Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamusiaFilipka

3 miesiące i waga 9kg na piersi !!!, czy którejś z waszych dzieci tak miało?

Polecane posty

Gość MamusiaFilipka

tak jak w temacie zaczynam się już martwić , Ma dopiero 3 miesiące a ledwo mogę go ponosić z 15 minut bo ręce mi wysiadają :( urodził się z wagą 4200 czy to normalne że waży 9 kg ? czym to jest spowodowane ? staram się odżywiać zdrowo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, mój ma 3 miesiące i tydzień i waży 8 kg. Ubranka rozmiar 74. Waga urodzeniowa 3.200. Też jest wyłącznie na piersi. Ja jem już wszystko, ale mam na myśli domowe jedzenie, bez fast foodów i niezdrowych przekąsek. Jeśli lekarz nic nie mówi to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ur. się z wagą 4kg, teraz ma 6kg, jest za to dłuuugi :) Ale wasi to po prostu olbrzymy. To chyba przez hormony w jedeniu. Dodam, że mój jest na mm i ledwo mieści się z wagą w siatce centylowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubranka 68 nosi, 74 mam kilka i są naprawdę duże. Pewnie już ciężko takie '' maleństwo'' nosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo cięzko nosić:) tym bardziej, że nie ma jeszcze sztywnych plecków i trzeba bardzo uważać. U nas to raczej geny, bo ja jestem dość wysoka, a mąż ma 2 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 kg to duzo... Niestety ale pokarm matki może być zbyt kaloryczny... Tkanka tluszczowa ksztaltuje się w ciagu pierwszego roku zycia, jak teraz się zrobi pulpecik to taki zostanie albo przynajmniej będzie mial problemy w przyszlosci! Moja corka 9 kg miała na roczek a urodzila się 3,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od 4 kg przy porodzie
A my też wysocy, i mały też długaśny. Ja 175 mąż 185 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od 4 kg przy porodzie
te dzieci nie będą grube, one to zgubią jak zaczną się przemieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od tego 8 kg:)
Nie będą grube. Ja oglądając swoje zdjęcia byłam dokładnie identyczna, a teraz noszę rozmiar 36/38. Zgubią te drugie bródki jak zaczną raczkować, a najpóźniej gdy będą chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie uwarunkowania genetyczne tylko paskudztwa w naszym jedzeniu jakimi są hormony (mięso i jego prztwory) oraz konserwanty. To wszystko przenika do mleka . Mój syn urodził się z wagą 4,200 kg ale w wieku 3 miesięcy ważył nie co ponad 6 kg. Ja akurat mięsa nie jadam , mam odpowienio ułożoną dietę pod kątem karmienia piersią . Lekarz powiedział że niestety ale nasze obecna żywność jest tak nieczysta biologicznie że trzeba bardzo uważać i okrajać ją z przetworzonych produktów bo inaczej roczniaka wagowo będzie można posłać do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od tego 8 kg:)
Zresztą ja pytałam pediatry, czy to nie jest zbyt wysoka waga, a ta zdecydowanym głosem powiedziała, że wszystko jest ok, a później z uśmiechem żebym czasami nie wpadła na pomysł go odchudzać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od 4 kg przy porodzie
nie tylko hormony w mięsie, teraz dodaje się też fitohormony! rośliny warzywa owoce są sztucznie pędzone. W Hiszpanii po oprysku, w jeden dzień robi się z kwiatu duża pomarańcza, a opryski są takie, że koleżanka do dziś ma problemy ze skórą :( a mineło 10 lat odkąd pracowała przy zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 3,5miesiaca. Rowno w 3 miesiacu wazyl 6400 i byl miedzy 50a75 centylem. Jest duzy a nie gruby i dlugi bo nosi 74. Dzis nawet mialam pytanie czy ma pol roku. Kawal chlopa z niego,tez tylko na piersi. I nie od zadnych hormonow,bo jem same zdrowe rzeczy,wszystko z "wlasnej produkcji",smaku kurczaka ze sklepu to nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej porozmawiaj z pediatra. moja w wieku 3 m. wazyla ok. 7 kg a wieku 5 m. ok. 9 kg, czyli tez duzo no i byla poza siatka centylowa! dostawala mm. lekarz kazal wprowadzac zupki i na szczescie zwolnila z przybieraniem. teraz ma prawie 9 m. i wazy 10 kg, wiec tez nie malo. slyszalam, ze dzieci karmione piersia z czasem lepiej spalaja tluszczyk. pogadaj z lekarzem. glowa do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od 4 kg przy porodzie
moja pediatra zawsze potarza, że niemowlak nie da sobie zrobić krzywdy :) widocznie wasze maluszki tyle mleczka potrzebują do prawidłowego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wprawdzie nie mama, ale niania - mój podopieczny ważył 8 kg w trzecim miesiącu, też był tylko na piersi (oraz na "piersi w butelce" rzecz jasna :p). Ale też był "długi" - po bardzo wysokich rodzicach. Teraz ma 9 miesięcy i od tego czasu wagowo niewiele przybrał, chociaż wprowadzono mu również inne produkty do jedzenia, za to wydłuża się z dnia na dzień ;) No ale już dosyć długo raczkuje, pełza i zasadniczo sporo rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ciupaga... moja ma 3,5 miesiąca, urodziła sie z wagą 3900g a wazy teraz 6600g. ubranka 68-74. jest długa ale szczupła karmię 80% piersią, 20% butla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córeczka za tydzien w sobote skończy 7 miesiecy i wazy 7 500 kg nosi ciuszki na 68 cm takze widze róznica ogromna karmie ja butelka ale procz tego je kaszki owoce zupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9kg i 3 miesiace, to chyba bardzo duzo. Moje dziecko ma rok i wazy 9.5kg, i wcale do chudzielcow nie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 6tygodni I wazy 6100! Karmiony tylko piersia, jest bezsmoczkowy. Waga urodzeniowa 3600, wzrost 57. Teraz kupuje mu juz ubranka na 68 I sa akuratne. Mysle, ze do 3 miesiecy spokojnie dobije 9'g. Nie wiem jak go bede nosic, bo juz teraz mi kregoslup wysiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×