Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość gość
Pati ja byłam 4 razy w ciąży które zakończyły się poronieniem. U nas Problem jest z obu stron...nasienie i moje jajowody. 12 blastek to super wynik. ...niezła z ciebie nioska. A jakim protokołem szlas? mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala ale się uśmiałam z tej "nioski" ;-) Pani embriolog jak przyszła po punkcji i powiedziała, że pobrali 28 kom. jaj. to się tak śmiała ze mnie, bo zrobiłam chyba bardzo głupkowatą minę, byłam w szoku, pytałam ją chyba 3 razy "ile" ;-), bo rok wcześniej w Provicie pobrali mi 13 kom.jaj.i z tego było 6 zarodków, a siódmy taki słabiutki 2-komórkowy. Dziwne to trochę, bo w każdej klinice szłam krótkim protokołem (8 dni stymulacji w Pr. i 9 dni w Gyn.), ale w Provicie byłam stymulowana gonalem i menopurem, a w Gyncentrum tylko gonalem (dawki musiałabym sprawdzić). Mala to Ty w ciągu tych lat starań naturalnie zachodziłaś w ciążę? A ile najdłużej trwała Twoja ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę nioska z ciebie ze hu hu... Tak ale po ostanie Poronieniu zrobili mi laparo i miałam wszędzie zrosty. 2 razy w 12 tyg. Ostania ciąża skonczyla sie w 6 tyg i od tego czasu nie mogę zajsc w ciążę. W listopadzie miałam 1 ICSI i teraz w maju kryo. Ja tez szłam krótkim protokołem na Metralonie(Spray) i Puregonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, w 12 tyg.? Masakra :-( A robiłaś jakieś badania immunologiczne albo genet.? Wiesz jaka mogła być przyczyna poronień? Lekarz coś zasugerował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam zrobione badania ale nie cały kaplet. Wyszły podniesione przeciwciala w kierunku zespołu. Teraz przed kolejnym podejściem będę jechała na konsultacje do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Olivio, następna weryfikację mam w środę, powinnam mieć we wtorek ale my akurat w ten dzień wylatujemy i nie wiem czy zdążę oddać krew. Zobaczymy, już tez jestem ciekawa i nie moge sie doczekać . Mam tylko obawy co do lotu, ale chyba ta 1 godzina nic nie może zrobić, a pozatym nie mam wyjścia. Wiec myśle ze będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Zuza, co tam u ciebie? Nic sie nie odzywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megi będę sprawdzać co u ciebie. mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Wlasnie nadrabiam zaleglosci i widze nowe twarze :) Witajcie Kasiu i Pati Megi nie bylo mnie przez chwile ale myslalam o Was wszystkich moje Kochane Megi, beta sie ruszyla. To niesamowite, ze tak wczesnie - to super dobry znak ale kciuki trzymam dalej z calej sily :) Dziewczyny kiedy robimy Migotkowe Panienskie??? Pozdrawiam goraco i zycze kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie. ... Życzę wam miłego tygodnia. mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi-trzymam mocno kciuki za Twoją betę - na razie wiemy,że drgnęła a to bardzo dobry znak :):) głowa do góry! wierzymy mocno! X Stefania -?? X Kasia i Pati-witajcie na forum :) X Migotka-kiedy wieczór?? X Olivia - znam ten "ból" kochana. U mnie jest taka sytuacja,że najbliższa mi przyjaciółka była już w ciąży gdy ja dowiedziałam się,że nigdy w niej nie będę i jedyne wyjście do inv z KD. Ja wyłam jej w rękaw, gdy poznałam diagnozę, a ona długo mi nie mówiła,że niebawem będzie mamą bo nie wiedziała jak. Gdy się dowiedziałam "od ludzi" płakałam cały dzien-nie,że jej się udało,ale że mnie się nie uda nigdy. Teraz, kilka dni temu dzowniła zlożyć mi urodzinowe życzenia. Nie dość,że tego dnia zdałam sobie sprawę z tego,że kończę 35 lat a bilans moich osiągnięć jest żaden, to ona mi mówi,że zyczenia składa mi ona, jej mąż, jej syn i "mała istotka, która w niej zamieszkała". Strzał w serce. Pogratulowałam ciepło, serdecznie i naprawdę szczerze, po czym zdołowałam się jeszze bardziej. Kuzynka z Warszawy ma dwoje dzieci-córkę 9 letnią i syna 12 letniego, ma 42 lata i jest w ciąży z 3 dzieckiem.... Chuda i anemiczna, chorowita a ma wspaniałe, zdrowe dzieci i żadnych probelmów by zajść w ciążę...JA przy niej wyglądam jak okaz zdrowia i nic :( Pozostaje nam wierzyć, że się uda i tą nadzieją żyć :) Pozdrawiam Was i ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Witajcie dziewczyny:) One przywolala mnie do odezwania się. Ciesze się że się nie poddajesz i bedziecie dalej próbować. Widoczne ta dawczyni nie była Tobie pisana! X Megi trzymam kciuki za dalszy wzrost bety:) może trafia się blizniaki i nie będę jedyna:) X Zuza powodzenia w organizacji ślubu i czekamy na panieński:) X Dawno nie pisalam, bo nic nowego się nie dzieje: leżę i rosne:) Jesteśmy już tydzień po badaniu polowkowym i z maluchami wszystko ok. Jedyny mój problem to, że od tygodnia robi mi się sztywny brzuch i jak wstaje to brzuch mi się stawia:( Ogarnia mnie czasem panika że zaczne rodzic. Dlaczego jak jest krytycznie to jedziemy do szpitala na kontrole. Brzuch mam już duży wiec pielegniarki zawsze mysla ze przyszlam rodzic na termin i zawsze musimy tlumaczyc co i jak. Szyjke mam ciagle bez zmian, więc mam leżeć , brać magnez, biore też nospe i mówią ze czasem takie bole sa:zwlaszcza u pierworodek w ciąży blizniaczej no i takich szczupłych kobiet. Pozdrawiam wszystkie serdecznie, nowe kolezanki tez. Dalej nic nie kupilismy i ciagle boje się zapeszyc, choć zaczął sie 23 tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za tak miłe przyjęcie :-) OneWish ta Twoja koleżanka mogła trochę pomyśleć i przekazać Ci tę "szczęśliwą nowinę" w inny dzień..., tym bardziej że wie jak bardzo pragniesz dzidziusia. Jak czytałam Twój wpis to aż mnie ukłuło w brzuchu... Wyobrażam sobie co czułaś. A ja czekam na wyniki testu allo mlr; będą dzisiaj między 14tą a 15tą. Jestem taka ciekawa, że aż nie umiem usiedzieć w miejscu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wyniki: 57,5%. Cieszę się, ale dalej nic nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
One, ja mam też taką nioske w rodzinie. Żona od męża brata. Jeszcze tak zawsze bescczelna że opowiada że ona tylko wystarczy popatrzeć na faceta i już jest w ciąży. Mają trójkę. A też chuda i chorowita. No tylko udusić za jej takt. X Oddalam właśnie jeszcze ostatni raz krew na polskiej ziemi. Jutro będę wiedzieć więcej. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Pati a co oznacza ten wynik? x one no ja też niby okaz zdrowia i mój M też! A tu takie problemy :( Ciąża mojej siostry do dla manie ogromny szok, będzie ponad 10 lat różnicy między starszymi dziećmi, do tego ma duże problemy z tarczycą a tu taka niespodzianka. Jak o tym myślę to ryczeć mi się chce :( Do mnie koleżanka też dzwoniła z życzeniami urodzinowymi i najpierw pochwaliła się że jest w ciąży a potem dopiero zapytała jak nasze starania. Ludzie są mega nietaktowni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefania 23 tydzień!!! Jak ten czas leci :) x Megi oczywiście trzymam kciuki :) x Zuza a Wy kiedy zaczynacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Stefanio to juz 23 tydzien?! Niesamowite jak ten czas leci ... To juz niedlugo :) niedlugo bedziesz pisac, ze maluchy dokazuja i nie masz chwili spokoju . Wiec wylez sie poki mozesz A slub to Migotki nie moj hihi - juz w sierpniu - prawda? X Megi daj znac jak tylko otrzymasz kolejne wyniki- bez ociagania! X Pati co to za testy? X Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Olivio chyba sierpien/wrzesien ... Jesli wszystko bedzie dobrze. W nastepnym cyklu robie water sono i mam nadzieje, ze nie wynajda zadnych polipow itd. Wlasnie "moja" (przypisana mi) pielegniarka zostawila wiadomosc, ze chce przedyskutowac moja "to do list". M sie zapiera, ze trzeba wierzyc bo nie podjeliby sie stymulacji gdyby nie bylo szansy.... Zobaczymy. Jak sie nie uda to KD w pl pod koniec roku moze (jesli nie zwariuje do tego czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Stefanio, dwa słowa do Ciebie. Ja tez od 20 tyg. Miałam twardnienie brzucha a od 22 dosyć częste skurcze przepowiadajace. Jak wiesz donosiłem do terminu. Brałam to co Ty. Nie bagatelizuj objawów ale musisz być dobrej myśli. Tak jak piszesz to się często zdarza u szczuplych kobiet. Trzymam za Ciebie kciuki. Ja się modliłam żeby doczekać do 30 tygodnia, a potem to już co ma być to będzie. Szyjke mimo skurczow miałam cały czas ok. I ostrzegam im bardziej zaawansowana ciaza tym skurcze się mogą nasilić. Dużo odpoczywaj bo ******asila twardnienia. I Pozdrowienia dla starych i nowych koleżanek. Biest działaj. Tujka musi wreszcie zaskoczyć. One kiedy zaczynasz kolejną walkę? I U mnie wszystko ok. Mała ma już prawie trzy miesiące. Kolki się prawie skończyły. Dużo czasu spędzamy w parkach. Życzę Wam wszystkim jak najszybszego spełnienia marzeń. Bezzębny uśmiech dziecka bezcenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to test na obecność przeciwciał blokujących allo- mlr, potocznie; czy system immunologiczny kobiety zwalcza zarodek. Wynik od 40% w górę jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pati ja wiem co to mlr ale jeśli chodzi o wyniki nie znam się na tym dlatego nic nie idp. Mi nie robili mlt...mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala a Ty poroniłaś 4 razy; nigdy nie chciałaś zrobić tego testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teraz dlatego jadę do specjalisty żeby porobiło mi brakujące badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co wam bachory?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
dziewczyny szczerzr mowiac ja pierwszy raz slysze o tych badaniach.to moja 4ciaza i mam nadzieje ze tym razem sie uda!, ale w sumie zaciekawilyscie mnie tym testem..kiedy powinno sie ho robic? i jesli wyjgdzie procentowo niski to co to oznacza? przepraszam za niewiedze. megi - jak sie czujesz? nie przejmuj sie podroza samolotem, ja jechalam autem 12godz dzien po transferze., takze wierze ze u ciebie cos sie zadomowilo. stefanie- jestem w szoku jak ten czas leci! jestes juz tak daleko, trzym kciuki za twohe maluszki. ja czuje sie dosc slabo, nie mam w ogole apetytu , cokolwiek zjem to..wiadomo, jutro pobietaja mi krew do badan prenatalnych, martwie sie naturalnie wynikami ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala a możesz napisać do jakiego lekarza specjalisty się wybierasz? Cocochanell jeżeli wynik wyjdzie poniżej 40% to znaczy, że masz za mało tych przeciwciał blokujących i organizm zwalcza zarodek, bo traktuje go jako ciało obce (Tujka pewnie wytłumaczyłaby to lepiej ;-) ) Można robić ten test w dowolnym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Mi nigdy nikt nie proponowal takiego tesu - ale gratuluje wyniku :) Jako ciekawostka z tutejszej kliniki: tu podaja przed transferem jakies sterydy (medrol) jesli robi sie ICSI i/lub AH aby wykluczyc odrzucenie przez organizm zarodka przy ktorym manipulowano (?) a takze pisza, ze podczas AH mozna usunac jakies fragmenty aby podniesc jakosc (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Stefanio, no wiesz jak bedą 2 to ok, ale wolałabym narazie jedno:-) X Coco co do mojego samopoczucia to tak od 2 dwóch dni ciągnie mnie troche w dole brzucha. Nie wiem czy to od luteina czy co? Bo pewnie przy takich dawkach to jestem już tam napewno zakorkowana:-) X Odezwę sie jutro, tzn dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×