Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość miliii
Taida33 Tym razem jednak spróbujemy w Warszawie. Już się zapisałam do dr Kunickiego, niestety dopiero na 4.03, ja mam wrażenie, że on nie jest do końca szczery z pacjentem i to mi się w nim nie podoba, dr Bednarowska uważam, że szczerze radzi, co jest najlepsze dla pacjenta, a niekoniecznie pozostaje w interesie kliniki, ale z kolei trochę przypomina mi dr L. z Novum, więc wybrałam bardziej doświadczonego lekarza :-) Mam nadzieję, że ten cykl zrobię przerwę i w następnym uda się robić. Wszystko zależy jak pójdzie z dawczynią. W Gd. b. dobre wrażenie zrobiły na mnie embriolożki, ale myślę, że jednak metody hodowli mają standardowe, więc może i w Warszawie będzie pod tym względem OK. Myślę, że teraz te cykle były takie nieograne, bo ja byłam w 5 dc na konsultacji u prof. i on poszperał w komputerze i z marszu znalazł dawczynię w Gdańsku, a to trochę jednak potrwało zanim zaczęli ją stymulować. Oni uważali, że to nie ma znaczenia, ale ja po cichu myślę, że lepiej jest, gdy wszystko w miarę możliwości jak najbardziej zgrane. Można wziąć zamrożone kd, wtedy jest trochę taniej, ale jednak zrobimy tak jak poprzednio, bo może się uda mieć rodzeństwo biologiczne dla maleństwa. Zwrócili nam ze względu na wiadome rezultaty 2750 zł. To b. w porządku z ich strony. Czy macie już imię dla Maleńkiej? I Zuza, niektóre jajeczka nie przeżywają mrożenia, ale te które przeżyją są tak samo dobre (lub niedobre) jak świeże - tak mi powiedziała pani embriolog w Gdańsku, z którą rozmawiałam przed transferem o naszych rezultatach i możliwych innych opcjach w przyszłości. I Stefanio, trzymam kciuki, że tym razem uda się do końca. I Gerwazy, czuję, że wkrótce zaczniecie rozkręcać sprawę z kd i to w Colorado :-) I Biest, fajnie, że dalej działasz. I Pozdrawiam wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No musze isc po mrozaki bo jak za dlugo tam beda siedziec to im za zimno bedzie heheh :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
miliii, Gdyby to wylacznie ode mnie zalezalo to juz bym dawno dzialala :O Ale niestety, uwazam, ze dwoje ludzi musi stac za taka decyzja murem...I kazdy we wlasnym zakresie musi podjac decyzje czy by to mialo sens czy nie. W sumie to mamy bardzo dobre zycie we dwoje, jestemy wyjatkowo zgrani (moze dlatego w ciaze nie moglam zajsc ze jestemy zbyt podobni?), damy sobie rade rowniez bez dziecka. Choc nie ukrywam, ze dziecko to by bylo nasze marzenie... x Nie wierze w te koordynowane stymulacje :O Co im przeszkadza, zeby komorki dawczyni zaplodnic nasieniem M, przetestowac genetycznie i zamrozic? Kiedy wiesz ze jest co transferowac (normalny genetycznie zarodek), rozmrazaja ten normalny i podaja Ci w najlepszych mozliwych warunkach dla CIebie a nie dla ich grafiku :O x Co do CCRM to problemow jest pare. Po pierwsze, jestem Polka wiec dawczyni z Polski jakos tak mi bardziej podchodzi niz dawczyni z Colorado ;) Po drugie w CCRM; jeden cykl z KD wyniesie nas 35 tysiecy Eur, moze nawet wiecej :O Za ta sama cene w Invicie byloby kilka prob.... Na razie mysle o tym wszystkim caly czas i juz mi peka glowa... x Musze leciec bo wlasnie wrocilismy z kolacji i padam na nos doslownie... Ale pozdrawiam wszystkich! x MonCheri, wstawa jakies zjecie coreczki :) x Biest, powodzenia u chirurga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy ja ci wysle pare mocj jajek tylko musze uprzedzic , ze po mnie to mala biest bedzie hihihi :-P Co do Kd masz racje-to musi byc decyzja dwoch stron....Mam nadzieje, ze maz sie zgodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miliii, dziekuje za info i super, ze dzielisz sie swoich wrazeniami odnosnie lekarzy - tak trudno jest znalezc lekarza, ktoremu mozna w 100% zaufac. Wiec mrozona opcja wydaje sie praktyczniejsza o ile umowa z klinika dotyczy liczby pomyslnie rozmrozonych komorek a nie liczby przed rozmrozeniem. Juz mi wszystko jedno, najwazniejsze aby zdrowa/normalna komorka byla choc jedna! Tak nie lubie kiedy to los przejmuje kontrole. Poki co, trzeba zadbac o cialo aby bylo gotowe jak sie w koncu uda! Umotywowalyscie mnie aby troche schudnac na wiosne, wiec moze tez zaczne biegac. Kiedys chcialam przytyc, aby polepszyc szanse ale od czasu pierwszego z zastrzyku przybylo mi ponad 10 kg, wiec chyba juz troche za duzo. Oczywiscie dalej yoga, akupunktura, i ziolka ... na plodnosc pewnie nie bardzo mi to wplynelo (jak widac po znakomitych efektach w niepowodzeniach ;) ale na pewno utrzymalo mnie przy w miare zdrowych zmyslach - wiec polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milii Nie wiedziałam, że znasz już tych lekarzy :) bardzo podobnie ich odbieram jak Ty :) Porównanie też bardzo mi się spodobało. I Biest to ja tez ustawiam się w kolejce po jajka bo marzy mi się dwójka dzieci :) I Gerwazy faktycznie cena w porównaniu z I bardzo wysoka. Nie dziwie się że głowa Ci pęka od myślenia o tym wszystkim. Twojemu M potrzeba czasu, a teraz cieszcie się życiem we dwójkę! I Mała będzie miała na imię Helenka. Chyba, że znowu coś nam się zmieni. I Mamy już łóżeczko skręcone, a w nim śpi oczywiście kot :) wreszcie się "synek" doczekał łóżeczka. Ja liczę skurcze. Mam około 50 dziennie, niezły wynik jak na 30 tc. Każdy dzień w brzuchu na wagę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam was serdecznie. Matko jakiego mialam dzis lenia.... Nic mi sie nie chce. Coco ? Halo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Taida te twoje skurcze mnie przerażają, 50 dziennie, wydaje mi się że to chyba nie skurcze tylko macica przygotowuje się do porodu tak mi wczoraj ginekolog powiedział, bo mnie też dół pobolewa, mój mały wczoraj ważył kilo trzysta, jest odwrócony już głową w dół :) mam ten sam problem z moją kotką, śpi albo we wózku albo w łóżeczku ;) dziewczyny trzymam za was kciuki - powodzenia w staraniach pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola mam wizytę we wtorek, mam nadzieję, że u mnie mała też już kilogram przekroczyła. U mnie to są skurcze, tyle tylko, że nie te porodowe lecz tzw. braxtona-hicksa. One są normalne na tym etapie ciąży ale tylko jeśli nie przekraczają około 10 na dzień. Pod koniec ciąży ich liczba może rosnąć. U mnie jest ich dużo za dużo, czasem kilka godzin spokoju ale później np. co 10 minut przez dwie godziny. Wyobrażasz sobie co wtedy czuje. Kiedyś kobiety w takiej sytuacji dostawały pewien lek, który od 2013 roku został zakazany przez Komisje Europejską bo podobno może być szkodliwy dla matki i dziecka. Teraz zostaje tylko nospa, luteina i magnez, ewentualnie szpital i tam poważniejsze działania. Liczę na to, że szyjkę mam nadal zamknięta, jeśli nie to pewnie mnie położą. Bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko ok. Mam nadzieję, że nie prześcignę Cię w terminie porodu, a najgorsze to by było gdybym nawet kwaśną mandarynkę przegoniła. Ona to już pewnie przekroczyła 35 tc. I Biest Wczoraj założyli mi wypasioną tv (jak dla mnie wypasiona bo wcześniej miałam tylko kilka kanałów :)) Próbowałam znaleźć sobie jakiś serial ale każdy po kilku minutach mnie nudził. Niestety nie jestem serialowa - chyba że źle trafiłam. Możesz coś polecić, taki Twój serial życia, tylko nic co jest o wampirach, duchach i nierzeczywistym świecie bo tego nie trawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te sa takie bardziej fantastyczne Supernatural American Horror story Hemlock grove Haven True blood Blood ties Vampire diares Once upon a time

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostane apopleksji bo nie moge nic napisac bo mi jako spam wywala. Z takich bardziej kryminalno dochodzeniowych z seryjnymi mordercami polecam ci Dochodzenie( the killing) the following i na granicy oraz hannibala.Z takich podobnych ale cofnietych w lata Kuby rozprowacza ogladalam ostanio Ccooper i Ripper street.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z takich lzejszych fantystycznych wciagnelam jednym tchem Supernatural , Dawno dawno temu( typowo basniowy ale mnie sie po 2 czy 3 odcinku spodobal). Oczywiscie Czysta krew i Pamietniki wampirow( wampirowe), Haven. Poza tym Gra o tron i Spartacus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest może podrzuć coś romantycznego no bo wiesz za dużo u nas wrażeń nie wskazane, horrory i wampiry to nie dla kobiet w ciąży jeszcze zaczniemy z Taidą rodzić od tych wrażeń ;) Taida ja to raczej kobiece stacje oglądam - TVN Style, Polsat Cafe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he a ja oglądałam jakiś czas temu "Obecność" i jakoś nawet nie mogę czytać nic romantycznego tylko thillery:D Dziewczyny ja nieustannie trzymam za Was kciuki.Przesyłam Wam moc ciążowych fluidów.Niestety nie udzielam się bo świat in vitro jest mi obcy i nie umiem nic na ten temat powiedzieć.Jedynie co to jakby któraś potrzebowała w Krakowie specjalisty od spraw niepłodności to mogę polecić lekarkę. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzialam Obecnosc ale jakos tak mnie nie przstraszyla. Ja na razie nie mam z seriali cos ogladac bo nie ma nowych odcinkow wiec ogladam kryminlaly :-) Ja tam romantycznych filmow nie ogladam ale lubie filmy typu stup up czy zn Smerfy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza__917
Hahaha przeciez wampiry sa bardzo romantyczne! Biest, ja tez ogladam pamietniki (maz sie ze mnie smieje). Ostatnio tez "Originals" rownolegly do pamietnikow, gdzie watki I bohaterowie sie troche przeplataja - ogladasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Pamietniki i True blood oraz Supernatural wciagnelam jednym tchem. Ostanio co ogladalam Dawno dawno temu bo kolezanka mnie zarazila i to jest typowo dla dzieci basniowe :-P: Dochodzenie, Hannibala , Czarna liste wciagalam raz za razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Hejka, zagladam tylko na moment. Czy ktos moze wie czy w Warszawie jest sklep z butami Jimmy Choo? Normalnie chcialam sobie buty kupic na specjalna okazje i okazuje sie, ze z tymi butami byl jakis serial telewizyjny w Korei i sa wysprzedane :O A idealnie mi pasuja do reszty. Pomyslalam wiec, ze moze w Warszawie maja? Bo wszedzie indziej wyprzedane :( Chodzi mi o takie buty koloru ciemno szaro/srebrnego, nazywaja sie abel w antacycie. Linka wstawic nie moge bo mi wyswietla ze to spam jest :( U nas w sklepie moja sprzedawczyni powiedziala, ze maja juz 50 osob na liscie czekajacych a jest ich 5 sprzedawow, kazdy z osobna lista :-D Podobno niektorzy klienci oferowali juz jej zaplacic podwojnie (moze byla to wskazowka dla mnie...:-D) ale co z tego? Buty wsprzedane tak czy siak w kazdym rozmiarze do 40.:) W USA w sklepach tez wyprzedane :O Ale pomyslalam, ze moze w Warszawie nie ma tak duzo Koreanczykow wiec moze tam beda :-D Gdybyscie mialy jakis link to dajcie znac prosze :) x Taida, Twoje skurcze sa dosc przerazajace... Wiesz,w sumie wiem, ze dziecko moze juz przezyc nawet chyba od 25 tygodnia ale wiadomo: nikt sobie tego nie zyczy bo potem sa duze problemy rozwojowe. Dziwie sie, ze Cie juz do szpitala na wzieli na monitoring bo w zasadzie nie ma co ryzykowac ani Twojego zdrowia ani dziecka. Wiadomo, w domu najlepiej ale w tym wypadku chyba bym sie poswiecila i zamieszkala w szpitalu na te pare tygodni :) Moze moglabys kogos zaangazowac na tymczasem zeby Ci dostarczal wszytko co potrzeba, gazety, ksiazki, specjalne jedzenie itd. :) Twoj maz na pewno strasznie sie o Ciebie martwi. Gdybys byla w szpitalu to przynajmniej byloby wiadomo, ze w razie czego (odpukac w niemalowane!) to masz pomoc na miejscu. x Biest, z tego co widze to podobaja nam sie zupelnie inne seriale ;) Jako dziewczyna czytalam pasjami Anne Rice ale mi przeszlo :) Obecnie moim ulubionym show chyba jest House of Cards z Kevin Spacey i Robin Wright (byla zona Sean Pen'a). Bardzo intelignie napisany show noi Kevin Spacey jest wyjatkowy...Zreszta Robin Wright dotrzymuje mu tonu. Jest duzo horrorow, thrillerow itd. ale ta chlodna bezwzglednosc w House of Cards przebija wszystko :-D Polecam! x Padam na nos po kolejnym pelnym weekendzie. Milego dnia Wam zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gerwazy mysle ze malo jest tu dziewczyn ktore kupuja takie buty a wystarczy ze poszukasz w internecie sklepow np w wawie. CHYBA ZE CHCIALAS SIE POCHWALIC ZE MASZ ZAMIAR KUPIC TAKIE BUTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gos, ty cos sobie wez na uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gerwazy +48 22 310 73 23 to tel. do domu towarowego Vitkac. Jeśli są w Warszawie te buty to tam powinni je mieć choć ja nie kojarzę osobnego butiku JC. Natomiast buty tej marki sprzedawane są na pewno w butikach, które oferują mix luksusowych marek. I Jutro mam wizytę u profesora i szczegółowe usg 30 tc. Zapadnie decyzja czy mogę być w domu czy musze się przeprowadzić do szpitala. I Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×