Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość LABRADOR

LABRADOR - plusy i minusy posiadania takiego psa

Polecane posty

Gość LABRADOR

Witam. Posiada może ktoś takiego psa? Proszę o Wasze doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
nikt nie ma takiego pieska? To taka popularna rasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
+ jest sliczny - ma mocna szczeke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to takie pieszczochy, pozytywnie nastawione niemal do wszystkich, niestety mimo, że krótkowłose strasznie linieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieczny szczeniak. Zjada i gryzie co popadnie, ostatnio podeszwę z buta. Moim zdaniem za mało energiczny i są ładniejsze rasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plusów jest bardzo dużo. To fajne, ciepłe i bardzo rodzinne psy. Mądre i znoszą największe tarmoszenie dzieci. Bardzo cierpliwe. Do minusów zaliczyłabym nadmiar energii. Kiedy zabraknie mu ruchu i zainteresowania będzie niszczył w domu. No i sierść. Mimo czesania, jest dosłownie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i trzeba pilnować jedzenia. Labradory to łakomczuchy i bardzo łatwo jest takiego psiaka spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
agresywne ? pierwsze słyszę... Czytam o nich ostatnio, bo chciałabym mieć nowego czteronożnego członka rodziny :) Ale chciałam zasięgnąć opinii z pierwszej ręki :) Wszyscy narzekają na tą sierść.. czy to duży problem? Podobno futerko im się brudzi podczas spaceru i piach sypie w domu. Piszcie proszę :) No i mają problemy z trawieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIEEEEEEE! Nie kupuj ,wszystkie inne rasy tylko nie Retriever Wspomnisz moje słowa! To jest rasa pomyłka a jeszcze gorsze są Goldeny Brudasy,śmierdzą linieją obficie,nie posłuszne,ciągną na spacerach jak lokomotywy.Ogród będziesz miał przeryty całkowicie. W domu niszczą okropnie. To co piszą o tych psach te same superlatywy to kit jeden wielki! Mogłabym setki przykładów podawać i opisywać...ja wiem jedno NIGDY WIECEJ TEJ RASY PSA !!! a najlepiej żadnej rasy angielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
a tak się nastawiłam...:( No to w takim razie proszę o poradę - jaki pies, gdy w domu jest nad aktywne dziecko? Może jakieś sugestie? Rozważałam też BOKSERA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde futro się brudzi na spacerach, tylko na białym/kremowym psie jest to bardziej widoczne. Do goldenów się nie zgodzę. Aktualnie mam 2. Są o wiele spokojniejsze i bardziej stabilne psychicznie od labradorów. Sierści jest sporo, zwłaszcza w okresie linienia. Także odkurzać trzeba codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
uciekł mi post :( chciałabym uniknąć nieprzemyślanego zakupu, bo widzę (oglądając oferty sprzedaży), że ludzie porzucają pieski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odradzam. maja tendencje do tycia. sa jak smieciary, no i problem jest z ulozeniem takiego psa. sa bardzo zywiolowe i czesto maja problem z opanowywaniem emocji. skacza na ludzi i w miejscu nie moga usiedziec etc. i co znaczy nadaktywne dziecko? moze ma adhd - idz do lekarza. a co do rasy, to wazniejsze bedzie jak powiesz jakie mu warunki mozesz zapewnic. mieszkasz na wsi czy w miescie? mieszkanie czy dom z ogrodem? jak duzy ogrod? jesli mieszkanie to czy masz jakis park w poblizu? jak duzo czasu w ciagu dnia jestes w stanie poswiecic psu na spacery? a jak duzo na szkolenie/zabawe? jak dlugo pies mialby zostawac sam i gdzie? pies do domu, czy caly rok na podworku? odpowiedz na te pytania to moze cos doradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
może ktoś ma jakieś doświadczenia z rasą BOKSER? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
mam dom i ogród 30 arów, ale niestety bez ogrodzenia. Mieszkam na wsi i okolica jest praktycznie bez aut. Dziecko nie ma adhd, ale jest żywiołowe :) I pracuję w domu, także pies rzadko byłby sam. No i chodzi mi właśnie o spacery, planuję długie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pies bylby z wami w domu, czy caly rok na podworku? to tez jest wazne. spacer spacerowi nie rowny. sa rasy ktore potrzebuja naprawde sie zmeczyc i najlepiej zeby za rowerem biegaly. sa rasy ktore potrzebuja "wysilku" intelektualnego. musza wykonwyac proste zadania etc. sa rasy ktore silnie potrzebuja interakcji z czlowiekiem i sa takie, ktore sa bardziej niezalezne emocjonalnie. to ze nie masz ogrodzenia, to troche niebardzo.. na jakiegokolwiek psa. a jak ci sie czegos wystraszy i ucieknie? jak sobie wyobrazasz zostawic psa samego na podworku bez ogrodzenia? w zimie nie bedziesz przeciez z psem siedziec 5h dziennie na podworku i wtedy pies bedzie siedzial z toba w domu, a w takim wypadku polecam yorka albo pekinczyka... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że boksery są o wiele mądrzejsze. Miałam kiedyś sukę, która była bardzo opiekuńcza w stosunku do mojej córki. No i z sierścią nie ma tyle problemu, tylko ta ślina. Ale wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio ,nie ;polecam na pewno każdy względem psa ma jakieś oczekiwania ta rasa jest nie obliczalna ,uwierz mi i z dzieckiem te adhdowce czyli Retrrivery, nigdy bym nie zostawiła ani na chwilkę. Każdy pisze psy rodzinne...nie zgadzam się z tym ! Psy które uwielbiają być w centrum uwagi,bardzo łase na jedzenie cholernie namolne jeśli o głaskanie idzie. Za jedzenie by stratował wszystko o drodze. Wierz mi tylko miałabyś problem z tym psem. Miałam Owczarki Niemieckie ,każdy powie groźny pies trudny do ułożenia i owszem na początku za to potem najukochańsze psiaki. Kochają swoją rodzinę są jej oddani ,Retriever jest oddany każdemu kto go głaszcze i da mu coś do jedzenia ,;pójdzie z każdym obcym. Nigdy nie wyrastają ze swej głupoty do późnej starości przysparzają problemów i pozostają dziecinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
ten brak ogrodzenia jest problemem ? Latem często jestem na zewnątrz, więc i pies byłby. Wiadomo, że samego nie pozostawię. Mała rasa odpada, ze względu na dziecko. Poza tym jakoś nie gustuję w takich kanapowcach. Potrzebuję psa, który zaakceptuje dziecko:) Małe psy zwykle wolą dorosłych. Może BOKSER byłby dobry? Zimą i tak nie może być długo na zewnatrz, bo marznie... Więc pozostają spacery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy od nikogo nie slyszalam jak i nie mialam zdania o owczarkach niemieckich ze za grozne i trudne do ulozenia. wrecz przeciwnie. z ta rasa jest inny problem. obecnie sa przerasowione i typ wystawowy zawsze konczy sie tak samo - dysplazja bioder. oczywiscie kazdy pies potrzebuje domu i ciepla, ale poki bedzie taki popyt na owczarki - dotad ta rasa bedzie zepsuta, przez pseudohodowcow jak i tych renomowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obejrzyj sobie film Marley i Ja powinn ci przejść chęć na kupno tej rasy po obejrzeniu tego filmu ,tam jest idealnie pokazane co potrafi Retriever Labrador czy Golden czy inny....mają to we krwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
bardzo dziękuję za rady :) Faktycznie wszędzie tylko same plusy przedstawiają... Ale tak sobie pomyślałam, że skoro tyle porzuceń, to o co w tym chodzi? :( No i pies mieszkałby z nami w domu, innej opcji nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owczarki są wspaniałe !!!! Oddane kochane mądre potrafią naprawdę dbać o swoją rodzinę. Bo za rodzinę uważają swoich pańciów. Te psy myślą czego o Retriverach powiedzieć niestety nie mogę. Retrivery to kłopoty,chcesz je mieć weź sobie RETRIVERA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak ,zobacz ile ostatnio tych psów trafia do schronisk. Pewnie nie bez przyczyny? Nie czytaj na forach bo tam nawet jak ktoś prawdę napisze to go zaraz zjadą tam każdy ciumka i kumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sensem i w ogole ideologia trzymania duzego psa, jest posiadanie ogrodu.. ktory jest ogrodzony. po to zeby taki pies mogl sie wybiegac i wlasnie spedzac duzo czasu na dworzu i na pewno wiecej go spedzi na dworzu.. jak nie wiecej niz w domu, jesli bedzie ogrodzenie. sory, ale k***a.. jak nie masz ogrodzenia, to tak jakbys mieszkała w bloku, czyli pies typowo do bloku... spacery srery.. ta ta p********ie o szopenie. kazdy tak mowi, ale tak naprawde nikt nie jest w stanie przewidziec swoich najblizszych 15 lat zycia. dziecko ci zachoruje i co tez bedziesz bog wie ile czasu z psem poza domem spedzac? samego na podworku nie zostawisz. sory, ale dla mnie branie przy takich warunkach psa w typie labradora to glupota. albo zaloz to glupie ogrodzenie, albo kup psa typowego do bloku. nie lubisz malych.. no to dog niemiecki sie nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
no to już mam kołomyję...:( Bardzo bym chciała, by pies z nami zamieszkał, ale teraz to już sama nie wiem..? Może ktoś jeszcze coś powie na temat BOKSERA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle, ze dog niemiecki to typowy kanapowiec, no ale niestety... pies aktywny i wymagajacy duzej dawki ruchu musi miec podwórko, gdzie się dobiega, bo spacery czesto sa dla tych psow niewystarczajace, a zawsze sie zdarzy syt, ze sie nie bedzie moglo poswiecic ilus tam godzin na spacer. zaloz sobie to ogrodzenie, a nie taka r***liwa i wymagajaca rase chcesz trzymac de facto w bloku, bo to tak jakbys w bloku mieszkala. a jak tego nie pojmujesz i sie uparłaś, bo goldenki czy bokserki sa taaaakie słodziuuutkie, to jestes tepa dzida i szkoda bylo mojego czasu na ciebie. eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LABRADOR
czyli warunek-ogrodzenie? :( kurcze planowałam, ale jeszcze nie teraz. Myślałam też o psie ze schroniska, tylko czy uczciwie mi powiedzą jaki jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boksery tylko z tego co słyszałam że bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci. Retriver przeleci po dziecku jak po dywanie gdy zobaczy np.zabawkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj taaaak jak czytam jak każdy słodzi Labradorkom i Goldenkom jakie to słodkie jakie cudne jakie tititiiii rzygam dosłownie. Potem w schroniskach ich full i nikt ich nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×