Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

madzija - jeżeli koniecznie chcesz zabrać swoje ubranka mimo, że nie musisz, to weź 3-4 komplety. W razie gdybyście musieli zostać w szpitalu dłużej (tfu, tfu, nie życzę Ci tego), czy dziecko wymagałoby częstszej zmiany ubrań (bo ulewa, albo pieluszka przesiąkła), to ktoś Ci ubranka może dowieźć przecież. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez myslalam ze jak juz sie obroci główką to jest ok,ale sama widziałam główka z lewej a dupka z prawej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malo tego przy takim polozeniu podobno tez robia cesarke ..teraz rozmawialam z kolezanka dopiero wyszla ze szpitala i na jej sali dziewczyna rodzila dziecko gdzie nogi byly na dole..niewiem co to za szpital ale jakas porazka,niemoge sobie tego wyobrazic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A lekarz co na takie ułożenie? Wspominał coś o rodzaju porodu? Przewiduje sn czy cc? Jeszcze się te Maleństwa nie urodziły, a już tak potrafią zaskakiwać :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to lekarz który miał dyzur był malo przyjemny i ja takze jego nielubie (do tego mąż zrobił awanture bo niby izba przyjec maja dyzury a lekarza niema, po awanturze znalazlo sie nagle trzech..:-))a moj dopiero bedzie w tym szpitalu w czwartek i z nim bede ostatecznie rozmawiac co i jak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Odnośnie termometru w instrukcji mojego jest taki zapis"U noworodków oraz dzieci do 6-go miesiąca życia lekarze zalecają o******czą metodę pomiaru. Pozostałe metody pomiaru mogą dawać niejednoznaczne wyniki. Jeżeli używasz termometru bezkontaktowego u ww dzieci zawsze weryfikuj wyniki z odczytami uzyskanymi w sposób o******czy." nie ma zapisu o szkodliwości termometrów bezdotykowych być może chodzi o to, że trudno jest wytrwać takiemu maleństwu w bezruchu. Termometr Microlife. Mój syn był w położeniu poprzecznym ale niżej miał dupkę a korpus gdzieś w żebrach podobno rzadkie ułożenie, a ja teraz się właśnie zastanawiam czy córka tez nie jest ułożona poprzecznie właśnie główkowo ponieważ była już głowką do wyjścia a teraz czuje ją jakby w poprzek, nie ma szans w ten sposób urodzić naturalnie, ostatnio na tlc pokazywali jak lekarz próbował przez brzuch obrócić dziecko z pozycji poprzecznej do główkowej niestety nie poszło i zakończyło się cięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
to wygwiazdkowane to: do od byt ni czą - cenzura czuwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wcześniej przy synku mialas cesarke?ja z prawej bardzo mocno czuje pięte ktora daje mi popalic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby sa cwiczenia ktorymi mozna pomoc sie obrocic ale wole nieryzykowac jak sie bedzie mialo obrocic to sie obroci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej cieszę się z jutrzejszego USG. Lekarz mówił, że Mały jest główką w dół, więc z góry założyłam, że to dobrze. Jutro zobaczę czy ułożył się odpowiednio tą główką. Co do termometru - wiem, że są takie, które mierzą temperaturę w dosłownie sekund pięć. Znajoma ma taki i jest bardzo zadowolona. Kupiła go w lidlu kiedyś, ale wiadomo, tam takich rzeczy nie ma na co dzień. Muszę się jej zapytać jakiej firmy jest ten termometr. Dobranoc Dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzija
mama agaata-- dzieki, czyli np w ciagu jednego dnia dziecko bedzie np w body i pajacyku czy zmienia sie mu ze 2, 3 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim :) Właśnie sie szykuję na wizytę u położnej. Mam do niej kilka pytań odnośnie papierkowych spraw po porodzie. Mam nadzieje ze zapamiętam . Chociaż moze lepiej sobie te pytania gdzieś spisać bo wiadomo jak to jest... Madzija co do ubranek to weź co tylko chcesz. Przecież nie zaszkodzi, a i będziesz spokojniejsza :) Jak sie dzisiaj spało? Ja po wczorajszym porządkowym szale spałam jak dziecko. Co prawda tylko do 4, ale zawsze to coś :) Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Hej dziewczyny. Jak u was? U mnie fatalnie w nocy skurcze i ból brzucha. Znam ten ból więc sie wystraszyłam bo jeszce nie jestem gotowa. Teraz głowa mi pęka Mam nadzieje że to po prostu skurcze przepowiadające i że dzidziuś jeszcze trochę poczeka. Agata i Miśka dajciej znać po wizycie. Benihimex i Goha się wczoraj nie odzywały. Dziewczyny wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
Halo Dziewczyny. Wczoraj bylam na kursie szkoly rodzenia - pokazano nam sale porodowe: nazywaja to boxy, wiec myslalam ze dosc malo sa intymne, a okazuje sie, ze sa to oddzielne duze pokoje z prysznicem lub wanna. Poza tym tak nas "przecwiczono" (krazenie biodrami, miednica itd.) ze pozniej czulam sie o wiele gorzej niz przed. Nawet myslalam, ze to "juz"! Co mnie dziwi - maja tylko 8 takich boxow na caly szpital specjalistyczny ginekologiczno-polozniczy. To chyba malo, tym bardziej ze przyjezdzaja tam nawet z daleka , jesli sa jakies problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Kyga - wszystko w porządku . :) U mnie jakoś wszystko ucichło , już nawet po przytulaniach z mężem nie mam żadnych skurczy :/ w ogóle noce też jakieś spokojniejsze, nawet do toalety nie muszę wstawać. Dzisiaj o 15 mam wizytę u gin , już nie mogę się doczekać co powie .. mam nadzieję,że to już bliżej niż dalej, bo wolałabym trochę wcześniej urodzić niż przenosić :/ a co do samopoczucia dzisiaj , to jakoś głowa mnie boli i strasznie mi nie dobrze , tak jakby ciągle coś mi stało na żołądku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam już od położnej. Wymacała mi brzuch, Mała oczywiście dawała czadu. U mnie wszystko w porządeczku :)wszystkie wyniki mam bardzo dobre wiec sie cieszę :) Myślałam ze to już moja ostatnia wizyta, a tu jednak nie. Mam przyjść jeszcze w datę porodu, o ile nic sie wcześniej nie wydarzy. Powiedziała mi ze moja mała ma jakieś 37 cm od główki do pupci. Ile to moze byc z wyprostowanymi nóżkami? Całe szczęście pamiętałam o wszystkich pytaniach do położnej. Teraz czekamy na relację Agaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha, daj znać jak po wizycie. Moglabys mi przypomnieć w którym jesteś tygodniu? Pamietam ze ja kilka tygodni temu tez miałam takie kłopoty. Tez było mi niedobrze i kilka razy wymiotowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
ooo Goha to zazdroszczę bo u mnie powtórka z nocy strasznie boli brzuch jak na miesiączkę. Jestem zła bo wizyte mam w piątek a jak tak bedzie to nie doczekam. ide zaraz umyję głowę i się wyszykuję tak na wszelki wypadek ale będę się modlić żeby mi minęło. Ja takie mdłości i ciężko na żołądku mam od czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
Wiecie co - ja tez mialam takie problemy z zoladkiem 2 razy...Myslalam, ze to "juz", a minelo...Moze w moim przypadku to bylo jakas niestrawnosc. zaczelam zwracac wieksza uwage na to co jem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Miśka to super. Coś Ci jeszcze ciekawego powiedziała? ile mala moze ważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Klaudia, pojęcia nie mam ile wazy. "W normie". Raczej duża nie będzie. U mnie w rodzinie każdy taki drobniutki. Chyba ze po tatusiu ;):P Ciekawa jestem czy dam radę dotrwać do następnej wizyty, czy sie wcześniej rozpakuję. Słucham RMF -u. Ale fajna muzykę grają. Tutaj w radiu samo badziewie. Jedno i to samo na okrągło. Umcyk- umcyk. Wie ktoś o której Agata ma mieć wizytę. Nie wiem czy pisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Co bym nie zjadła to tak dziwnie mi sie odbija ;/ już mnie to pomału zaczyna denerwować ;/ Kończę 38 tydzień a zaczynam 39 licząc,że dzień porodu to koniec 40 tygodnia (5.11) . Każdy lekarz liczy inaczej , szczerze mówiąc to sama nie wiem jak dokładnie liczy się te tygodnie . ahh..jeszcze 1,5h i wizyta :D mały tak się rozpycha,że już na prawdę mógłby wyskoczyć :) Bardzo chcę już urodzić,a z drugiej strony boję się ,że to w każdej chwili może się zacząć hi hi :D z rozłożeniem łóżeczka czekamy do ostatniej chwili , przez to,że jak narazie mamy do dyspozycji tylko jeden pokój , dobudówkę którą stawiamy gdzie będą dwa następne pokoje , cały czas w trakcie budowy :) ale jeszcze trochę i w końcu będziemy mieć jakąś przestrzeń :) jak to mówią ..nie od razu Kraków zbudowano.. :D zciaśnimy się i będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzija- wszystko zależy do dziecka, niektórym będzie się ulewało i trzeba je przebierać częściej, może są dzieci, które przeleżą w jednym komplecie caly dzień :D, nie wiem :) Miśka- ja zwsze idę z listą pytań do lekarza, bez kartki bym nie dalabym rady, na bank połowy bym zapomniała ;) GoHa- jak po wizycie? kyga- mnie tak brzuch boli już od zeszlego tygodnia :/. Czasem boli tak mocno, że aż promieniuje na uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Ja i ja- to mnie pocieszyłaś. Mam nadzieję że i u mnie sie to przeciągnie w czasie. Panikuję bo siedzę w domu i ciągle myślę o porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Szczerze mówiąc po wizycie wiem tyle co i przed wizytą :) Czyli nic nowego . Jedynie co to,że szyjka macicy jest miękka,ale jak narazie nic nie wskazuje na poród,choć jak to bywa ze skurczami w każdej chwili może się zacząć,więc mam byc już gotowa. Usg mi nie robiła,bo miałam robione dwa tyg temu , mały ważył wtedy 2,900 więc teraz pewnie ponad 3 kg ma . I tyle co się dowiedziałam .. :l choc szczerze mówiąc po tym badaniu gorzej się czuję , brzuch mnie strasznie pobolewa .. wymacała mnie i może w końcu coś się ruszy :D jeszcze męża wieczorem wykorzystam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Ja czuję się dużo spokojniejsza po wizycie. Mały nie jest wcale taki mały :P Z wszystkich wymiarów jest o tydzień starszy. Waży 3345 g. Lekarz mówi, ze jak urodzę w terminie to waga może zwiększyć się o 300-500 g. Od jutra zaczynam znowu akcję "Przyspieszamy poród". Mam nadzieję, że urodzę przed terminem, bo jeszcze do 4 kg Michaś dobije i całkiem mnie porozrywa. Ułożony jest odpowiednio, ilość wód płodowych w normie, dojrzałość łożyska II stopień. Lekarz nie badał mnie ginekologicznie, więc nie wiem jak wygląda sprawa z szyjką macicy. W czwartek idę na wizytę do lekarza prowadzącego, bo L4 mi się kończy, więc się wszystkiego dowiem. Dostałam znowu płytkę z nagraniem Michasia, będzie ładna pamiątka :). Termin według USG 3.11. madzija - wydaje mi się, że nie trzeba przebierać dziecka tak często, ale różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyga- mnie jeszcze od wczoraj boli w dole brzucha z prawej strony. Tylko, że to boli mnie tak, jakbym miała tam coś naciągnięte i czasem jeszcze mała dowali mi tam jakiegoś kuksańca. Bardzo nieprzyjemne :(. Dobre wieści dziewczyny przynosicie z wizyt :). Agata- co to znaczy "dojrzałość łożyska II stopień"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
hej wszystkim :) w koncu po dwoch nieprzespanych nocach,wyspalam sie chyba za dwoje :) u mnie tez wszystko ucichlo, jedyne co czuje to male skurcze i jak maly sie rusza. Jedyne co mnie zaniepokoilo, ze moja siostra do mnie mowi ,ze na twarzy schudlam.Dziwne to!Moze przed porodem takie zmiany?I mowila ,ze brzuch mam strasznie nisko.I zauwazylam ,ze opuchlizna mi zeszla z dloni tez ,jakos wszystko lepiej.Co to moze naczyc?Sama nie wiem. Jutro mam wizyte u lekarza,a za tydzien pewnie to ost USG po ktorym bede wiedziala,czy czeka mnie cesarka. kyra ja tez juz jeden falszywy alarm mialam,tez lecialam sie pielegnowac :)lepiej byc przygotowanym.Ale wszystko przeszlo i dzis czuje sie jak nowonarodzona calkiem dobrze! ja i ja ,ja tez biore liste pelna pytan do lekarza,zdarzalo mi sie ,ze wychodzilam i zapominalam zapytac waznych rzeczy. Mama Agata czyli TWoj dzidzius moze wazyc tyle co moj.Ja sie modle ,ze za tydzien jak bede na usg ,zeby nie wykazalo duzo wiekszej wagi,to bedzie oznaczac cesarke u mnie :( Dobrze ,ze Wam sie wizyty udaly!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest dojrzałość określana według skali Granumma. Skala jest czterostopniowa (0-3) i gdy już jest ten 3 stopień, to wtedy co raz mniej składników jest przekazywanych od mamy dla dziecka. Zwykle 3 stopień dojrzałości występuje zaraz przed porodem, ale zdarza się, że występuje wcześniej. U mnie jest 2, więc chyba dobrze. Sama dokładnie nie umiem tego wytłumaczyć, wiem tyle, co przeczytałam na necie, bo na badaniu lekarz o dojrzałości łożyska nie mówił mi nic, dopiero na wyniku z USG to przeczytałam i poszperałam. Myślę, że gdyby oznaczało to coś niepokojącego, to lekarz by o tym powiedział podczas badania, a skoro powiedział, ze wszystko dobrze, to tego się trzymam :) Cieszę się, że dzisiaj same dobre wieści z wizyt :) mamusiu79 - przypomnij mi ile ostatnio ważył Twój Skarb i w którym t.c. to było? :) Ja już sama nie wiem co lepsze - sn, czy cc? sn lepiej dla mnie, bo prawdopodobnie szybciej do siebie dojdę, ale cholernie boję się komplikacji typu niedotlenienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
hej Mama Agata moj maluchw 34 tygodniiu wazyl ponad 2800, teraz jestem juz w 37 minelo 3 tyg.Nie wiem jesli dzieci rosna 200g na tydzien to teraz mialby okolo 3400 ponad?Zostalo mi 3,5 tygodnia.Wychodzi ,ze cos kolo 4 lub ponad :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×