Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

Prawie wszystkie male dzieci to samoluby,wszystkie dzieci z ktorymi Lili miala stycznosc tez zabieraly dla niej zabawki,Lilka teraz robi tak samo,walczy jak lew o swoje zabawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli Bruno sie nauczy i tez bedzie zabieral innym dzieciom zabawki:). Na razie to jest dupa wolowa ale nie ma stycznosci z innymi maluchami, wiec sie nie nauczyl rywalizacji i praw dzungli;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna Słodka Lili ma rację małe dzieci to samoluby,moja Sandra jak była mniejsza też nie pozwalała się nikomu bawić jej zabawkami,krzyczała że nie wolno bo to jej.I tak szczerze to troszkę zostało jej do dzisiaj :) Mała póki co ma styczność z innymi dziećmi niż Sandra ale jak na razie jest jeszcze za malutka żeby widzieć co znaczy dzielenie się z innymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka- dzieki za wyjasnienia, w koncu masz doswiadczenie:) Bruno dzieli sie jedzeniem ze mna i pieskiem, poza tym daje mi swoje zabawki, zebym tez sie pobawila. Dzis gonil po calym domu za psem ze smycza i strasznie chcial zalozyc szelki naszej suczce, widocznie chcial ja wyprowadzic na spacer;). . Wczoraj pies pojawil sie znikad i Bruno zamiast na szafke przewrocil sie na psa i uniknal solidnych guzow....i jak tu nie wierzyc, ze zwierzeta opiekuja sie dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze dzieci sluchaja jak sie im czegos zabrania? Moj specjalnie robi to, czego mu nie wolno i to z szelmowskim usmiechem...mozna mu sto razy mowic nie. Poza tym pije wode z wanny i gdy mu zakazuje, to tym czesciej to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kobietki :) Dawno tu nie pisałam , ale jestem na bieżąco w temacie :) Na początek , życze Wam i Maluszkom aby ten rok 2014 był szczęśliwy i bardzo udany :) . Gratuluje wszystkim maluszkom nowych nabytych umiejętności , kolejnych ząbków i ogólnie postępów . . Co do sylwestra mały padł o 23.30 , ale ogólnie bawił się dobrze najlepiej przy disco polo ;) . Co do nowych umiejętności to wkońcu mały zaczął chodzić tak pewnie dopiero od około miesiąca :) , ma tylko 5 ząbków - strasznie długo mu się przebijają :( , co do nocnikowania to sadzam go tylko jak chce jak zawoła si si bo wie do czego ten nocnik służy tylko nie zawsze się tam załatwi . Nie kiedy spyta się go czy chce sisi na nocnik to siada grzecznie chwile posiedzi i jak zrobi to chce wstawać - ale nie przymuszam go jeszcze do częstego siadania na nocnik , jak będzie chciał to zawoła :) , nowe słowa które mówi to : ciocia , Asia , świeci , myj myj , jak się go o coś spyta to odpowiada tak albo nie , jak coś chce to jest da ci , mówi wkońcu od jakiegoś czasu mama , powtórzy ała , nauczył się że krowa nie robi buuu jak to było kiedyś tylko robi muuuu :) , reaguje na to jak się go o coś poprosi żeby podał albo sobie sam wziął , jak jest ten garnuszek klocuszek z fischera to wie jak ma wkładać jakie klocki do której dziurki , wie że jak idziemy na spacer to mówi papa , kojarzy pociąg , auto , i teraz jest etap na ijo ijo :) . Widzę że wasze maluszki już dużo potrafia :) . Piotruś z guzami też nie ma problemu bo często mu sie przytrafiaja :p . Z dziećmi tak jest , Piotruś daje zabawki innym dzieciom ale jak sie czyms zajmie lub mu się bardziej spodoba to nie odda . Mamobruna wiem jak to jest , też jak do niego mówie że nie wolno to robi to dalej i dalej , i nie kiedy udaje że mnie nie słucha albo zasłania oczka . Także pije wodę z wanny , ponieważ udaje że gotuje i próbuj*****ardzo często wymusza płaczem jak czegoś nie dostanie lub mu coś nie pasuje , a przy tym pręży sie i wywija do tyłu . . także pozdrawiam wszystkie mamusie i maluszki . Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Piotrusia fajnie że się odezwałaś :) Mamabruna mała robi dokładnie to samo co Bruno moja bardzo wymusza,a jak się jej czegoś zabroni to jest masakra broi jeszcze bardziej i śmieje się jak cwaniak :) :) wody nie pije z wanny za to chlapie jak kaczka,najgorsze jest to że nauczyła się wchodzić na łóżko co było dla niej dużym wyzwaniem bo mamy troszkę wysokie i boję się ją zostawiać samą. A macie w łóżeczkach wyciągane szczebelki i czy już wyciągacie je czy jeszcze nie,my od 2 dni małej wyciągamy szczeble i jest szał normalnie wchodzi i sobie wychodzi normalnie ma zajęcie :) Muszę znowu iść z mała do fryzjera bo jej tak włosy urosły że szok i jesteśmy na etapie kiteczek tylko za bardzo nie chce nosić gumeczek pochodzi trochę i ściąga.a włosy jej lecą do oczu. A co słychać u innych mam i ich dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Bruna Zuzia tez robi to co nie wiolno choć wie doskonale że nie wolno. Pożegnałyśmy smoka ot tak, z dnia na dzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) witam w nowym roku:) Rojber w sylwestra tradycyjnie poszedl spac ok 19,30 obudzily go fajerwerki ok 23,30 i ogladal je i szalal mniej wiecej do 2 ,...wstal tradycyjnie :D Co do tego czego nie wolno...to czasem Rojber sie slucha..a czasem robi tak jak Bruno czyli z szelmowskim usmiechem sprawdza czy naprawde nie wolno...ale coraz czesciej zauwaza do jakiego momentu moze sie posunac:P w wannie Rojber trenuje picie wody z kubka :D chyba wszystkie dziec***ija wode z wanny...nie wspomne juz o tej z basenu:D Szczebelki chyba od sierpnia mamy wyciagniete...moze od wrzesnia...wiec juz dosc dlugo:) Brawo dla Piotrusia za nowe umiejetnosci:) Coraz wiecej dzieci zegna sie ze smokiem:) Oliwia jakies triki stosowalas czy tak samo z siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny u mnie Lilka tez lubi robic na zlosc,zazwyczaj tlucze nas po twarzy i sie smieje.nie pomaga ani grozenie palcem,odostawianie jej na bok,i krzyczenie,dopiero jak dostanie w dupsko-znaczy w pampersa-dupka jeszcze zakryta ;) mowimy ze byla niegrzeczna i ma isc do swojego lozeczka,wtedy idzie z placzem,a pozniej wraca przytuli sie i jest grzeczna.Lili zazwyczaj sie slucha jak czegos sie zabroni, tez lubi podpic wode z gabki jak sie kapie,ale gdy zabronie to do konca kapieli juz nie pije.Smoczek u nas jest na noc i tez nie wiem jak odzwyczaic,budzi sie w nocy i musze dac smoka wtedy z powrotem zasypia.U nas chyba Lili bedzie dluzszy czas ciagac smoka bo spac nam nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a szczebelki w lozeczku zdjelismy odkad zaczela chodzic,gdzies od konca sierpnia.Lili jak sie powie to -odklada rzeczy na miejsce, podniesie z ziemi,zamknie szafke.Pokazuje paluszkiem nu nu,jak chce jesc to prowadzi do kuchni,gdy pic to pokazuje na jakis kubek stojacy na stole.Nowe slowa to nu nu,kuje-czyli dziekuje,lala.lilka duzo mowi ale zazwyczaj po chinsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fdgfrg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie remont w zalanym pokoju Bruna. Robotnicy tluka sie niesamowicie i dlatego malego wyprawilismy dzis do babci. Tak wiec u nas znowu zamieszanie, balagan i kurz jak w lecie...:). Bruno tez nie uzywa smoczka. Dostal nowe i poniewaz ich nie lubi, to zrezygnowal z nich. Cale szczescie, ze nie placze i nie domaga sie starych smoczkow:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPiotrusia - gratulacje, super ze synus juz chodzi!:) Pozdrawiam Was wszystkie dziewczynki, milego dnia!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomnialam jeszcze zapytac, czy wasze dziec***ija mm? A jesli tak , to dalej z butli? Nie wiem jak Brunowi podawac mleko inaczj niz z butelki....watpie zeby pij go z niekapka... A zwykle krowie mleko wasze dziec***ija normalnie z kubka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mamobruna oby remont minal wam szybko i bezbolesnie:) Rojber tylko krowie mleko pije z kubeczka lub je w formie kleiku/kaszy manny itp:) Butle odrzucil sam z siebie jakos w sierpniu. Z nikapka tylko wode/kompoty pije. Wiec mleko tylko po doroslemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Piotrus jeszcze pije z butli ze smoczkiem mleko ale rano tylko i 150-180 ml a na noc tez z butli ale wtedy kaszke manna :) w dzien juz nie je wogole bo je duzo innych rzeczy :) . Mamobruna oby remont szybko minal . Wspolczuje :). . Co do smoka do dalej go mamy to jest jego uspokajacz i do tego musi byc pieluszka bo inaczej sie nie da i bedzie krzyczal to jest jego zestaw 2 in 1 :) przetne mu smoczek jak bedzie bardziej rozumial i mam nadzieje wielka ze sie uda . :) . Ostatnio mi czesto lapie infekcje gardla , martwie sie zawsze ze to cos zlego bo ma kaszel katar i tak jakby mu harczalo w oskrzelach , ale jezdze do lekarzy i to tylko zwykla infekcja i lekko czerwone gardelko i zazwyczaj syrop. Ostatnio bylismy w wigilie i t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to samo nam powiedzieli lecz teraz goraczkowal po 39 stopnie przez 3 dni . . Nie nawidze takiej pogody bo sa ciagle przeziebienia. MILEGO DNIA KOBIETKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
D 82 poprostu zabrałam smoka i juz, protestów nie było. Co do butli moja dalej saczy, wiem ze nie zdrowo, ale ona wciąz malutko wazy ile dokłądnie dowiem się za tydzień a to jest jedyny posiłejk który chetnie w takiej postaci je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jak tam po dlugim weekendzie? u nas sliczna wiosenna pogoda byla:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) No u mnie tez wiosna:). Lazimy po sklepach i wybieramy podloge i farby i meble do pokoju malego... Nie ma jak remont na wiosne w styczniu:P. Probuje ktos uczyc dziecko zalatwiania sie na sedes z nakladka dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh podobno teraz sa nizsze ceny :P Mamobruna...ktos wspominal o nakladce.... nie jestem pewna czy to nie MamaAnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) U mnie wiosna!:) Co zrobic, gdy dziecku czegos zabraniasz a ono dalej tego probuje..i tak bez konca? On mnie nie slucha.... Jakie maci sposoby, zeby dziecko respektowalo zakazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Na pewno czesc z was powie ze zle robie,ale jak nie pomagaja zakazy ,odwracanie i przenoszenie Lili w dalsze miejsce i dalej idzie do tego miejsca co nie wolno lub dalej otwiera szuflady w kuchni to daje jej klapsa i karze isc do swojego pokoju.Pomaga i tego samego dnia juz nie idzie,a za pare dni znowu to samo... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie karz jej, ale normalnie tłumacz, że tak nie wolno, bo coś tam. Pamiętaj, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Poza tym dziecko nie pamięta następnego dnia, co było wczoraj.Musisz być cierpliwa, mówić, mówić i jeszcze raz mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mowie nie do usrania a tlumaczenie 15- miesiecznemu dziecku na nic sie zda:(. Ja klapsow nie daje ale czuje sie bezsilna i jeszcze maly sie na mnie zlosci i ryczy...ze czego niw wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×