Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość Gerwazyyyyyyy
U mnie tak zwana WIELKA D U PA :-D Cykl zostal jak sie to ladnie mowi po angielsku "Cancelled", to znaczy odwolany. x Nastroj mam...Jakby to powiedziec? "Katastrofalny" jest pare stopni w gore stad gdzie sie mentalnie znajduje :O x Wsrod ofiar cyklu znajduje sie lodowka pelna zastrzykow :O, koszty wynajetego domu :O oraz loty :O. W sumie lekko 10tys. euro do tylu, a nawet wiecej :( Moze uda sie uratowac chociaz lekarstwa do nastepnej stymulacji...ale raczej na pewno nie bede szla tym samym protokolem wiec nie wiadomo. Nastepnym razem zerezerwujemy hotel bo mozna odwolac na dzien przed. Przy wynajeciu domu wymagaja 5 dni. Nie mowiac juz o biletach lotniczych :O Mielismy zarezerwowane business class czesciowo przez frequent flyer miles wiec nie da sie zmienic. 6 tys. euro wlasnie sie rozwialo razem ze switem :O Zeby chociaz mozna bylo komus taki lot oddac za darmo! Ale nie, mozesz odwolac - prosze bardzo, ale ani kasy Ci nie zwroca ani komus nie mozesz dac prezentu :( x Od dwoch miesiecy nie pilam alkoholu ani kawy. Po porannej wizycie na monitoring, gdzie ostatecznie pekla banka mydlana, przyznaje sie bez bicia, ze siedze o 10 rano przy lampce wina i sie rozklejam...M mi mowi, ze nie powinnam sie zle czuc z powodu wina o 10 rano bo w Japonii jest juz 17 po poludniu ;) Przypomnial mi, ze zawsze uwazal ze leiej by bylo do Colorado leciec za miesiac kiedy sezon futbolowy sie zacznie :) Nie wobrazam sobie bardziej kochanego faceta, z ktorym moglabym dzielic takie doswiadczenia. M potrafi sprawic, ze w najgorszym dole zaczne sie smiac z jego komentarzy :-D Uwielbiam jego sarkastyczne poczucie humoru. Tylko, ze patrze przez lzy na jego letnie piegi i mysle sobie, jakie to straszne, ze nie bedzie Kruszynki, ktora moglaby je na swoim nosku nosic :( x Lonia, prosze Cie, nie marnuj czasu. Zaczynaj IVF chocby jutro! Aplikuj o rzadowy program ale rob juz w miedzyczasie swoje bo nie ma na co czekac. x Taida, Oby wyszlo Wam tym razem! Bede bardzo czekac na Twoje wiesci w czwartek! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia wiesz nie wiem może co laboratorium inne ma swoje normy ale z tego co wiem i tu też czytałam na necie "Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Wówczas otwiera się możliwość przeprowadzenia testu ciążowego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu miejmy nadzieje a może :P póki co @ nie ma plamisz a nie raz tak bywa ze są plamienia właśnie a nie @ z resztą co ja Ci będę mówić sama wiesz najlepiej ;) ja trzymam kciuki mimo wszytko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia, wynik mimo różnych norm zastanawiający:)W końcu to nie zero, więc skądś te 2 się wzięło....:) Pogoda nam się nie poprawiła....niebo szaro-bure....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Lonia, Trzymam kciuki za maly cud :) Moze nalezych do tych nielicznych kobiet, ktore maja wyjatkowy przyrost bety w stodunku do norm. Kto wie? x Wiesz, dla mnie najgorszym przezyciem jest rozczarowanie, zwlaszcza gdy z jakiegos powodu nadzieja mi wzrosla. Dlatego napisze, ze HCG=2 oznacza, ze cos moze probowalo sie zagniezdzic ale watpie zeby to byla zdrowa ciaza. To by raczej wskazywalo na ciaze biochemiczna. Oczywiscie, ZAWSZE sa wyjatki i biologia lubi pisac swoje wlasne scenariusze. x Z perspektywy mojego doswiadczenia FSH=14 jest wynikiem abnormalnym, ktory wskazuje na slaba jakosc pozostalych jajeczek. Moj najwyzszy FSH do tej pory byl 10.9 i dr. Schoolcraft okreslil go jako bardzo abnormalny. Podobno AMH = ilosc a FSH= jakosc. FSH powinno byc ponizej 10. Twoja prolaktyna jest rowniez zbyt wysoka ale moze przed testem bralas prysznic i mylas piersi? Wiem, ze to brzmi troche dziwnei ale przez dotyk piersi sa stymulowane i to nieraz falszuje wynik prolaktyny :O x Powiedzialabym, ze w swietle Twoich wynikow nie masz czasu na czekanie z zalozonymi rekami! Mowi sie, ze co nagle to po diable ale w Twoim przypadku czas dziala na Twoja niekorzysc. Pisze Ci to tylko dlatego, ze patrzac w przeszlosc zycze sobie zeby ktos byl 10 lat temu wyjatkowo bezposrdeni i brutalny ze mna i powiedzial mi bez obwijania w bawelne: laska, IVF to Twoja jedyna szansa. Nie trac czasu i rob to TERAZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, człowiek zbiera swoje własne doświadczenia i nie jestem pewna, czy tak od razu zaczęłabyś działać jeżeli ktoś doradziłby Ci 10 lat temu ivf jako najlepsze rozwiązanie. Zobacz ile dobrych rad słyszymy w swoim życiu od doświadczonych ludzi . I wcale nie jest przecież tak, że z nich korzystamy...często sami musimy poczuć wszystko na własnej skórze...no i nie raz żałujemy, że nie skorzystaliśmy z mądrej rady, a i tak dalej zbieramy własne doświadczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, zycie to nie matematyka, tu nie zawsze 2+2=4 Ile jest młodych par, gdzie ona zdrowa, on zdrowy, przebadani na 1000 sposobów, nie ma przeciwwskazań, a ciąży brak...Ile par przechodziło leczenie, in vitro nie dawało rezultatu, w końcu po wielu często latach odpuszczali, i nagle - bęc, ciąża naturalna... Trzymam kciuki za Malucha, niech się rozpycha i mości gniazdko ile wlezie:) Gerwazy, no wściec się można, prawda, a powodów do wściekłości masz sporo. Ja bym wina rano nie piła pewnie, ale kawą to bym się zachlała aż do zawału:P Nie zdjęli mi dziś szwów, lekarka powiedziała, że za wcześnie, bo mi się cięcia rozejdą i będą blizny. mam czekać do soboty do wizyty u gina. Mam kłopoty z kibelkiem, funkcjonuję tylko na czopkach glicerynowych. Boli mnie z prawej strony w okolicach jajnika, mam nadzieję, że przez to delikatne przytulanko nie narobiliśmy sobie kłopotów:/ @ za 6/7 dni, leje od rana, humor mam wisielczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Protazy Wisniewski
Gerwazy to okropne takie kolejne niepowodzenie po takim nakładzie sil i srodkow:Oaz slow brakuje.Ale skoro masz dwa porządne pęcherzyki to nie możesz zrobić iui tam u siebie?No wiesz żeby cyklu nie marnować skoro udało się wystymulowac te dwa to warto je wykorzystać a noz,widelec się powiedzie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, Myslalam ze jakies dobre wiesci z rana a tu raczej niewesolo:( Gerwazy tak mi przykro ze sie nie udalo:( Ja tez bym pila wino o 10 Ito na pewno nie jedna lampek bo jak tu sie nie zalamac:( No coz jutro bedzie nowy dzien I na pewno znajdziesz sily I motywacje do kolejnego dzialania:) Taida Trzymam kciuki za bete! Potrzebujemy dobrych wiadomosci na forum, ktorejs musi sie udac a ty teraz jestes najblizej sukcesu:) Normalnie zaczynam sie stresowac I ekstytowac twoja beta jakbym to ja testowala:) Pozdrawiam serdecznie wszystkie kolezanki. Gerwazy enjoy your wine and don't give up:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane kobietki, Taida trzymam kciuki mocno. Lonia a może jednak będzie ta niespodzianka. Gerwazy co byśmy zrobili bez Ciebie jesteś dobra z różnymi nowinkami. Dzisiaj odbieram wyniki umówiona wizyta w klinice niepłodności 30 września ciekawe co nam powiedzą. pozdrawiam wszystkie i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziękuje za wasze wsparcie kolejny raz. Beta w czwartek moze wynosić jeszcze zero bo to troche wcześnie ale proszą żeby robic razem z progesteronem i e2 bo być moze trzeba bedzie modyfikowac leki. Oczywiście nie czuje sie jak bym była w ciąży a jedynie lekko zamroczona bo cały czas biorę ten środek uspokajający na rozkurczenie macicy. co do dawczyni to moze być tak jak Gerwazy napisałaś, nikt sie teraz tego nie dowie. Klinika twierdzi, ze dawczyni wszystkie testy przeszła pozytywnie i to co mogli u niej sprawdzic to sprawdzili. Mysle jednak, ze jej komórki musiały być złej jakości i tyle. Kolezanka mnie pociesza, że miała trzy zarodki. Najpierw podano klasy a, potem klasy b, i dopiero po podaniu klasy c urodził sie synek. Zobaczymy. I Gerwazy bardzo mi przykro. Super, ze masz takiego M. Ja tez juz zaczelam liczyc pieniądze bo ten jeden zarodek kosztowal mnie ze wszystkimi badaniami około 25 tysiecy, a wcześniejsze koszty przy poprzednich IVF to około 50 tyś. (mnustwo badań, dwa razy pgd i dwa pelne programy ivf). Jak się teraz nie uda to wszystko od początku i nawet nie wiem gdzie bo powoli trace zaufanie do wszystkich klinik. no ale tak jak piszecie zobaczymy co bedzie. moze stanie sie cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia Twoje wyniki nie są takie zle jak moje, ale chyba nie chcesz skończyc tak jak ja. co do bety 2 to sie nie wypowiadam bo nie mam pojecia (może powinnaś zrobić zwykły test ciażowy), prosze cie tylko zebys zaczeła działać. Mam nawet dla ciebie trzy dawki leku w lodowce, ktory zawsze w Novum przepisuja, maja jeszcze długą date ważnosci ale ona tez kiedys sie skończy. W novum maja dobra polityke finansową. Jak nie ma co transferowac to oni poberaja opłatę tylko za punkcje i tyle. Na leki tez duzo nie wydasz bo prawdopodobnie przy takim amh i fsh będziesz bardzo delikatnie stymulowana. Do walki Lonia no i gratuluje poziomu witaminy D. Jak na nas to imponujacy. I Do jutra dziewczyny i dobrej nocy dla nas wszystkich. I polecam wam fantastyczna ksiażkę pt. Motyl Lisy Genova. niesamowita lektura, pozostaje w pamęci bardzo długo. Temat moze odstraszyc ale gwarantuje jesli ktos się zdecyduje nie oderwie sie od czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) Migotka przyznam, że jestem pełna podziwu dla Was ;) pełen szacun jak mawiają małolaty :) mój mąż nawet bał się mnie pogłaskać po brzuch po laparoskopii, a co dopiero przytulanko. Taida nie zadręczaj się pytaniami czy zarodek był dobry czy zły. My zawsze mieliśmy zarodki wysokiej klasy i 7 transferów okazało się klapą. W tym połowa była podana w piątej dobie. Lekarze zawsze byli zdziwieni, że się nie udało. Inne moje znajome miały gorszej jakości zarodki i udało się im urodzić zdrowe bobasy. Zrobiliście wszystko co się dało, teraz czekamy na dobre wiadomości. Proponuję zaopatrzyć się w kilka książek i filmów, a kompa wyrzucić przez okno. A już na pewno nie czytaj forów z informacjami o zarodkach, bo oszalejesz. Gerwazy sama wspominałaś o podejściu do inf w Niemczech za 500euro. Może warto wykorzystać te dwa piękne pęcherzyki, a może już widelec coś się wykluje :) wszak zawsze podajesz przykłady cudów, więc może Ty tym razem będziesz żywym tego dowodem :) Loniu popieram zdanie dziewczyn, że nie powinniście zwlekać. Mnie się wydawało, że skoro mam świetne wyniki, a problemem są "tylko" obniżone parametry nasienia męża to leczenie to będzie szybka piłka. Jak widzisz dojście do miejsca w którym teraz jesteśmy zajęło nam kilka ładnych lat. O kosztach psychologicznych czy finansowych nawet nie wspominam. Tak więc zaczynaj swoją drogę po upragnionego bobasa. Przynajmniej w pracy nie będziesz się nudzić, bo to naprawdę wyczerpujące zajęcie "starania o dziecko" pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taido jak dzis samopoczucie? ************* Mon cheri co u ciebie? Ktory to juz tydzien? ************* U mnie 31 dc i brak @@@ Znow sie cos rozlregulowalo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! Czytam co u was i kurcze wszedzie wszystko nie tak leci jak powinno , wiec mi i glupio cokolwiek pisac :( X Taido , bardzo czesto to slabsze zarodeczki daja rade , nie trac nadzei , czekamy ,!!!! trzymam kciuki , mam duzo wolnego czasu ;) X Gerwazy no dooopa , kurde doopa , za wszelka cene wykozystaj to co wyroslo !!!! Zycie to loteria , nie wiesz kiedy trafisz ! X Lonia niestety wyniki takie sobie , beta troche za niska , ale wskazuje , ze cos sie dzialo , lub dzieje a to juz pozytywna wiadomosc ! A moze jednak ...... X SM odezwe sie wieczorem :) X Biest to niewiarygodne , ale to juz 20 tydzien , gdyby mi ktos pol roku temu to przepowiedzial to bym wysmiala , tak ze bierz sie do roboty ;) X Migotko hej , hej . Wiesz , ja juz nie mam nawet ochoty zagladac na ciaze po 40 , co tam za bajzel , chyba nigdy sie nie skonczy :( X Mila , Gwiazdo , Magnolia,Moncia, Mysinka pozdrawiam ! X Mandarynko co u Ciebie ! X Wisiolku :) ? X Liilly :) , Karmi :) , Jolka :), Ivanko :) co u Ciebie ? , Rachelko :) , Cooco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri...kuzwa 20 juz? Wow... Mysleliscie juz nad imieniem? Zaczelas juz kupowac ciuszki? Wlasnie COCO co u ciebie ? Nadrobilas zaleglosci serialowe :-P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyy
Taida, Jak sie czujesz? X Mon Cheri, To fantastyczna wiadomosc ze juz 20 tydzien! Z tego co wiem to od 24 tygodnia dziecko juz przezyje. Mam totalna paranoje wiec pierwsze co sprawdzilam to od kiedy dziecko moga uratiwac - choc nie grozi mi to :O X W Heidelbergu nie dadza rady mnie wziasc tak na ostatnia chwile :( Poza tym jestem psychicznie wykonczona i mam dosyc wszystkiego :( M zaproponowal zebysmy polecieli na wakacje do Hiszpanii, gdzies nad morze zebym mogla sie zrelaksowac i zapomniec onl wszystkim choc na troche. Poki co, to nawet mi sie nie chce popatrzyc na oferty domow i hoteli, ktore przyslal. X Rzeczywistosc wyglada u nas w ten sposob ze sprobujemy jeszcza raz z innym protokolem ale jezeli zareaguje w ten sam sposob to koniec. M nie chce kd, rozmawialismy o tym wczoraj. Mi sie wydaje, ze on nie chce z powodu jakiejs zle pojetej lojalnoscibw stosunku do mnie ale przeciez nie bede go namawiac. X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Chciałabym bardzo napisać, że czuje sie jak bym była w ciazy ale niestety tak nie jest. Nie czuje po prostu żadnych objawow. Czuje się psychicznie dosyc kiepsko bo nie tego sie spodziewałam ale fizycznie odzyłam. Od 7 dni nie ma mnie w pracy, która ostatnio dawała mi nieźle popalić. Dziewczyny czy ja powinnam juz cos czuć jesli chodzi o ciąże? To chyba za wczesnie? Jutro rano jade na betę i hormony. Jak cos drgnęło to bedzie dobrze jesli nic to podobno tez jeszcze nic straconego ale wiecie jak jest szanse będa malec jeszcze bardziej. Dam oczywiście znać. I Gerwazy Ty jestes na etapie walki o własne komórki. rozmowe o kd zostaw na czas kiedy stwierdzicie, że z waszymi nic nie wyszło. Dopiero w takim momencie mozna racjonalnie zadecydować. Twój M daje Ci do zrozumienia, że masz walczyc i być dzielna, a nie szukać połowicznych rozwiązań. choć powiem wam zupełnie szczerze, że to że mam obca komórke w brzuchu zupelnie mi nie przeszkadza, przed transferem mialam straszne wątpliwosci, teraz znikneły, liczy sie tylko rezultat. I Mon cheri Fantastycznie, że się odezwałaś. Ja mam zamiar szybko do ciebie dolączyć tylko cholera nie wiem kiedy.... I Pozdrowienia dla wszystkich w ten deszczowy dzień (w Warszawie pada dziś non stop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taido spokojnie :-) Ile dni po transferze jestes? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie bo kazda kobieta reaguje inaczek w takiej sytuacji. Niektore nie maja nawet jednego obiawu i maja 2 kreski na tescie a inne maja bole brzucha, piersi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie serdecznie :-) W Warszawie jest przyjemna pogoda, lekko chłodno i już nie pada. Taida - napisz po badaniach i nie stresuj się jeszcze, trzymam zaciśnięte kciuki! Dzisiaj rano też powtórzyłam Betę, wynik będzie jutro rano. Ten cykl jest już stracony na jaką kolwiek stymulację, też dokładnie nie wiem od kiedy miałabym liczyć @...i przy okazji wypadł jeszcze przedłużony weekend... Zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie serdecznie :) 🌼 Taida i Lonia trzymam kciuki za wyniki oby były po waszych myślach ;) 🌼 Pozdrawiam i miłego reszty dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po pierwszej weryfikacji. W Invikcie robi sie ja juz w 3dpt. Beta wyszła 0 - oczywiscie źle to wrózy ale o niczym 100% nie świadczy Estradiol wyszedł 1357 i jest ok Progesteron wyszedł 15.71 - i jest za niski. w zwiazku z tym zmodyfikowano mi dawki leków. Uwaga miałam 3 razy 4 tabletki Luteiny do pochwy, a teraz mam 3 razy 8 tabletek luteiny do pochwy plus 3 razy 4 luteiny pod język. Szok! Jak ja to wszystko zmieszczę. Tak wiec jak widzicie szanse powoli maleja ale oczywiście sa nadal. Nastepna weryfikacja w poniedziałek. W poniedziałek wybieram się także do pracy więc zobaczymy jaka miła będe po takiej dawce progesteronu. Mam nadzieję, że nie pozabijam klientów. Nic wiecej się u mnie nie dzieje, czytam książki, doszukuje sie objawów ciązy, których absolutnie nie ma i odpoczywam. p.s. przed dzisiejszą beta zrobiłam nawet test sikany :) Jak to się ludziom rzuca na głowę w takich chwilach. I pozdrawiam i miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taido ja sie jeszcze nigdy nie spotkalam zeby ktos robil bete w 3 dpt :-( To jest tak wczesnie , ze przestan sie martwic. Beta wzrasta dopiero po zagniezdzeniu zarodka wiec moze sie dopiero osiedlil? Ja w ostaniej ciazy bralam tez konskie dawki progesteronu -bodajze 8 tabletek dziennie plus raz czy 2 w tyg zastrzyk. Tego czekania nikt ci nie odbierze by ci ulzyc - musisz dac rade sama :-) MY TRZYMAMY KCIUKI... U mnie 4 dni po terminie i @@ nadal nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida czyli dalej wiem, że nic nie wiem.....czekamy do poniedzialku w takim razie i bardzo mocno trzymam kciuki. Biest to kiedy testujesz? A tak w ogole to czemu tu tak pusto? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida nie ma co tracić nadziei, na betę to chyba za wcześnie. Pozdrawiam i idę już spać. Ululałam się piwem grejfrutowy,. Jednym...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taido migotka ma racje -szanse na pozytywna bete w tym momencie minimalne ... trzeba odczekac :( .Z sikancem dobre ! Sama widzisz , jak hormony oglupiaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×