Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

mama 42 - proponuję zmienić lekarza na takiego, który nie będzie Cię diagnozował " po uważaniu", lecz zrobi konkretne badania. Jeśli podejrzewa wady genetyczne, to zrobienie badania genetycznego zarodka już po drugim poronieniu, rozwiało by wszelkie wątpliwości. Wymyślił sobie, że twoje poronienia mają podłoże genetyczne związane z wiekiem i dlatego chcesz rezygnować? Mam przyjaciółkę, która wielokrotnie poroniła starając się o dziecko w wieku 20+, teraz po czterdziestce urodziła bez problemów z donoszeniem. Powodzenia. Napisz co postanowiłaś. Pozdrawiam wszystkie serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5640789&start=120 lektura dla was mama-42 dobrze robisz. chwala tobie za to, ze do sprawy podchodzisz racjonalnie, a nie jak niektore tutaj ciaza za wszelka cene. margo jest glupim babskiem niestety i dla niej poronienia w wieku 50 lat to zaden problem! a gdzie podejscie logiczne do sprawy, ze ciazy w tym wieku nie powinno byc?mama-42 zajmij sie corka, bo ona jest najwazniejsza a nie twoje wyimaginowane marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tu też przylazłaś...żal d*psko ściska,że nie możesz mieć dziecka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wąta mam do
do basi10051... - napisz cos o sobie, co u ciebie, a nie tylko "dziewczyny piszcie", "pozdrawiam wszystkich" "co tam u was"? Jak topic ma przetrwać, jeśli zalozycielka się nie stara? tylko przywoluje? sama nie dając nic od siebie??? Nie, zebym kogos tu krytykowala za zyciowe wybory, nie, nie. Ale postawa zalozycielki mnie drazni, ot co. Kazda się dzieli, a ona tylko nawoluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wąta mam do
ot "a co tu tak pusto dziewuchy brać się za pisanie" - to sama napisz, daj przykład :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a jak zal mi d*pe sciska bo mam 2 dzieci a tutaj wchodze posmiac sie czasami:] no i pewnie powielam schematy, bo uwazam ze niektore maja tutaj nierowno pod sufitem :] ale co mnie to? mama-42 ktos powyzej prawde ci napisal. nie rob dziecka na sile. nie nalezysz do osob mlodych, wiec nie dziw sie, ze sa poronienia. na twoim miejscu odpuscilabym sobie i zajela sie w koncu corka skoro piszesz, ze ona czuje, ze cos jest nie tak. robienie dziecka za wszelka cene odbija sie na twojej corce i dobrze ze w koncu to zauwazylas! masz 42 lata i niby do kiedy planujesz robic dziecko? wyluzuj...po prostu natura mowi swoje, ze na to byl czas wczesniej, a nie teraz. masz 42 lata...urodzisz za 2 lata- ty lat 60, a twoje dziecko 16 lat...no wybacz nie bardzo juz. jedz na wakacje i orka to priorytet a nie staranie sie byle do celu. przez to zaniedbujesz corke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do powyzej: bo tutaj sie nawoluje i jak widzisz tylko glupia margo jak zwykle lubi wcisnac pare gr, ze najlepiej byc juz babcia i jeszcze w trakcie robic sobie dzieciaka swojego. dziewczyny zacznijcie patrzec realnie, ze nie dla was ciaza w takim wieku. rodzi sie dzieci, jak jest sie mlodszym, a nie w takim wieku, w ktorym potencjalnie mozna zostac babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gość
...albo robi dziecko, a dziecko okazuje sie chore jak u Gosik:/ i szczescie, dazenie do celu okazuje sie koszmarem, jak corka chora. ale co poradzic, jak niektorzy tacy sa, ze chca czegos za wszelka cene, a niestety Bozia ukara taki egoizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy założeniu ze kobieta ma 42 lata a sama urodziła w wieku 22 lat to już hop żeby babcia zoistać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu się naprodukowałaś...:) biedactwo...ależ ty masz przechlapane życie, że musisz się zajmować życiem innych..lecz się na nogi, bo na głowę za późno i odczep się od dziewczyn.. napisz to samo , co sądzisz o ciążach po 40stce celebrytkom , które sa w takim wieku i sa w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze to jest kontynuacja poprzedniego topiku który założył kto inny i tylko dlatego jest nowy że stary się strasznie zacinał po drugie żeby pisać o czymś to trzeba mieć z kim a po trzecie kto mnie chciał poznać to już poznał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Dużo miałyście badań po pierwszej wizycie u lekarza?? Ja mam tylko podstawowe z krwi i moczu i wasermana. Tyle. Myślałam, że dostanę coś więcej. Mam kolejną wizytę we środę???? dlaczego około 40-tki i po rodzi się więcej dziewczynek?? Są jakieś teorie na ten temat???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dziwi mnie taki ciemnogród u nas nasze babki były bardziej na czasie niż osoby goszczące na topiku Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu nie reagujmy na te wpisy, to bez sensu. Ja na poprzednim topicu coś popisałam to ktoś-gość zmieszał mnie z błotem. Myślę, że nie warto, bo są to zbędne nerwy.Jak ktoś ma taką potrzebę bluzgać ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu nie reagujmy na te wpisy GOŚCIA/GOŚCI. To bez sensu może się samo wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze nie "ukara" tylko "ukarze", a po drugie, tak z ciekawości, za co Bozia karze młodych, którym się rodzi chore dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odczepcie sie od tych 40 stek mam 27 lat i nic mi do tego ze ktoś w wieku 40 lat chce dziecka,inaczej nie potraficie upuscic swojego jadu? pozdrawiam 40 stki i wszystkie Wasze dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka - ja tez robiłam podstawowe tak jak Ty. A co do przewagi dziewcząt po czterdziestce, to nie wiem nic o tym. A gdzie się z tym spotkałaś? Podeślij linka, bo to ciekawe. Ja spotkałam się z opinią że cyt. "ojcem syna może być każdy mężczyzna, ale ojcem córki jest zdrowy mężczyzna". To powiedzenie wzięło się z obserwacji ilości urodzonych córek, tam gdzie mężczyźni leczyli niedomagania płodności. Płec podobno zależy też w jakims stopniu od diety, ale o wieku nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płeć dziecka zależy od tego czy z jajeczkiem, które zawsze ma chromosom X, połączy się plemnik z X czy z Y. Jeśli będą dwa X, to dziewczynka. Jeżeli XY to chłopiec. Plemniki z chromosomem Y są szybsze ale krócej żyją, te z X przemieszczają się wolnej ale dłużej są aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka 42 ja miałam robioną tylko krew i mocz z wynikami od ręki, u nas robia tylko jedno usg w około 18 tygodniu ciąży bez względu na wiek.U nas standardowa wizyta co jakieś 6 tygodni gdzie dodatkowo po 20 tygodniu mierzony jest brzuszek, ciśnienei i słuchanie serducha. Jednak ja zrobiłam usg genetyczne i pappa aby wiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Witam sie pourlopowo :) W piatek wrocilismy z mojej ukochanej Andaluzji. To nasz drugi wypad dlugodystansowy w tym roku i okazuje sie, ze Julka ma po mamie traveller gen i uwielbia podroze :) Rosnie jak na drozdzach, za miesiac konczy roczek. Raczkuje od poltora miesiaca a od trzech tygodni podnosi sie i staje na nozki. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, gratuluje nowym brzuchatkom, trzymam kciuki za staraczki i sle najlepsze zyczenia niedawno upieczonym mamuskom i ich maluchom! :* :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za roznica czy ktos
jest gosciem czy chu..wie kim innym? wazne, ze jestescie starymi kwokami, ktore mysla, ze wygladaja mlodo na dziecko:D dlaczego wy w ogole porownujecie siebie do mlodych mam przed 30/po 30? tego w ogole nie potrafie zrozumiec! czasu nie da sie oszukac, a na pewno nie da sie tego oszukac, jak wasze starsze dziecko wyjdzie na spacer z najmlodszym i wszyscy na okolo beda myslec, ze to waszego starszego dziecka malenstwo, a nie wasze. pocieszacie sie, a tak naprawde gowno macie. kariere, dom, mieszkanie mozna miec nawet kolo 30, a wy po prostu czujecie sie wybrakowane, jalowe i stad to dziecko na stare lata. ewka42 pochwal sie jak twoje blizniaki zareagowaly na ciaze! kazda jedna wychwala rodziny tylko dlaczego na tamtym topiku jedna byla zdolowana, bo rodzina pukala sie w glowe, jak uslyszala, ze poronila i ze jest za stara na dziecko? skad to sie bierze? wasza bliska rodzina mysli podobnie, ale nikt wam prawdy w oczy nie powie, ze jestescie wybrakowane i chcecie sie odmlodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleś a może zmień płytę bo wkółko o tym samym gadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie wydaje, ze trzeba cos wyodrebnic: co innego jest urodzic kolo 40, bo wczesniej byly problem z zajsciem w ciaze, co innego urodzic w wieku do max 41 lat jak ma sie juz troche starsze dzieci (ale nie az tak, ze te dzieci wygladaja jak rodzice najmlodszego, a prawdziwi rodzice jak dziadkowie), a co uwazam za totalna glupote, to urodzic w wieku kolo 45 lat i wyzej, bo mamusi zachcialo sie dziecka. te ostatnie ciaze to jest czysty egoizm spowodowany kryzysem wieku sredniego. czy u kobiety, czy u mezczyzny w pewnym wieku przychodzi jakis kryzys, ze facet ugania sie za mlodszymi dziewczynami,a kobieta na stare lata chce dziecka, bo mysli, ze ja to odmlodzi i poczuje sie lepiej i bardziej dowartosciowana przez otoczenie. taka kobieta czeka na komplementy, bo nie slyszy ich juz od swojego meza, a dziecko/ciaza to jest super powod do tego, zeby wlasnie dowartosciowac sie. mam 39 lat i moj lekarz w zwiazku z tym opowiadal mi o parze, gdzie kobieta miala 46 lat i za wszelka cene pragnela dziecka. gin zapisywal jej leki na stymulacje, pozniej zastrzyki i inne srodki i wiecie co? nie zaszla w ciaze, bo jak sam mowil bylo to spowodowane wiekiem. kobieta doslownie zbzikowala na punkcie ciazy. gin powiedzial mi, ze zna ta pare i facet w koncu odszedl od niej do mlodszej nie dlatego, ze uroil sobie milosc, a dlatego, ze jego ex oszalala na punkcie zajscia w ciaze. obecnie ten facet ma juz zone 15 lat mlodsza od siebie z kora ma dwojke dzieci, a tamta jego ex zostala sama i po prostu zmienila miejsce zamieszkania na inne. nie wazne, czy ktos pisze jako gosc, czy pod czarnym nickiem. trujecie, ze najpierw sa pomaranczowe, teraz "goscie", co wam przeszkadza w nazewnictwie? nie bede pisac pod swoim nickiem, bo tak jest nie raz szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia powyzej: a skad "koles" mialby nagle pojawic sie na watku, ktory dotyczy ciaz? z tego, co wiem pustaku, to tutaj pisza kobiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tylko panowie też byli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale na tym topiku? a to widzialas, ze pisali o sobie w rodzaju meskim? bo ja odkad sledze ten watek, to nigdy nie wpadlo mi to w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na starym a to jest kontynuacja starego i byli to panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no więc jak nie wiesz to nie wyzywaj kogoś od pustaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×