Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Gość gość
Cześć laseczki :) Ewcia,Jola,Mon cheri dziękuję:* Nie chcę już pisać na "staraniach ;) Jolu rodziłam sn po 5 min partych młody wyszedł.Ma na imię Bartek. Mon cheri u mnie Lenka ja wszytko a już owoce i warzywa uwielbia.Starsza znów od początku niejadek a teraz też strasznie wybredna. Ewa moja Lenka tez zaczyna przechodzić bunt dwulatka.Jest małą psotnicą ale przy tym ma tyle uroku że wszystko jej uchodzi na sucho ;) Nocnika też jakoś jej nie podszedł. Piszę szybko i w skrócie bo przy tych szaleńcach czasu brak ;) Pozdrawiam Mandarynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie wiosennie prawie 10 stopni. Mandarynko bardzo ładne imię wybraliście dla synka. Podziwiam Cię, jesteś dzielna. Dajesz sobie radę z maluchami. Mój Piotruś też wszystko jedzacy, kwaśne zagryza słodkim. A jak ktoś je to on nie odpuści, musi spróbować. Starszy syn czekoladę czy chipsy musi jeść po kryjomu. Taki z niego lasuch. Ewa jak Antek i bliźniaki? w domu czy wyfrunely z gniazda. Mon cheri pisz częściej, brakuje mi twojego poczucia humoru. Witam nową koleżankę. Zuza co u Was. Jak Hania? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewka z tym nocnikiem to ciężka sprawa....mój synek podobnei jak Twoj szybko mówił. kontaktowy, ale na nocnik za nic w świecie, sam nie zawołał, wysadzałam, prosiłam ..darcie i próba sił...od 2,5 roku chodził bez pieluchy, siku udalo się " złapać", upilnować, choć zdarzały się " nieszczęsliwe " wypadki. Ale reszta szła w majty, labo się rozbieral i cichym kącie ma podłogę . Jak skończył lata poszedl do przedszkola, od dnia zaczłą sam chodzić do toalety, ale NIE ZAWOŁAŁ,,,i tak jest w zasadzie do dziś, a ma przeszło 4 lata...idzie i robi sam..nigdy nie wołal jak inne dzieci... A z " grubszymi " sprawami to się męczyliśmy do 3,5 roku..za nic nie usiadł ani na nocnik , ani na kibelek ..W przedszkolu nie robił wstrzymywał....Ten typ tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak skończył 3 lata ..miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawno tu nie zagladalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stare prukwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość di76
Cześć Dziewczyny, miło Was tu spotkać:) Dwa miesiące temu moja córka skończyła 18lat, a ja dokładnie miesiąc temu 40... i taki niespodziewany prezent urodzinowy ... właśnie w tym czasie okazało się że jestem w ciąży:) W krótkim czasie w moim życiu zawodowym i prywatnym wydarzyło się tak wiele rzeczy że nadal trudno mi w to wszystko uwierzyć. Czy to nie sen? Czuję się tak jakbym wypadła z pędzącego pociągu i ciągle staram się jeszcze odnaleźć, gdzie ja właściwie teraz jestem? Strach, niepokój wraz z radością mieszają się we mnie każdego dnia. Córka wcale nie była zachwycona taką nowiną, była zaskoczona, wystarczył jednak dzień i jej spojrzenie na sprawę zmieniło się:) Teraz jest 9 tydzień, przede mną dopiero wszystkie ważne badania, które rozpoczną się dopiero w przyszłym tygodniu. Musi być dobrze. Wiedziałam że moja babcia urodziła mojego tatę w październiku 1939 roku w Warszawie - wkrótce po rozpoczęciu wojny, ale dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że miała wtedy skończone 40lat:) Babcia mojego obecnego partnera urodziła jego ojca mając 43lata. Podobnie jak np. mama Jana Sebastiana Bacha. Kobiety po 40-tce rodziły genialne dzieci gdy świat nie znał jeszcze nawet ultrasonografii, a my dziś mamy się zamartwiać...? Nic na świcie nie dzieje się bez przyczyny. Miłość to najpiękniejsze uczucie jakie znam, a nowe życie to największy z cudów natury:) Pozdrawiam serdecznie wszystkie tu obecne i przyszłe mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia ma 6 tyg., a ja za parę miesięcy kończę 40. Czuję się jednak na 25. Serio. Ciąża przebiegła bezproblemowo, poród sn. Doszłam do siebie po 2 tygodniach - szybciej niż po urodzeniu syna 12 lat temu. Jest cudownie! Moja babcia urodziła 9 dzieci, w tym troje po 40. Ostatnie w wieku 47 lat. Wszystkie były zdrowe. Mam teorię, że jeśli zaszło się naturalnie, to znaczy że organizm jest biologicznie młodszy niż to, co pokazują papiery. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grupa przeniosła sie na facebook. Pod tym samym tytułem Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszka2221
No nie zawsze powiedziane jest że ciaża po 40 to zły pomysł. Oczywiście uważam że lepszy wiek byłby w granicach 25-30 ale dla nie których kobiet jest to dopiero pierwsze dziecko. W tym czasie na prawdę warto wytężyć swoją czujność oraz odpowiednio zadbać o prawidłowy rozwój naszego dziecka. Szczególne duże znaczenie ma tutaj witamina d nazywana także witaminą życia bo to dzięki niej dziecko prawidłowo się rozwija. Zresztą wszystkiego dowiecie sie ze strony http://www.naturalnawitaminazycia.pl/znaczenie-witaminy-d3-w-ciazy Bardzo wiele osób uważa podobnie do mnie w tym sami lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tutaj ktoś jeszcze czy wszyscy na Facebooku. .pogadam tutaj z kimś? ?. Od miesiaca wiem ze będę mama mam 41lat dzieci odchowane .W pracy awans szkolenia ,. Wszystko w jednym czasie . szkoda mi było pracy bo wiem ze tego juz nie odzyskam bo zanim ją wrócę to inne osoby beda na tym stanowisku. Teraz się ciesze ciaza widocznie tak miało być. . .cieszymy się ciaza ...tak do tego podchodzę. Ludzie mają większe problemy i radzą sobie ...my tylko czekamy na badania prenatarne żeby tylko dzidzia była zdrowa..Moja 2 dzieci była tak grzeczna źle nie wspominam wychowywania. ..oby się nie odwrociało odpukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielka szkoda ze ten topik umarl :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża z większym wiekiem ma oczywiście większe ryzyko, jednak wiele osób urodziło dzieci w podobnym wieku (w tym i ja). Ważne jest to by znaleźć dobrego ginekologa, który będzie prowadził naszą ciążę. Ja chodziłam do Antoniego Kubiaka z Konina. Lekarz ten poprowadził moją ciążę do szczęśliwego końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypad ze spamem na odkopanym temacie na dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kg fshj

Nie, tak naprawdę wiek nie ma znaczenia bo nawet młode matki rodzą chore dzieci i to chyba w większości ,bo kobietom po 35 roku życia przysługują bezpłatne badania prenatalne więc wtedy można zdecydować się na terminację ciąży gdy dziecko jest chore, a młodsze kobiety nie wykonują tych badań bo są płatne i dlatego w większości to one właśnie rodzą chore dzieci- czytałam to na jednym z forum gdzie wypowiadał się lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×