Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

A ten moj to woli sobie rece odmrozic niz dac porzadne rekawiczki zalozyc...bo takie cieniutkie to i owszem.. ponarzekalabym...ale ma to niestety po mnie....i coz zrobic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U nas zima na calego i poszlibysmy pewnikiem na sanki, gdyby nie chorobsko...dopadlo mojego Misia wirusowe zapalenie gardla:(. Bardzo nieprzyjemna sprawa... Juz mu przechodzi na szczescie i czuje sie dobrze:). Rekawiczki nosi jednopalcowe, bez entuzjazmu ale poki co nie sciaga z raczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo zdrowka dla Bruna:) U nas mimo mrozu i wiatru nie oparlismy sie szalenstwom na sniegu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki. Dawno nie pisałam,ale w miarę regularnie czytałam. Mamabruna-zdrówka Brunowi życzymy :-) U nas zimowo,i Dawid nie znosi rekawiczek. Chwilowo odpuściłam spacery, bo Patryk tydzien temu zachorował na ospe, i czekam czy Dawid ja załapał, i boje sie zeby nie zachorował na cos innego w miedzy czasie. Dawid pokazuje pacem,robi nu nu, pokazuje na kuchenke i żelazko i mówi si, mowi tak, nie,mama tata,mowi aaaaaa-jak chce spac, am jak chce jesc. Dzieci w tym wieku są bardzo mądre i wiedzą więcej niż nam sie wydaje. Jeśli chodzi o nocnikowanie to wstrzymam się do lata, bo pamiętam jak ucyłam Patryka i o wiele wygodniej bylo dla mnie jak zasiusiał tylko majtusie. Z reszta u chłopcow jest widać kiedy mu się chce siusiu, a jak sa tylko majtusie to łatwiej to zauważyc :-p Miłego dnia życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) wczoraj pisała m z pięc razy.. za każdym razem jakiś błąd wyskakiwał ;/ duzo zdrówka dla chłopaków;) Rojber nadał imię jednej ze swoich zabawek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Ania jakbys przypadkiem zajrzała Jakie miałaś w górach nosidło i czy byś je poleciła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie zima, ze ho ho:D. Dalej siedzimy w domu, bo jeszcze Misio ma troche przytkany nosek. Zreszta ja tez jestem niezle przeziebiona, maly mnie najwidoczniej zarazil:(. Tez mysle, ze nauke siusiania najlepiej zaczac jak bedzie cieplo i puszczac brzdaca w samych majtach;). Bruno zaczyna poznawac coraz wiecej slow i smiesznie niektore przekreca. Poza tym ladnie wklada kolka na stojak, klocki roznych ksztaltow do dziurek w domku i uklada wieze z klockow, ale jedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- a jakiej zabawce i jakie imie nadal Rojberek?:) Moj maly tez chodzi do tylu, kreci sie w kolko i tanczy przy muzyce. Jak mu sie jakas melodia nie podoba, to mowi: nie, nie i krec**przeczaco glowa:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojber zwariowal na punkcie kotow.... co pare dni chodzimy karmic dzikie koty... i ma maskotke takiego dosc duzego kota, nawal go Mimi:) poczatkowo myslelismy ze sobie miau miau skraca :D ale jednak to imie dla maskotki:) U mnie straszne mrozy.... Mamobruna to duzo zdrowka dla Ciebie i dla Bruna. Nasze chlopaki sie podobnie bawia:) z ta roznica ze klocki to Rojber woli rozkladac:) budowanie szybko mu sie nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- no no imie dla zabawki wielka sprawa hehe, Dawid też przepada za kotami, psami i wszystkimi zwierzętami :-) Jeśli chodzi o zabawy to też lubi tańczyć, klocki to rozwalac, no i ostatnio ulubione zajecie to wchodzenie na krzesło a z krzesła na stół, świetnie też się bawi wchodząc na oparcie narożnika i skakanie z niego, co przyprawia mnie zawał sercai teraz to naprawdę musze mieć oczy dookoła głowy.... U nas mroźno i wietrznie :-( Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Moj tez wylazi na wszystko i po wszystkim skacze...nie wiem jak dziewczynki ale chlopaki w tym wieku to rozrabiaki i faktycznie trzeba miec glowe dookola oczu:). Oczywiscie Bruno tez sie szybko wszystkim nudzi. Teraz gdy siedzimy w domu przerabiamy wszystkie zabawy i kolo 17 brakuje mi juz pomyslow a on zaczyna sie nudzic i rozrabiac...przesuwa meble, rozwala zabawki, balagani i sie popisuje. A uparty jest jak cholera...mow mu sto razy nie a on i tak zrobi swoje. Piszczy, tupie nogami i sie wscieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- no, no...madry ten Rojberek:). Kto usypia dziecko lezac przy nim na lozku lub kto bierze dziecko do lozka w nocy, gdy sie wybudzi? Pytam, bo byla u mnie mama i gdy w nocy sie wybudzil uspila go zabierajac do lozka i potem przelozyla do lozeczka. Ja sie boje takich praktyk, bo wyjdzie na to, ze bedzie spal z nami w sypialni do ktoregos roku zycia:P. A moze sie myle? Jak to u was wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh a myslalam ze Rojber skacze z kanapy bo sie skoczkow naogladal a wychodzi na to ze to typowe dla tego wieku:P Mamobruna. jak Rojberkowi ida zeby i spi niespokojnie to w nocy przychodzi sie przytulic ... za jakis czas to pewnie w ogole nie bedzie chcial sie przytulac bo juz za duzy bedzie:P Nie mam praktyki ale wydaje mi sie ze to nie bedzie mialo wplywu na samodzielne spanie...chociaz oczywiscie moge sie mylic:) Ale mi maslo maslane wyszlo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82 jakie to slodkie ze Rojber nazwal maskotke mimi :D Lilka nie chce mowic miau tylko mowi muuu,ale za to fajnie chrząka na świnkę :) Lilcia tez ostatnio wchodzi na szczytek łóżka i z niego sie zeslizguje wiec to nie tylko domena chlopcow ;) A ostatnio lubi szczekac jak piesek i podskakuje przy tym do góry,smiesznie to wyglada,a jak powiem a co to za piesek szczeka to jaka uradowana chodzi :D Czesto tak robi gdy np chce jeszcze zabek mandarynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilcia zasypia w swoim lozeczku lub czasami na pufciu w salonie,wczesniej w nocy jak sie budzila to zabieralismy ja do siebie do lozka i pozniej ja przekladalam z powrotem do lozeczka,ale teraz gdy spi bez smoka to juz nie budzi sie w nocy dopiero nad ranem na mleko.Wczesniej budzila sie w nocy i plakala abym jej smoka podala do buzki i wtedy byla juz rozespana i do lozka ja zabieralam bo marudzila. 1 ostatnio Lili budzi sie o coraz wczesniejszych porach na mleko dzis ok 4 rano.Mysle ze moze dlatego ze wieczorem podaje jej mleko krowie z kleikiem i moze sie nie najada??? nawet zaczelam podawac mleko znowu z butli,bo gdy jadla na kolacje kaszke lyzeczka(mniej zjadala niz z butli) to gorzej spala i potrafila obudzis sie o 2.Od dzis znowu bede podawac mleko modyfikowane to zobaczymy jak bedzie spac. 1 Dziewczyny u was dzieci dostaja jeszcze mleko z butli? rano czy wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodka Lilii- Bruno je butle Enfamilu rano, wieczorem juz za diabla nie chce. To samo z owsianka, grysikiem czy czymkolwiek na mleku. Ewentualnie zje budyn ale przeciez nie moge mu dawac go codziennie. Dzieci do 2 roku zycia powinny pic mleko 2 razy dziennie ale skoro moj Bruno nie chce, to co mam zrobic? Dostaje jogurty, serki , wiec moze nie jest tak zle... Ale mleka czy to mm czy krowiego nie ruszy, poza tym po przebudzeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry... Mój Dawid,mleka modyfikowanego nie chce, a krowiego nie może, więc daje jak najwięcej przetworów. Alergolog mi mówił,że dziecko po roku nie musi pic już mleka że wszystkie potrzebne mu składniki mozna dawać w normalnym jedzeniu. Aaaaaa zaraz idzemy do lekarz bo młody ma ospe..... A jeśli chodzi o spanie to biore go do łóżka naszego :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Lili spi lepiej bez smoka niz ze smokiem? A tak sie balas ze w ogole nie bedzie spac:) Mamobruna Rojber tez tyle mleka nie wypija/...czy zjada... ale je jogurty wiec to raczej starczy... Ospa?? oj mam nadzieje ze Rojber mi nie przyniesie bo sama nie przechodzilam:P Duzo Zdrowka!! u mnie po dniu chlapy znow mrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82 Lili spi juz lepiej w nocy bo zapomniala o nim tzn smoczku,wczesniej w trakcie snu wypluwala go,a pozniej sie przebudzala aby go jej podac.Chociaz teraz nocki sa tez ciezkie,Lilce ida dwa kly u góry i jest marudna nawet w ciagu dnia.Na szczescie jak wyjda te nieszczesne trojki to Lilcia bedzie miala juz wszystkie zeby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Andzia- oj, to zdrowka...ospe trzeba przejsc...ja mialam ale swinki nigdy! D82- a jak u was ze smoczkiem? Rojber zrezygnowal? Bruno ma juz wszystkie zeby a jak nimi ugryzie to mozna wyc z bolu...:). Z tym mm to u mnie tragedia, z mlekiem krowim to samo. Zapytam lekarki, czy nie zalecilby wapnia w tabletkach? Bruno nie lubi slodkich ciastek za to uwielbia paluszki dla dzieci i kwasne zupy...np. Zurek, kapusniak, ogorkowa. Wasze dzieci jedza na dwa dania? O ktorej podajece kolacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Bruna Lili to niejadek,o dwudaniowych obiadach nie ma mowy.Zupy do buzi nie wezmie(wyjatek u babci rosolek) makaron lubi, a ziemniaki nie,ryz i kasza tak samo,surowki tez wypluwa.Lilka je jedynie miesko w kazdej postaci swieze i kiszone ogorki,pomidory i to chyba wszystko z warzyw-marchwi gotowanej tez nie chce,surowa troche pogryzie. Nabial za to bardzo lubi i chleb sam lub z maslem i miodem,a i frytki z piekarnika i placki ziemniaczane.Wychodzi na to ze prawie w ogole witamin nie je....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cieszę się, że jest taki temat. Powiedzcie co potrafią Wasze dzieci, ja mam wrażenie, że moje dziecko powinno już być w 100% samodzielne, czytać, jeść, pisać itd. Opinie niektórych znajomych, rodziny wyprowadzają mnie czasami z równowagi. Przede wszystkim mój synek ma jeszcze pampersa, a je sam tylko to co chce, resztę wciskam na siłę... :-) Rozrabia bardzo :-) Wszystko go nudzi po 5 minutach. Liczy sam do 5, zna kila literek. Czytamy dziennie około 1 godz, a resztę spędzamy na intensywnym poznawaniu wszystkiego dookoła. Dobrze, że moja firma przynosi duże dochody, bo koszty jego zdobywania wiedzy są ogromne. Doświadczenia przede wszystkim. Napiszcie ile Wasze dzieci śpią? Mój idzie spać 23 godz wstaje około 7 rano, w dzień nie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Rojber jeszcze zasypia ze smokiem, dosc szybko go wypluwa...ale jakos jeszcze do zasypiania chce... jak sie sam nie odstawi to mu zaba go przegryzie :P Mamobruna wszystkie zeby? Rojber ma polowe a jak ugryzie to boli...wiec lacze sie z Toba w bolu;) Ale Bruno jogurty normalnie je? twarog itp? to chyba z wapniem nie powinno byc problemu. Rojber tez paluszki uwielbia...szczegolnie z sezamem...dziadek go nauczyl jesc...a za ogorkowa to dalby sie pokroic;) Rojber je dwa obiady... ok 14 swoj a okolo 15 razem z nami..wiec mozna uznac ze to dwa dania kolacja ok 18.. mniej wiecej 1930 idzie spac... wczesne wstawanie jednak daje sie we znaki To Lili wybredna;) Ogorki maja sporo witamin..a owoce je? Ostatnio u nas wszystkie owoce zwa sie baban... Rojber mial faze na banany i ciagle chcial banana... teraz juz bardziej sobie urozmaica... ale poki co wszystkjie owoce nazywa baban... i zgaduj o ktory mu chodzi:P Gosciu Rojber poki co tez nie lubi sie z nocnikiem... Sam je owoce w kawalkach, pieczywo, itp,. Lyzka potrafi sam jesc..ale dlugo mu to zajmuje wiec najczesciej je na dwie lyzki, zeby sie najadl porzadnie:) Krotko twoje dziecko spi:) ROjber ma pobudke ok 6. a drzemka ok 1,5 godz w ciagu dnia jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82 owoce je w formie musu wszystkie,a do raczki jablko i mandarynki czy pomarancze za bananami za to nie bardzo przepada,dwa kęsy i koniec. Gosciu ale chyba Twoje dziecko starsze od naszych pociech? Lili do 3 nie policzy,a co dopiero literki i czytanie :) Wysiadanie na nocnik to dopiero ok 2 roku zycia powinnismy zaczac(przyzwyczajanie do nocnika wczesciej), czytalam ze dziecko dopiero w tym wieku odczuwa potrzebe na siusiu,a na kupe to juz wczesniej. Ja to na razie nie probuje,bo ostatnio to latala z gola pupa i zrobila siusiu na dywan stojac,chociaz nocnik stal obok. Z tego co zauwazylam to Lilcia nie poczula ze siusiek sie zbliza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SłodkaLili jak je owoce to witaminy i mikroelementy ma:) nie masz sie czym martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Moj Misiek je tez owoce, uwielbia mandarynki i gruszki. Banany ostatnio mu jakos nie ida... Na banana mowi ban a na pozostale okragle owoce i na jajka: jajo. :). Lubi bawic sie jablkami i wszystkie owoce wacha;). Co do jarzyn, to jest fanem gotowanej marchewki. D82- no moze zaba nie bedzie potrzebna i sam zrezygnuje ze smoka:). Dzis Bruno testowal szczelnosc butow i lazil po roztopionym sniegu i kaluzach, a,e mial frajde!:) trzeba bedzie mu kupic gumiaki na wiosne:). Gosciu- chyba masz starsze dziecko niz te tutaj topikowe...bo zadne tu nie czyta i nie liczy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do swiadomosci robienia kupy, to faktycznie dzieci w wieku naszych juz ja maja , bo ostatnio moj synek po zrobieniu kupy wolal pupa i przyniosl mi pieluche, zeby mu zmienic:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mamobruna Rojber mowi bu..ale juz po...wiec ma swiadomosc ze zrobil...ale trudno mi powiedziec, czy wie ze cos nadchodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wlasnie o to chodzi! :) Na pewno wiadomo ze nasze dzieciaki nie wiedza kiedy nadchodzi sikun,a z kupa nie wiadomo,wiedza ze robia,ale czy czuja ze im sie chce kupe??? oto jest pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×