Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Kanisa Paulinki zywienie wyglada nastepujaco: -rano po przebudzeniu ok 6-7 pierś -9 sniadanie (kanapka z wedlinka lub serkiem białym i pomidorkiem,kaszka,jajecznica,owsianka z owocami,kasza manna na mleku z jabłkiem tartym,parówka z szynki itp) -12 obiad (zupka z warzywami z indykiem albo z krolikiem,wolowinką,cielecinka ,z rybą itp) -14.30-15 owoce lub kisiel z bobofruta,kaszka kukurydziana z owocami -16.30-17 serek lub jogurt -19-19.30 kaszka + pierś Odkad Paulinka skonczyla 10 msc tak wyglada nasz jadlospis:) co do obiadku to wiadomo ze jak np.gotuje jakas zupe dla nas to Paulinka ja je:)ale z regóły gotuje dla niej oddzielnie warzywa na parze ,a miesko w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanisa najlepiej jak zerkiniesz sobie w tabele jakie produkty mozesz wprowadzac w danym miesiacu to bedzie Ci łątwiej:)Paulinka je juz praktycznie wszystko,a jak robie jej zupki to staram sie urozmaicac:) wczoraj jej zrobiłam zupke z łososia do tego brukselka,biała rzepa,rzotkiewka,marchewka,pietruszka,seler,dynia i przyprawilam ziolami koperek,pietruszka ,tymianek ,prowansalskie i oczywiscie troszke oliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za rady odnośnie nocnika i jedzenia. Ja się zastanawiam właśnie czy już kupować czy jeszcze nie i chyba się wstrzymam kilka tygodni, bo to chyba raczej u nas tak szybko się nie sprawdzi. Obawiam się,że będzie podobnie jak z samodzielnym piciem z niekapka czy kubka 360 niby wie jak przykłada się do ust i tak robi,ale jak coś jej poleci to od razu wyrzuca. Nie pozostaje mi nic innego jak cieszyć się,że ostatnio Natka chce pić chociaż dwa razy z butelki, bo długą walkę z nią już toczę o to picie. Jesteśmy właśnie po wizycie u pediatry. Mała waży 8900 generalnie nie jest grubaskiem tylko jakaś taka duża na długość:) Nie mogę nadążyć ostatnio z uzupełnianiem garderoby ciągle wszystko na nią za małe:) Podpytywałam Was o to co jedzą Wasze dzieciaczki bo mnie się wydaje,że Natka mało je chociaż sądząc po tym jak przybiera na wadze można wnioskować inaczej. Niestety sporo ograniczeń z tym jedzeniem mamy, wczoraj pediatra odesłała nas w trybie pilnym do alergologa bo jak stwierdziła ona nie jest w stanie nam pomóc. Póki co mam nic nowego nie wprowadzać do diety, dopóki nie dostaniemy się do specjalisty ma brać debridat i dieta do ustalenia z lekarzem. Oprócz problemów ostatnich z ulewaniem-wymiotowaniem? są jeszcze jakieś dziwne rzeczy z oddychaniem, świszczeniem i lekarka podejrzewa,że to też na tle alergicznym. Trochę mnie to martwi:( A co do kłopotów ze snem to jak lekarka stwierdziła "nie wygląda na zmęczoną taka żywotna jest" więc widocznie moje dziecko nie potrzebuje snu... już sama nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ktore maja starsze dzieci,jak sie objawia ospa ? :/ Wczoraj po spacerze Paulinie zaczeły czerwienic sie policzki,myslalam ze to pewnie od wiatru.Zauważyłam że chodzi i sie drapie,a po wieczornym kąpaniu wyskoczyły jej czerwone plamki na ciele i na głowie ,a na policzku chrostka czerwona:/ Pytam po panuje ospa dzieci moich znajomych choruja ,a ja nie mam pojecia czy juz mam leciec do lekarza czy jeszcze poobserwować? Prosze o rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie do doświadczonych mam czy może któraś z was używała kropli na kolkę sab simplex z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GG1986 Moja znajoma ich uzywała i byla zadowolona.Ja uzywałam bobotic i tez szybko podzialaly bo podobno sklad podobny do sab simplex tylko troche słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny w biedronce są art. żywnościowe (kaszki , zupki deserki . mleko) - 20 % do niedzieli deserki z bobovity kosztują 2,15 więc dużo taniej niż w rossmanie. co do sab simplex to u nas nie działały , bardziej zadziałał esputicon w kropelkach , 1 do 2 kropelek dziennie. suzi na razie poobserwuj bo może faktycznie od wiatru . a gorączkuje ? chociaż powiem ci że ostatnio widziałam dziecko w trakcie ospy to obsypana była nie źle !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatki jednak falszywy alarm wlasnie od lekarza wrocilam,to reakca po szczepionce ,,odra,świnka,różyczka,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
suzi to może być taki efekt po tej szczepionce? powiem szczerze że nawet bym nie pomyślała . To całe szczęście że nie ospa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
I znowu biednemu wiatr w oczy:) Kacper był na spotkaniu z anestezjologiem bo za tydzień ma mieć wycinane migdałki a tu pan powiedział, że jak się wyniki nie zmienią do dnia operacji to go nie dopuści:(( Aaaaa a wyniki w caly świat:( Erytrocyty , hematokryt i limfocyty powyżej normy, krzepliwość też, rozmaz w cały świat:( Czy któraś z Was zna się może na wynikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
Oooooooooo!!! do nie fifato u was :( współczuję bo człowiek przygotowuje się psychicznie na zabieg ( a przede wszystkim przygotowuje dziecko ) a tu guzik . wiesz co pogrzeb w necie gdzieś znalazłam fajną stronkę na temat interpretacji wyników badań jak cos to wkleję link .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
limfocyty.pl/interpretacja-wynikow-morfologii-krwi-u-dzieci/ edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79375,11108578,Badania_krwi_i_moczu___interpretacja_wynikow.html znalazłam takie interpretacje może Ci się przydadzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatki no ja tez bylam w szoku bo szczepionke miala 2 tyg temu:/ z jednej strony to by bylo dobrze jak by ta ospe miala bo jednego chorubska mniej i czym wczesniej tym lepiej ,ale z drugiej dobrze ze nie ma bo nie jestesmy uziemione w domu:) zaraz sie szykujemy na spacerek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Dziękuję Mamonatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny. dawno mnie tu nie było ale na bieżąco sledze wpisy :) mam do was takie pytanie moja mała prawie będzie miała 8 miesięcy i problem mamy taki ze je tylko obiadek i mleko (jest na mm). jak widzi kaszkę to wpada w płacz już chyba wszystkie smaki miała wypróbowane i jest po prostu na nie. jugurcik zje 3-4 łyżeczki i koniec i tak samo jest z deserkami. już ręce mi opadają. już nawet się zastanawiam czy to jest normalne. a jedyne to to ze wypije 50 ml soku bobofrut ale tylko jabłko marchew inne nie wchodzą w grę. czy któraś tez ma takiego małego niejadka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dobrze Ala raczkuje jak szalona wstaje przy czym tylko sie da wiec oczy naokolo glowy musza byc. Z kapiela nie ma problemow choc w wannie tez chce wstawac :-). za to z przy wieczornym ubieraniu jest marudzenie a przy pieluszce wierzganie na maksa. U mnie mama powoli sadza ja na nocnik ale bardziej tak zeby sie przyzwyczajala niz uczyla bo takk jak suzi chyba pisala dzieci ok 18 mcy lapia ze trzeba wstrzymac i nie sikac do pampera tylko do nocnika. Z zupek uwielbia kabaczkowa, pomidorowa krupniczek i ostatnio brokulowa. No i w koncu mozemy sie pochwalic dolnymi jedynakami od jakis 2 tyg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanka, moja Ela jest niejadkiem, duży słoiczek deserku ma na trzy razy, a i tak jest wtedy dobrze, czasem nawet nie spróbuje i już się krzywi, obiadku też czasami nie chce wcale a o zjedzeniu całego tylko pomarzyć. szybko się nudzi jednym rodzajem pokarmu, dlatego podtykam jej różne pokarmy w trakcie jednego posiłku, np. po kilku łyżkach desrku czy jogurtu daje jej jabłko lub banana, zależy na co ma ochotę, potem np daję jej placuszki, które jej specjalnie robię (jaglano-dyniowe), i co tam jeszcze podejdzie pod rękę. Zrobiłam jej taki mus jeszcze, bombę witaminową (też jaglano dyniowy z kiełkami lucerny), generalnie kombinuje jak mogę. Gusia jakbym o mojej Eli czytała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
witajcie u nas znowu choroba :( Natkę znowu coś dopadło , mam dość i niezłego doła :( jutro jadę do Klimali żeby zbadał gardło i nos , bo 2 tygodnie kataru to trochę za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Kanisa zaciekawiły mnie Twoje wynalazki:) Dasz przepis na tę bombe:)? Ja próbuje kasze jaglana podać- dziś malutki na próbe dostał trochę z moim mlekiem i troszkę wypił ale duży pluuuuuł :) i stwierdził, że to ziemniaczki:) Jeszcze go jakoś rozpracuje:) Mamonatki trzymajcie się- może jednak musicie zrezygnować z tego przedszkola na razie? . U mnie odpukać nie ma na razie przeziębienia a we wtorek zobaczymy, czy się wyniki poprawiły na tyle, żeby zrobić migdałki. Ale znowu mu się cos alergicznego robi- jakieś wykwity na nóżkach :( Także zawsze cos musi być:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Z jakiego miejsca takim kilkumiesiecznym maluchom pobierana jest krew do analizy? Szczepionka 5w1 będzie miala wplyw na wyniki? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dzięki Martini chyba do końca roku odpuścimy przedszkole , żeby chociaż święta mieć spokojne tym bardziej że robimy wigilię u nas , więc troszkę pracy będzie :) Natka ma gorączkę 38 katar i ból gardła więc to bardziej grypa niż coś poważniejszego.(taką mam nadzieję). Kasia juz pokasłuje i kicha :) u mnie ooooooooogromny katar :) i jednym słowem jest suuuuuuuuuper:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
a powiem wam że te wziewy które ma Natka dużo dają , bo przynajmniej kaszlu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mamonatki to Wy wszystkie do łóżka leżec****achnieć:) a tatuś robi serwis:):) Ja tez się porwałam na wigilie,żeby z dzieciakami nie jeździć ale chyba z motyką na księżyc bo do wigilii mąż ma może ze 3 dni wolne i nie wiem jak to ogarnę:) Evia z paluszka pobierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Martini za info:-) Musicie byc super zorganizowane dziewczyny, ze robicie rodzinna wigilię majac takie maluchy, podziwiam. Ja ciesze sie, jak mieszkanie przy malej uda mi sie ogarnac :-) spi w dzien coraz mniej, za to coraz bardziej towarzyska i ciekawa wszystkiego :-) zdarzylo wam sie ze na sloiczek takiego samego rodzaju tylko roznych producentow maluch na jedno zareagowal wysypka a na drugi nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
tak jak pisze Martini wygoda dla nas nie trzeba się przemieszczać z tymi wszystkimi tobołkami :) u mnie mąż może tez wykombinuje trochę wolnego , ale moja mama dużo pomaga więc myślę że dam radę :)zawsze jak gdzieś jedziemy to godz.18.30 i trzeba się zbierać bo zaczyna się marudzenie , a tak wigilia w domku to możemy dłużej posiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Evia to fakt, musze nawet przyznać, że przy dwójce jestem bardziej zorganizowana niż przy pierwszym. Po prostu przy pierwszym wszystkiego się jeszcze bałam:) a teraz wiem, że jak chwilkę sam poleży i pomarudzi to mu się krzywda nie dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamanatki ja tez z tego wzgledu robie wigilie u siebie :) Martini to znaczy ze przy drugim to juz bede perfekcyjna pania domu hihi:) ale to prawda ze jak dzidzia troszke pomarudzi to nic sie nie stanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
zgadzam się z Martini że przy drugim dzieciaku jest prościej :) ale niestety 2 razy więcej roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Oj jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×