Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Gość betrix4
mamusiaa79 to powiem Ci ze masz fajnego lekarza ze kieruje Cie na cc moj jak widzisz twierdzi ze do 4.500 mozna naturalnie.Moja kuzynka rodzila pierwsze dziecko majace 4.020 naturalnie nie skierowali ja na cc mimo tez duzego dziecka to chyba zalezy od lekarza.A co do twardego brzucha tez tak mam czasami to taki twardy ze az boli.Chciala bym juz urodzic dwie corki rodzilam w 37 tc wiec liczylam ze i teraz tak bedzie ale chyba malej dobrze w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ehh mamusie będzie dobrze.Ja mam 86 cm w biodravh mierzyli mnie przy pierwszym porodzie własnie takim cyrklem.Pamietajcie główka się dopasuje do kanału gorzej jak dziecię ma szerokie bary.Pozdrawiam i lekkich porodów życzę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betrix, u mamusi zawsze najlepiej :) Też liczyłam na wcześniejszy poród, tym bardziej że lekarz mówił już ok. 30 t.c. że grozi mi wcześniejszy poród (otwierająca się szyjka macicy). Wtedy byłam na luteinie i ok. 34 t.c. szyjka była całkowicie zamknięta. W 36 t.c. znowu zaczęła się otwierać, ale do tej pory cisza, a to już 38 t.c. Chociaż nie wykluczam, że mimo wszystko urodzę przed terminem. Strasznie się dzisiaj czuję. Cały czas mi gorąco, mam mdłości, boli w kroczu jak chodzę tak że muszę się zatrzymywać co parę kroków, w ogóle chodzę baaaaaaardzo powoli, kręgosłup na dole boli no i brzuch też pobolewa. Ale to pewnie wszystko fałszywe znaki, już się staram nie nakręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betrix- oj, wcale Ci się nie dziwię, że się teraz boisz. A córa zdrowa? Lekarz nie może dać Ci skierowania na cesarkę ze względu na poprzedni traumatyczny poród? Moja znajoma dostała skierowanie z tego właśnie powodu. Teraz doczytałam, że będziesz rodzić w Niemczech. Trzeba mysleć pozytywnie. Kasia- cieszę się, cieszę, że te wizyty teraz takie częste, bo właśnie się uspokoję po nich (mam nadzieję), a przez 2 tygodnie lekarz mówił, że na pewno nic złego się nie stanie tak nagle z łożyskiem. Jak częste masz te skurcze i jak długo trwają? mamusiaa- mi ostatnio też brzuch tak twardnieje, jak kamień właśnie. Ale trwa to jakiś czas i później puszcza. Mam nadzieję, że to normalne? Jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betrix a słyszałam, że w niemczech lepiej się rodzi... moja dobra.koleżanka rodziła i.była zachwycona. Pogadaj jeszcze z lekarzem, może da się go namówić. :-) Agata może faktycznie przed terminem Ci się uda. Trzymam kciuki! Olu srednio co 25 minut. Ale znając moje szczęście to pewnie fałszywy alarm :O Już nawet na piłce skaczę z nadzieją, że może się rozkreci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jestem studentką piątego roku psychologii. Szukam przyszłych mam chętnych do wzięcia udziału w badaniu do mojej pracy magisterskiej. Na jego podstawie staram się zidentyfikować czynniki, które mogą w negatywny sposób wpłynąć na doświadczenie porodu. Jest to jedno z pierwszych badań tego typu na całym świecie. Zdecydowałam się na ten temat ponieważ wydaje mi się, iż zagadnienia związane z porodem, a przede wszystkim sprawdzonymi merytorycznie metodami podniesienia komfortu rodzenia, są spychane na margines i wymagają poświęcenia im większej uwagi. Być może dzięki wynikom, które uda mi się uzyskać możliwe będzie zapobiegnięcie ewentualnym przykrym zdarzeniom podczas porodu oraz zapewnienie, że moment ten będzie najszczęśliwszą chwila w życiu. Dlatego też proszę o poświęcenie odrobiny swojego czasu na wypełnienie kilku ankiet. Zajmują one od 30 do góra 60 minut. Nie jest to tak dużo czasu zważając na możliwe korzyści jakie mogą z niego wypłynąć. Poniżej zamieszczam link do strony, na której umieszczone są ankiety wraz ze szczegółowym opisem badania. http://neko41.wix.com/badanie- Dziękuję i pozdrawiam ciepło przyszłe mamy :), Karolina Geronałowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
a co tu tak dzisiaj cichutko Dziewczyny? :) czyżbyście wszystkie na raz zaczęły rodzić? :) to by było dopiero wesoło :) dajcie znać jak tam Wam dzionki mijają i jak tam Wasze małe rozrabiaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
Ja dziś zabrałam się w końcu za pakowanie walizki do szpitala, jeszcze nie wszystko wrzuciłam, a już ledwo co się mieszczę. A biorę taką większą podróżną walizkę na kółkach, żeby nie biegać z 5 torbami tylko z 1. Jakoś może to wszystko upchnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja jeszcze nie rodzę, ale kto wie co z reszta naszych mamusiek sie dzieje.. ;) Tez sie spakowalam w taka walizkę. Wydaje sie wygodniejsza. Wystarczy tylko wszystko odpowiednio poukładać. Obudziłam sie dzis rano z tak opuchnietymi palcami ze nie mogłam obrączki przekręcić. Mam nadzieje ze jeszcze któraś mamuska sie odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
Hej wszystkim,wrocilam wlasnie od lekarza,mowi ze szyjka zamknieta:(cos czuje ze nie urodze jednak 2listopada.mam juz powoli dosc bo nogi bola,ledwo chodze.do lekarza juz sama nie jezdze bo sie boje.gdyby nie to,ze mam psa z ktorym trzeba wyjsc,to lezalabym najchetniej cale dnie.a tak spacerki musze odbyc.lozeczko rozlozone czeka na malego.torbe niby mam spakowana,ale wydaje mi sie,ze jeszcze o czyms zapomnialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
I zaczynam myslec na powaznie o tym olejku rycynowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
abc do 2.11 jeszcze trochę czasu, możesz jeszcze przed 2 urodzić :) zresztą wiecie jak to jest z tymi terminami, tylko ok 5-10% się sprawdza. Lekarze liczą od OM bo większość kobiet nie jest w stanie określić kiedy dokładnie zaszła w ciążę, a cykle są różne. Ja wiem, że przenoszę bo miałam długie cykle i mały jest młodszy niż podaje lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :-) Ciekawie by było gdyby kilka na raz zaczęło rodzić :P U nas cisza :-( a już miałam nadzieję... wczoraj skurcze krzyżowe i brzuszne co 25 min, ale zasnełam przed 24 i ucichło. A mała z wymiarów na 41tydzień. Może dotrwam do poniedziałku (mam ktg). abc abc dziś wszystko pozamykane, a jutro może się wszystko zmienić o 360 stopni :-) Też myślałam o tym olejku. Cholerka, byłam dziś w miescie i zapomniałam kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Hej dziewczyny :) ja też ogólnie mam strasznego lenia i już nic nie chce mi się robić a do tego wieczorem mam takie straszne duszności ,że złapać oddechu nie moge , nie wygodnie mi leżeć i siedzieć , w ogóle coraz częściej wydaje mi się,że urodzę po terminie :P choć do terminu jeszcze 12 dni :P i w zasadzie w każdej chwili może się zacząć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
Jak to jest z badaniem na paciorkowca?moj lekarz nic nie wspomina,a ja zapomnialam dzis spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
pewnie zapomniał, zadzwoń abc zapytaj, w razie czego sama sobie zrobisz wymaz i zawieziesz do labolatorium i na następną wizytę będziesz już miała wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha też mam coraz częściej myśli, że urodze po terminie :-( Obyśmy się myliły :D abc abc lekarz raczej powinien Ci to badanie zrobić. Mi robił tydzień temu i wyniki już są, ale wizytę mam w poniedziałek i wtedy się wszystkiego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Hej dziewczyny. Kurcze ale się wszystkie trzymacie. Ja jutro mam wizytę i będę miała robione badanie na paciorkowca. Powinaś się upomnieć.Kurcze mój synek się tak wierci że wydaje mi się że mi skóra zaraz pęknie. Aż dech zapiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
4list mam sie pokazac u niego,wiec wtedy sie upomne,chyba,ze urodze do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
abc to jeśli nie chcesz do niego dzwonić to kup sobie w aptece wymazówkę i sama zrób, po co będziesz czekać to 4.11.. to jest koszt ok 35zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
a ta wymazówka kosztuje niecałe 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abc warto zrobić to badanie, właściwie to jedno z ważniejszych badań w ciąży, szczególnie jeżeli rodzisz sn. U mnie szyjka dojrzała, ujście nadal tylko szparkowate. Przytuliłam dzisiaj Męża zanim poszedł do pracy, a teraz trochę boli mnie brzuch. Właściwie tak "ciśnie" na dole brzucha. Brzuch co jakiś czas staje się mniej twardy, a tak to cały czas jak skała. I się stawia. Wczoraj mocno zastanawiałam się nad olejkiem rycynowym, ale osobiście zrezygnuję. Dziewczyny na forach piszą, że po tym olejku jest bardziej bolesny poród, a dodatkowo, że dziecko może oddać smółkę jeszcze przed porodem - wolę nie ryzykować. Czopki glicerynowe są bezpieczniejsze, a też działają przeczyszczająco. A głównie o to chodzi z tym olejkiem - żeby wywołał biegunkę, a biegunka skurcze. Też mam wrażenie, że urodzę po terminie. :( Ile można czekać? To chyba najgorszy czas w ciąży - czekasz, czekasz i czekasz. A przy tym ledwo chodzisz, wszystko Cię boli, dziecko mocno się rozpycha, co też boli. I marzysz tylko o porodzie, a poród nie przychodzi. Przynajmniej ja tak mam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się mała tak rozpycha, że dziś brzuch miałam z boku haha śmiesznie to wyglądało. Agata o dokładnie Cię rozumiem! Końcówka jest tragiczna :-( Jak do poniedziałku nie urodze to kupuję ten olejek. abc abc daleko do wizyty... a to badanie jest naprawdę ważne. Lepiej zrób na własny koszt - będziesz spokojniejsza i w razie dodatniego wyniku lekarze od razu zareagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Hej dziewczyny wy tez macie juz dosc?ja dzis ledwo zyje ciezko oddychac ani spac bo kosci bola ani siedziec ani chodzic na dodatek strasznie mi nie dobrze.Bylam dzis u lekarza i niestety mala sie jeszcze nie spieszy wiec mowi ze jeszcze musze sie pomeczyc nie dosc ze juz jest duza to do 15 listopada to bedzie jeszcze wieksza a ja juz nie mam sily.Brzuch juz tak naciegniety ze jeszcze troche i popeka az boli z napiecia skory masakra jednym slowem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbre- a u Was w szpitalu można wjechać z walizką? U nas nie można, każą przychodzić z reklamówkami lub torbami, które można złożyć w kosteczkę, bo na salach nei ma miejsca na wielkie torby :D abc- Pytałyśmy dziś położną o ten olejek rycynowy, mówi, że słyszała, że dziewczyny to stosują i że wywołuje on rychy jelit, ale może być tak, że mamy nie ruszy to do porodu, ale np. może ruszyć dziecko, które wydali smółkę i może nie dać mamie o tym znać i będzie pływał w zielonych wodach, więc ja nie wiem, czy warto stosować ten olejek. Kasia- co 25 min. to podobno nie tak często, jeszcze musisz się chyba uzbroić w cierpliwość :) Kasia- moja mała ciągle pcha się w prawą stronę i często mam brzuch z boku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
hej dziewczeta, ja zawsze po nocach pisze i nikogo juz nie ma z racjii, ze u mnie calkiem inna godzina. Nie pisalam ,bo sie podlamalam ,po wizycie w srode. A mianowicie,maly sie nie pcha na razie na swiat,zero rozwarcia,wody sie nie sacza ,mimo,ze mam mokro czesto.Wod mam duzo jak powiedziala.Po badaniu znow stwierdzila ,ze dziecko duze. I co mnie podlamalo ost test na cukier wyszedl na granicy,wiec musze teraz robic ten szczegolowy test na cukrzyce.Do tej pory wyniki mialam dobre.Cholera! :( Powiedziala ,ze tak jakby mam zla tolerancje glukozy....za tydzien w piatek mam badanie. . I nastepne badanie szczegolowe pomiarow dziecka.Powiedziala,ze rozwazymy jaki ma byc porod itd.Powiedziala ,ze lepiej wybrac opcje cesarki niz miec ciezki porod.Znow powiedziala ,ze maly moze wazyc 4500kg.Jestem podlamana. Jak wyszlam to sie poplakalam. Nie wiem czy to moze moja wina z ta glukoza.Ale jeszcze pare tygodni temu wyniki byly dobre.Ona mowi ,ze to wina malego :)chyba mnie pocieszala, ze to genetyczne.Chce ,zeby byl zdrowy! . betrix wiem moj lekarz jest super,rozwaza rozne opcje i patrzy nie tylko na dziecko ,ale i na mnie.Ona wlasnie mowi ,ze pierwsze dzieci zazwyczaj rodza sie mniejsze i potem z drugim jest latwiej nawet jak jest wieksze. ja i ja u Ciebie na pewno to normalne jak czasami brzuch twarnieje i puszcza u mnie jest inaczej. To nie jest tak ,ze on mi twarnieje ,on jest caly czas twardy jak cegla,maly juz nie ma iejsca w srodku tak czuje! Ale mialam badany ,wiec chyba taki ma byc :( abc u mnie to samo szyjka zamknieta i nic nie wskazuje na razie, do porodu 3 tygodnie! Jakbym rodzila teraz to naturalnie ,a za ten czas maly pewnie uroooosnie! Moja mama mi to przepowiedziala ,ze urodze po terminie,bo tak z chlopcami bywa! . Jedyne to mnie cieszy ,ze czuje malego taki kochany maly czlowieczek czasem mame kopnie,czasemsie przekreci :) Piszcie dziewczyny co u Was ,bo ja troche podlamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia nie przejmuj sie. Co z tego ze dzidzia taka duża? Lekarz będzie wiedział co robić i na pewno zadba o Ciebie:) Mały jest zdrowy wie powinnaś sie cieszyć bo to przecież jest najważniejsze. Tez sobie myślałam o mojej ze z kolei taka mała, moze za mała. Ale lekarz powiedział ze wszystko ok, rozwija sie prawidłowo wiec już sie nie martwię. Sama chciałam rodzic sn ale tez nie wiem jak to będzie. Jeżeli wyjdzie inaczej niż planowałam to trudno. Oby tylko wszystko przebiegło tak jak należy:) Do niedawna chciałam tez przyspieszyć poród. Przytulalam męża, ale to nic nie dawało. Jedynie bardzo mnie bolało, i to przez kilka godzin. Wole tez nie eksperymentować z żadnymi olejkami ani niczym innym. Moja mała sama wyjdzie jak będzie gotowa. Teraz na sam koniec częściej do niej mowię:) Kto wie czy nie bede tęsknić za r*****i w brzuszku ? Podobno to sie czasem zdarza. Cóż, moje podejście bardzo sie teraz zmieniło. Staram sie nacieszyć ciaza, bo zostało mi tylko kilka dni. Mamusia, hormony tez robią swoje. Mi pomaga rozmowa z mężem. Czuję sie lepiej kiedy on wie co mnie gnębi. Głowa do góry! Zniesiemy wszystko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Codzień sie zastanawiam czy którejś już sie zaczęło:) Nie znasz dnia ani godziny, wiec już teraz życzę każdej z Was udanego porodu. Szybkiego, bez komplikacji. Dobrego samopoczucia, mnóstwo siły i szybkiego powrotu do siebie. :):):):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Wkoncu przespalam dzis 4 godziny w nocy a nie tylko 3 lub dwie ale i tak jestem wykonczona nie mam juz sily.Ja tez czuje ze mala nie ma juz miejsca w brzuchu nawet skora na brzuchu robi sie taka dziwna mimo iz codziennie ja smaruje olejkiem.Nie wiem od czego zalezy ze dzieciaczki sa duze ja nie mam cukrzycy badania glukozy ok lekarz twierdzi ze tatus duzy a to fakt 1.85 grubokoscisty wazy 110 kg a ja malutka drobniutka ( bylam przed ciaza).Mowi ze dlatego duze dzieciatko po tatusiu.Tyle ze moj ginekolog nic o cesarce nie mowi termin na 15 listopad a wizyte nastepna mam na 8 listopad mam nadzieje ze chociaz sprawdzi ile mala wazy bo wczoraj nie sprawdzal ile urosla.Tez jak mi powiedzial ze mala nie spieszy sie jeszcze to sie poplakalam bo juz nie mam sil,poprzytulalam sie z partnerem i tylko tyle ze mnie bolal brzuch dolem kilka godzin nic wiecej.Mam szyjke otwarta tylko na 1 palec tak doktor powiedzial.Ciekawa jestem ktora z nas bedzie pierwsza rodzic a jedno jest pewne ze koncem listopada to wszystkie bedziemy juz po porodach ciekawa jestem jak to bedzie jak po kolei kazda zacznie sie sypac mam nadzieje ze bedziecie tutaj pisac jak bylo itd ja tez napewno od razu jak wroce ze szpitala opisze wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Cześć Dziewczyny! Przykro mi, ze czujecie się coraz gorzej, końcówka najtrudniejsza. Może w końcu zaczniecie rodzić, na mnie jeszcze nie pora chyba bo nie spakowałam torby:) poza tym czuję sie dobrze, boli mnie kręgosłup troszkę i spojenie ale nie ma dramatu. Rano wyprawilam synka do przedszkola, wyszorowałam łazienkę, odkurzyłam i pewnie zaraz jakąś małą kaweczkę dziabnę. mamusia 79- Nie przejmuj się wynikami i cesarką, lekarze wiedzą co robią, złe wyniki to nie Twoja wina, a skoro lekarz proponuje cc to nie ma sie co wzbraniać, tylko słuchać bo wiedzą co robią (chcę w to wierzyć). Moja kolezanka bała się cc lekarze z uwagi na duze dziecko upierali sie na cc, ale ona nie nie nie absolutnie, da radę! Dała, w trakcie się darła "tnijcie mnie k***a" a to dziewczyna o bardzo wysokiej kulturze osobistej, na cięcie było za późno a hemoroidy nie zając nie uciekły, ma sie teraz od kilku lat z nimi, drugi raz by słuchała lekarzy ale ma traumę i nie planuje póki co kolejnej ciązy. Wiadomo takie dolegliwosci to i przy mniejszym dziecku mogą wystąpić, ale komuś ufać trzeba jedna płacze bo musi rodzić sn druga bo cc, nie płakać nie mazać się słuchać lekarzy robić co każą w razie wątpliwości konsultować z innymi doktorami i cieszyć się, bo niedługo nasze maluchy będą już z nami:D Dzis mam wizyte wieczorem ale nie przewiduję zadnego rozwarcia. Ciekawa jestem, która pierwsza zobaczy swoje dziecko, to już tuż tuż:D Trzymajcie się, dzielnie ja przyłączam się po raz kolejny do życzeń o udanych porodach, damy rade bo nie mamy innego wyjścia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×