Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Jak się czujesz Mama Pysia? Ja bym pewnie na Twoim miejscu nie czekała na wizytę tylko wcześniej postarała skontrolować czy nie dzieje się nic niepokojącego. jolecz_ka niezły sposób na kucyka, wypróbuje może na swoich włosach :) Jeszcze tylko 2 tygodnie leżenia, chociaż w tym tygodniu muszę zrobić badanie krwi, bo w następnym wizyta. Ciekawi mnie czy jeszcze "pozamykana" jestem. Dobrze, że trochę słonka jest za oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, wczoraj zaraz zadzwoniłam do lux medu, bo na infolinii mają pomoc medyczną. Usłyszałam, ze powinnam jechać do szpitala, bo to zbyt zaawansowana ciąża, żeby kombinować. Ale, że nie byłam "przygotowana" i strasznie zmęczona po zajęciach na studiach stwierdziłam, że nie będę histeryzować i poczekam do rana. Całą noc odczuwałam kłucia, tylko w nieruchomej pozycji leżącej jest lepiej. Teraz zadzwoniłam do lux medu i mój lekarz (do którego mam duże wątpliwości, no ale musi zostać tak jak jest ze względów finansowych) miał wolny termin, więc o 12 mam wizytę. W dodatku z autem mi się coś stało :/ no szlag mnie trafi.... wrr... Czytałam na forum na gazecie.pl ze dziewczynom nic nie było, tylko musiały wytrzymać te bóle, skurcze i kłucia, z kolei tu na kafe czytałam, że to skracająca się szyjka. Mam nadzieję, że wszystko ok. Jak wrócę do domu dam znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
MamaPysia daj znać co powie lekarz, ja właśnie wczoraj cały dzień co jakiś czas miałam takie dziwne kłócie z tym ze nie w dole brzucha tylko jakby w pochwie. Lekarza mam dopiero w czwartek :( A moze na tym etapie ciąży to takie dolegliwości są już normalne? Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
przepraszam za błąd ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia czekamy na dobre wiadomości, oby wszystko było ok. Muszę wam powiedzieć, że ja ostatnio stałam się bardziej drażliwa na różnego rodzaju kłucia, brak ruchów czy inne dolegliwości. Jakaś taka niespokojna jestem, im bliżej końca tym już bardziej chciałabym mieć małą przy sobie, żeby widzieć, że z nią wszystko w porządku, a tak chodzę i każdy ból, kłucie analizuję i się zamartwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki pragnę zameldować, że dziś do mnie dotarła przesyłka z Fisher Price. Grzechotka jest śliczna ;) Zarejestrowałam się już dawno temu i myślałam, że nie dostanę jej, ale jest ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj bardzo dawno mnie nie bylo:-( ostatnio dosc ciezko przechodze ciaze ijuz bardzo bym chciala miec z glowy te niecale 2 msc. Moja mala wyprzedza wagowo i rozmiarowo rowiesnikow o 2 tygodnie. *** Dziewczyny ma może któraś z Was książkę "zaklinaczka dzieci" t. Hogg w pdf? Bo nigdzie nie mogę jej znaleść:-( *** Ja slyszalam opinie ze na podstawowe szczepienia lepiej szczepic, bo inaczej nasylaja sanepid, a zeby na rotawirusy i pneumokoki nie szczepic jesli dziecko nie idzie do zlobka, tylko bedzie w domu z rodzicami i ja chyba tak zrobie:-) *** U mnie tez lozeczko juz stoi w syoialni ale narazie bez poscieli. Po rozlozeniu wszystkiego stwierdzilam ze jednak nie bede dokupywac komody z pewijakiem bo mi nie wejdzie, tylko musze jakis maly regalik kupic na pieluchy kosmetyki itp. Własnie robi sie kolejne pranie dla Hani, bo mam jakis lepszy dzien i korzystam poki moge:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od teściowej dostałam podkład, podobno się sprawdza bo nic nie przecieka i można go gotować w pralce ;) ... Dzięki dziewczyny to super uczucie być na L4, obronić się i skupić na przygotowaniach do przyjęcia maluszka ;) ... Zostałam zmierzona ostatnio cyrklem ginekologicznym i mam sprzężną 18, a powinno być 20 do naturalnego porodu, jak myślicie, czy jest szansa się jeszcze rozszerzyć do porodu (jakieś 5 tyg mi zostało) ... Po wizycie moja ginekolożka stwierdziła, że główkę mam baaardzo nisko, ale żadne leżenie na to nie pomoże, szyjka zamknięta ok 1,5 cm nie wiem czy to dużo? Stąd te moje częste latanie do kibelka i hemoroidy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
madzias mi właśnie nic lekarka nie wspomina o tym pomiarze ostatnio, mimo że na początku ciąży o tym mówiła. Chyba muszę się przypomnieć, bo wolałabym wiedzieć czy nie pęknie mi miednica ! Niby w szpitalu jak przyjmują też mierzą,ale kto wie kiedy ja do tego szpitala dotrę, czy np. nie w ostatniej chwili. ... w czwartek mam posiew na GBS, chociaż już od jakiegoś czasu wiem, że go mam :( więc bez antybiotyku w trakcie porodu się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
to byłam ja, kurde mogło by się to logowac automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla nie przejmuj się tym logowaniem, ja się już przyzwyczaiłam, że "gościowe" wpisy są Twoje :) Mama Pysia jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pysia odezwij się kochana, bo się martwimy. x Ja dziś miałam wizytę, ale jakoś jestem nią zawiedziona. Chciałam trochę podpytać o poród przy cukrzycy, ale miałam wrażenie, że lekarzowi się spieszy i jakoś mi się odechciało. Malutka waży 2270g (35tc), lekarz stwierdził, że raczej jest z mniejszych. Pobrał mi wymaz na paciorkowca i dał skierowania na badania. Szyjka się skróciła, ale nie powiedział ile:( ostatnio było 3cm. Ja nic nie słyszałam o mierzeniu cyrklem, ale mówicie, że w szpitalu mierzą?, bo już zaczynam się bać. x Acha i byłam dziś na KTG, które wyszło dobrze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pysia mam nadzieje ze odpoczywasz po wizycie u lekarza i dlatego sie nie odzywasz, a nie jestes gdzies na izbie przyjeć, czy w szpitalu. ja dzisiaj troche przesadziłam ze wszystkim, najpierw do godziny 12 sprzatalam, a później wybralam sie na dlugi spacer i zwiedzanie sklepów. A teraz noga odmowila mi posłuszeństwa i mam za swoje :( Ciekawe czy do jutra mi odpusci bo w takim tempie to ja chyba niewiele zrobie do stycznia. Zycze miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam zimowo!!!! u mnie chyba juz zima na celego sie zaczyna....bo od rana za oknem bialo.... xxxxxx mama pysia dawaj szybciutko znac co tam u ciebie.... xxxxxx maly mis,tak sie wlasniw zastanawialam kiedy ten wymaz na paciorkowca mniej wiecej sie robi....musze o to mojego lekarza w przyszly poniedzialek wypytac.... xxxxxx kurcze ta pogoda za oknem tak nastrwja beznadziejnie ze nie mam ochoty nosa z domu wychylac....a musze sie wkoncu zebrac i isc te badania zrobic....ech trzeba sie zmobilizowac.... xxxxxx tesknie juz za swietami.....juz sie nie moge doczekac....jak dziecko na nie czekam...moj mezczyzna zjedzie do domu wlasnie dopiero przed wigilia...ech jak mi go brakuje....zwlaszcza teraz. xxxxxxxx milego wieczoru kolezanki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Dwupaczki, lekarz po badaniu stwierdzi, że szyjka jest w porządku "ja na ten etap ciąży). Pytałam dwa razy co ma na myśli, ale on nigdy się nie odpowiada tak jakbym chciała :( podejrzewam, ze szyjka się skróciła, ale rozwarcia nie ma. Co do rozwarcia to mi potwierdził, ze nie mam. Ufff... tak się martwiłam, zwłaszcza, ze każdy ruch sprawia mi ból. Ledwo zeszłam z fotelu po badaniu. Jego teoria jest taka, że teraz mam dość nisko brzuch i malutka uciska mi na pęcherz moczowy, co może spowodować bóle i kłucia. Kazał jak najwięcej leżeć i brać dalej 6szt magnezu. Przeraziłam się natomiast swoją wagą. W ciągu 11 dni wzrosła o prawie 2kg :/ nie wiem jak to jest możliwe, skoro ta skromnie jem. No ale takie są fakty :( Sprytnie załatwiłam też te wymazy. Na recepcji chcieli mnie zapisać na wymaz u położnej o 13:30 ale lekarz mi pobrał w trakcie badania :) . Kochane chciałam już dawno o to Was zapytać, ale jakoś mi to umknęło. Napiszcie proszę jak i czym się depilujecie? Ja remem w strefach intymnych i maszynką nogi. Zapytałam lekarza co z tym kremem, bo czytałam na forum, ze lepiej nie stosować, a ja stosuję cały czas tak raz w miesiącu przed wizytą u lekarza. Powiedział, że odradza, bo to sama chemia. Mam nadzieję, ze nie zaszkodziłam mojej księżniczce tymi chemikaliami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko depilacja.....no oto jest wyzwanie.... ja kombinuje do lusterka...bo brzuch sukcesywnie wszystko zaslania....nogi tez ciezko ida...ale jakos idzie.... zastanawiam sie jak to bd przed porodem....kurcze...nie wyobrazam sobie taka zarosnieta jechac na porodowke....hehe mam nadzieje ze porod zacznie sie wmiare lagodnie,tak ze bd miala jeszcze czas na prysznic i ogarniecie sie tam na dole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale deplujecie się maszynka czy kremem? Ja mam lusterko+krem+maszynka. WIdze,że nIe tylko ja nie znosze się depilowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja maszynka.....kremy na mnie nie dzialaja..... interesantka25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A można się depilować? Słyszałam że na kilka tyg przed już nie wolno:/ ze względu na bakterie chyba i ochronę stref intymnych. Fajnie że jesteś Mama Pysia bo też się zaczynałam martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również depiluję się kremem i maszynką ale jest to duże wyzwanie. Właśnie od kilku dni noszę się z tym zamiarem i jakoś mi nie wychodzi. Za tydzień wizyta to może to mnie zmobilizuje. Nachodziłam się dziś po mieście i już tak mi brzuch ciąży że szok. Idę zaraz leżeć bo bardzo mi ciężko. Ale za to kupiłam te pampersy i dwa czteropaki tych chusteczek co są w promocji w biedronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Czesc. Ja caly czas zaganiana ;( juz powoli zaczynam miec dosc.. a jutro znow napiety grafik. Dobrze ze sa moi Rodzice to zawsze moge z nimi malego zostawic.. bo inaczej bylabym uziemiona totalnie.. z nim nawet najprostsza sprawa jest bardzo trudna do zalatwienia :( Ehh widze ze kazda juznodczuwa zmeczenie i nieprzyjemna dolegliwosci :( mnie tez to nie omija.. wieczorami brzuch sie stawia.. sil zaczyna brakowac coraz wczesniej.. no ale musimy dac rade dziewczynki ;) w sekreie powiem wam ze druga ciaza jak dla mnie jest 1000x gorsza niz pierwsza.. nie wiem czy inne mmamusie sie ze mna zgodza.. a druga ciaza plus remont to katastrofa.. no ale przetrwac trzeba. I urodzic w styczniu ;) . Mamapysia z trwoga wchodzilam na forum. Ale sie uspokoilam ze u was wszystko dobrze ;) ciesze sie bardzo! . Ja dzis na poprawe nastroju pomalowalam sobie wlasnie paznokcie. Na bezowo ;) zaraz poczytam jeszcze ksiazke. I tyle mojego wieczoru ;) . Karla jeszcze jedno pytanko jakiej firmy bejce uzywalas? Bo ja nadal sie miotam.. i chyba jednak z bielenia zrezygnuje chociaz tak mi sie podoba takie wykonczenie :( lepiej bedzie chyba zdrapac stara bejce i polozyc w tym samym kolorze.. czyli zielona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Kaem też tak uwazam. Za pierwszym razem co prawda lezalm w szptalu pare tygodni na podtrzymaniu, ale nie mIalam tak szybko skurczy i klucia. Jedyne bole podbrzusza. Teraz notoryczne jestem zmieczona I odechciewa mI sie wszystkiego :( co do depIlacji to ja robie to tylko przed wiizyta,bo jakbym chcIala caly czas być gladzutka to musialbym co drugi dzen zamykac se w lazience na 40 mïnut. Mam bardzo grube I geste wlosy, wiec wlosy w tamtych mejscach i nogach rownez sa twarde i geste :( zaluje,że przed ciiaza nie chodzilam na deplacje woskIem. No ale chyba w miejscach intymnych nie robI se tego??? Najlepieij laserem,ale to zbyt kosztowne dla mnie. Sorkii za ewentualne bledy,pisze z tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Cześć ;) Dzis znow wczesniej sie obudzilam. . Ale w sumie jestem wyspana wiec nie narzekam ;) . Kurcze latam z tym naszym mieszkaniem a powinnam torbe pakowac***prac ciuszki :/ eh. Ale wczoraj kupilam w koncu podklady i podpachy wiec juz cyba mam komplet rzeczy.. tylko to do kupy w torbie umiescic.. . Mysle co na obiad zrobić. . I nie mam pomyslu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
A depilacja.. ja robie kremem . Ale do porodu lepiej nie depilowac.. coz.. bedzie wam obojetne czy sa wlosy czy nie ;) byle tylko juz bylo po!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Wy nadal zastanawiajcie sie nad szczepieniami a najlepiej na nic nie szczepcie tylko pozniej nawet placz nie pomoze jak dziecko w szpitalu wyladuje znie wie jak mozecie ryzykowac zyciem swojego dziecka. Co z tego ze dziecko nie bedzie w zlobku czy przedszkolu ale przeciez stycznosc z chorymi moze miec wszedzie na ulicy w sklepie placu zabaw. Juz moja szwagierka byla taka madra i nie zaszczepila dziecka a kiedy na imieninach tescia zjechala sie rodzina i ktos przyniosl jelitowke to wszyscy sie pochorowalismy a moja corka szczepiona na rotawirusy jako jedyna nie chorowala. A syn szwagierki wyladowal w szpitalu z ciezkim odwodnieniem dopiero wtedy wlosy z glowy rwala no zachcialo jej sie natury a dziecko sie meczylo. No chyba ze chcenie dziecko swoje izolowac od wszystkich to zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Gosciu kazdy ma prawo miec swpje zdanie i decydowac na co zaszczepic wlasne dziecko. Tym bardziej aie zastanawiac i miec obawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja się golę maszynką, co obecnie jest koszmarem, bo w ciąży mam włosy jak druty :( do porodu będzie mnie golił mąż :) .... nie pamiętam jakiej firmy była bejca, bo pojechałam do Obi, tam były powystawiane takie deseczki z kolorami i wybrałam ten który mi sie podoba nie patrząc na firmę. Jak dobrze zeszlifujesz to myślę, ze możesz nałożyć spokojnie inny kolor niz był. Ale nie powiem trochę roboty z tym będzie...za to jak już zobaczysz Swoje dzieło to pękniesz z dumy :) Mi sie to tak spodobało, że nawet myślałam o kursie renowacji i wykonywaniu takich mebli na zamówienie, jednak zrezygnowałam ze względu na wdychanie tych oparów z farb. .... MamoPysia może faktycznie już tak niewiele do porodu zostało, że ta szyjka pewnie ma prawo się skracać. Na pocieszenie moja koleżanka na 2 tygodnie przed porodem miała rozwarcie 1cm :) więc nawet to nie znaczy że poród lada chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) mnie też nie omijają doleliwości końca ciąży i zgadzam się że druga ciąża gorsza od pierwszej. ja strasznie dużo przytyam - 15kg :( jedyny pus że przez ostatnie 6 tygoni tylko 2 kg a reszta to wcześniej. ale okropnie mnie boli kręgosłup i spojenie onowe, nie mogę chodzić bo czuje się jakby mnie ktoś skopal tam na dole. co do depilacji to ja używam maszynki. wcześniej chodziłam na depilację woskiem bikini ale pod koniec ciązy już nie chcą robić tego. a nie możecie w planie porodu zaznaczyć że chcecie aby położna wam pomogła się ogolić? bo ja dostałam taki szablon i tam własnie jest taka możiwość. podobno gin który zszywa po porodzie woli ogolone pacjentki bo wtedy dużo lepiej się szyje w sensie chodzi o to, że łatwiej i bezproblemowo a nie o odczucia lekarza oczywiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×