Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość gość
Czesc Dziewczyny :) Kilka lat temu kiedy zadzwonilam do Invicty, pani powiedziala, ze aby zrobic IVF to musialabym byc w Polsce co najmnie 5 tygodni (stracilismy conajmniej rok przez to wprowadzenie mnie w blad :( w stanach nasze ubezpieczenie nie pokrywalo wted IVF a z wlasnej kieszeni nie wchodzilo w gre .... wiec szukalam innych mozliwosci i z ciekawosci sprawdzalam Meksyk a mieli calkiem rozsadne oferty . Do tej tej pory wysylaja mi rozne emaile i dzis dostalam ponizej ... niby oczywiste oczywistosci ale pomyslalam, ze wkleje: IVF TIPS, CYCLE DO'S AND DON'TS x BEFORE you start your IVF Cycle: Eat a balanced diet. Exercise in moderation. Reach a healthy weight. Try to avoid caffeine or reduce it to 1-2 caffeinated beverages a day. Do not smoke. Avoid alcohol or limit your alcohol intake ....uznaje za spam, wiec podziele na dwie czesci .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czemu uznaje za spam- moze dlatego, ze po ang.? Wiec przetlumacze kawalek, moze przejdzie: DURING your IVF Cycle: Zbalansowana dieta. Ogranicz napoje z kofeina do 1-2 dziennie. Odpowiednia ilosc snu (co najmniej 8godz). Cwiczenie lekkie do srednich. Nie pal (male and female). Nie pij alcoholu (male and female). Nie badz na diecie podczas cyklu IVF. Ale jesli Twoj BMI jest powyzej 30, to zastosuj diete wczesniej. Unikaj ryb z wysoka zawartoscia mercury. Pij duzo wody, szczegolnie podczas stymulacji. Try not to stress and stay positive. High stress levels are known to reduce fertility in both men and women and compromise the outcome of an IVF cycle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ostatnia czesc “AFTER the Embryo Transfer”: Nie jedz nic co jest starsze niz 12 godz. Unikaj ryb z wysoka zawartoscia mercury. Unikaj nadmiernych cwiczen. Nie przesadzaj z cwiczeniami. Srednie nie meczace chodzenie jest swietnym cwiczeniem w czasie 2 tygodni czekania. Spij odpowiednio dlugo. Konkluzja: wszystko z umiarem. Pij dużo wody, aby zapobiec zaparciom. Practice relaxation techniques like meditation, breathing exercises, acupuncture or yoga x What's important here is to do what you enjoy and what helps you relax. Some research suggests that lowering stress levels may improve IVF success rates.Think POSITIVE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza to wyżej to Ty? :) ciekawe to żeby nie jesc nic co ma więcej niż 12h. Pati nie zniechęcam się mimo że waga dzisiaj znowu pokazała więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIRRRGINIA
Dziewczyny wiem ze piszecie juz dlugo ja bardzo chetnie bym sie do was dolaczyla,bo wlasciwie inne topiki poswiecone tematowi sa dla mlodych mam a ja juz nie jestem mloda. Pomimo wieku zdecydowalam sie na kolejne dziecko i chetnie porozmawiala bymz kims w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olivio a jakbyś sobie kupiła tabletki hydrominum albo jakieś takie, bo to chyba woda Ci się zatrzymuje w organiźmie przez te tabl. anty. Też się zastanawiałam z tym jedzeniem tego, co ma nie więcej niż 12 godz. A jak przygotowania do balu? Ja mam dzisiaj psychicznie gorszy dzień, może przez te Walentynki :-(, ale z drugiej strony się pocieszam, że jak dzisiaj minie to jestem na półmetku tęsknoty..., a jutro już poleci w dół. Virrginia witamy :-) Starasz się naturalnie czy przez in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz jadę do fryzjera. Paznokcie już wczoraj zrobiłam. Na 20 chyba idziemy. Piękny dzien dzisiaj. Słoneczko i ciepło bardzo. Nie chcę brac żadnych dodatkowych tabletek. Anty dzisiaj konczę i niedlugo zaczne stymulację więc i tak będę jak balon :) Virrginia witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naturalnie mam juz jednego malucha okolo roku teraz jeszcze kolejne bo czas szybko ucieka mam 39 lat, niestety mialam wiele ciaz biochemicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe staraczki:-) u mnie narazie nic sie nie dzieje wiec sie tak nie udzielam ale was podczytuje. X Olivia milej zabawy, i wytańcz się bo moze to ostatni raz w następnych 9 miesiącach:-) X Ostatnio dowiaduje się o ciążach, jakaś masakra. Od znajomych córka będzie miała bliźniaki, kuzyn tez dostanie dziecko w czerwcu, a u nas dalej nic:-( X Miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Witaj Virginio :) na pocieszenie to wcale nie jestes tu najstarsza Robilas badania aby ocenic rezerwe jajnikowa? X Tak Olvio to ja . Jakos tak wklejalam, ze zapomnialam sie podpisac. Tez sie zdziwilam tymi 12 godz (Don't eat food older than 12 hours) chyba chodzi im aby jesc tylko swiezo przygotowane posilki. A moze to odnosnie ich klimatu ale przeciez maja lodowki hihi i te emaile sa skirowane do pacjentek w stanach Baw sie dobrze dzis na balu i nie przejmuj sie waga ( a moze to nowe miesnie dodatkowo waza?) wazne abys byla w dobrym nastroju A z waga powalczymy jak urodzisz :) X Megi u mnie tez nic nowego - czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Olivio ja też dziś na bal się wybieram i też strasznie mi się nie chce. Nie zaliczam wiec żadnych kosmetyczek j fryzjerów, porostu ubiore jakąś stara kieckę i idę. U nas tez cudowne słońce, byliśmy na długim spacerze w Świerklancu, a teraz obiad i lenistwo przy kominku. Pati to już rzeczywiście lepiej jak można z górki liczyć:-) A walentynki są przereklamowane! U mnie Zuza z tymi 12 godzinami by nie przeszło bo jestem z tych niegotujacych i generalnie jem nienajzdrowiej:-( Virginia, witaj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka to bawimy się „razem” :) Ja do fryzjera musiałam isc bo moje włosy tak normalnie to wyglądają słabo i ciężko nad nimi zapanowac i zwykle wyglądam jakbym się nie czesała :) Ale zazdroszczę Ci tego kominka. Jak uda nam się kiedys zbudowac dom to kominek na pewno tam będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K/u.r.w.a, Tujka, nie gotujesz, jesz syf, ciągle narzekasz, i ty kobieto chcesz mieć dziecko??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Gościu chcesz się wypowiadać, chcesz dyskutować to racz się podpisać! Rozwijając temat nie gotowania to niestety (ja do niedawna tez) a mój M wciąż późno wraca z pracy do domu i jedzenie obiadu o 20 czy 21 nie sprawdzało się. I nie tylko dlatego, że to najadanie się na noc, ale On jest z tych chudych glodomorow i mimo kanapek w pracy był po prostu głodny. Rozwiązaniem okazało się skorzystanie z firmowej restauracji, do której może sobie w porze obiadowej zejść i zjeść pełny obiad. W tej sytuacji zostało mi gotowanie dla siebie tylko i to wieczorami zwykle, a to jest trudne do zrealizowania. Gotujemy wiec tylko w weekendy. Dobra, zbieram się na imprezę. Miłego wieczoru Wam wszystkim życzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlasnie dostalam dzis od meza zestaw Angel perfumy , balsam i chyba tam jeszcze jest mydlo w sumie mam je pierwszy raz i sa kompletnie rozreklamowane nie za bardzo podpadly mi do gustu. Nie robilam rezerwy a czy to jest wazne, to raczej nie ma powiazania z biochemicznymi. Mam 18 letniego syna juz kawaler, i malutkie okolo roku teraz straranka o jeszcze jedno, a poniewaz taka mala roznica wiekowa to myslalam ze pojdzie prosto pomimo wieku mojego no i sie rozczarowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIRRRGINIA
to powyzej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Na pewno spędzacie super wieczory ze swoimi mężami. Ja czekam na tel. na skypie od mojej drugiej połówki. Przynajmniej tyle mam z tych Walentynek. Lada chwila go znowu zobaczę :-) A odbijemy sobie po jego powrocie :-) Tujko ani się nie pochwaliłaś wcześniej, że też idziesz na bal :-) Ciekawe jak tam szalejecie z Olivią :-) Napisałaś Tujko, że byłaś z mężem na spacerze w Świerklańcu; to jest 60 km ode mnie. Olivio, Tujko zdajcie jutro relacje z zabaw :-) Miłego wieczorku Wam wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Virriginia, to forum tez powinno Ci przypasc do gustu Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Pati10, pisałam kiedyś, jeszcze przed Twoim balem, że i my się wybieramy. Właśnie wróciliśmy, było całkiem fajnie, wytanczylismy się za wszystkie czasy!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
My tez wlasnie wrocilismy ... Zaden bal ale bylo milo :) A co do anonimowych komentarzy w kiepskim stylu to najlepiej ignorowac Virginio pytalam o rezerwe, bo to moze pomoc podjac decyzje odnosnie IVF tj. czy jest jeszcze czas naturalnie probowac czy warto od razu udac sie do kliniki. Ale skoro juz masz dzieci, to pewnie nie masz w planie ivf. Ja niestety sie zbyt pozno zdecydowalam ... a sytuacja z moja rezerwa sie dramatycznie pogarszala z roku na rok. Co mowil lekarz odn. ciaz biochemicznych- ma pomysl jaka byla przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujko, Olivio fajnie, że Wam się udały zabawy :-) Dobrze się trochę wyluzować raz na jakiś czas. Powiem Wam, że u mnie wczoraj skończyło się na "niezłym walentynkowym połączeniu" z mężem na skypie ;-) Olivio współczuję tych pytań. Ludzie nie mają w ogóle taktu. A jak mielibyście już np. dwójkę dzieci i zdecydowalibyście się na trzecie to by znowu p********i, że w tych czasach żeby decydować się na trzecie dziecko... Olej to. Nie ma co się przejmować. A z innej beczki; wczoraj się ważyłam i po 7 tyg. w sumie schudłam 3,5 kg. i minus 29 cm w obwodach :-) Jeszcze 2,5 (max.3) kg. do zrzucenia :-) Miłej niedzieli Wam życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virrrginia, rzeczywiscie Angel jest nie zbyt ciekawy, Ale spruboj Alien, ja go uwielbiam. X No to dziewczynki sie nabawiły i teraz pewnie śpią, albo odpoczywają . Ja tez byłam na małej imprezie urodzinowej, ale nie piłam bo musiałam jechać, za to M cierpi . X U nas piękna słoneczna wiosenna pogoda, życzę wam wszystkim miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIRRRGINIA
powyzej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virrginio mój mąż może być najbardziej zmęczony na świecie, chory, obolały, ale na seks zawsze ma ochotę i siłę ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wiedz jeszcze,że chłopu gdy lat przybywa zanika inicjatywa:)Pozdrawiam. To pisałam ja-Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olivio, Tujko, puk, puk :-) co tam u Was? Jak samopoczucie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OliviaTujkaSrujka
Srak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pati. Przez tą zarwaną noc padłam wczoraj już po 20. Nogi bolą mnie bardziej niż po Tonym :) Dominika cos zjadło Twojego posta... W każdym razie zgadzam się z Tobą że z wiekiem panowie czekają na inicjatywę partnerki :) Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny.Napisałam,że życie erotyczne nie musi wiać nudą,ale mnie ktoś wymoderował.Olivio nie czuję się jakbym była w ciąży,ale juz tego tak jak poprzednio nie przeżywam.Nie ma sensu budować napięcia,jeśli prawdopodobnie znowu nic z tego nie wyjdzie.Myślę,że odżyję dopiero w pracy.Lubię swój zawód i chcę osiągnąć więcej.A jeśli chodzi o dziecko,to albo zmienię partnera,albo pójdę na zmarnowanie.Ide gotować obiad.Pozdrawiam. Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×