nakładki cieniutkie, które kupę grubszą zatrzymują, żeby pieluchy za bardzo nie zabrudzić. Jakby ktoś był ciekaw to przykładowa strona www.krainapieluszek.pl/pieluszki-wielorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka dziękuję za hasło. Faktycznie tworzymy juz zwartą grupę i ja również nie chciałabym dopuścić aby nasze maleństwa oglądał ktoś niepowołany. A te nasze dzieciaczki są po prostu cudowne, wyjątkowe i każdy uśmiech wszystko wynagradza. .. U nas dziś brzydka pogoda i nawet na spacerek nie idziemy. . Jeśli chodzi o krwawienie to ja prawie do 6 tyg po porodzie krwawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info odnośnie kupek. .... Miskapyska80- koleżanka opowiadała mi, że jej córka ciągle miała odparzenia i też zmiana pieluch nic nie dawała. W końcu okazało się, że malutka miała uczulenie na jakiś składnik moczu i wystarczyło częściej ją przewijać i zamiast stosować chusteczki nawilżone, za każdym razem przemywać pupę wodą z mydłem. Nie wiem czy już próbowałaś, ale jeśli nie, to może to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×