Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Pixi- wiem o tym niestety i o tym, że przy następnej ciąży pewnie też będę miała cukrzycę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
hej wszystkim ! A juz myslalam, ze ktoras z nas jest po :) U mnie jakas 4 noc dziwna pare godzin na minusie. . Kasia Ty masz wszystkie objawy jak przed porodem, juz nie masz apetytu tyle,jeszcze waga spadla.Zreszta jest juz niedlugo u Ciebie. . Ja caly czas chodze i mowie do meza ,ze sie boje :( . floraska ja tez sie zastanawiam na znieczuleniem,jedne mowia brac, drugie nie.Ale jak juz bede chodzic po scianach to pewnie wezme :)Inna sprawa jak bedzie cesarka. . Dziewczyny Wy piszeie o spuchnietych nogach,dloniach.Ze mna to chyba najgorzej,nie widzialam zeby ktoras wczesniej o tym pisala.Obraczki na palec wlozyc nie moge juz od 2 miesiaca,a stopy spucniete od 4.Nie tak strasznie troche,ale jednak ja to widze,butow nie wloze od tamtej pory,dobrze ,ze bylo lato to japonki byly itp. Teraz mam takie jedne wieksze kozaczki do szpitala. Ale najlepsze ,ze zadna kurtka mi sie nie dopina ;) . Kasia ja tez na plusie 16 kilo!!! . Podobno przed porodem dziecko juz sie tak nie rusza ,a moj maly szaleje :) . kyra w tabeli chyba zabraklo betrix4 ona ma termin jak ja na 15.11 . ja dzis pracuje na lozeczkiem,choc juz dawno stoi to chce zobaczyc jak to wszystko wyglada,mialam poszyc jeszcze takie wstazki ,ktore przyczepie,zeb bylo ladnie :) Dziewczny czy macie cos nad lozeczkiem dziecka?Cos nawieszone,przyklejone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Mamusia79 ja przy synku miałam taki jakby baldachim nad łożeczkiem na takim metalowym stelażu, tragedia nigdy więcej, ładnie wygląda na zdjęciach, ale to tylko zawracanie gitary niepotrzebne siedlisko kurzu, ciągle trzeba prac prasować także tego typu wynalazki odradzam, podobają mi się karuzele czy pozytywki ale szczerze mówiąc teraz wychodzę z założenia że im mniej tym lepiej, łóżko ma byc od spania, wyciszenia a nie od pobudzania zmysłów, dla takiego maluszka wokół i tak pewnie za dużo się dzieje:) ale to tylko moja opinia i myślę ze cos w stonowanych barwach i niezbyt krzykliwie może i wyglądac uroczo i być ciekawe dla malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
pixi w pelni Cie popieram :) dla takiego malca wszystko jest nowe i tyle rzeczy wokol. ja nie kupilam tej karuzeli choc doslownie wszyscy mi o niej mowia.Postanowilam,ze zobacze jak sie maly urodzi czy bedzie potrzebna... Natomiast nad lozeczkiem zawiesze maly obrazek aniola stroza ;) W jego pokoju sa na jednej scianie zwierzatka,ale to wiadomo pozniej jak bedzie juz mial pare miesiecy bedzie go cieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu, ja jeszcze nie kupiłam żadnej karuzeli nad łóżeczko, ale to dobry pomysł, jak ktoś mnie zapyta, czego mi jeszcze brakuje :D Aaaaa.... Ty pytasz o baldachim chyba. Na początku chciałam, ale stwierdziłam, że niepotrzebny mi kurzołap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
ja i ja haha ja tez trzymam czesc rzeczy na liscie ,ktore moga mi np koleanki kupic, jesli zechca ;) wlasciwie czesc juz pokupily i tak mnie cieszy jak widze ,ze ktos kupuje jakies nawet male zabawecki dla mojego dziecka :) . nie nie pytalam o baldachim...pytam o wszystko co jest wokol lozeczka,na sciane czy cos wiszacego i takie tam rozne Wasze pomysly.Wiadomo kazda ma inny pomysl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też chciałam baldachim, ale tak jak dziewczyny - zrezygnowałam. Stwierdziłam, że tylko będzie zbierał się kurz, a większej funkcji nie spełnia. Mam za to karuzelę z pozytywką z pluszowymi misiami w pastelowych kolorach. Mój Mąż co jakiś czas włącza pozytywkę i cieszy się jak dziecko :)) Dopisuję betrix :)) MiśkaPyśka (Magda).......1.11.................. ...............córka Joanna GoHa548...........................5.11................... ...............syn Szymon benihimex (Kasia).............6.11.................................córka Amelia marbre................................6.11............... ....................syn Izabela__89_ ....................8.11................................. Mama Agataaa (Agata)....8.11..................................syn Michał abc abc (Monika)............12.11.................................. syn mamusiaa79....................15.11...................... ...........syn betrix..................................15.11..................................córka floraska.............................19.11............... ..................syn kyga(klaudia)....................20.11................... ...............syn Dawid pixidixiikot.........................24.11............... ...................córka Olga112............................25.11................. ................córka Martyna Sowiczek (Agnieszka)......26.11................................córka Jagoda ja_i_ja (Ola)........................8.12........................... ........córka Lena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
Postanowilam sie relaksowac choc ten jeden dzien ;) Caly czas mysle o porodzie i nic z tego nie wychodzi,jestem malo tworcza ;)siedze i sie stresuje. Wczoraj kupilam taki album ,ktory sie wypelnia dla dziecka przez caly rok, kupilam tez ksiazke "Pierwszy rok z zycia dziecka" Heidi Murkoff podobno swietna.Na pierwszy tom sie nie zalapalam ,bo to juz koniec ciazy. I kupilam tego aniolka nad lozeczko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
Dziewczynki,a moj termin to 2list,wiec w tabelce powinnam byc druga-teoretycznie,bo w praktyce pewnie pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
abc termin Ci sie zmienil? Mama Agata ja mieszkam za granica,ale tak poszlam do poslkiej ksiegarni i tak kupilam taki album. W Polsce sa takie ,wiesz taka ksiazka,gdze zapisujesz np.pierwszy zabek,pierwsze urodziny itp.itd. W mojej jeszcze jest jak mama i tata sie poznali :)drzewo genealogiczne,mozesz wkleic zdjecia z usg,w koncu moje nie beda w paru miejscach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiśkaPyśka (Magda).......1.11.................. ...............córka Joanna abc abc (Monika)............12.11.................................. syn GoHa548...........................5.11................... ...............syn Szymon benihimex (Kasia).............6.11.................................có rka Amelia marbre................................6.11............... ....................syn Izabela__89_ ....................8.11................................. Mama Agataaa (Agata)....8.11..................................syn Michał mamusiaa79....................15.11...................... ...........syn betrix..................................15.11............ ......................córka floraska.............................19.11............... ..................syn kyga(klaudia)....................20.11................... ...............syn Dawid pixidixiikot.........................24.11............... ...................córka Olga112............................25.11................. ................córka Martyna Sowiczek (Agnieszka)......26.11................................córka Jagoda ja_i_ja (Ola)........................8.12........................... ........córka Lena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka poprawiona :)) Dzięki mamusia, poszukam takiej właśnie. Później będę mogła zajrzeć, żeby sobie wszystkie te fakty przypomnieć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
też się zastanawiam nad tym albumem, rzeczywiście fajna pamiątka może być. Nawet duży wybór teraz jest ich w sklepach. . A nad łóżkiem też zawiesiłam Młodemu aniołka, żeby go pilnował. Taki większy, biały, z drewna, bardzo fajnie wygląda :) karuzele też kupiliśmy z pozytywką, zobaczymy już niedługo, czy spełni swoje zadanie. A o baldachimie myślałam na lato, żeby przed komarami czy innym robactwem zasłaniać łózko, ale to zobaczymy czy będzie potrzebne., w razie czego się kupi, póki co tak jak mówicie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
aaa jeszcze do łóżeczka moja mama przyczepiła małą czerwoną kokardkę :) żeby Go nikt nie zauroczył :) hehe zabobon jakich wiele, ale co będę jej szkodować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
abc, mamusia79,floraska, izabela89 i pixi, a i betrix jeszcze- a jak tam u Was sytuacja odnośnie imion? :) bo terminy gonią, a tylko My jeszcze takie niezdecydowane :) coś ruszyło się u Was w tej sprawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
marbe dobre pytanie co do imion...u mnie chyba bedzie jednak Dawid.Maz chce Patryka,co tez mi sie podoba,ale on powiedzial ,ze on bedzie mial syna ,wiec ja moge wybrac imie :) . Co do czerwonej kokardki haha to nie uwierzysz.Tak samo robie!Tylko,ze zaczelo sie od tego ,ze wszystkie te posciele dla chlopcow i cale te zestawy do lozeczka dla chlopcow za granica nie podobaja mi sie.Same niebieskie,zielone lub ciemnie.Wiec wybralam kolor gownie biel i przescieradlo czerwono bialo,toche kolorowe.Zeby wszystko ladnie wygladalo zaczepiam kokardki na ochraniaczu tzn sama je dzis uszylam.Wykonczylam ,wiec zawiazywania sa czerwone :) Ja nie wiem co sie dzieje,ale brzuch rusza mi sie strasznie,maly jakby chcial wyskoczyc,boje sie tego,nie wiem co jest grane...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Mamusia też tak miałam kilka razy że mały się rzucał w brzuchu jakby coś złego mu się stało ale za każdym razem mijało i następnego dnia odsypiał a potem na usg się okazywało że znowu się inaczej ułożył. No i zawsze jak mam skurcze to synek się tak miota jakby go to bolało. Kurde wczoraj wieczorem dopadły mnie straszne skurcze i trzymały ze dwie godziny. Ruszyć się nie mogłam bo po zmianie pozycji się nasilały a teraz normalnie mam zakwasy. Modliłam się żeby przeszło i przeszło ufff. Kolejny dzień do przodu. Jak wam dziewczyny minęła noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
mamusia - pięknie musi wglądać łóżeczko Twojego Malca z tymi kokardkami :) bardzo fajny pomysł.. może podkradnę :) a i jestem też za Dawidem :) . Dziewczyny u mnie Mały dokazuje przeważnie w nocy, w dzień grzecznie śpi, ale już i tak nie szaleje jak wcześniej, ma coraz mniej miejsca i te jego ruchy są coraz subtelniejsze. Chociaż wczoraj też strasznie się rozpychał i wiercił, że aż się zastanawiałam co się dzieje. Moja koleżanka tak miała parę dni przed porodem :) U mnie póki co dalej cisza, żadnych objawów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Przesądy przesadami a ja też wieszam czerwone kokardki na łóżeczku i wózku. Fajny pomysł z tym ochraniaczem. U mnie same chłopaki ale w domu też dominuje kolor czerwony bo Filip chce być strażakiem więc uwielbia kolor czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamy:) Mi tez sie bardziej podoba Dawid:) Miałam niezła noc. Wstawiłam siku tylko 2 razy. Ale brzuch mnie bolał przy przekrecaniu, twardy jakiś. Teraz mnie kłuje w boku i boli mnie jak na okres ale znając życie to pewnie wyląduje w toalecie a nie na porodowce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby nie wierzę w te zabobony, ale czerwona kokarda musi być :D Dawid też podoba mi się bardziej :) Za 2 dni idę do ginekologa, ciekawe, czy moje łożysko zestarzało się jeszcze bardziej :/. Pytałam wczoraj diabetologa, czy to może być wina cukrzycy (bo gdzieś wyczytałam, że to od palenia papierosów, a ja jestem wielką przeciwniczką palenia i wszystkich opieprzam, więc to nie może być od tego). Powiedział, że czasem może tak być i wtedy ciąża zostaje rozwiązana wcześniej. Ciekawe, jak bedzie w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Z tymi czerwonymi kokardkami do wózka i nad łóżeczko to już chyba tradycja . jak nie zawiesimy to tesciowe,albo babcie same nam to zrobią :D ja na allegro zamówiłam taką kokardkę z medalikiem i na kokardce jest wyszyte imię maleństwa , fajna rzecz :) co do ruchów małego ,to mój wiecznie chyba ma dużo miejsca, bo ciągle się kręci ,aż mnie to dziwi , bo on chyba w ogóle nie śpi , nawet w nocy jak usnę , a mąż ogląda film i trzyma rękę na brzuchu,to poźniej opowiada,że ja już sobie smacznie spałam,a Szymon dalej fikołki robił. Naprawdę mam nadzieję,że jak się urodzi , to będzie to odsypiał hi hi :D To ,że jeszcze zadna z nas się nie rozpakowała, to naprawdę szok :) Jakieś uparte dzieci mamy :D U mnie znowu wszystkie objawy ustały , wczoraj była masakra a dzisiaj znowu cisza..i ciągle się stresuje,że zacznie się 1 listopada ,a tego nie chcę , choć znając życie właśnie tego dnia z nerwów może się ruszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , musimy założyć sobie jakiegoś wspólnego maila do którego każda będzie miała hasło , żebyśmy mogły na niego wysyłać zdjęcia naszych pociech , jak już się w końcu zdecydują wyjść na ten świat :P co Wy o tym myślicie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Chciałabym dołączyć do waszego forum. Wiem że troche późno na samą końcówkę ale jakoś czas mi szybko leciał do tej pory i nie miałam wiele wolnych chwil na forum a teraz już się strasznie dłuży więc mam nadzieje że mnie przyjmiecie. Mój termin to 8 listopada i ma być synek. Imienia nie mamy jeszcze i niestety to jest porażka ale czekam do narodzin i mam nadzieje że jak go zobaczę to mnie natchnie. Mam już jednego synka w tej chwili ma 2.5 roku. Jest cudowny ale ostatnio mamy chyba mały kryzys dwulatka co nie pomaga jak mama ma duży brzuszek i nie jest zbyt mobilna do zabawy. Miałam nadzieje że urodzę wcześniej, mój pierwszy wyszedł w 36 tygodniu. Teraz wszyscy od kilku tygodni mówią że to już ale niestety nic się nie dzieje... Coś mam teraz przeczucie że przenoszę. Tak jak chyba większość byle nie 1 listopada i nie w niedziele ale niestety nie mi o tym decdować. Najbardziej mnie martwi to droga do szpitala (normalnie 10-15 minut) przechodzi koło jednego z największych cmentarzy w mieście. Teoretycznie mój mąż ma awaryjny plan ale ja się coś stresuje że jak się zacznie to możemy nie miec tyle czasu no nic trzeba być dobrej myśli. Pasowałoby mi urodzić tak do czwartku ... ;) ach to czekanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jestem studentką na kierunku Położnictwo WUM. Robię badania na temat dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa u kobiet w ciąży. Byłabym bardzo wdzięczna jeżeli zechcą Panie wypełnić moją ankietę. Poniżej przesyłam link: https://docs.google.com/forms/d/1qKZj4JV4JtQaaUScovyJUDBSKSrutGcNj4LXDXQSl4I/viewform Bardzo dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) zaczęłam od nie dawna czytać to forum bo ,,moje,, grudniowe się rozpadło a tu taka miła atmosfera panuje:):)mogę się dołączyć? Ja mam termin na 21grudnia ale będę miała bliźnięta więc może zahaczę o listopad...będzie Staś i Asia na ostatnim usg maluszki miały juz po 2kg więc ladnie rosną:):) Trzymajcie się dziewczyny lekkich porodów Wam życzę bo pewnie wkrótce się zacznie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha- nie wiedziałam, że coś takiego można kupic, na wszystkim można zrobic interes :), zaraz sobie zerknę na allegro :) Moja mała ma już coraz mniej miejsca, ale ciągle jest bardzo aktywna, teraz czuję, jak się rozciąga i z obu stron brzucha wystawia coś- z jednej strony to na pewno piętka (jakoś mnie to rozczula :) ), ale z drugiej nie mam pojęcia ;). Kasia- witaj :). Dziewczyny, miałam juz wcześniej pytać: czemu nie chcecie rodzić w niedzielę? Chodzi o ten przesąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimifi- ja też grudniowa :)- 08.12., ale od początku jestem na tym forum, bo na tym grudniowym już wszystkie dziewczyny się znały :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
Witam nowe mamusie.im nas wiecej,tym lepiej:)GoHa,podasz link z allegro do tych czerwonych kokardek?u mnie mial byc Filip,ale reszcie rodziny sie nie podoba.mi znow Adas albo Michas podoba.Ale chyba stanie na Filipie,bo starszy syn wymyslil,niech widzi ze liczymy sie z jego zdaniem. Codzien pyta,kiedy to juz,odlicza dni do 2listop.wiecie co,odnosnie mojej wagi,moze to jednak cukrzyca?ale mozliwe,zeby mi obciazenie glukoza wyszlo dobrze?przeczytalam wczoraj ze objawem cukrzycy jest silne laknienie,a ja tak mam,pije bardzo duzo i w nocy kilka razy wstaje by sie napic.przed ciaza wystarczaly mi 4szklanki np,a teraz to i 3litry moge wypic.u was tez tak wieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×