Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
Nie pomaga na kolkę waszym dzieciom układanie ich na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co się dzieje w naszej służbie zdrowia, to się w głowie nie mieści. x Moja Alicja tez ma krostki, głównie na jednym policzku:( x Kasia i Karla bardzo się cieszę z poprawy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
dziewczyny czy któraś z Was pierze ubranka w normalnym proszku "dla dorosłych"? Bo u nas niestety przy przewijaniu jest często takie wierzganie nogami, że kupa jest wszędzie :( Proszki i płyny dla dzieci mi jej w 30C nie chcą doprać, chyba że wrzucę do pralki zaraz jak się ubrudzi. Zaryzykowałam i uprałam wszystko w pomarańczowych kapsułkach Vizir, dałam dodatkowe płukanie i plamy zeszły a mały nie widzę żeby sie uczulił. Chyba do zadań specjalnych będę stosować kapsułki. .. u nas dziś deszcz non stop :( o spacerze nawet nie myślę, ale otworzyłam okno w pokoju małego opatuliłam go w koce, zimno tam jak fiks ale śpi jak suseł :) ... hanja ja też sie cieszę jak ktoś nas odwiedza, bo tak całymi dniami w domu samej to można oszaleć. Teraz codziennie ktoś do nas wpada w odwiedziny, jest wesoło, a mały jakoś wyjątkowo grzeczny jest jak przychodza goście. ... wysyłam właśnie na wspólnego maila zdjęcia mojego Karolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karla ja też piorę w proszku vizir ubrania dla dzieci i zawsze są ładnie uprane a dzieci nie mają żadnej wysypki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piore ubrania Tomka w Persil sensitiv tylko daje na podwojne płukanie. od poczatku tak robie, natomiast moje i M ubrania piore w zwykłym persilu i daje troche lenoru. Poza tym wszystko wrzucam na 60C oprócz terty. Karla uwazaj na kapsulki bo juz kilka osob mi mówilo ze maja straszne uczulenia po kapsulkach bo sa bardzo skoncentrowane. podobno lepiej wyprac w zwykłym proszku niz kapsulkach. Nie wiem nie znam sie ale M czesto cos uczula dlatego ja trzymam sie od lat jednego proszku. Rózka jak tam? cos sie dzieje?? Kasia fajnie ze u was lepiej, Karla dobrze ze Karolek zaczal przybierac na wadze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karla Carlos cudowny. I jaką czuprynkę ma piękną. Buziaki Maja2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka pomidorów nie jem właśnie bo wiem że uczulają, także czekolady i właściwie wielu rzeczy które mogłyby szkodzić. Ale piję dużo kawy zbożowej z mlekiem i jem nabiał więc może to jest powodem uczulenia.Mama Pysia może pytałas o te wysypkę? .. U mnie też byli dziś znajomi zobaczyć małego. Jeszcze kilka wizyt się zapowiada bo wcześniej też za bardzo nie chciałam żeby nas nikt obcy nie odwiedzał bo trochę było za wcześnie. .. Czy wasze maluszki też często wypychają języki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Maja Lena tez czesto wypycha jezyczek :) Wlasnie czytalam o wychowaniu bez pieluszek i wysadzaniu maluszkow-slydzalydcie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od początku wszystko piorę razem z naszymi ubraniami w normalnym proszku. x Dziewczyny ile DHA macie przepisane i jakie tabletki bierzecie? Ja miałam przepisane od 400 do 600 a brałam Prenatal i wczoraj dopiero spojrzałam, że jest tam tylko 300 DHA, więc muszę brać 2 tabletki. x Rena nic mi nie wiadomo o tym, możesz naświetlić temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Rena ja nie słyszałam o czymś takim. ... dziewczyny czy Wasze maluchy też domagają się teraz non stop jedzenia? Karmiłam co 3h, teraz to już nawet co godzinę. W sumie to mogłabym wcale bluzki nie ubierać, bo służę za karmnik 24h. Nawet jak podam mm żeby małego dopchać i przynajmniej chwilę odsapnąc to nic nie daje, zaraz jest znowu głodny ,,. Mały Misu ja nie biorę żadnych dodatkowych witamin, ale chyba coś kupię, doradźcie jakieś nie superdrogie i z odpowiednia ilością DHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla ja mam tak od 16 do 21, że prawie cały czas karmię, z krótkimi przerwami może 20 albo 30 minutowymi. Trochę mnie to osłabia.:( x Ja miałam na wypisie ze szpitala, żeby brać DHA, myślę, że warto to suplementować, tym bardziej, że w ciąży tego nie brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie mi czy mam panikować . Moja Majka sobie czasem kichnie z raz na 3 h, czasem kaszlnie tez tak. Ale wcześniej nie kaszlala wogole. Tzn żadnej gorączki nie ma ani innych objawów ale sobie czasem od niechcenia kaszlnie czy kichnie tez tak macie? Czy mam jechac?aw77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla, u mnie właśnie była położna i już uczuliła, że przyjdzie taki czas, że Oliwka będzie chciała non stop jeść, bo zacznie się okres szybkiego wzrostu i jest to normalne, że praktycznie nie odejmuje się dziecka od piersi w tym czasie. Trzeba to po prostu przetrwać i wspierać laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aw77- podobno to jeszcze wody płodowe schodzą, a po drugie może to też być zbyt suche powietrze w domu. Ja też się tym martwię i wypytywałam położną, czy to na pewno ok, ale podobno tak. Kazała zakraplać małej nosek solą fizjologiczną po 1 kropelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki . Mam problem z kompem i nie moglam doczytać. To jej kichniecie czy kaszlniecie od niechcenia czasem troszke mnie martwiło o ile kichniecie po soli Oki to kaszlniecie wcześniej nie mialam...ps dzis pisalam smoczek pierwszy raz a myslalam ze sie obejdzie. Aw 77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm ale wody płodowe u nas juz zeszły. Macie tez tak dziewczyny które maja starsze dzieci ? Kurcze martwie sie, a z drugiej strony nie chce panikować bo dziecko sobie czasem sporadycznie kichnie czy kaszlnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla tez tak mam, od poniedzialku mala siedzi na cycu co godzine, nawet w nocy wstaje co 2h, a dotychczas bylo co 3h. A od 5 rano zaczyna sie wstawanie co godzine, od wczoraj jak zo,mbi chodze. ..... rena ja tez o tym nie slyszalam, ciekawe. ... Ja biore vita miner +dha kosztuje ok. 25zl ,.... moja tez kicha, zakraplam jej po kropelce soli fizjologicznej do kazdej dziurki. zauwazylam u malej wzmozone slinienie i jak sliny jest za duzo to mala kaszle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje. ja biore ladee vit.- 35 zl co do karmienia u mnie niezmiennie co 3 h i nie rusza ani w jedna ani w druga, macie juz bujaczki dla dzieci czy za wczesnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, dziewczynki, ja juz nie moge znowu Tomek ma odparzoną pupe :( nie używam chusteczek myje go ciepla woda wietrze pupe a tu znowu odparzenie i znowu ten linomag buu. Renia napisz cos wiecej o tym wychowaniu bez pieluszek. Lezaczka nie planuje, bo wszyscy fizioterapeuci odradzaja. Zalecienie jest "zejsc pietro nizej czyli na podloge" dziecko np. na macie edukacyjnej, a mama z tata na dywanie ewentualnie na kocu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aw77 moja też kicha parę razy dziennie. Pediatra na wizycie patronażowej mówiła, że kichanie jest normalne, że dziecko w ten sposób czyści nos. Jeśli chodzi o kaszel, to w poradniku czytałam, że z kaszlem to natychmiast do lekarza, ale trzeba jakoś samemu ocenić sytuację, bo nie będziemy chyba jeździć jak dziecku się raz kaszlnie, chociaż mnie to też nurtuje. Alicja wczoraj tez 2 razy kaszlnęła i też się wystraszyłam, ale wydaje mi się, że to było raczej zakrztuszenie śliną. Obserwuję ją i na szczęście to się nie powtórzyło. x Moja też zaczęła się ślinić. x Ja mam bujaczek z fischer price i malutka go uwielbia. x Miskapyska a może zmień pieluchy na inną firmę. x Dziewczyny a ile DHA mają te wasze tabletki i ile miałyście zalecone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały miś- dzięki o katar się nie przejmowałam ale ten niby kaszel ale od 12 w sumie już nie zauważyłam więc może to przypadek. ... co do DHA ja miałam zalecone 500- a łykam 200, ale karmie na pół z MM a tam też jest więc tak zostaje. ---- miskapyska- na odparzenia rewelacyjny jest bepanthen !! --- zastanawiam się nad fajnym bujaczkiem z opcja regulacji oparcia na płasko- macie jakieś propozycje? mate też kupię ale czuję, że bez bujaczka nie ujadę wkrótce. --- uważajcie jak macie neostradę- panuje jakiś wirus, hakerzy wykradają hasła itd. to tak w innym temacie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny na duże i nawracające odparzenia stary sposób, polecony przez lekarza, zastosować mąkę ziemniaczaną(kartoflaną), zasypać pupę. Polecam, sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja mam lezczek-bujaczek fisher price, mały czasami na nim leży, kręgosłup ma dobrze podparty, polecam ... ja dziś chodzę jak zombie. Całodniowe karmienie mnie wykańcza. mały je non stop przez1h, póżniej chwila przerwy i znowu je przez 1h. Teraz mam właśnie przerwę i juz wysiadam. ... w Rossmannie jest promocja na Pampersy - 94 sztuki new baby 2 kosztuja 39zł z kartą rossnę. ... miśkapyśka ja też stawiam na pieluchy, u nas na odparzenia idealnie działa sudokrem,lanolina albo puder nivea. Wydaje mi się też że po krochmalowych kąpielach pupa się uspokaja. ... dzięki za info o witaminach, jutro kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkaa25
miskapyska80 Bepanthen jest super ale tubka 100 g. kosztuje ok 50 zł. Ja dostałam receptę na maść robioną na zamówienie od pediatry, 100 gram za 8,40 zł. i jest rewelacyjna po prostu, po drugim dniu stosowania pupka jak nowa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. Mój maluszek wykąpany śpi sobie od godzinki więc mam chwilę żeby zajrzeć na kafę. Na odparzenia potwierdzam że mąka ziemniaczana i kąpiel w krochmalu są zbawienne. Na szczęście u nas narazie pupka jest w porządku. A katarek i coś właśnie w rodzaju kaszlu też występuje czasem. ... Nadal niepokoi mnie to uczulenie bo jeszcze nie znalazłam powodów. Te krostki na buźce są czasem bardzo czerwone a czasem bledną. A ta wysypka na brzuszku to tak jakby pokrzywka wygląda. Mama Pysia pytałaś może pediatrę? ... Trochę mam dziś doła bo jednak moje mleczko zanika choć staram się robić wszystko żeby było ale coraz więcej dokarmiam małego mm. A tak bardzo chciałam tego uniknąć. Może te herbatki na laktację coś pomogą? Próbowała któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka- bepanthen nie kosztuje 50 zł jest do 25 max i pomaga też na problemy z poranionymi brodawkami czytałam o tym bardzo dużo bardzoooo dużo opinii przez porodem ;-) że jest rewelacyjny do dupci i przy karmieniu u nas na razie jest zamknięty ;-) ---- dziewczyny jak ja Was podziwiam z tym karmieniem ciągle ! jesteście mega cierpliwe ja bez laktatora bym chyba zrezygnowała z naturalnego. ----- miałam jeszcze jedno kaszlnięcie wieczorem- czyli razem 4 razy , ale nosek czysty, jak jutro znowu odnotuję tyle w piątek jadę do lekarza, najwyżej wyjdę na hipochondryczkę. ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja ja pije z hipa czy pomaga hmm trudno powiedziec bo mala caly dzien na piersi wisi i ciagle jest pokarm czy to zasluga herbstki czy malej nie nam pojecia ale warto kupic i zobaczyc . musze sie wybrac do dr bo ciagle mam problemy z cisnienirm do tego cod mnie okropnie boli prxy chocby lekkim wysilku ponlewej stronie brzuchs ns wysokosc***epka nie man pojecua co to. Co do wysadzania dzieci-jak bede ba kompie to Wam wkleje x takiej stronki opis iko co chodzi bo z fona nie mam jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Melduje że u nas wszystko ok! Malutka pomijając kolki czuje się nieźle, śpi w nocy około 5 godz, w dzień około 2,5. Je z cyca, odparzeń nie ma. Języczek też wywala, minki robi prześmieszne, czasem zastanawiam się czy jej tak zostanie. x Maja złota rada, przestań dokarmiać mm, przerzuć się na cyca to pokarm się pojawi. Naprawdę dokarmianie mm powoduje zanik mleka matki i ciężko to obejść. x Miskapyska kochana my smarujemy.alantanem przy przewijaniu, tak nam kazały położne i fakt, nie ma odparzeń. Lilka - Maść za 8 zł od pediatry robioną na zamówienie też dostałam na łuszczącą się skóre i przyznaje, jest rewelacyjna. Na co jeszcze można ja stosować? x Piorę w loveli, ale podobno pranie w proszkach dla dzieci to chwyt marketingowy i można prać w proszkach dla dorosłych. Jak ze szczepionkami, różne są wersje. Zależy też pewnie od dziecka. x Kolki.. - to przez nie się nie odzywam, podajemy delicon, espumisan, teraz doszły priobiotyki i ja zaczęłam pić kminek. Tyle że czego bym nie wymyśliła to chyba nic nie da, tj mała musi je przejść a my razem z nią:( niestety. x Spacerek między kolkowy się udał. Ale kto wie co będzie jutro. x Karla cieszę się z sukcesów gramowych synka! x Kasia, trzymam kciuki za małego, oby jak najszybciej wrócił do zdrowia. x Mały misiu postaram się!! Pewnie masz rację. Ja jej nie odbijam jak nie śpi kilka godzin bo obie kota dostajemy. Poza tym to tak czujne a zarazem płochliwe dziecko, że nie budzi się tylko po 40 min snu, jak ją przenoszę, jak wcześniej to oczywiście już nie śpi. Dziś jak wróciła ze spacerku to zamiast spać jak inne dzieci, obudziła się już w momencie wyjmowania z wózka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×