Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Taida, kamień z serca mi spadł. Mila, ja poszłabym do lekarza tak jak mówią dziewczyny, albo beta:) ...tak czy owak z takimi objawami nie ma żartów. SM ja tez nie mogę zrzucić... poprzednio byłam na Dukanie i w I fazie codziennie zrzucałam kilogram! Po 5 dniach miałam 5 kilo mniej, potem zrzuciłam jeszcze 4 (!), a potem...przyszło lato i wróciłam do lodów i takich tam innych grzeszków - przytyłam 15:( Od prawie 1,5 roku nie mogę nic zrzucić - ciągle tyję. Od wtorku wdrożyłam Dukana i obiecałam sobie, że nie wejdę na wagę do weekendu - dziś weszłam: z 60 kilo spadłam na...59,5...nie wiem do cholery co jest grane:( Mam doła. @ przyszła, ciąży nie ma. @ ciężka i bardzo bolesna, z efektami specjalnymi, o których nawet nie chce mi się pisać...mam złe przeczucia co do tej mojej ciąży, pomimo wysiłków lekarzy i ich dobrych prognoz mi wydaje się, że po prostu się spóźniliśmy:( Nie znaczy że nie mogę mieć dzieci (z biologicznego punktu widzenia mogę - wszystko gra!), ale z jakiegoś innego się nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po nieprzespanej nocy, jakoś ostatnio nie mogę w nocy spać, wybudzam się o 2, 3 i nie śpię do rana, no mówię wam coś okropnego, jutro przyjeżdżają prosić na chrzest, pisałam wam że nie będę chrzestną , idę piec szarlotkę bo mam pyszne jabłka, i jakąś sałatkę zrobię, słyszałam że kobieta w ciąży nie może jeść sera fetę , to jeden z moich ulubionych serów, syn chory a też cały tydzień jestem podziębiona, miłego dnia wam życzę, pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na kawkę. Mila jak tam dolegliwości, może to wirus jakiś? Ivanka 6 kg? Rewelacja i zazdroszczę. Migotka a czy Ty nie stawiasz sobie zbyt wysokiej poprzeczki, 60 kg to raczej nie jest zbyt dużo, chyba nie chcesz ważyć 45kg? No i niestety takie są zalety diet, że po nich tyjemy, ja staram sie wdrożyć inny sposób żywienia długotrwale, póki co może efekty nie są powalające, ale waga raczej na tendencji zniżkowej. A 5 kg w tydzień to raczej nie jest zdrowe, nie wyobrażam sobie tego..... Dziewczyny u was tez już jesień? Smutno zimno i nie lubię:) Jutro u nas jest rajd rowerowy na zakończenie sezonu dostałam zaproszenie no i jedziemy.....ale to tylko spacerek dla rekreacji 30 km w obydwie strony, potem ognisko i takie tam, dla mnie zdecydowanie za krótka trasa, ale trzeba wesprzeć lokalną imprezę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, z tą bezsennością to chyba jakaś norma, bo dziewczyny w ciąży często piszą, że nie mogą spać. Ja za to w końcu porządnie wyspałam się, bo w ostatni weekend nie miałam za bardzo okazji, a w tygodniu woadomo, ranna pobudka do pracy. Karmi, widzę, że jesteś cały czas aktywna rowerowo:)A co w zamian w zimie? Jakaś inna forma ruchu? Czy może nie masz takiej potrzeby?:) Nigdy nie byłam zwolenniczką diet, zresztą sama nie stosuję. Staram się jeść w miarę rozsądnie i ograniczać to i owo. Bardziej postawiłabym na ruch. Jestem trochę leniwa, ale widzę, że nie mam innego wyjścia. Człowiek niestety nie zawsze ma silną wolę i zje coś mało zdrowego i kalorycznego. No i kondycja z wiekiem będzie też wymagała wsparcia. Sama na pewno nie zmobilizowałabym się, ale umawiając się z koleżankami mam motywację. Razem łatwiej pokonać lenia:D Ciasta z jabłkami uwielbiam i sama też piekę. A ostanio upiekłam tartę z śliwkami, bo te owoce też bardzo lubię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili alternatywną formą ruchu zimą jest wylegiwanie się w pierzynach w dni wolne od pracy, bądź imprezowanie:):):) Samo zdrowie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Mila wyjaśnij to koniecznie i daj znać co i jak. I Jola Mój brzuch jest coraz bardziej wklesły bo cały czas chudne, zazdroszcze ci twojego zaokrąglonego. Który to już w ogole tydzien u Ciebie. U mnie jutro zaczyna się 9. I Karmi, Lili Fajnie, że macie troche energii na wszelkiego rodzaju aktywności. Pamiętam jak 6 lata temu po rozstaniu ze swoim byłym wpadlam w amok róznego rodzaju atrakcji. I tak: nauczylam sie całkiem dobrze jeździc konno, skończyłam kurs salsy, chodziłam 2 razy w tygodniu na basen i często na rower, język obcy podszkoliłam byłam pełna energii i mocy. Było fantastycznie. niestety troche przecholowałam i zakończyłam to chorobą tj. przez dwa miesiące leczyłam sie z gronkowca złocistego w gardle. Oczywiście nie oznacza to, że nie polecam ruchu wręcz przeciwnie tylko ja w tamtym czasie robiłam za dużo naraz żeby stłumić emocje po rozstaniu. Najważniejsza jest równowaga. Teraz ze sportów to uprawiam spacerowanie po salonie i czytanie gazety...czekam na moc która ma podobno spłynąć w 2 trymestrze :) I Migotka Trzymaj sie dzielnie. Mam nadzieje, że przyjdzie też dobry czas dla Ciebie. A jak będziesz wazyć 45 kilo to będziesz wyglądac tak jak ja teraz czyli okropnie. Powinnas chyba troszkę zweryfikowac swoje założenia co do idealnej wagi - co powiesz na 54? I miłego dnia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki, Dzis po bardzo wczesnej kawie polecialam do toalety,na szczescie skonczylo sie na mdlosciach i do wymitow nie doszlo, ale juz w porze lunchu nie bylo tak wesolo i znow wyladowalam w kibelku. Oczywiscie pozbylam sie calej zawartosci zoladka:( A wiec rzygania ciag dalszy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Taida u mnie od poniedziałku 10 tydzień, 1 października idę po skierowanie na badania prenatalne które się robi pomiędzy 11 a 14 tygodniem, czy ty kochana też będziesz je robić nie masz przecież 35 jeszcze lat, ale mój ginekolog zaleca wszystkim pacjentką, pracuje w szpitalu i mówił mi że coraz więcej młodych dziewczyn rodzi chore dzieci, dopiero po badaniach prenatalnych obwieszczę wszem i wobec że jestem w ciąży, przyznam że bardzo się boję, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, pozdrawiam idę na popołudniową drzemkę ;) aha Migotko przy twoich staraniach waga prawidłowa wskazana, na razie się nie odchudzaj tylko zdrowo odżywiaj ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, Jolka-ja mam 152 cm wzrostu:) Strasznie to ja teraz wyglądam:) I mam nadwage jak cholera, co niestety widać nawet jak się opatule, bom pyzata na twarzy jak księżyc w pełni i druga broda mi urosła:P I w szpitalu i mój lekarz (gin i rodzinny) każą chudnąć, a ja kurcze NIE MOGĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka to jak masz 152 wzrostu to 59 kg to nie jest jakaś duża nadwaga. Jakoś nie wierze, że lekarz kazał Ci schudnąć bo w Twoim wieku to prawie prawidłowa waga, a już na pewno prawidłowe BMI, ale oczywiście rozumiem, że chcesz schudnąć dla lepszego samopoczucia. Ja tez kurd*pel tylko trochę wyższy;) Ale tu cisza..... my właśnie wróciliśmy z rajdu rowerowego, po rajdzie było ognisko , aż sama nie wierzę, że uczestniczę w takich imprezach:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kochane, postanowilam umowic sie na jutro do lekarza, rzygania ciag dalszy, wlasnie zaliczylam kolejna wizyte w toalecie po kawie I rogaliku. Zaczynam sie martwic, odezwe sie po wizycie choc znajac tutejszych lekarzy pewnie powie mi ze to nerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi dopiero jutro ide do lekarza. Przed chwila zjadlam obiad i juz mi wszystko podjezdza do gardla wiec pewnie sie bede witac z toaleta wkrotce. W sumie nudosci i wymioty zaczely sie 8 dni temu, myslalam o 24 godzinnej jelitowce ale jak sama nazwa wskazuje powinna ona trwac nie dluzej niz 24 godziny a ja juz ponad tydzien sie mecze. W sumie wymioty nie sa czeste ani intensywn za to nudnosci doprowadzaja mnie do szalu. Dzis nawet musialam sie posbyc odswiezacza powietrza z samochodu, bo wyjatkowo na mnie dzialal a mam go od jakiegos miesiaca! Moglabym przysiac ze mam typowe objawy ciazowe tyle ze ciazy brak :) Pozdrawiam, jutto zrobie u lekarza bete tak na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, no chyba dziewczyny nie pozwolimy żeby topik umarł śmiercią naturalną, co się trochę rozkręcił to znowu zapaść, dziewczyny piszcie, ja przebiegłam z pracy, krótki prysznic i do lekarza, zobaczymy jak dzidzia się rozwija, biorę skierowanie na badania prenatalne, miłego popołudnia ale u mnie zimno, w pracy jeszcze nie grzeją, uczniowie siedzą w kurtkach , jakaś masakra, pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego co niektore z was na sile chca zajsc w ciaze? pytam z ciekawosci bo przeczytalam stopke sm40 i poronilas juz 3 razy, masz corke. kobieto i ty masz kompleksy?! niektorzy chca chociaz jedno dziecko i nie maja. w ogole lekarz zlecal ci jakies badania skoro 3 razy poronilas? u nas w miescie zlecaja po pierwszym poronieniu i kolejna ciaze traktuje sie moze nie jako wysokie ryzyko, ale patrzy sie z uwaga, czy wszystko rozwija sie prawidlowo. moze to nie jest twoj czas na dziecko. czasami warto zajac sie innymi rzeczami, a ciaza przyjdzie z zaskoczenia. a twoj partner robil badania? moze ojciec biologiczny twojej corki byl zdrowy, a obecny partner moze byc chory? o ile masz drugiego partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane babeczki i ciężaróweczki :) 🌼 gościu przykro mi ale nie jesteś w temacie i nie wiesz nic o mnie nie mam zamiaru się tłumaczyć kimkolwiek jesteś. Jedynie co powiem to ,to że mam cały czas jednego męża od ponad 22lat a z córki zawsze byłam dumna i jestem bo to mój skarb i cieszę się że ją mam ;) że poroniłam to nie moja wina a już się raczej nie staram i nie mam kompleksów P.S To że pragniemy dziecka to chyba normalne że każda kobieta pragnie mieć dzieci (bynajmniej tak uważam ) jedne chcą więcej jedne mniej i czy to coś dziwnego ???? A jeszcze inne w ogóle to każdego wybór i ma do tego prawo 🌼 Mila i jak tam u lekarza dlaczego nic nie piszesz co opowiadaj co i jak ;) 🌼 Pozdrawiam was wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila i co z Tobą pisz, może jednak ciąża? Gosciu każda z nas ma inną historie i inne motywy, poczytaj topik od początku to się dowiesz wszystkiego ze szczegółami, chyba nie myslisz, że każda z nas bedzie Ci opisywała historię swojego życia. SM pozdrawiam. Gerwazy co u Ciebie na froncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila, napisz kilka słów o wizycie u lekarza:)Trochę długo trwają te Twoje dolegliwości....ciekawe, jak diagnoza.... Jola, rzeczywiście za dużo ostatnio nie piszemy...Czasami tak bywa...Może to cisza przed kolejną ciążą?;):D A atk poza tym pozdrawiam w rytmach zumby:DJeszcze się gubię, ale idzie mi coraz lepiej. Szkoda tylko, że apetyt mi dopisuje:PTo chyba ze względu na niskie temperatury:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie kolezanki, zadzwonilam do mojego rodzinnego lekarza dzis rano ale oczywiscie byl zbyt zajety zeby mnie przyjac i na tym sie skonczylo, dzis nie wymiotowalam ale zbieralo mi sie kilka razy, rano przy myciu zebow bylo naprawde blisko ale w ciagu dnia sytuacja sie uspokoila, Maz kupil mi czuly test ciazowy i mam zamiar dla swietego spokoju zrobic go jutro rano, dam na pewno znac, dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób bete, testy ciazowe czasami nie pokazują ciąży niestety. Beta to jedyne pewne badanie. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mila zrob bete, bo moja kolezanka robila 4 testy i 3 byly negatywne, jeden pozytywny a byla w ciazy. te testy to o d**e potluc doslownie;) ja bym nie mogla tak, jak ty czekac i czekac.... dziewczyny jasne, ze historie sa rozniaste! gdybym miala jedno dziecko i nie mogla zajsc poraz kolejny, to wiem ze w moim zyciu nadszedlby czas, ze zrozumialabym ze powinnam miec inne cele i skupic sie na czyms, co rownie mnie usatysfakcjonuje jak ciaza:) trzymajcie sie! ps. macie fajny topik i super, ze nie ma tutaj takiego balaganu jak na topiku 'ciaza po 40 kto ze mna'. tam dziewczyny niestety co niektore juz sie pogubily w tym, co pisza:/ a szkoda. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Mila dziewczyny dobrze prawią koniecznie zrób betę.No chyba że już test coś potwierdził;) Taida jak się cieszę że wszystko u Ciebie w porządku.Maluch jest silny i to jest ważne:) Jola jak po wizycie?Jak samopoczucie? Lilly zobaczysz zumba wciągnie Cię bez reszty.Ja kocham taniec szczególnie te gorące latynoskie rytmy. SM zgadzam się z Tobą większość kobiet pragnie dziecka i nie powinna rezygnować z marzeń. U mnie już 16 tydzień i zaczęłam odczuwać delikatne ruchy:)Dwa dni temu byłam na usg i maluch rośnie:)Muszę teraz wybrać się na jakieś zakupy muszę dokupić sobie jeszcze jedne spodnie,jakieś legginsy i tuniki. Póki co jednak jestem uziemiona bo moja mała od kiedy poszła do przedszkola non stop coś łapie teraz jest na antybiotyku:/ Pozdrawiam wszystkie dziewczyny bez wyjątku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Mila Wiesz moje objawy sa takie same jak twoje...Ty to masz nerwy kobieto. Trzymam kciuki za pozytywny wynik. I U mnie niewiele się dzieje. Każdy dzien bez plamień i skurczy uważam za udany. Nigdzie nie wychodzę bo silne mdłości mi to uniemozliwiaja. Zaczęłam trochę czytaać, a to juz postęp bo jeszcze kilka dni temu nawet ta czynność była zbyt wymagająca. I Jola Ja jestem w 8 tygodniu i 4 dniu dzisiaj więc nasze ciaże bardzo blisko siebie są. 23 października bedę miala usg to z przeziernością karkową itp. Jesli wszystko będzie dobrze to nic wiecej robić nie będę bo mój zarodek przeszedł pgd więc amniopunkcją męczyć go już nie będę. I Pozdrowienia dla wszystkich i Mila daj koniecznie znać co i jak. I SM Tym razem padło na Ciebie. moja droga niczym się nie przejmuj niestety ludzie których ominął ten problem nie maja pojęcia co czujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) babeczki drogie 🌼 Taido droga masz całkowitą rację i nigdy nas nie zrozumieją i teraz właśnie padło na mnie ale ja się nie przejmuję napisałam co myślę i tyle ;) Taido fajnie że już coraz lepiej i oby tak dalej ;) głaski dla brzusia i całuski dla mamuśki 😘 🌼 MAndaryneczko ja niestety do końca życie się z tym nie pogodzę choć wie że już mi nie dane poczuć kolejny raz macierzyństwo :( Będę na pewno bardzo kochająca babcią jak się doczekam wnucząt ;) ciesze się że Mandaryniątko ma się dobrze głaski również i przytulasek dla mamusi ;) 🌼 Mila no wiesz ja nie chce spekulować nakręcać cie ale ja przy myciu zębów właśnie miałam takie naciąganie przy każdej ciąży więc czuję niespodziankę ;) A jak tam test???nic nie piszesz trzymasz nas w niepewności ........ 🌼 Jola jak po wizycie?Jak samopoczucie? ;) U mnie córka już 4 tydz chora :( wpadła zaś w ci cholera mnie bierze dlaczego zawsze jesień do wiosny przewalona jest :( 🌼 Pozdrowionka dla wszystkich was dziewczyny drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam maje drogie, czekam na konferencję i postanowiłam napisać , byłam wczoraj u lekarza , ciąża rozwija się prawidłowo, mam skierowanie na badania prenatalne muszę zadzwonić w przyszłym tygodnium, założył mi już kartę ciążową, wczoraj z jego obliczeń wynikało że jestem w 9 tygodniu i 1 dniu, termin porodu na 24 kwietnia lub 5 maja, pozdrawiam miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test kupiony, lezy w lazience, czeka do jutra rana, dzis nie dalam rady bo pozno wstalam do pracy. A w pracy to juz przegiecie bylo dzis. Do poludnia bylam w toalecie ze 3 razy ale za kazdym razem udawalo mi sie powstrzymac mdlosci, niestety po zjedzonym lunchu juz nie bylo tak kolorowo i 1:0 dla toalety. Pozniej wrocila kolezanka z przerwy i wyciagnela do mnie dlon chcac pochwalic sie nowymi perfumami ktore miala na sobie, jak sie domyslacie malo nog nie polamalam w drodze do lazienki i oczywiscie bez wyjatkowego zaskoczenia 2:0 dla toalety. Teraz leze w lozku i nadal jest mi niedobrze. Mialam napic sie kawy ale na sama mysl musze szybko przelykac podchodzaca do gardla sline:( Szukalam wczoraj w internecie czym moga byc takie objawy i dosc czesto pojawial sie guz mozgu. Az sie wystraszylam, obiecuje sobie ze jesli test bedzie jutro ujemny to pedze do lekarza. Pozdrawiam i przepraszam ze i mam dla was nic bardziej optymistycznego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mila was w bambuko robi...tyle dni mdłości i nie była u lekarza????Można na izbę do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×