Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Który język powinien być narzucony światu?

Polecane posty

Gość kosmopolitański
żaden wolnomyślicielu, dlaczego komukolwiek cokolwiek narzucać? jak to się ma do danego ludziom Bożego prawa posiadania własnej wolnej woli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajedyna
żaden...to powinien być łatwy język...ruski? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narzucic to powinni ci chomąto bo i tak jestes zwyklym baranem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za każdym z nich stoją poważne argument 1) sanskryt to czysty aryjski język 2) od łaciny się wywodzi masa oficjalnego słownictwa, i z tego powodu byłaby dość łatwym językiem dla każdego do przyswojenia 3) angielski i niemiecki mają najwięcej zwolenników 4) francuski jest językiem III świata. Ale po co się dostosowywać do III świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylfka#
7. włoski najpiękniejszy, więc nie narzucony a jedyny na tej planecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francuski powinien być 5 na liście. Pomyłka, bo miałem jeszcze paru kandydatów, których usunąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylfka# nie lubię włoskiego, a i za makaroniarzami nie przepadam. Nic ładnego nie ma wtym języku, poza Boską Komedią Dantego. Powinnaś porównać piękno anglosaskiego języka, do bylejakości włoskiego. Ale czy ty czytałaś Beowulfa na przykład? Wątpię... Ale anglosaski jest już nieużywany, dlatego nie umieściłem go na liście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
esperanto jesli już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o gusta. Jeden język byłby pożytkiem dla następnych pokoleń. Jednak, za każdym trzeba rozważyć argumenty Jest jeden argument, przeciw jednemu językowi. To by usunęło barierę między populacjami. To by spowodowało mieszanie się populacji. Dlatego nalepiej wybrać około trzech języków . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×