Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Witajcie dziewczyny :) Zapraszam wszystkie ciężarne z naszego starego forum " Styczeń 2014 :)zapraszam świeże ciężarne :)" założonego przez ania_sz :) Tamto nasze forum coś się popsuło te posty się nie wyświetlały, może na tym będzie lepiej :) Więc zapraszam starą "ekipę" i nowe mamuśki również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje się:D u nas bez większych zmian... wciąż niewiele rzeczy smakuje;/ mdli ale znośnie. Zauważyłam że jak dłużej poleże na plecech z wyprostowanymi nogami to brzusio mnie pobolewa;/ a po nocy jak wstaje to czuje się jakby cały brzuch wewnatrz się skurczył heheh Dziwne uczucie;/ i jakieś 10 min zajmuję mi dojście do normy tak zebym przestała go czuć;/ Wiecie o co chodzi? Pozdrawiam Was Ciężaróweczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagatkaa fajnie że już jesteś :) ja mam większy problem bo śpie całą noc na brzuchu i powoli przestaje mi to pasować ;/ a cieżko mi spać na plecach i bokach - cóż trzeba się jakoś przyzwyczaić :) mnie najbardziej denerwuje, że budze sie nad ranem na 'siu siu' ;/ wczesniej cala noc spałam bez wizyt w toalecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja :) oby juz wszystko działało jak nalezy :) U mnie (tfu tfu odpukać w niemalowane) mdłości jakoś chyba mineły... po czwartku - gdzie czułam sie fatalnie, normlanie najgorzej jak do tej pory, dziś i wczoraj było ok. Teraz jak czuje głód, to czuje tylko głód i nie jest mi od tego niedobrze. Dam radę też zjeść cały posiłek, który sobie zrobię, a nie zostawiać połowę, bo robi mi się niedobrze:) Uff oby mdłości nie powróciły, ale oby też wszystko było z dzidzią dobrze:) Bo w sumie nie wiem czy to możliwe zeby mdłosci skonczyly sie tak nagle, przed końcem 3 miesiaca..? ja dopiero zaczynam 3 miesiąc. Znajome jak miały mdłości to zawsze idealnie do końca 3 miesiąca... ;/ Cóż, bądźmy dobrej myśli. Wizyta już w srodę. Miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo qrde... Powiem Ci, że ja na brzuchu nie śpie od czasu kiedy się dowiedziałam o ciąży hahaha Jakąś faze sobie wbiłam, że Kruszynie nie wygodnie będzie heh a od lat usypiałam tyyyylko na brzuchu!!! Dziwne... Do wszystkiego się można przyzwycxzaić:) zwłaszcza przy takiej motywacji:D W styczniu rzucałam palenie i cały czas okropnie mnie ciągnęło;/ normalnie nie do wy3mania no i co? Oczywiście wiadomość o ciąży i jak ręką odjął hehehe Zbawienny wpływ:) Z siusiu mam to samo... Teraz na wieczór troche mniej pije i przynajmniej jak się obudzę to nie musze biegać do toalety bo az tak nie ciśnie hehe normalnie aż bolało wcześniej. Teraz normalnie po porostu się chce i już:) no ale wstawać trzeba... nie ma zmiłuj;/ najgorzej zwykle ok.6 się budzę a o 7 budzik do pracy;/ wiecie jak to wQrza... heheh Dobrze , że jesteś ania_sz:) mam nadzieję, że wszystkie nasze Ciężarówki się przeniosą i wreszcie bedzie sprawnie szło:) ja właśnie też mam tak z tymi posiłkami;/ zasiadam z ochotą ( co też jest rzadkością ale jak już wpadne na to czego mnie się chce to się udaje) a w połowie już nie mogę na to patrzeć;/ ehhh a co do tego że mdłości przeszły to przecież nie ma sztywnych dat co kiedy i jak powinno się odbywać:) tak masz i juz:) i tylko się cieszyć, że przeszło:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagatkaa tylko ja mam taki problem że od małego strasznie dużo pije :D wszystko jak leci kompot soki nawet zwykla wode z kranu potrafiłam pić jak sie wszystko skończyło :) także nie mam jak ograniczać "spożywania" wody :D Ania ja tez jem dużo dzisiaj to juz się nie moge ruszać a dalej mam na coś smaka - to jest okropne .. nie chce wierzyć ale waże tyle samo co przy pierwszej wizycie 83 :) mam nadzieje ze mi duzo nie przybędzie ze względu na to że jestem "większą osobą" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jak na razie nie przytyłam;) ale pewnie co się odwlecze to nie uciecze;) Co do spania na brzuchu, to ja czaseeeem tak spałam, ale teraz nie byłabym w stanie ze względu na ból piersi. Bolą mnie głownie w nocy, jak nie mam biustonosza. Gdy przewracam się z boku na bok, to musze je trzymać, bo jak tak luźno opadną to boli :P a wcale nie są wielkie. Dopiero pewnie dobiłam do miseczki B :) Ja na początku ciaży z sikaniem też tak miałam, że nie przespałam całej nocy, koło 5-6 musialam iść siku. Ale teraz nawet jakos przesypiam, jestem na zwolnieniu wiec spie dłuzej niz do 7. Staram się wytrwać do 8 czy 9 i wtedy siku. Ale spokojnie wytrzymuje, bez bólu;) bo tak to by było przecież niezdrowo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,fajnie ze zalozylyscie nowy temat,mam nadzieje ze teraz bedzie juz wszystko dobrze funkcjonowalo.pozniej napisze troszke wiecej.milego dzinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monbiaa no cóż... przynajmniej kondycje przygotujesz do porodu heheh jak tak będziesz biegać to będzie nieźle hehe ;) Co do kilogramów... to u mnie nie jest tak różowo;/ jakieś 4m-ce temu ważyłam 62kg miałam taki czas że przytyłam 2-2,5kg przed samiutką ciążą. Ogolnie waga mi skakała (hashimoto);/ Dzisiaj ważyłam się rano i... 66,2kg :D uogólniając przytyłam jakies 3kg. Też mam nadzieje że nie utyję dużo w całej ciąży;/ mam 176cm wzrostu więc nie chcę wyglądać jak bambaryła;/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 29
to dobze ze jest nowe forum ,bo już mnie tamto wkurzalo !!!!!!!!ja po wizycie pierwszej u lekarza serduszko bije jest wszystko ok ufffffffff mala fasolka ma 3,5mnm raczej miała w srode teraz ma pewnie więcej jest ciałko zulte jest wszystko ok podobno jest tylko w bardzo dobrych ciążach ,ciesze się wczoraj był dzień dziecka i powiedziałam corce o fasolce bardzo się ucieszyla pomyslalam stać się może zawsze cos w każdym etapie ciąży ja jestem zywym przykładem wiec pomyslalam teraz musi być dobze ,,........chodz przed wizyta ciśnienie miałam 169 z nerwow ,ale jestem dobrej myśli,..jeśli chodzi o sikanie to ja wstaje 2 albo 3 razy w nocy ...niezle co ,i co mnie jeszcze zaskoczylo to ze brałam femibion 1 od planowania do 12 tyg ciąży on jest a ginka powiedziała ze nie ze teraz jak skoncze ten femibion to zebym kupila folio z jodem i tylko to brala dziwne myslalam ze femobion najlepszy bieze ktoras z was to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 29
aha a termin mam na 21 stycznia w dzień babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez stycznioweczka:-) na 17 stycznia mam termin, mam pytanko do dziewczyna-malina: do jakiego lekarza chodzisz? Bo ja tez jestem z Mwa, tyle ze do biskupca do rottke jezdze prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama moze to dziwnie zabrzmi z mojej strony ale jak masz termin na 21 stycznia to duze t Twoje dzieciątko :) ja mam 8tc i 2 dni i mam 2,2mm wydaje mi się że moje dzieciątko jest małe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnie288
to ja tez sie przyłaczę termin mam na 3 stycznia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj minnie288 :) dobrze ze sie przyłączyłaś do nas bedzie nas wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Hej dziewczyny. sorry, ze do Was nie zagladalam ale to "zacinajace sie forum" moglo doprowadzic do szalu.w dodatku moje nerwy sa na granicy wytrzymalosci... ale coz to wina tych hormonow. bylam u endo ale jeszcze nie mam wynikow. mam nadzieje, ze wszystkie wyszly ok. ostatnia @ mialam 16.04... 27.05 bylam u ginki ale ona jakos nie szukala serca. kazala cierpliwie czekac, faszerowac sie tabletkami i przyjsc na wizyte 14.06. mam nadzieje, ze wtedy zobaczy cos wiecej. ahhh... i odrazu zwolnienie na symbol "ciaza zagrozona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O fajnie, ze jest nowe forum :-) na tamtym nawet nie chciało mi sie pisać. Ja tez już mam mdłości i ciagle spiaca jestem, chyba w poierwszej ciąży tak nie miałam. Teraz nie mam za bardzo jak spac w dzień przy maluchu. Za to wieczorem padam zaraz po nim po 20. Iskiereczka kurcZe to nieciekawie, moze lekarz chciał Cię uprzedzić o ewentualnych powikłaniach, szkoda, ze w tak nie miły sposób. Trzymam kciuki zeby było ok. Miłego wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbia ja w 6 tyg i 4 dniu mialam usg i dzidzia miala 7.12 mm, ale to nie ma roznicy, moze poprostu masz o tydz mlodsza dzidzie tak jak ja, bo wg om a usg jest tydzien roznicy, A co do femibionu to mi lekarz na pierwszej wizycie kazal brac komplet witamin a odstawic kwas foliowy i magnez bo tylko to bralam, ja bym na twoim miejscu kama bralabym nadal femibion 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana785
Mi lekarka powiedziala, ze koniecznie witaminy, kwas foliowy i asmag x 2 na dzien. w dodatku nospa i d*phaston :( mam nadzieje, ze te leki pomoga. w koncu znalazlam lekarke w DE ktora nie mowi, ze d*phaston jest zabroniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nagadałam głupot ! Wstyd! Na wyniku usg mam cos takiego napisane: Wiek ciąży na podstawie średnicy pęcherzyka : 21,7 mm ;) a juz sie martwiłam że coś jest nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliana785 - wszystko będzie dobrze :) musisz się oszczędzać poprostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dołączam się do Was :-) mam termin na 16 stycznia to moja 1. ciąża :-) apetyt mam nieziemski od 2 tygodni i nie wiem jak mam go pohamowac ... ponadto wypijam morze wody, mleka i ciągle mi mało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
no i ja się przenoszę bo na tamtym forum to już można nerwicy dostać apropo dziewczyny jak kopiujecie tabelkę to kopiujcie NAJNOWSZĄ, ja mam termin na 13.01 i już to zmieniłam bodajże wczoraj a tu znów zła tabelka ;/ ;/ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
Gosiakos007 uważaj z tym jedzeniem szczególnie pod koniec ciąży, ja miałam taki apetyt że jadłam 2 razy więcej niż mój mąż, efekt był taki że w ciąży przytyłam 25 kg (przed ciążą ważyłam 50 kg przy 167 cm i byłam chuda jak kij od miotły więc z tycia się cieszyłam), teraz zostało mi 11 kg in plus, widać to tylko na brzuszku który mi jeszcze wisi (córka ma prawie 6 miesięcy) i nie wejdę w ŻADNE STARE DŻINSY !! uważajcie dziewczyny jedzcie to co zdrowe nie obżerajcie się np słodyczami ( ja w nocy się budziłam często szczególnie pod koniec bo to siku, bo niewygodnie itd i przy okazji szłam do kuchni i ŻARŁAM ;-) ) teraz już będę uważać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka31
pozatym mdłości ciąg dalszy ;/ teraz forum śmiga przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, staram się przegryzac tylko to co zdrowe i niskokaloryczne. Niestety zawsze miałam tendencje do nadwagi, wiec pilnuje sie jak moge. Na mdłości najlepsze są migdały- informacja od babci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja sie witam wieczorkiem. dzis mialam ciezki dzien caly dzien przelezalam i przeplakalam.doslownie! ja nie wiem co sie ze mna dzieje.poza nudnosciami i wymiotami nic mi nie dolega ale poprostu nie mialam dzis zadnych perspektyw zeby sie podnisc z lozka. Moj M. wyjechal w delegacje. nigdy nie przezywalam tego tak bardzo jak dzis.Nie wiem ale chyba czuje sie zazdrosna choc nie mam powodow. Jest mi cholernie smutno ze go nie ma a juz rozstawalismy sie nie raz. tym razem tylko na tydzien, ale bywalo ze musial na miesiac wyjechac. pozatym trapia mnie jakies glupie mysli.dziewczyny czy ja jestem jakas nienormalna?dzis tak sobie mysle ze wlasciwie na co mi ta ciaza ,ze bylo nam dobrze tak jak bylo a teraz przyjdzie dziecko i wszystko sie zmieni. tylko dlaczego ja mysle ze zmieni sie na gorsze?mam nadzieje ze to szybko minie ze to tylko chwilowe. tak bardzo marzylam o dziecku, a teraz skad przychodza te watpliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta-monika
Witam, wygląda na to, że i ja styczniowa jestem :) Jutro pierwsza wizyta u gienka, być może jakieś liczby padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta-monika
Wyrażę jeszcze, że cholernie się boję :( Ledwo pojawiły się dwie kreseczki, to mój mąż zachorował. Najpierw leczono go na krtań, potem na anginę... a okazało się, że to mononukleoza i leży właśnie w szpitalu na zakaźnym. No szlak by to trafił. Dzieciunio wyczekiwane, planowane i taka niespodzianka. Nie dość, że jestem realnie zagrożona (wadami płodu, bo w końcu to pierwszy trymestr), to na dodatek żadnych czułości ze strony męża przez nast. miesiąc (a zarażać może jeszcze do 18 miesięcy... czy to znaczy, że nawet dziecka po urodzeniu nie będzie mógł przytulić?) Ech... życie :( Miało być tak pięknie, a tymczasem próby odprężenia się kończą się problemami ze snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 29
justyna nie przejmuj się to jest normalne chormony szaleją jest radość niepewność strach o nowe jutro to calkiem normalny objaw ja mam straszne nerwyo wszystko o byle co i to tez jest normalne!!!!!!!!!!!!przecież w końcu ciaza!!!!!!!!!!!!! .a jeśli chodzi o jedzenie to faktycznie trzeba uwazac dziewczynki chodz to bardzo trudne ..........kurcze j już mysle co bym jeszcze zjadla a już jest po 22ej masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×