Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość gość
Trzymam mocno kciuki.... Pozdrawiam wszytkich.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
megi skto do tej pory nie dzwonili to dobre wiadomosci!! u mnie niestety zadzwonili po 2dniach ze z 11zostaly 4 z czego 2dobre.i teraz jedna rosnie we mnie:) ma juz 2,5cm . ja czuje sie fatalnie- wymioty zawroty glowy niskie cisnienie- i z tego sie ciesze.plamienie w dalszym ciagu jest i musi byc , aby zeszly pozostalosci po tym co powstalo miedzy lozyskiem a macica. jutro mam badania krwi-test praenat - to odpowiednik polskiego nifty- lekarka sugerowala inwazyjne badanie prenatalne, ale jeslu maluszek jest zdrowy to bym sobie nue wybaczyla, gdyby cos sie stalo w czasie lub po badaniu. dlatego decyzja o tym tescie.drogi jak ... ja nadal na wypoczynku zwolnieniu -juz 3tydzien -dbam o siebie i staram sie myslec pozytywnie. megi pisz jak bedziesz cos wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Coco, a robiłaś tez pgd? Ja już wariuje, ale chyba najgorsze, ze mam chyba po wenflonie zapalenie żyły. Narazie wzięłam tylko oklad i tak naprawde nie wiem co robic, będę jutro dzwonić co kliniki. Mam nadzieje ze to nie będzie jakiś problem w transferze :-( X A ty Coco trzymaj sie, będzie wszystko dobrze. Maluszek rośnie do tygodnia ciąży dobrze? To będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Czesc Dziewczyny Cocochanell wypoczywaj Kochana bedzie dobrze :) alez ten czas leci! Super jest to badanie krwi (zdecydowanie lepsza opcja niz amniopunkcja!). Wlasnie googlowalam ale chyba nie maja tego w US. Jak dlugo na wyniki bedziesz czekac - 3 tygodnie czy 7 dni? X Megi zapalenie zyly?! - co to takiego? - z samego rana lec do lekarza bo masz jeszcze 2 dni do transferu. Ale sie nie martw bo w ostatecznosci mozna zamrozic i zrobic transfer w przyszlym cyklu (zrodki sie lepiej mroza niz same komorki). Najwazniejsze abys byla w dobrej formie na przyjecie malenstwa - trzymam mocno kciuki. A jak sie denerwujesz o rezultat zapl. to zapytaj w lab jak wyglada sytuacja (zamiast sie domyslac) - moze bedziesz spokojniejsza - daj znac jak cos bedziesz wiedziec bo nie tylko Ty sie niecierpliwisz ;) x Buziaki i pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłego dnis wszystkim. Mala b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
megi ja nie mialam pgd bo moj lekarz odradzal przy dopiero 2pidejsciu.mowil ze gdyby nie wyszlo to kolejnym razem bysmy robili.maluszek rozwija sie ladnie i dzis mialam usg i widac juz raczki i nozki.:)) niestety nie pobrali krwi do badania prenatalnego bo wymagane jest pelne 10 tc. a pani Dr. zdecydowala sie jednak na test Harmony -to info dla ciebie zuza! bo to amerykanski test i tam zbadaja krew.jest po prostu o polowe tanszy niz niemiecki praenaltest. kosztuje 485 euro . megi -lec do lekarza!! z ta zyla., nie ma zartow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
zuza krew bede miala pobrana w przyszly poniedzialek a na wy iki czeka sie 10 dni:) i okreslaja plec dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cocochanell super....niech rosnie zdrowo. Megi ty idz do lekarza. mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Właśnie dzwoniłam z klinika, wiec mówią ze tak może niekiedy byc, jak sie ma podrażnione i wrażliwe żyły. Mam brać zimne okłady i nakładam jeszcze taka chłodzącą maść. Teraz tylko sie modlić żeby nie zadzwonili. Nigdy sie tak nie modliłam żeby mi komórka nie dzwieczala:-) Pozdrawiam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megi trzymaj sie...dasz rade. Mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Megi, kup w aptece żel Altacet i jakiś przeciwzapalny w tubce np Naproksen i smaruj trzy razy dziennie na zmianę to miejsce. Jeśli to rzeczywiście zapalenie żyły to trzeba działać. Rozmowa przez telefon jest bez sensu. To musi ktoś zobaczyć i ocenić rozległosc ewentualnego zapalenia i zdecydować czy nie trzeba np dołożyć antybiotyku. Mam nadzieję, że to tylko lekkie zaczerwienienie. Sprawdź czy miejsce jest mocno ucieplone, czy się poszerza zaczerwienienie, czy czuć pod palcami zgrubiala żyle i czy jest bolesna uciskowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ma tych cech zapalenia to wystarczą te żele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tujeczko witam i o zdrowie pytam. Mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
No właśnie wczoraj już brałam altacet i smaruje nadal. Miejsce naszczęście nie było zaczerwione i jest teraz troche lepiej. Żyła jest tylko troche pogrubiona i boli jak naciśne. Wiec już nie panikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Teraz to tylko ważne żeby maluszki sie rozwijały i potem tez:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd wiesz ze to zapalenie zyly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Mała, żyję jakoś, ale nic do powiedzenia/napisania ciekawego nie mam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tujko rozumiem to tsk jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Tujko tak dobrze Cie widziec :) Megi jak sie czujesz? Czy ta zyla juz ok? Jutro transfer :) dostaniesz relanium ? to Cie zrelaksuje ;) Mala jesien juz niedlugo - czy masz juz cos konkretnego zaplanowane? Ciekawe co u Stefani??? Cocochanell dzieki bardzo za to info o Harmony... Bo tak sie miotam troche w sytuacji - wiem wszyscy mowia, ze warto podejsc tu skoro ubezpieczalnia pokryje. Ale to wszystko jest jakies takie ...sama nie wiem i do tego to moje AMH .03 ;( Materialy dali do przeczytania i strasza powiklaniami (nie odnosnie mojego przypadku ale ogolnie) - moze to jakas stara publikacja.. . Nie polecaja pgd mi a ja mam przeciez 41 lat. mam jeszcze kilka filmikow obejrzec i wyslac email - wtedy mi przypisza pielegniarke (?) ... Musze jaszcze czekac na wyniki badan i water sono- moze mnie wcale nie dopuszcza a juz panikuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Zuza, a po Ci water sono? Może żle rozumiem, ale czy to nie ocena drożności jajowodów??? A jeśli tak na cholerę Ci ich drozność przy ivf? Co do powikłan to przy całej procedurze jest mnóstwo ich mozliwości i musza o nich informować, ja przed pierwszym razem byłam przerażona. Ale za mną już pięc, wszystkie na granicy hiperstymulacji, z ogromną ilością komórek zawsze (>20) czyli mnóstwo kłuc i długi czas trwania punkcji i nigdy nic (odpukać) się nie wydarzyło. Całą stymulacje zawsze pracowałam, na drugi po punkcji też pędziłam do pracy. Będzie dobrze, tylko żeby sie udało coś wyprodukować, bo AMH słabiutkie - a może u Was tam są inne normy? albo inne jednostki że sie podejmują stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Hej Zuza, no jutro transfer, ale cały czas sie boje ze jak u ciebie było mi zadzwonią, ze będzie odwołany. Relanium tez musze wziasc, ale najlepiej , ze go kupiłam i chyba gdzieś zgubiłam. Fajnie sie rymuje. Musze jutro iść do apteki i nowy kupić:-( . Jakoś mam cały czas pod górkę. X Jutro sie zamelduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Powodzenia Megi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Tujka alez Ty przeszlas. Czy masz juz jakis pomysl/plan (badania/podejscie)? - mam nadzieje, ze za jakis czas bedziemy patrzec wstecz na te wszystkie zmagania z poczuciem, ze warto bylo :) U mnie wlasnie to niskie AMH nie pozwala mi uwierzyc :( …niby powiedzieli, ze FSH jest dla nich wazniejsze, ale uprzedzili tez, ze stymulacje sie moze nie powiesc. W Invikcie od razu doradzono KD z nawet wyzszym wtedy AMH. Droznosc jajowodow to mi kiedys sprawdzali tu hysterosalpingogramem (HSG) czy jakos tak – brr to bylo okropne. Water sono juz mialam robione dwa razy. Wlewaja jakis roztwor do macicy aby sie scianki rozeszly I wtedy podobno dobrze widac na usg rozne narosle, zrosty , polipy etc. kilka lat temu tak wlasnie wykryto mi polipa, ktorego wycieli potem. Boje sie ze znow cos mi tam znajda po tych wszystkich hormonach. W invikcie tak dokladnie nie sprawdzali a tu mowia, ze trzeba sie upewnic aby nic w potencjalnej implantacji nie przeszodzilo I dopiero wtedy kwalifikuja do procedury... X Megi trzymaj sie! I sie nie martw. Jesli nie zadzwonili do tej pory to znaczy ze jest dobrze. To co mi sie przytrafilo w zeszlym roku to podobno sie NIE zdarza I tylko ja mialam takiego pecha. I nic nie masz po gorke - nie wmawiaj sobie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Megi trzymaj się. Czekamy teraz na dobre wiesci. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagladam czy nie ma jakis wiadomosci od ciebie... Trzymam kciuki. Ja od siebie nic nie pisze bo narazie nic sie u mnie ciekawego nie dzieje.... mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Wlasnie - tez zagladam w oczekiwaniu na wiesci od Megi Mala a jaki serial teraz rozpracowujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci ze padł mi komp i 4 tyg nie oglądałam nix ale jest kolej Seaison Unser the dome Czystej krwi i Hemlock grove.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny proszę powiedzcie czy przy AMH 1,1 jest szansa na podejście do in vitro ? Dzisiaj odebrałam wynik i nie wiem co o tym myśleć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi ci o refundacje? Gościu z chęcią bym pomogła ale nie wiem. mala... Ja nawet nie wiem jakie mam Amh bo w dokumentach z kliniki nie na wyniku wiec nie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, chodzi mi o refundację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×