Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ja podczytuję październikowe mamy, już prawie wszystkie rozpakowane i opisują swoje porody, też się bardzo zamartwiały, a niektórych porody odbyły się ekspresowo. Mam nadzieję, że nasze też będą szybkie i lekkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuracjuszka240190
witam was dziewczyny jestem w 27 tygodniu ciąży i 1 dniu mam bardzo mało ruchliwe dziecko od samego początku rusza się tylko kilka razy na dzień czy są tu mamy które mają tak samo jak ja ? a dodam ze łożysko mam na ścianie przedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuracjuszka240190 - u mnie malutka rusza się przeważnie rano i wieczorem, a w dzień jest mało aktywna. A spisujesz i liczysz ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuracjuszka240190
hanja moja właśnie też troszkę po śniadaniu i trochę po kolacji ale są to bardzo delikatne puknięcia nie jakieś kopniaki lekarz mnie uspokaja że to przez to łożysko na przedniej ścianie i że ona więcej się rusza tylko ja nie wszystko czuję nie nie spisuję ruchów bo mój lekarz mówi ze to nie ma sensu bo każde dziecko inaczej się rusza sama już nie wiem co myśleć troszkę się martwię a i też będę miała córeczkę Hanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos wesołych porodów ;) Trzecie "wpadnięcie" wesołego ginekologa na porodówkę do nowo przyjętej ciężarówki: - Z jakiego powodu pani się zgłosiła do szpitala? - W ciąży jestem - padła inteligentna odpowiedź jakby widać nie było... - No to dobrze pani trafiła, bo wie pani, medycyna takie postępy zrobiła, że choć trochę to musi potrwać, ale ciąża w obecnych czasach jest całkowicie, ale to całkowicie uleczalna... - Ale panie doktorze... - Tak, tak, wiem... czasem są nawroty... ale to też się leczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak z Waszymi brzuchami? Ja na pocztaku sie cieszylam, ze tak wolno mi rosnie, ale teraz juz zaczynam sie martwic. Poczatek 7 miesiaca a po mnie nie widac, ze jestem w ciazy. Wszyscy mowia, ze wygladam jakbym sie po prostu objadla. Oczywiscie juz zaczynam sobie wkrecac, ze moze za malo wod albo cos, ale takie nakrecanie sie jest bez sensu. Wiem, ze kazdy organizm jest inny i kazda kobieta inaczej 'znosi' ciaze i mam nadzieje, ale mam nadzieje mala jakos sobie radzi w tym ' ciasnym pomieszczeniu':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olianna00 nie martw się, każda z nas jest inna:) Ja co prawda mam dość duży brzuszek (101cm), przytyłam do 5 msc bardzo dużo a od tego 5 to tyję prawie niezauważalnie. Niektóre, drobniejsze kobiety w 9 msc nadal mają małe kuleczki z przodu:) także się nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, widzę, że Hanek nam przybywa ;) kuracjuszka240190 - też słyszałam, że jak jest łożysko na przodzie, to mniej czuć ruchy. ........ jolecz_ka - fajny, ale się uśmiałam. ...... Olianna00 - u mnie widać, ale wszyscy myślą, że to - 5-6 miesiąc, a ja za chwilę 8 zaczynam. Jak ostatnio byłam w szkole rodzenia, to miałam najmniejszy brzuszek, a najwcześniejszy termin porodu. Nie ma się co tym przejmować, maluszek na pewno znajdzie sobie w nim miejsce. Moja koleżanka taka szczuplutka, brzuszek też mały, a urodziła zdrowiutką córeczkę, pod koniec ciąży narzekała, że malutka wkłada jej nóżki pod żebra, nie było to przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuracjuszka240190
no widzicie jak to jest jedne się przejmują dużym brzuszkiem jedne że brzuszek jest za mały a inne że słabo czują ruchy tak jak ja ciągle coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki ja wczoraj byłam na wizycie i też mówiłam mojej doktorce że się martwię bo od początku ciąży przytyłam tylko 6kg i każdy mi mówi że nie wyglądam na 7 m-c., i ona powiedziała żeby sie nie przejmować bo mam idealną wage jak na ten miesiąc i tylko dlatego nie tyje dużo bo mój organizm nie ma skłonności do gromadzenia tłuszczu. co do dzidziusia to rozwija sie super waży dokładnie 1500g i jest strasznie r****iwa, mam śliczne zdjęcie samej buzi ale trochę niewyraźne wiec nie będę pokazywać. a teraz zła wiadomość w moczu pokazały sie jakieś bakterie i muszę powtórzyć mocz i dostałam skierowanie do nefrologa w poniedziałek idę oby to nie było nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zapinajmy pasy, koniecznie! Ostatnio niedaleko mojej miejscowości był wypadek trzech aut, zginęła 24 kobieta w 8 miesiącu ciąży :( ... Nie wiem jak Wy, ale ja najbardziej obawiam się okresu połogu, kiedy wszystko się goi i wycieka. grrr. ... Dziś kolejna comiesięczna wizyta i lekarza. Też podpytam co z moją wagą i obwodem brzuszka. Też się martwię, że zbyt mały mam brzuch, ale dobrze, że nie jestem sama ;) ... Co do ruchów to odczuwam je jako pływanie lub wypychanie kości, nie jakieś porządne kopniaki. Szczególnie po prawej stronie w okolicy żebra, myślicie, że w 30 tyg. może być ułożone już główką do dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja malutka na ostatniej wizycie była ułożona głową w dół, ale wydaje mi się, że ciągle się przekręca, nieraz czuję jakby nóżki wkładała pod żebro, też prawe, a nieraz w dole brzucha, takie szturchnięcia. Kopniaczki mam z rana, takie na przebudzenie, jakby wołała "Dawaj śniadanie" ;) Ja mam w czwartek wizytę, sama jestem ciekawa jak teraz leży no i ile waży. ...... Co do bakterii w moczu to miałam w sierpniu, dostałam antybiotyk i przeszło, ale zawsze przed wizytą mam robić badania moczu, a i biorę witaminę c rano i wieczorem po 1 tabletce, takiej dla dzieci. Od tamtego razu mam spokój i bakterie nie wracają. ....... Lecę jakiś obiadek zrobić, mam ochotę na coś kwaśnego i chyba będzie ogórkowa, a na drugie jajeczko sadzone, ryż i surówka, ach już się głodna robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) x Hanju dziękuję za odpowiedź. Ależ ja Cię przemaglowałam z tej cukrzycy. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe.?:) x Dziewczynki to naturalne, że się martwimy swoja wagą(bo za mała, bo za duża;), albo wielkością brzucha; to chyba jest już wpisane w scenariusz bycia w ciąży. Myślę jednak, że gdyby coś złego się działo, tzn. np. brzuch był rzeczywiście za mały, to lekarz na pewno zwróciłby na to uwagę, więc musimy postarać się myśleć pozytywnie.:) Sama staram się tak sobie tłumaczyć, bo tez mnie nachodzą różne myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć piszecie o bakteriach w moczu. Mi raz wychodzi liczna flora bakteryjna, raz pojedyncze, a czasem wcale. Położna mi powiedziała, że tymi wynikami mam się nie przejmować, bo jeśli wszystkie inne parametry moczu są ok to najprawdopodobniej źle pobrałam próbkę. Lekarz tez nic o tych bakteriach nie mówi i nigdy nie kazał mi nic łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały misiu - po to tu jesteśmy, żeby rozwiewać swoje wątpliwości, jak masz jeszcze jakieś pytania, pisz, na pewno odpowiem (jak będę umiała :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paradisehope
Dziewczyny czy w trakcie badania poziomu cukru we krwi, miałyście pobieraną krew na czczo i po 2 godzinach czy dodatkowo też po godzinie? Przy 75g glukozy. Bo 1 lekarz wypisał skierowanie na to badanie i pobranie krwi na czczo oraz po 2 h, a drugi lekarz twierdzi, że konieczne jest tez badanie po godzinie i sugeruje powtórzenie. Jak było u Was? Będę wdzięczna za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paradisehope- ja miałam tak jak Ty, na czczo i po 2godz. przy 75 ml , więc chyba wszystko ok . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście przy 75g a nie 75ml :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam zlecenie na pobranie krwi również po godzinie i tak jest tez wydrukowane w mojej karcie ciąży, ale panie w laboratorium się zdziwiły i powiedziały, że wystarczy na czczo i po 2h. A jakie wyszły Ci wyniki, że lekarz kazał powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam na czczo i po 2 h:) Jakby mnie mieli kuć 3 razy jednego dnia to bym im chyba na zawał zeszła:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paradisehope
Wynik w normie 70 na czczo i 117 po 2 h. Lekarz właściwie nie kazał powtórzyć, a jedynie zasugerował, że jest taka możliwość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paradisehope
Nie rozumiem tych rozbieżności w wytycznych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Ja też na czczo, po 1 godz i po 2 godz. Madzias07 chyba mieszkamy blisko bo koło mnie był ten wypadek, ale i matka nieodpowiedzialna bo strasznie zasuwała tym autem. Pasy raczej nie uratowałyby jej dziecka, a co to za życie ze świadomością zabicia własnego maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Kobietki powiedzcie mi kiedy zaczynają puchnąć nogi? I jak to jest z butami na obcasach, bo na szkole rodzenia wszystkie mamy mają płaskie obuwie, a ja wciąż chodzę na obcasach:/ słyszałam opinię że będzie taki czas kiedy nie dam już rady, ale nie wiem czy go nie przegapiłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
mi nogi zaczeły puchąc dokładnie tydzien temu czyli w 27 tc, bez ostrzezenia, wróciłam z pracy a tu kostki jak u słonia :( Śpię prawie wyłącznie na lewym boku żeby zapobiegac obrzekom i żylakom, ale wieczorami niestety i tak są spuchnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
a no i nie chodzę w ogóle w obcasach, piję wodę i odpoczywam z nogami lekko do góry....jak widać nic to nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×