Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Q.

Czy zabrać małego kotka z podwórka?

Polecane posty

Gość Q.

Witam, na podwórku mojej kamienicy od zawsze są koty. Wielokrotnie było mi ich szkoda, że zimą muszą marznąć na dworze. Jeśli chodzi o jedzenie, nie mają krzywdy. Wielu sąsiadów, w tym my, wynosimy im jedzenie, niektórzy kupują w pobliskim mięsnym świeże mięsko. Wczoraj zauważyłam, że urodził się nowy kotek. Ma jeszcze czerwone oczka i pije mleko matki, ale także chwyta już dawane przez nas jedzenie. Zastanawiam się nad tym czy przygarnąć go do domu. Teraz jeszcze nie jest dziki i daje się pogłaskać, kiedy podrośnie nie będzie się można do niego zbliżyć. Wiem, że na chwilę obecną dobrze mu ze swoimi rodzicami, którzy zawsze z nim / nią są. Chciałabym zasięgnąć porady czy biorąc tego kotka pod dach zrobię mu krzywdę, zabierając go od rodziców, czy uratuję w jakiś minimalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile kotem ma najlepiej kota zabierać od matki jak ma 4- 6 tygodni bo jeszcze śsie mleko .Zalezy bo wiesz takiego małego trzeba zaszczepic przeciw wirusom itp itd , jak chcesz zabrac go to od razu do weterynarza go zabierz :) I bedziesz musiała go karmic mleczkiem itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ocelot to kot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ocelot to nie kot, tylko ssak z rodziny kotowatych jak lew i inne tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Q.
A czy powinnam wziąć tego kota na ręce i zanieść go do weterynarza, czy zadzwonić po weterynarza żeby przyszedł? Ile kosztują takie pierwsze szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pozniej będziesz w stanie zapewnić mu opiekę to tak, zabrać! Ale pamiętaj, że zwierzęta to nie są zabawki. Zrobisz mu ogromną krzywdę jeśli przyzwyczaisz go do domu, a potem znowu wyrzucisz... Jeśli chodzi o weterynarzy to zależy gdzie i co konkretnie robisz na początek. Najlepiej zadzwoń do jakiejś kliniki w pobliżu swojego mieszkania. Powiedzą Ci szybciej i dokładniej niż my na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×