Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość gość
Ciąża może zostać stwierdzona na podstawie laboratoryjnego badania krwi na ilość hormonu gonadotropiny kosmówkowej beta (B-HCG). Ilość tego hormonu we krwi zmienia się wraz z wiekiem ciąży. Normy hormonu gonadotropiny kosmówkowej beta są następujące: 3-4 tydzień ciąży: 9-130 mlU/ml 4-5 tydzień ciąży: 75-2600 mlU/ml 5-6 tydzień ciąży: 850-20800 mlU/ml 6-7 tydzień ciąży: 4000-100200 mlU/ml 7-12 tydzień ciąży: 11500-289000 mlU/ml 12-16 tydzień ciąży: 18300-137000 mlU/ml 16-29 tydzień ciąży: 1400-53000 mlU/ml 29-41 tydzień ciąży: 940-60000 mlU/ml Zatem Twój wynik wykazuje na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Sorry Dominiko za mój wpis poprzedni, tak nerwowo zaglądałam między pacjentami czekając na Twój wpis i tak samo nerwowo napisałam jakieś głupoty. Oczywiście bata hcg to gonadotropina. I oczywiście jesteś w ciąży! Mam nadzieję, że na całe dziewięć miesięcy. Jesteś nasza nadzieją!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie "tych nas" ze stranslokowanymi M. A to że mnie nie wyszło... ciąże ośmiotygodniową też z niewiadomych przyczyn straciłam co nie oznacza, że tak musi się wszystkim zdarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny za tak rzetelne informacje,to jest dla mnie nie do uwierzenia,ale co ma być,to będzie.Cierpienie ponoć kończy się ,gdy przestajemy się obawiać rzeczy,które są i tak nieuniknione,a zatem jestem gotowa tak na sukces jak i porażkę.Pozdrawiam. Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z boku jak się udała mężowi rozmowa ws.pracy? D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z boku
Ooo, to już można chyba gratulować, Dominiko? :D Super wiadomość :D U mojego męża chyba też dobrze, przyszedł zadowolony ale ostateczną decyzję pozna za 3 tygodnie, w planach wyjazd, nie chciał na razie mówić więcej żeby "nie zapeszyć", czyli jestem dobrej myśli. Dziękuję że pytasz. Baaaardzo serdecznie gratuluję raz jeszcze! Zarażaj pozostałe Dziewczyny ciążowym wirusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na studiach miałam tak,że wystarczyło było 3 kolezankom ze mną mieszkać i już były w ciąży:)Dla mnie to pierwszyzna i oczywiście wysyłam pierwsze wiruski i życzę Wam wszystkim żebyście usłyszały echo serca i śledziły prawidłowy rozwój płodu:) Gościu z boku, oby mąż okazał się niezbędny i doceniany w pracy:) Najśmieszniejsze,że mnie też juz udało się zatrudnić w bardzo dobrym miejscu,a tu chyba nici z nauki wkręcania implantów:) D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochanell
W chodze po kilku dniach a tu pozytywna beta:)). Dominiko ciesze sie razem z toba i oby wszystko bylo jak najlepiej. U mnie wszystko ok.kazdy dzien przynosi wyzwania , patrze na rozwoj mojej Marie i nie moge uwierzyc ze z takiej malutkiej komoreczki powstala:). Jest kochana I spokojna.i uwielbia sluchac CD ktore sluchalam przy koncu ciazy :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Cocochanell, super ze sie odezwalas, czyli mała Marie daje tobie pospać, super ze jest taka spokojniutka. Calusy dla małej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coco nieśmiało dziękuję,ale w moim przypadku od pozytywnej bety do małego człowieczka jeszcze daleko.Słodki jest miód, ale jeszcze słodsze jest małe dziecko.Mój mąż jest taki szczęśliwy,chciałabym żeby to trwało.Jakoś lubię uszczęśliwiać ludzi:) Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I powiem Wam,że gdyby transfer zakończył się porodem,to w dużej mierze byłaby zasługa personelu Bociana.Naprawdę im zależy na dobru pacjentów.I nigdy im tego nie zapomnę,bo dziecko w mojej rodzinie upiększyłoby i uszlachetniłoby zycie kilku kochanych przeze mnie osób:) Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Dominika trzymam kciuki żeby kolejna beta była conajmniej 2x większa :) PipiLena większosc z nas wie co przeżywasz. Ja osobiscie przeżywałam to kilka miesięcy temu. W takiej sytuacji trzeba sobie popłakac i wylac z siebie ten żal. Trzymaj się. Cocochanell :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinka78
Mam pytanie czy brałyście clostilbegyt i miałyście takie dziwne skutki uboczne jak spuchnięcie przełyku i podniebienia? Mój gin wyjechał na dwa tygodnie i nie wiem czy robić alarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KAŻDA opuchlizna w obrębie przełyku jest niebezpieczna, nie pytaj na forum tylko dzwoń na pogotowie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Dorinka może jesteś uczulona. Ja brałam i nic takiego nie odczuwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Jejku dopiero wrocilam do domu...zapomnialam dzis telefonu i bylo to bardzo dziwne . Caly dzien trzymalam kciuki i tak bardzo sie ciasze :) Dominiko Jestes w w ciazy!!! wciaz trzymamy kciuki aby dobrze beta przyrastala i abys za ok 8 miesiecy tulila w ramionach swoje Malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Chocochanell napisz cos wiecej o Malutkiej i jak sie czujesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Dorinka i jak - co z ta opuchlizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinetka78
Chyba mam jakiegoś pecha. Tyle lekarstw człowiek zażywał w życiu i żadnego uczulenia jedynie penicylina mnie uczula a tu przy leku na owulacje uczulenie. Na szczęście wczoraj wypadała ostatnia tabletka.Dzwoniłam do ginekologa na komórkę i kazał mi zażyć 3 wapna i zyrtex. Po godzinie opuchlizna zaczęła ustępować. Za niedługo badanie usg jajników i zobaczymy czy Clo mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Dorinetka a ile tabletek dziennie brałas? Poza tą opuchlizna coś jeszcze Ci dolega? Ja brałam niedawno po 2 tabletki i czułam się fatalnie, silne bóle głowy, ból wszystkich mięśni jak przy grypie, uderzenia gorąca i okropne nocne poty:-( Będziesz się starać naturalnie na tym clo czy do procedury jakiejś się przygotowujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Gościu z boku, cieszę się że się Wam plany ziszczają:-) Dobrze jest móc być dumną nie tylko ze swoich osiągnięć ale i partnera. Poza tym jeśli partner się rozwija, awansuje czy generalnie spełniają się jego zamierzenia to i w związku jest zwykle dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny.Mnie dzisiaj na popołudniowym teście sikanym wyszedł "cień cienia".To chyba nie za dobrze beta powinna juz być ponad 25 mIU/ml czyli wynik jest niejednoznaczny.Z nerwów zrobiłam zupę ogorkowa na żoładkach i spałam poł dnia,bo chyba zaczynam wmawiać sobie ciążę.W ogóle to naprawdę płakać mi się na to wszystko chce:( Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Dominika spokojnie to 9 dpt więc na sikanca może byc za wczesniej a cien cienia dobrze rokuje :) poza tym ja bym testom nie wierzyła. Jutro zrobisz betę i będzie na pewno 2x większa niż wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo wszystko fajne uczucie,idę na basen, żeby nie bić się z myślami.Odezwe się jutro z wynikiem bety.Miłego wieczoru dziewczyny:) D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati10
Cześć dziewczynki. A ja odliczam już teraz godziny do przyjazdu męża :-) Hurra!!! :-D Jak dobrze pójdzie, to jeszcze 25 godzin :-) Miłego wieczorku Wam życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olivio wyjątkowo zleciało mi tym razem, chyba dlatego, że miałam czym się zająć. Będę mieć fajny, ale niestety dopiero bardzo późny wieczór :-) Pozdrowionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinka78
Tujka, ja brałam 1x1 od drugiego do szóstego dnia menstruacji. Po Clo czułam się źle miałam też zaburzenia równowagi. Ale Ty możesz przejść to również dobrze bez skutków ubocznych. Na usg dowiem się co dalej i lekarz oceni moje ostatnie badanie na rezerwę jajników bo ja nie mogę się wyznać z wyniku a w internecie znajduje sprzeczne informacje. U mnie to jest wszystko trochę dziwne i niewyjaśnione. Badania hormonalne mam dobre. Byłam już u wielu ginekologów na śląsku i za każdym razem dostawałam bardzo rozbieżne informacje. Usłyszałam, że np. mam: tyłozgięcie macicy i to jest problem z zajściem ciąży inny lekarz powiedział, że to nie jest problem tylko po stosunku mam leżeć na brzuchu a nie z nogami do góry. Wygląda, że ma Pani niedrożny lewy jajnik a później wcale nie ma Pani niedrożny jajnik,jajniki. Ma Pani policystyczne jajniki trzeba zrobić laparoskopie i nie trzeba. Ma Pani dobre wyniki hormonalne w poszczególnych fazach cyklu. Po co Pani robi te badania ma Pani nieregularne cykle więc robienie tych badań nic nie da. Jedna lekarka od razu chciała mnie skierować do swojego znajomego na przygotowanie do in vitro I mogłabym tak pisać wiele.Miałam podobno jedno poronienie w wczesnym stadium. Opóźniał mi się okres o 1,5mc a w pracy miałam bardzo trudną i stresującą sytuacje. Wyszłam z pracy ale nie wróciłam już do domu zabrała mnie karetka z ulicy i w szpitalu po badaniach powiedziano mi, że byłam w ciąży i poroniłam ale nie będą mnie czyścić bo samo się wszystko dobrze wyczyściło. Natomiast jak poszłam z wynikami i zdjęciem usg do lekarza prowadzącego to powiedział ja nie uważam, że Pani była w ciąży tylko miała Pani nabrzmiałą macice i okres krwotoczny. I człowiek w końcu z tego nic nie wie. Nie wspomnę już jak mnie w szpitalu potraktowano. Więc wiem, że nic nie wiem. Teraz mam nowego lekarza i zobaczę co przy usg mi powie. Może trzeba jeszcze dodatkowe badania z krwi zrobić choć i tak bardzo dużo ich robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Dominika nie przejmuj sie sikancami ( jak mialam bete kilkodziesiat to sikaniec tez pokazal mi tylko cien cienia) - robisz jutro bete? X Dorinka to niezly zawrot glowy :( Tak z ciekawosci, robilas badania krwi takie jak AMH i FSH? Mysle, ze najwazniejsze to moc zaufac lekarzowi ... Moze Tujka kogos moze polecic w Twojej okolicy? X Pati to aby te godziny Ci szybciutko minely :) Ja wciaz cwicze kiedy moge ale waga stanela (moze to przez @). Czuje sie super - poprawia mi sie kondycja , rownowaga i lepiej spie ... Widze tez roznice bo ciuchy sa coraz luzniejsze :) nawet gorna czesc miesni brzucha mi sie zarysowuje. Tylko niestety ta czesc ponizej pepka nie za bardzo. Ach i ta szyja mnie dobija jak cwicze na miesnie brzucha - stosuje sie do Twoich rad ale i tak musze czasem glowe polozyc bo szyja boli ...a moze ja mam po prostu glowe za ciezka hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dominika beta co prawda niska ale ja bym sie na twoim teraz jeszcze nie dolowala bo to dopiero 8dpt. Wazne zebys ja powtórzyla. Trzymam mocno kciuki za dobry przyrost. U mnie też juz niedługo ruszy bo dzis odsyłamy wniosek do kasy chorych wiec moze za 2 czy 3 tygodnie dostaniemy zgode na invitro wiec może przed moimi urodzinami w kwietniu damy rade zacząć. Pozdrawiam wszystkie babeczki... Mala biest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×