Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Taida! Jezu o polowie tych badan nawet nie slyszalam:) Swiadczy to tylko o tym jakim laikiem jestem w tej dziedzinie:( Zaczne walczyc jak najszybciej, musze tez sprawdzam czy moje ubezpieczenie zdrowotne pokryje chociaz czesc kosztow:( pewnie nie zwazywszy ze chce sie leczyc w Polsce. Dziekuje za liste I zycze powodzenia na wizycie. Trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok a pecherzyk ciazowy sliczniutki I tlusciutki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila - ja też w marcu miałam zlecone wszystkie te badania wirusowe - HIV, Kila, chlamydia, żółtaczka i wszystko co wymieniła Taida. Bez tych badań nie da się iść dalej, tzn., że dobrze żebyś miała je zrobione i na pierwszej wizycie dostaniesz ewentualne zalecenia co do leczenia/ lekarstw / postępowania. Na niektóre wyniki czeka się trochę dłużej niż tydzień. Oczywiście morfologia i hormony z poprzedniego cyklu. 3dc - FSH, LH, E2, PRL, AMH (zrób sobie też na początku cyklu - na wynik czeka się dość długo niestety...nawet do kilku tygodni, ale to już zależy od laboratorium), w tym samym pobraniu oczywiście na czczo TSH, Ft3 i Ft4. Jeżeli wynik TSH będzie w górnej granicy normy bądź ją przekroczy zbadaj sobie na aTPO i Atg (przeciwciała tarczycowe). W drugiej fazie cyklu po 20dc zbadaj Progesteron. Ale to już z pewnością wiesz :-) Wit.D - dość drogie badanie ok.100 zł, i niestety nie jest refundowane... Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila ja proponuję najpierw poczytać o klinice, a dopiero później zrobić badania. Z własnego doświadczenia wiem, że nasze badania wylądowały w koszu, ponieważ lekarz stwierdził, że dla niego liczą się tylko badania wykonane w jego laboratorium. Przy okazji AMH dobrze zrobić inhibinę B. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a już po wizycie u ginekologa :) ciąża 6 tygodniowa, pęcherzyk ciążowy widać ma 1 cm, mam skierowanie na badania, umówiłam się na 17 września z badaniami, powiedział jak dobrze pójdzie to może już będzie słychać serduszko, pozdrawiam, miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia - ja chodzę do Novum w Warszawie i zawsze mam badania zrobione w innych laboratoriach. Tak sobie myślę, że Ci lekarze, którzy każą robić wyłączni w klinikach, w których przyjmują, to zwykli naciągacze... przecież przy każdym wyniku badania podane są normy. Ja zawsze robię badania w zwykłej przychodni, gdzie honorują moją kartę ubezpieczeniową Signal Iduna i wszystkie badania (z wyjątkiem wit.D) robiłam na tą właśnie kartę. Inaczej zapłaciłabym już w tysiącach...od lutego uzbierało się tego :-) A co miesiąc muszę powtarzać badania na tarczycę... Szkoda, że lekarze tak się zachowują...przecież na tym nie zarabiają osobiście, ale klinika owszem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie mogę się doczytać i połapać w tych moich badaniach, czy ja też ogólne badania muszę zrobić z moczu, bo coś mi się wydaje że tak pisze, ale nie mogę rozszyfrować, lekarze to piszą jak kura pazurem, badania muszę zrobić: - grupę krwi i Rh - odczyn Cooubsa - morfologia -VDRL - przeciwciała anty HCV - antygen HBS -CPR ilościowo - mocz badanie ogólne czy któraś takie z was robiła, proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu ja też większość tych badań robiłam.Grupy krwi mi nie kazali no bo mam z poprzedniej ciąży.Do tego jeszcze robiłam tsh,glukozę,toksoplazmozę,cytomegalię,różyczkę,kiłę.Na początku tych badań jest naprawdę sporo.Gratuluję jeszcze raz i teraz spokojnie czekaj na serduszkową wizytę.Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu gratuluje malenstwa:) teraz tylko spokojnie o nastepnej wizyty zeby posluchac serducha:) Bylam u lekarza rodzinnego popytac o badania o korych pisalyscie. Wiekszosc jest osiagalna, niektorych z kolei tu nie robia. Cenowo jednak wyglada to tak ze praktycznie za kazde badanie musze zaplacic od 25 euro wzwyz:) Zastanawiam sie nad zrobieniem iCh jednak w polsce. Bo z doswiadczenia Wiem ze. Nie wszystkie normy tu odpowiadaja normom w polsce. Bez sensu wydawac ponad sto zlotych za kazde badanie jesli sie ma okazac ze musze je powtorzyc w Polsce. Musze tylko wybrac taki dzien cyklu na wylot do polski zeby tych badan wykonac jak najwiecej za jedynym razem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola super, że dobre wieści. I Ja ide jutro na bete i usg. Bardzo sie denerwuje, nie spalam prawie całą noc, teraz jestem nieprzytomna ale musze pracowac. Objawy ciążowe zniknęły, tylko zmęczenie okropne. Dam jutro znać, trzymajcie kciuki. I Mila to dobry pomysł eby badania zrobić w polsce. Pamiętam takie pobranie krwi gdzie za jednym razem pobrano mi 12 probówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane babeczki :) 🌼 Mandaryneczko superowo że z maluszkiem wszystko ok :) tak ma być i teraz tylko do przodu aż do rozwiązania hehehe ;) 🌼 Jolu super teraz poczekaj na następną wizytę trzymam kciuki żeby wszytko było oki ;) 🌼 Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :) witam również nową koleżankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie i ja z zimnego deszczowego Swinoujscia. Pogoda jak narazie niedopisuje, dopiero wyjrzalo slonce i wg neta ma byc do 23 stopni od jutra wiec moze wlorze noge do morza :-P Dzis zrobilismy 2 godzinna wyprawe statkiem w morze oczywiscie musialo lac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj dopadło mnie zmęczenie, nic mi się nie chce tylko bym spała ;) jutro idę na badania, d*phaston mam brać co 8 godzin i zwiększoną dawkę kwasu foliowego mi przepisał, poza tym proza życia, pogoda ładna, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola witaj w klubie :)) ja też początki ciąży wspominam tylko i wyłącznie z wielką sennością. Na szczęście teraz to się ustabilizowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam z kawą z głębokiego lasu :-) Mąż wyjeżdża dzisiaj aż do niedzieli wieczór na profesjonalne kursy motorowe...tak więc będę sama. Mam co robić, może wreszcie przejrzę zdjęcia ślubne i wakacyjne i zrobię foto-albumy..? Mam też zamiar zacząć w spokoju mój nowy projekt artystyczny :-) W końcu na zwolnieniu chorobowym trzeba się wyluzować! *** Taida - napisz koniecznie jak wyszła beta 🌼 Biest - jak nadrobisz lekturę to odpowiedz na moje pytania :-) *** Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest - witaj w kraju! Mieszkacie teraz w hotelu czy u rodziny? A mąż mówi po polsku? Wynajelismy apartament :-) Nie mowi choc rozumie 80% polskiego :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest - u mnie w Warszawie właśnie wyszło piękne słońce! robi się prawie gorąco :-) pewnie dojdzie też do Świnoujścia, życzę Wam wspaniałego pobytu i upajającego szumu fal.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ale miałam nerwowy poranek. Naczekałam się na te wyniki badań i wizytę lekarską. Szczęśliwie wszystko jest ok. Beta bardzo wzrosła wynosi 2400, pęcherzyk ciążowy mam na zdjęciu. To mój 4 tydzień i 4 dzień ciąży. Lekarz powiedział, że beta ladnie przyrosła co dobrze rokuje, że nic się nie zepsuje i w nastepny czwartek być może usłysze serduszko. I Lonia super, że masz takie talenty artystyczne. Jeśli będziesz miała ochotę napisz na czym będzie polegał projekt. Życzę Ci udanego odpoczynku i relaksu. I Biest Pogoda w PL się poprawia, mam nadzieje, że nad morze też przyjdzie słońce. I Ponieważ dużo tutaj pisałyśmy o witaminie d i pewnie większość z nas ją przyjmuje to powiem tylko jedno, ze lekarz powiedzial mi że w ciąży nie powinno się jej przyjmować bo ewentualne przedawkowanie jest bardzo groźne dla płodu. I Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) pogoda u mnie piękna, Biest i mała biest to to samo, zawsze myślałam że to jedna osoba a teraz to już nie wiem, pogubiłam się, byłam dzisiaj rano na badaniach , zapłaciłam 171 złoty, 17 września kolejna wizyta i kolejne 150 zł, idzie się wykończyć, ale co się nie robi żeby dzidzia była zdrowa, pozdrawiam miłego dnia, 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to ja tylko musialam nowy nick wymyslic po zmianach na kafe :-) No i sloneczko wyszlo i poprawil mi sie humor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka super, ze wszystko w porządku:) Bałam się trochę o Ciebie po ostatnich wiadomościach... Dbaj o siebie i Maluszka. * Taida, beta rewelacyjna, wszystko na dobrej drodze:) Też się oszczędzaj! Kancelarie potrafią nieźle dać w kość, zwłaszcza nerwowo:) * Lonia, co Ty w lesie porabiasz? Czyżby wiekowe dęby i buczki były Ci sąsiadami? Projekt opisz koniecznie, jestem bardzo ciekawa! * Mila, oczywiście , że takie badania w Polsce. mam wielu znajomych za granicą, i niemal wszyscy mieszkający w Europie latają na badania do Polski, bo nawet z opłatami za przelot jest po prostu taniej:) Dogadanie się z lekarzem i powiedzenie mu o co nam chodzi też nie jest bez znaczenia, a nie wszyscy znają język tak biegle:) * U nas tez już piękna pogoda, wróciło lato:) Tylko wieczorki już chłodniejsze. Pożeniłam wyjazd służbowy ze ślubem brata (albo na odwrót:)) mam nadzieję, że Bieszczady okażą się...owocne pod każdym względem:) Tym bardziej, że jedziemy w czas jak najbardziej sprzyjający:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, Migotka - mój nowy projekt będzie związany z muzyką, ukończyłam Akademię Muzyczną, a mieszkając osiem lat za granicą "ostro" działałam w świecie muzycznym :-) Oczywiście po powrocie do Polski 3 lata temu, musiałam zaczynać wszystko od początku, no i teraz kiedy mam już sprzyjające "zaplecze" wśród dębów i sosen :-) mogę dawać upust swoim talentom. Mój mąż patrzy na mnie z litością kiedy chodzę codziennie do pracy...chyba nawet jest trochę zawiedziony, że uśpiłam swoją Boginię Sztuki... Już wiele razy w życiu przechodziłam okresy uśpienia i rozkwitu. Teraz się budzi zwierz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia Wow, super, bedę cie jeszcze zamęczac pytaniami. mój brat tez muzyk. Jestem już w domu, umieram tak bardzo boli mnie glowa. Normalnie zazyłabym ibuprom a tak to musze sie męczyc. czytałam, że niby paracetamol jest bezpieczny ale tez sie powinno unikać przynajmniej w takiej wczesnej ciazy. I Dobrego wieczoru bez bólu głowy Wam zyczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och co za pieknym wieczor mielismy....najpierw spacer w blasku zachodzacego slonca i smaczna rybka na kolacje przy swiecach. Zycze wszystkim milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwierz dziki:) Mój M jest muzykiem, pięknie gra klasykę na gitarze:) Ja przy tej muzyce maluję i tak się artystycznie uzupełniamy:) Oczywiście oboje pracujemy w zupełnie innych, "drugich" zawodach:) Las wokoło sprzyja skupieniu i wenie twórczej, zazdroszczę:) Informuj na bieżąco! Biest, Ty rybka, a ja od soboty comber jeleni bieszczadzki będę jadać:P Ależ się cieszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×