Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biegaczka natrętna

biegam a nie chudnę

Polecane posty

Ja może gruby nie jestem, ale za to ciężki (100kg) przy 86cm w pasie. Zatem wiec co to znaczy, zwłaszcza dla kolan, jak ktoś waży dużo. Jednak grunt to się nie poddawać i robić swoje:) Nie sam bilans, ale też stawiaj na jakość. Np. Tydzień same przepisy bez obróbki cieplnej (jesz surowe warzywa, owoce, sery i mleko). Ewentualnie dodaj ryby, mogą być pieczone (nie smażone). Ja nie jestem specjalistą, ale dużo eksperymentowałem na sobie. PS. Dla zobrazowania, jak zacząłem się odchudzać ważyłem 87kg. Na samym bieganiu waga wzrosła do 92. Potem siłownia i jak się rozrosły górne partie ciała to wiadomo do jakiej wagi doszło. Jednak dla mnie ważniejsze są wymiary i same proporcje żeby zachować:) Interwały - do tego naprawdę trzeba mieć dobre przygotowanie fizyczne już... bo dla mnie interwały to 90% Rmax, więc to nie jest ćwiczenie dla osób z większą nadwagą. Biegasz dopiero półtorej miesiąca... Ćwicz dalej swoje, a za jakiś czas dojdziesz i do interwałów. Według mnie nie ma co się rzucać na głęboką wodę, tylko stopniowymi krokami. Wątpię, żebyś miała odpowiedni pułap tlenowy VO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegaczka natrętna
nie wiem jakie jest moje tętno maksymalne, bazuje tylko na wzorze 220-wiek. I bieg taki nieco tylko szybszy niz trucht - to u mnie już 90%HRmax. Nie wiem, może faktycznie moje maksymalne tetno jest wieksze. Rano nigdy nie mam glowy zmierzyc sobie spoczynkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzór dobry 220-wiek to jest Twoje maksimum. Ja Ci osobiście póki co odradzam interwały. Biegaj swoim tempem. Wyrobisz lepszą kondycję to przejdziesz dalej. Jak z Twoją jakością pożywienia dotychczas? Tzn. Przed rozpoczęciem biegania co jadłaś? Może masz totalnie zaburzony metabolizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegaczka natrętna
zawsze starałam się zdrowo odzywiać, dieta jest zbilansowana, odpowiednia proporcja wegli do białek (oczywiscie nie z zkalkulatorem w dłoni, oreintacyjnie). Interesuję sie zdrową żywnością, eko-jedzeniem itp., sama mam wielki ogród i mnostwo swoich warzyw, mieso glownie od rolników, nabiał też. Wiadomo, jadam czasem słodycze, czy lody, z umiarem, ale nie umiem sobie całkiem tego odmówić. Raz na parę lat robię oczyszczanie - miesiac na samych warzywach bez soli itp. Ale ogolnie mało solę. Jedyne moje błędy zywieniowe to te słodycze (raz w tygodniu baton, czy pare cukierkow), moze chwilami za duzo owocow (w sezonie). Uwazam na to co jem, gotuję sama, raczej zdrowo, choc majac faceta w domu to i karkowka czasem musi byc. Ogolnie mam taką tendencję raczej do tycia nniz chudniecia, wiec odkad pamietam, zawsze musze uwazac i mam to w nawyku. Moze pies jest pogrzebany tutaj: jako dziecko byłam grubasem, mama mnie dobrze chowała:-) jako nastolatka zrozumiałam, że ejst źle, schudłam szybko, ale od tego czasu mocno muszę się pilnować, bo waga jakoś chce wrócić do tej z czasów nastoletnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegaczka natrętna
teraz niestety jestem bliska tamtej wagi, bo jak pisałam, zmieniłam nieco tryb zycia, mniej ruchu niz kiedys no i waga pędzi do poziomu który mnie zatrważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego odradzasz jej interwaly? Spalaja tluszcz jeszcze na dlugo po zakonczeniu treningu. Jesli dodamy do tego cw silowe i odpowiednia diete efekt przyjdzie. Autorko ja polecam ci na you tube fitappy- laska ma swietne trenigi, bardzo zroznicowane i jak dolozysz to do swojej rutyny zaczniesz chudnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam interwały, bo ma zbyt dużą nadwagę... wyniszczy sobie stawy. Wątpię też, że jest na to przygotowana wydolnościowo. Może spróbować, bo ja mam zawsze taka zasadę, że można sprawdzić w razie czego i zobaczyć czy podpasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam nadwage i daje rade, chudne powoli, ale spalam tluszcz, a buduje miesnie co w efekcie daje wysmuklenie ciala. Wyglada to tak jakbym sie kurczyla :D I niedlugo nie bedzie sladu p nadwadze. INterwalowo moze tez biegac przeciez- 1 min biegu/ 1min spaceru. Autorko zycze powodzenia, ja schudlam 16kg jak dotad. Bedzie dobrze! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kenniks ty to goowno wiesz, a sie udzielasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radykalna zmiana diety i bieganie średnim tempem spowoduje na pewno utratę wagi.Niektórzy potrzebują więcej a inni mniej czasu żeby schudnąć.A do biegania dodałbym aerobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertuu
To nieprawda, że bieganie nie wpływa na chudnięcie. Bzdura. Każdy trening aerobowy pomaga w odchudzaniu. Ale żeby waga ruszyła, polecam na początku ostrzejszą dietę. Zero słodyczy, konkretne ograniczenie kalorii. Dopiero potem można prowadzić normalne "zdrowe odzywianie", najpierw trzeba potrząsnąć organizmem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegaczka natretna
witajcie, wlasnie wrocvilam z przebiezki czy wam tez dzis sie tak zle biegalo? odkad zaczynalam biegac, nie bylo nigdy tak kiepsko jak dzis. Normalnie 10km przebiegam jednym ciagiem, a moglabym biec dalej (ale zaczynaja bolec stawy), a dzis - 2km biegu, 200m marszu, i tak 3 razy, w sumie 6,5km w 50 minut ://////// masakra. Nie wiem, czy to ten upal, czy zmeczenie (cwiczylam dzis na silowni, ale same silowe - ramiona, bicepsy, plecy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ta siłownia Ciebie wykończyła...:P Stad takie uczucie braku jakiejkolwiek energii. Może sporo dnia na nogach byłaś? Ja też zawsze miałem po tym problem z formą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy biegałam i ćwiczyłam w domu sama, bo jakimś czasie stało się to dla mnie katorgą i jedynie środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Od jakiegoś roku chodzę do GoldsGym na wilanowie i trenerzy nauczyli mnie, że samo ćwiczenie powinno być przyjemnością :D i tak jest! gdy zmieniłam nastawienie, to chyba coś się odblokowało, bo kilogramy zaczęły uciekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarmarczek
a pijesz duzo? Moze jakies termogeniki łykaj, ja stosuje figura extraslim na spalanie i mi pomaga, bo tez mialam zastój wwagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komposo
Samo bieganie to zbyt mało - jeśli dieta pozostała ta sama, to nie przyniesie to zadowalającego efektu. Radzę wprowadzić środek na odchudzanie, łatwiej wam będzie zrezygnować z kiepskiego jedzenia. Bez całkowitej zmiany trybu życia nigdy nie będziecie mieli zadowalającego efektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo bieganie to za mało niestety...dorzuciłabym do tego kąpiele w solach, najlepsza byłaby naturalna sól z morza czarnego, ja wypróbowałam i jestem bardzo zadowolona. Sól ta jest bardzo bogata w minerały, sprawia że kąpiele działają wyszczuplająco, a po kąpieli skóra jest nawilżona i wspaniała!!!! ja kupiłam sobie sól we Wrocku w grocie solnej na grabiszyńskiej 241 zamawiałam już również przez internet nie ma z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komposo
Dołącz do tego foreverslim. Ostatni posiłek 4h przed snem, najlepiej mocno ograniczyć słodycze i tłuszcze. Dzięki temu schudniesz i to mocno. Niestety, ale samo bieganie to zdecydowanie zbyt mało, aby faktycznie trwale stracić nadwagę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karrina82
spróbuj suplementów na odchudzanie, ja schudłam w ostatnim miesiącu 7kg, wybrałam preparat z 1 miejsca w rankingu rankingtableteknaodchudzanie(kropka)pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×