Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Karla mój młodszy dostał wysypkę jak miał ok. 2 miesiące nie wiadomo było od czego i pediatra zaleciła ostrą dietkę przez ok.3 tyg. Wysypka zeszła i ja stopniowo wprowadzałam większość produktów. Jego skóra na początku źle reagowała na rzeczy z domieszką wełny, koc akrylowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o dietę przy karmieniu to ja będę unikać słodyczy, kapusty i warzyw wzdymających. Resztę będę jeść normalnie tylko mięsa i ryby raczej pieczone. Napoje gazowane odpadają tylko woda, herbatki ziołowe i kawa zbożowa. Pamiętam jak raz posmakowałam dosłownie łyżkę łazanek z kapustą i moja córcia bardzo to odczuła. To była pierwsza i jedyna jej kolka wtedy. Ale oczywiście każde dziecko jest inne więc warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaaa2014, ja pytałam położna-20 lat w zawodzie i ona przyznała że żadnego ze swoich licznych dzieci by nie zaszczepiła. A pracuje w szpitalu. Karla co do diety to broń Boże gotowana pierś, jabłko i tylko to. Masz normalnie jeść. To co akurat ugotujecie. Trzeba zachować trzeźwość myślenia, nie latać po macach ktd, ale normalne, zdrowe jedzenie jeść. Przecież w jedzeniu są składniki odżywcze, wapno, żelazo, białko, witaminy wszystkie, a mięso duszone, pieczone nie jest zakazane. Groch i kapusta delikatnie, bardzo mało sporadycznie w zależności czy masz ochote i jak dziecko reaguje. Pierś z kurczaka jest bardzo dobra, ale jedzenie tylko jej przez pół roku nie pomoże dziecku bo skąd ma czerpać dodatkowe składniki? I co najważniejsze jak po jakiejś potrawie dziecko ma problem to odstawia się ją tylko na jakieś 2-3 tyg a nie na kilka miesięcy. A co u mnie? Byłam dziś u lekarza, badania dobre, dziecka też. Szyjka bez zmian. Przytyłam! Od początku ciąży 1 kg;) Następną wizytę mam za 3 tyg dopiero. I co zaskakujące wcześniej nie robie żadnych badań. Może też wtedy przystopuje z pracą:) Wczoraj doszła zabawka:) jest super, nie żałuje decyzji. O kosmetyki się nie starałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka dziękuję kochana, czyli utwierdzasz mnie w moim przekonaniu. Ja zrobię chyba tylko te obowiązkowe szczepienia i już. Córka też tylko te miała i nie jest dzięki Bogu chorowita. Moja droga 1kg na plusie w czasie ciąży? Jak ty to zrobiłaś? Bardzo Ci zazdroszczę. Ja będę miała co zgubić niestety i żyję nadzieją że pójdzie tak jak po pierwszym dziecku choć jestem niestety już 10lat starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany 1 kg !! ja juz mam na plusie 14 -do tego dr ma jakis tam program i wysyłał na badania -cholesterol mi wyszedł masakryczny !! Wiec teraz dieta a po karmieniu leki -jesli dietka nic nie pomoze . Co do diety przy karmieniu-pamietam ze w 1 ciazy po porodzie jeszcze w szpitalu mama mi przyniosła kotlety mielone-zjadłam i wszystko było ok -jedyne co to piłam duzo sokow jabłkowych.A przy drugim to tyko wzdymajacych nie jadłam a tak to wszystko powoi wprowadzałam .Kolki zaden nie miał -i mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie. Kurcze musze sie cofnac do tych waszych linkow odnosnie grzechotki i kosmetykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też właśnie chcę tylko te obowiązkowe szczepienia z tym , ze MMR jest właśnie obowiązkowe a takie kontrowersyjne, ja się zwyczajnie po przypadku szwagierki boję zaszczepić dziecko. Pneumokoki rozważałam ze względu na żłobek, ale to chyab zaszepię jak juz do tego żłobka pójdzie a nie takie maleństwo 2 miesięczne. Wiecie co jak zaczynam o tym czytać to się siwa robię, w pierwszej dobie szczepią dziecko Euvaxem jakimś koreańskim gównem z rtęcią, które jest wycoface w innych krajach... ... baaaardzo chciaąłbym nie stosować żadnej diety przy karmieniu, obym nie musiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
znowu zapomnialam sie zalogowac, to bylam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Czesc Karla dzeki za podpowiedz ;) a scieralas recznie? Czy mialas szlifierke? Ja mam oscylacyjna i dzis probowalam na polce.. a ze chcialabym uzyskac efekt bielenia to chyba sprobuje z woskiem.. tyle ze to tyle roboty ze troche mnie to przeraza.. bo mam stol duzy, 6 krzesel, duza komode i witryne... . . Ja nie bede miala problemu co zrobic z malym bo moi rodzice mieszkaja 5 min od nas. Wiec tyle dobrego ;) . . Karla jesli chodzi o szczepienia.. nie ma zadnych naukowych dowodow na to ze szczepionka na mmr ma cos wspolnego z autyzmem. Ten kto wysunal ta teze juz nie ma prawa wykonywania zawodu lekarza. Jesli chcesz oddac tak male dziecko do zlobka to lepiej zaszczepic nie tylko na pneumokoki ale i na ospe i na meningokoki. To oczywiscie twoja decyzja. Ale ryzyko ze bedzie choroeac jest ogromne.. moje dziecko juz napneumo zaszczepione. Ospa i meningo przed przedszkolem. Reszta wg kalendarza. A euvax u nas tez wycofany (ta seria wadliwa) . . A co do diety i karmienia. Ja tylko nie moglam soku malinowego. Oprocz tego jadlam wszystko. Ale moje dziecko zdrowe jak ryba. Bez kolek i innych. - . Zmeczona jestem jak nie wiem co :( no ale meble dzis pomylysmy, pozniej wpadla przyjaciolka ;) a teraz moze jakis film obejrzymy.. bo jakos czasu dla siebie mamy jak na lekarstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futuremother
Szczepienia- temat rzeka :) Jeszcze rotawirusy bym dodała jeśli wysyłamy dziecko do żłobka. Moja koleżanka pierwszego dziecka nie zaszczepiła i jak mały wylądował w szpitalu to bardzo żałowała, drugiego synka zaszczepiła w ogóle się nie zastanawiając. Jeśli chodzi o Euvax to już od jakiegoś czasu produkują go bez rtęci a wycofanie tamtych serii nie było z tym związane (stwierdzono, że były niehomogenne). Mnie bardziej martwi szczepienie DTP - bo tam jest rtęć i całe komórki krztuśca - przez co częściej daje działania niepożądane - pewnie zaszczepię Infanrixem ale decyzję podejmę po rozmowie z lekarzem. Związek szczepień z autyzmem nie jest udowodniony ale wielu rodziców szuka w tym przyczyny (osobiście w to nie wierzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futuremother
Jak sie czyta o możliwych działaniach niepożądanych leków czy też szczepionek można się wystraszyć. Wystarczy wziąc pierwsza z brzegu ulotkę jakiegoś leku, który bierze np Wasza babcia . I co? Biorą te leki z reguły latami. Jak sie zobaczy takie chore dzieciątko na oddziale podłączone do jakiejś aparatury to tez jest przerażające. Nie wiadomo co gorsze. Szczepienia obowiązkowe też mają całą litanię efektów ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na rotawirusy nie szczepię bo nie jest to poważna choroba i nawet pediatrzy nie zalecają, pneumokoki tylko rozważam. Wiem,że temat autyzmu po MMr jest kontrowersyjny, ale włąśnie taki wystąpił u mnie w rodzinie. Dziecko szczepionkę bardzo odchorowało, niemal odrazu przestało po niej "mówić" interesować się czymkolwiek, normalny chłopiec zrobił sie totalnie obojętny na otoczenie. Nawet na ulotce informacyjnej podają że może wystąpic jakieś tam uszkodzenie mózku. U nas prawdopodobna przyczyna była szczepionka bo przed nią dziecko było zupełnie inne, więc to raczej nie przypadek. Szwagierka ma kilkoro dzieci i po przypadku z autyzmem reszty nie szczepi bo się zwyczajnie boi. Szczepionka na MMR działą 10 lat i najbardziej niebezpieczne jest zachorowanie na te choroby u dziecka do roku (a szczepimy w 13 miesiacu) lub u nastolatka, a wtedy już nie działa i trzeba ją powtórzyc. Nie daje odp***ości na całe życie i dzieci szczepione różnież chorują. z resztą kto w dzieciństwie nie miał świnki :) Jako że pracuję w laboratorium mam kontakt z przedstawicielami surowcowymi do leków i kosmetyków i czasem jak się nasłucham to jestem w szoku jak koncerny manipulują szarym obywatelem i nabijają nas w butelkę :/ .......... Kaem szlifierka oczywiście lepsza, ale woskowany stół nie będzie chyba praktyczny, nie można na nim kłaść np. gorącego kubka. Ja mam troche mebli bielonych i wyglądają ładnie, ale to jest nietrwałe, bardzo się plami i żółknie. Ten poliuretan jest matowy lub błyszczący wiec jak go naniesiesz na blat to na bank będzie bardziej trwały :) A jak nie to zakup jakieś podkładki żebyś sobie tego dziełą swojego nie zniszczyła :) Zrób zdjęcie !!! .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Dziekuje dziewczyny za dobre slowo i przyjecie na forum :) Poruszaliscie temat witamin, kurcze jak tak czytam ze niektore z was nie biora wogole to zastanawiam sie czy jest sens zebym ja brala az tyle tym bardziej ze wyniki mam dobre, hemoglobina tylko troche obnizona no to biore zelazo ale oprocz tego jeszcze Prenatal Classic***Prenatal DHA a nie powiem bo to wszystko kosztuje :/. Dobrze ze jest polaczenie tych witamin (Prenatal Duo) i wychodzi chociaz 10 zl taniej. Bo sam ten Prenatal DHA 35 zl i Classic 25zl plus tego moje zelazo 30 zł i jeszcze luteina wiec naprawde sporo idzie kasy na same leki. Musze pogadac z gin czy musze az tyle tego brac. Nelu ogladalam tych malych brzdacow no normalnie bobasy nawiedzone rowno :D rena611 moja gin mowila ze od 35 tyg zaczna sie wizyty co dwa tyg no ale nie wiem jak tam bedzie u ciebie ale jak wszystko jest w porzadku to moze narazie nie ma poytrzeby zeby byly wizyty czesciej ;) dziewczyny a jak u was z waga dzieciaczkow ?? bo miesiac temu jak mialam wizyte byl to 26 tydz to maly wazyl tylko 700 g. teraz mam wizyte w czwartek i mam nadzieje ze zaczal troche tyc bo martwie sie ze jest za malutki. bedzie to juz 30 tydz. a ile wasze szkraby wazyly w tym okresie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie :) dzisiaj idziemy na niedzielny obiadek do mamy więc nie muszę się martwić o obiad, zawsze robię coś słodkiego i na dzisiaj wypadła drożdżówka z jabłkami i kruszonką :) Co do szczepień to zgadzam się w 100% z gościem z 10:20 (choć domyślam się, że mogła to być Karla4 :) ) Mam strasznie mieszane odczucia co do szczepionek, nawet tych podstawowych. Nikt nie mówi głośno, że wszelkie szczepionki osłabiają naturalną odp***ość małego człowieka a to rusza domino powikłań. Przemysł farmaceutyczny jest bardzo agresywny, więc nikt nie martwi się dochodami ze sprzedaży szczepionek a potem masy antybiotyków i leków. To prosty mechanizm, który działa bo dla rodzica nie ma niż cenniejszego jak zdrowie dziecka. . Milusia2014 - Twoja dzidzia jest malutka ale mieści się w normach. Po 28tc rusza tkanka tłuszczowa i zacznie przybierać szybciej. Moja też jest malutka ale odkąd jedna z dziewczyn (chyba kawunia1) przesłała mi tabelkę z parenting to zupełnie przestałam się tym martwić a raczej cieszyć możliwością naturalnego porodu :) Tabelka dla Ciebie :) www.parenting.pl/portal/26-tydzien-ciazy (wstaw kropkę w miejsce spacji) A Wy dziewczyny co porabiacie dzisiaj? Niedzielny spacer czy leniuchowanie pod kocem? ;) . Kams 29 jak się czujesz? My tu o Tobie nie zapomniałyśmy! Pisz jeśli tylko masz ochotę z nami porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety sama dziś robię obiadek ale możne na kawę potem do mamy skoczymy. Milusia nie martw się bo dzieci w różnym tempie rosną i dopiero twój maluszek zacznie nabierać tkanki tłuszczowej. Mój synuś w 31tc ważył 1800g. Rena myślę że po kolejnej wizycie będziesz częściej już odwiedzać swojego lekarza. Ja teraz chodzę co 2tyg bo wiadomo różnie to może być. Narazie wszystko było zamknięte jeśli chodzi o szyjkę ale od kilku dni czuję tak mocne ciągnięcie w dole brzucha że momentami ciężko wytrzymać. No i straszny ucisk na pęcherz. Ledwo chodzę, a gdzie tu jeszcze miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po obiadku w 30 tyg moja mała ważyła 1550 -w zasadzie to pierwszy raz wtedy sie dowiedziałam o jej wadze.Ciekawe czy teraz mi powie ie przybrała. Maja mnie tez ciagnie dół brzucha .Rany myslałam ze bede miała jakies porownanie-bo to 3 ciaza ale tamte dwie to po pierwsze dawno były po drugie-nie miałam neta nie szukałam wszystko wydawało sie byc normalne-nie panikowałam tak.Teraz człowiek sie nakreca cos zaboli juz sprawdza i szuka.Pamietam jak ze starszym bylam w ciazy-badanie w 2 i 9 miesiacu-usg tyko jedno jakos w połowie ktg dopiero przy porodzie w szpitalu-i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniam drożdżowe z jabłuszkiem :) ale się rozmarzyłam... Ja dziś słabiutka paskudna pogoda trzyma mnie w łóżku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena masz całkowitą rację. Ja też już nie pamiętam jak to było 10lat temu a teraz gorzej panikuję niż wtedy. Nawet dobrze nie wiedziałam przy porodzie że trzeba jeszcze łożysko urodzić he he. I do dziś nie pamiętam żebym to zrobiła tylko wiem że lekarz mocno mi brzuch nacisnął jak już mała wyszła więc może to jakoś wyskoczyło. I jedno co pamiętam to że poród był krótki ale ciężki, krew mi z nosa i ucha poleciała przy wysiłku a potem całą dobę nie mogłam dojść do siebie, mdlałam i na kilka godz wzrok straciłam. Trochę to pewnie było spowodowane tym nadciśnieniem ale mam nadzieję że teraz będzie lżej i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Czesc ;) Karla dzieki ;) wlasnie sie tak zaczelam zastanawiac nad tym bieleniem.. moqisz ze zolknie?? :( ehh sama nie wiem juz... Ja mojego starszego nie szczepilam na rotawirusy.. nawet watplowosci mialam co do szczepie oa przeciwko ospie.. ale do niego sie przekanolam ;) Ja tez mie jestem zwolenniczka wyszczepiania na wszystko co jest doatepne na rynku. Na pneumokoki zaszczepilismy sie nie dawno. Dostal jedna dawke. Wczesniej siedzial w domu qiec uznalam ze im mniej dawek tym lepiej ;) Dtp tez dostal w intanrixie wiec krztusiec acellularny ;) no i unika sie jednej wizyty szczepiennej co nie jest bez znaczenia. Wiadomo ze jak w rodzinie zdarzy sie autyzm to poznoej zaczyna sie myslec.. no ale.. bez szczepienia tez pewboe tak by sie stalo..a nie szczepic chlopca na swinke to tez ryzyko.. zapalenie najadrzy to czeste powiklanie. Po nim bezplodnosc. . Kazy medal ma dwie strony. Ja niestety q rodzinie mam dqoch kuzynow braci. Nie moga miec dziec*****swince. . . A ja dzis robie oboad z mama ;) niedlugo bedziemy jesc ;) . . Milego popołudnia! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co do wizyty położnej w domu, to akurat się fajnie złożyło, że mnie odwiedziła, a następną wizytę zapowiedziała na połowę grudnia. ...... Z dojazdem do szpitala to też się zastanawiam, bo mój mąż nie ma prawa jazdy, ale rodzice mieszkają piętro niżej więc jak się zacznie w nocy lub po 16 to oni mogą mnie odwieźć, gorzej jak to będzie ranek, a wszyscy będą w pracy, to taxi zostaje. .... Co do szczepień to ile ludzi to tyle opinii, ja postanowiłam zaszczepić tylko na obowiązkowe szczepionki, siostra oboje dzieci też tylko na te szczepiła i było wszystko ok. Co do zawartości rtęci w szczepionkach to nie ma w nich już takiej ilości co by mogły zaszkodzić maluchowi. Popieram Keam, że nie ma naukowych dowodów na to że szczepienia powodują autyzm. ..... Ja jestem po obiadku i teraz czekam na podwieczorek, upiekłam wczoraj ciasto kawowo kakaowe z przepisu Doroty z podanego przez was bloga, ale z bardzo małą ilością cukru (ze względu na cukrzycę) i dzisiaj się na kawałek skuszę, bo wczoraj próbowałam i nie podniosło mi zbytnio cukru. Już mam dosyć tej mojej diety więc wymyślam wypieki raz na jakiś czas. ...... W pokoiku małej ściany wyrównane, jutro malują ;) wybrałam kolorki jasny szary taki srebrny, a jedna ściana będzie czerwona, jak skończę remont i urządzę pokoik na pewno wrzucę jego zdjęcia. Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Kaem mi sie na tych bielonych takie zażółcenia zrobiły, nie wspomnę już że jak cos na tym położę to w moment jest plama i nie schodzi tylko trzeba zamalować, ale generalnie te meble są takie przecierane i rustykalne przez co te plamki wyglądają jak by tam miały być :) Jak robiłam remont to nawymyślałam róże rzeczy uparłam sie wyłącznie na drewno no i teaz wiem, że nie wszędzie się sprawdza -stolik po umywalkę, biórko, szafka w łazience to była pomyłka bo mam z drewna sosnowego i wszędzie widać rysy :( mimo utwardzania farbami jachtowymi. .... u mnie pogoda do bani, zrobiłam gulasz, placki, szarlotkę, pranie, dopakowałam torbę do szpitala i się nuuuuuuuuuuudzę, bo mąż oglada mecz jak zwykle. Boże jak urodzę 2 kibica to tu zwariuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
nie widziałam z jakiego bloga pieczecie ciasta, ja zawsze robię z "Kwestii Smaku" (polecam sernik z musem malinowym na czekoladowym spodzie) i z "Moich wypieków" (polecam szarlotkę sypaną-dla leniwców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Karla to widze ze gotujemy i pieczemy z tych samych blogow ;) Eh no nie wiem co z tymi meblami :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej wtrącę odnośnie szczepień. urodziłam 3 stycznia 2013 chłopca w 33 tygodniu. miałam 3 latkę w domu która chodziła do przedszkola. na początku lutego córka przyniosła ospę z przedszkola. nie wiem jakim cudem mały się nie zaraził. musieliśmy odizolować ją na tydzień tzn wyjechała z mężem do teściowej. rozwaźcie to jak wasze przedszkolaki nie przechodziły ospy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc i weekend minął :( łóżeczko złożone wietrzy się :) ale mi smaka dziewczyny narobiłyście tymi przepisami, na piernik jeszcze sie nie zdecydowałam bo tyle przepisów, że nie wiem który wybrać, ale przepis na ta szartlotke dla leniwych tak mnie zadziwił, że w najblizszym czasie wybiore sie na bazarek po szarą renetę i go wyprubuje. Co do szczepień mogę powiedzieć na przykładzie swoim i mojej młodszej siostry. ja byłam szczepiona na wszystkie dostepne szczepionki jakie byly 30 lat temu, przechorowalam wszystkie choroby wieku dzieciecego i to niektore dosc cieżko natomiast moja mlodsza siostra oprocz szczepionek podanych w 1 dobie po porodzie nie byla szczepiona na nic bo ciagle podejrzewano u niej bialaczke co bylo przeciwskazaniem do szczepien nim trafila do Centrum Zdrowia Dziecka i tam ja zdjagnozowano co jej jest nikt jej juz nie chcial szczepic bo bylo za pozno. przechorowala az swinke i ospe. tak jak piszecie sa różne zdania, czy szczepic i na co szczepić. wydaje mi się że na te obowiazkowe to chyba warto dla wlasnego spokoju, choc ostatnio slyszalam o sepsie pneumokokowej u dzieciaczka zlobkowego, ktore nie bylo na nie szczepione i o wstrzasie u dziecka po rotawirusie. rozne sytuacje sie zdazaja i nikt z nas nie przewidzi w jakim srodowisku nasze maleństwa będa sie wychowywac w żłobkach i przedszkolach i jaka będą miały odp***ość.Ja uważam, że chyba najlepiej na bieżąco omawiać poszczególne szczepienia z pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Gosciu ja wlasnie przez ospe nie oddaja jeszcze mojego starszego dziecka do przedszkola.. bedzie hardcore z dwojka w domu ale trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzIewczyny, oprocz skurczy I bolu brzucha pojawIly się klucIa na dole. Myslcie,że pownnam spokjojnie poczekac na rozwoj sytuacjI czy jechac do szptala? Nie mialam czegos takiego w pierwszej cIazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia jak sie czujesz? moze zadzwon do swojego lekarza i zapytaj czy nie trzeba jechac na ip. Powiem wam dziewczyny ze ja tez sie teraz prawie nie odzywam bo jakis kiepski czas nadszedl. Bardzo mi jest ciezko i fiuzycznie i psychicznie. Ale nie bede Wam zawracac glowy. Poza tym juz prawie cala wyprawke mam skompletowana. Dowiedzialam sie w sobote ze moja Niunia bedzie raczej drobnym dzieckiem bo w 33 tc wazy 1700g. A dodatkowo pewnie czeka mnie cc a bardzo chcialam tego uniknac, coz okaze sie. Milego dnia dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×