Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość OneWish
Tujka - zlecił Ci immunolog jakieś badania? Czy byłaś u słynnego M, czy jakiegoś u siebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OneWish, yłam u poleconej mi podobno pani prof w Krakowie. Dlugo, rzeczowo porozmawialysmy. Nie zleciła żadnych badań poza tymi podstawowymi które już kiedyś robilam. Uznała że nie ma to sensu bo immunologia jest tak rozległa i do końca nie zgłębiona ze po zrobieniu 100 badań może się okazać że brakło tegi sto pierwszego. Tak więc zadnych allo itp. Nie zaleca też szczepień limfocytami bo to wciąż doświadczalna metoda i nie wiadomo do końca jak w dłuższej perspektywie tak agresywne dzialanie wpływa na układ immunologiczny. Jeśli ktoś nie był w ciąży chociaż w szóstym tygodniu to nie zaleca nic bo układ immunologiczny rozpoznaje płód jako potencjalne obce ciało dopiero gdzieś w tym czasie. W moim przypadku jeśli poronienie byli później i jest niewyjaśnione proponuje osłonowo przy kolejnej ciąży wlewy immumoglobulin oslaniajacych płód. Ale to tylko przy dodatniej becie. Kilka razy do końca pierwszego trymestru. To tak w skrócie. Tujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Dziewczyny bardzo wam dziękuje za wsparcie, jakoś nie moge sie z tym wszystkim pogodzić. Niby jestem za stara, ale przecież za młoda żeby ta walkę zakończyć. Narazie odpoczniemy, mamy 2 wesela w rodzinie, wiec spruboje sie troche oderwać. Lata jeszcze wykorzystac. A potem moze najpierw jeszcze sprubuje z moja panią ginekolog na cyklach normalnych z monitoringiem. Mówiła, ze jak na swój wiek mam jeszcze dobre wyniki. FSH 6.1, AMH 2,4. Co myślicie o tym? X Coco ty uważaj na siebie i niebagatelizuj żadnej rzeczy, niech sobie lekarz myśli co chce. Ja wymyślałam wszystko żeby tylko iść do lekarza i było zrobione usg. Za dużo musimy walczyć o nasze szczęście, wiec jak jesteś nie spokojna to idź do lekarza. X Onewish tobie jak najszybciej życzę dobrej dawczyni:-) X Mała tobie powodzenia, ty masz naszczęście jeszcze wolne 3 razy, żeby ci zapłaciła kk. W jakiej jesteś? Sa już niektóre co płaca 100% X Gościu pisałeś ze invicta to najgorsza klinika, czy możesz mi jakaś dobra mała klinikę zaproponować z około Katowice, Wrocław ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno bardzo dobrej miało tam być na początku:) Tak się pisze z telefonu na plaży. Pozdrawiam Tujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Tujka, no tak z telefonu nie za bardzo. Co masz na mysli dobrze na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megi ja przeszłam dwie stymulacje z pgd w Invikcie i nie oceniam ich źle choć się nie udało. Teraz jestem w Gyncentrum w Katowicach bo mam bliżej i też robią pgd. Tu też mam za sobą dwa podejścia. Jest tu jeden fantastyczny dr którego wszystkie polecamy - dr M. Leczy się u niego też Pati 10. Myślę, że mogę spokojnie polecić to miejsce. Ja nie oceniam klinik po tym czy mi się udaje czy nie bo mamy ogromny problem i to on nas obciąża, a nie lekarze. Tujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi tak jak napisała Tujka ja też leczę się w Gyncentrum i z całym serduchem polecam tę klinikę i oczywiście naszego doktorka Mercika :-) :-) Fakt, że wizyta u niego jest ekspresowa, ale jak ma się do niego pytania to trwa dłużej ;-), na wszystkie odpowiada, nie owija w bawełnę, nie zleca niepotrzebnych badań, jak podpowiada mu się jakieś inne rozwiązania to nie wkurza się tak jak większość lekarzy, że pacjentka coś próbuje narzucić, tylko zawsze bierze to pod uwagę. Ja go naprawdę "uwielbiam" :-) Wcześniej miałam jedną stymulację w Angeliusie, ale nie wróciłabym już tam; tam liczy się już tylko kasa, chociaż zawsze będę szanować dr'a Tomanka do którego chodziłam. W Gyncentrum jest taka fajna atmosfera, podejście embriologów i położnych super i najważniejsze to myślę, że mają bardzo dobre laboratorium. Uff, ale się rozpisałam ;-) Megi na pewno nie będziesz żałować. Tujka miłego urlopowania :-) Ja mam dzisiaj 2gi dzień @, od dzisiaj zaczęłam brać estrofem i 14ego wizyta u doktorka żeby ocenił jak urosło endo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast polecam łódzką Gametę, a dokładnie dr P. Po moim nieudanym inv wiedziałam,że na pewno zostanę w tej klinice, by podejść do drugiego programu właśnie tam. X Tujka-dziękuję za odpowiedź. Jest ona dla mnie bardzo cenna. Do tej pory byłam przekonana,że organizm rozpoznaje zarodek jako ciało obce tuż po transferze. Zastanawiam się nad wizytą u immunologa chociaż mój lekarz, inny zaufany z Gamety i jeszcze jeden znajomy lekarz z łódzkiego Salve na moim etapie zdecydowanie odradzają. Być może teraz po tym, co napisałaś rzeczywiście odłożę temat na półkę. Życzę Ci udanego wypoczynku, plaży zazdroszczę ;) X Zuza - :):) dobrze,że się okazało,że możesz podejść na miejscu i jeszcze raz na swoich komórkach. Bardzo się cieszę :)To dobra wróżba!!! Głowa do góry i wszelkiego powodzenia :) X Megi - Twoje wyniki to marzenie dla kobiety takiej jak ja :D moje AMH wynosi 0,14, a FSH 74 :):):) nadmienię,że mam 35 lat. Uważam,że powinnaś teraz trafić w bardzo dobre ręce :) gdybyś była niezdecydowana, polecam mojego dr P ;) X Olivia-jak wygląda w Twojej klinice AZ?? Chodzi mi o oczekiwanie. U mnie par oczekujących jest ok 60, co w przeliczeniu na lata wynosi ok 5 lat czekania... ?? X Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
One, ja bym sie nie poddawała, jak widzę jesteś jeszcze młoda, walcz, wiemy przeciez, ze to jest za każdym razem rozczarowanie, ale pruboj z KD. Jesteś na miejscu, wiec ja myśle ze napewno sie uda. Jak nie teraz to następnym razem. Wierz w to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One jak zapisywalismy sie w czerwcu to było ok. 70 par. Miesiac pozniej było ok. 50. Trzeba czekac ok 6 miesięcy. Tudno przewidziec w jakim tempie będzie przesuwac się kolejka. W miedzyczasie staramy sie o rządowe z naszymi gametami. Jak się nie uda to zapiszemy się do innych klinik żeby było szybciej. X Megi z takim amh powinnas lepiej zareagowc na stymulacje. A jak miałas przy wczesniejszych podejsciach? Ile komorek i zarodkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Olivia, tez mnie zdziwiło. Do tej pory miałam zawsze około 12 pęcherzyków. Ostatnio z tego 7 sie zapłodnilo , ale leciałem na Gonalu F, podobno na menopurze osiąga sie mniej jajek ale za to lepszej jakości. Nie wiem co o tym myślec. Narazie odpocznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Gerwazy trzymaj sie Kochana i pamietaj, ze nie Jestes sama … jak mozesz to prosze odzywaj sie do nas czesciej :) Masz jakis ciekawy wyjazd w planie? Ja bym chciala choc na weekend …. x Megi masz racje, pouzywaj zycia przez wakacje a potem ze zdwojona sila wrocisz na pole walki … ale z Twoimi wynikami to i naturanie moze sie trafic podczas wakacji hihi - oj chcialabym miec Twoje AMH i FSH . A co do wieku to jedziemy na tym samym wozku ;) Kiedys jedna z Dziewczyn napisala, ze dopoki patrzac w lustro wciaz wyglada bardziej na mame niz na babcie, to sie nie podda – super podejscie! x One bardzo mi sie podoba Twoj rozklad zajec :) A odnosnie podejscia tu to sama nie wiem, niby mam owulacje co miesiac wiec moze uda sie kilka jajek wykrzesac tymi szescioma zastrzykami dziennie ... ale z moimi wynikami jest kiepsko. Wciaz tez czekam na wycene lekow aby zobaczyc czy wszystko zostanie w pelni pokryte x Cocochanell daj znac jak wizyta x Na jutro jestem umowiona na szczepienie przeciw ospie wietrznej ale poczytalam o mozliwych aczkolwiek bardzo rzadkich skutkach ubocznych tej szczepionki (Varivax) i chyba sie nie zdecyduje … czy ktoras z Was moze sie orientuje w tym temacie albo robila takie szczepienie? Po miesiacu trzeba druga dawke dostac (ivf przesuneloby sie o 2-3 miesiace) X dzis w pracy chyba przegielam... mialam nieciekawa sytuacje i wkurzylam sie tak ze w koncu sie z tej wscieklosci poryczalam I potem wykrzyczalam mojemu szefowi, ze musze uaktualnic moje cv jak jakas furiatka a teraz mi glupio ... chyba na glowe upadlam – jak strace te prace to strace ubezpieczenie. Czasem mam juz wszystkiego dosc i dosc mam politycznej poprawnosci i sztucznych usmiechow... przepraszam, ze tak smece to chyba ze zmeczenia – dobranoc zatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
megi nie wiem czy zgadza sie z tym gonalem czy nue... u mnie w zeszlym roku przy gonalu dawka 150 mialam 5jajeczek. teraz przy menopurze 225 dawka 10 jajeczek. myslalam o tobie dzis w nocy..spac nue moglam..mozesz przypomniec ile razy probowaliscie i z jakimi lekami? i ile razy bylas w ciazy? zuza-a ty sie nie dziw ze vi nerwy puszczaja!! po tym wszystkim co przezylas ostatnio emicje maja prawo dawac znac o sobie.tak sie ciesze ze nadal walczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco, moje pierwsze ivf było 2012 gonal 225-4 zarodki , 2 podane i nic, potem 2 mrozaczki i nic, przerwa i w 2013 wrzesień gonal 325 -7 zarodkow, jeden sie załapał i dalszy ciąg znasz już. Teraz miałam menopur 300. Ach nie wiem już sama co robic. Dzisiaj znowu ryczalam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
megi a to byly krotkie czy dlugie protokoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
pytam poniewaz w nuemczech mialam krotkia w polsce od razu przy pierwszej konsultacji dr zapowiedzial dlugi.jako ze duzo wieksze szanse. a mialas endoschreching?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco, a czemu ty tyle placilas w Niemczech ? Nie pokrywała ci kk jakiejś części!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
megi -ja mialam bardzo male endometrium 0,3mm a ten screching robi sie cykl przed stymulacja aby endo bardziej uroslo-ponoc zwieksza mocno szanse zagniezdzenia sie zarodka. u mnie podzialalo bo po tym zabiegu mialam endo 0,8 !! i udalo mi sie to zrobic bezplatnie , bo moja ginekolog skierowala mnie do szpitala i sama robila ten zabieg.moze przy kolejnym razie sprobuj to zrobic, moze pomoze. a jesli chodzi o koszta niestety wszystko finansowalismy sami poniewaz moj maz jest dobrze po ..granicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, ok to teraz wiem. U mnie jest odwrotnie, ja za stara a mój maź mógłby jeszcze. Co do mojego endo, to ja mam zawsze dobry, bo powyżej 10 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Megi widocznie każdy organizm reaguje inaczej na leki. Nie ma reguły. Przy taki amh i endo powinno być lepiej. Ja ze swoim amh 0,7 za pierwszym razem miałam na 6 komórek - 5 zapłodnionych, przy drugim 5 na 5, a przy trzecim było najgorzej na 4 komórki - 3 zapłodnione. Stymulowana byłam tylko menopurem i w krótkim protokole. Podobno przy niskich amh krótki protokół lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Cocochanell czy Ty dzis nie mialas wizyty? - I nie zdalas relacji?! Szybciutko prosze pisac co i jak ;) x Pozdrawiam Wszystkie Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco własnie :) jak sie czujesz? Jak wizyta? x Tujka jak morze? Jest słonce? x miłego dnia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco wlasnie, Co tam u ciebie? Kiedy masz te wyniki z tego harmony testu? X Mam pytanie do was. Kiedy moge spodziewać sie @. Leki odłożyłam w poniedziałek a tu nic nie przychodzi:-( X Pozdrawiam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gerwazy heyka.Dziekuje.... Megi ja też w De szłam krótkim protokolem. Będę na wizycie w Kiwu pytać o endoschrecing... Pozdrawiam wszystkie....buziaki. mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco-daj znać. X Megi-ja dostaję @ zwykle 3,4 dni po odstawieniu leków po ET. x W "złą" chwile napisałam dzis forumowej koleżance, żebyśmy nie Rozmaiwaly o inv. W sensie, ze nie o moim bo ja odpoczywam, planuje wakacje i chce miec chwile spokoju... Bo własnie kilka godzin po tych słowach zadzwonił dr P i powiedział, ze ma dla mnie dawczynię... I znów poczułam ten charakterystyczny "ścisk" w żołądku i zdałam sobie sprawę z tego, ze zaczynam wszystko od nowa a moj odpoczynek własnie sie kończy. Jutro zadzownie jeszcze ustalić wszystko i zapytać bo telefon mnie zaskoczył. W dodatku prowadziłam samochód i w ogóle jestem w ciężkim szoku...w ogóle nie wiem co robic. Czy sie decydować, czy rezygnować z urlopu, czy jechac. Czy moze poczekać na następna i podejść do ET ze świeżym zarodkiem.... Jestem w szoku. I to nie kokieteria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania31
Coco jak wizyta? x Megi ja czekalam nawt do 5 dni. czasem po hormonach organizm musi dojsc do siebie x One, niezle szybka jest Twoja Klinika:) czy na urlop daleko jedziesz? nie da sie tego polaczyc- urlop i leki hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
one-no moze jestes w szoku i w ogole ale trzeba lapac byka za rogi:) to bardzo pozytywna wiadomosc! ja mialam wczoraj wizyte i nie pisalam bo jakos tak...wiem jak kazda z nas bardzo chce dziecka i to ze u mnie ok ..jakos tak mi dziwnie. w kazdym razie wynikow harmony testu jeszcze nie ma -dzis 9 dzien od pobrania krwi, a mowili do 2tyg, takze czekamy. malenstwo to juz wielkolud-ma 5,5 cm i bardzo ruchliwy byl. przed kazda wizyta w praxis nie spie cala noc..tak strasznie sie boje czy wszystko dobrze. zaczynam 13tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×