Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość PasQda_Basia
vera30 - ja mam dokładnie taki zestaw: http://www.youtube.com/watch?v=y7DVhcHABOg , więc nie wiem czy jest możliwość zamontowania innego fotelika. Ja używałam tego z Graco a później kupiłam fotelik Maxi Cosi Axiss i córka jeżdzi w nim do dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się ciągle zastanawiam nad łóżeczkiem..;) Bardzo podobają mi się te turystyczne 2-poziomowe. Można nim swobodnie jeździć po mieszkaniu. i dość bezpieczne.. Natomiast u mnie w domu są podzielone zdania...A Wy co dziewczyny myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patija ja preferuje normalne drewniane lozeczka, ale zdania sa jak ze wszystkim podzielone. Sama musisz zdecydowac, ktore bedzie bardziej praktyczne w Twoim przypadku. Ja chce kupic drewniane takie z ktorego potem mozna zrobic tez lozko dla dziecka. Znajomi kupili turystyczne i jak maly mial 1,5 roku zanim kupili mu lozko to zrobili dziure w siatce zeby sam mogl z niego wychodzic. Wygladalo to dziwnie...no a w drewnianym po prostu zdejmujesz bok albo wyjmujesz szczebelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w turystycznym jest rozpinany bok. Drewniane chce mi siostra dać bo ma dwa. Muszę dokładnie oglądnąć i zastanowić się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no widzisz jak w tym co chcesz kupic jest rozpinany bok to spoko. Oni w swoim takiej opcji nie mieli wiec zrobili dziure :) No i lozeczko juz zadnemu dziecku nie posluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 - ja bym wzięłam drewniane od siostry a kupiła turystyczne. Turystyczne zawsze się wam przyda (jeśli nie ma w rodzinie na zbyciu), a drewniane to drewniane...jak już się Małe pojawi zdecysujecie które użyć. Zawsze możesz potem oddać drewniane siostrze lub sprzedać, podarować komuś :) Ja będę miała drewniane od szwagierki, a turystyczne jest u jednych i drugich dziadków (po dzieciach mojego brata i męża siostry) więc mamy full wypas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry pomysł. Przecież turystyczne łóżeczko przyda się jak malutka będzie miała zostać z dziadkami to będzie miała gdzie spać..;) no i sprawa rozwiązana..;) A później będzie fajny kojec do zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
Dziewczyny czy wy tez macie takie niskie cisnienie? Od kilku dni prawie codziennie robi mi sie słabo :( Mierze cisnienie i mam 100/60. Robi mi sie tak słabo ze musze sie połozyc,wczoraj np nie dałam rady głupich naczyn pozmywac. Chodze ciągle jakas ospała,na nic nie mam siły. Mój gin kazał mi wypic kawke. Rozmawiałam tez ze swoja endokrynolog i powiedziała ze takie niskie cisnienie to częsta dolegliwosc w ciązy i zeby dosalac potrawy bo to pomoze podniesc troche cisnienie. I ze lepiej jak w ciązy jest za niskie niz miałoby byc za wysokie. Ja zawsze miałam tak 120/80 albo 130/85 i wtedy czułam sie super, a teraz to porażka. Na kazdej wizycie u gin mam mierzone cisnienie i ostatnio po wejsciu po schodach miałam 100/60 :O Juz sama niewiem co robic. Morfologia ok, hormony tarczycy ok, mocz ok. Dlatego mysle ze to przez to cisnienie.I jeszcze pogoda do kitu. Wypicie kawy mi pomaga ale na jakies 2 godziny. Do tego zaczyna mnie strasznie bolec kręgosłup. Przy komputerze posiedze najwyżej 30 minut i zaczyna bolec. Lekarz pokazywał mi ćwiczenia na kręgosłup i chyba bede musiała zacząć je wykonywac bo jest coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 - turystyczne przyda wam się też na wyjazdy wakacyjne oraz na wypady z nocowaniem (np u znajomych w innym mieście). annnnnnnna123 - ja z ciśnieniem akurat nie mam problemów, ale ostatnio boli mnie pępek (tak od środka w okolicy pępka) i skóra dziwnie mi tam tak nawisa oraz boli mnie po bokach raz z lewej raz z prawej strony (jakby mnie ktoś ugniatał). Będę w piatek na wizycie to zapytam czy to normalne i czy mozna coś z tym zrobić...ale podejrzeam że oprócz nospy to niewiele :( ot takie uroki ciąży Nie wspomnę o tym że od 9tc czasami pobolewa mnie kość ogonowa (prawdopodobnie od skrzywienia kręgosłupa) i czasem chodzę jak paralityk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co do ciśnienia to w poniedziałek na połówkowym miałam mierzone ciśnienie 3 razy bo tak wysokie miałam za pierwszym razem 160/90 za drugim 140/90 a za trzecim 140/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
Dziewczyny zewzględu na to ze miałam w badaniu krwi bardzo niski poziom witaminy D mój gin mi przepisał ta witamine w tabletkach i kazał brac 2 razy dziennie po 2 tabletki. Niestety nie daje rady brac takich dawek bo zwyczajnie robi mi sie niedobrze i boli mnie żołądek. Niewiem kurcze co teraz. Kolejna wizyte mam za 10 dni. Niestety nie u mojego gin bo wyjeżdza na urlop tylko u jakiejs babki z jego kliniki.Musze zrobic ponownie badania. --- patija to faktycznie troche wysokie to twoje cisnienie, ale moze powodem był stres lub jakies napięcie emocjonalne związane z tym usg?. Jutro zaczynam 24 tydzien :) Matko jak ten czas zasuwa. Młody juz tak kopie i sie przeciąga ze czasem to mi brzuch faluje :) Czuje go praktycznie przez cały dzien z różnymi przerwami,a najbardziej wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
annnnna123, może spróbuj w trakcie posiłku przyjmować tą witaminę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo podziel na 4 x dziennie z odstępami. Jeśli jest ci niedobrze,to znaczy,że za mało pijesz płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka18181
Czesc dziewczyny mam pytanie ile z was jeszcze nie wie wogole jaka bedzie plec dziecka? Bo mam wrazenie ze chyba wiekszosc wie i bede na samym koncu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna no miałam trochę stres bo nie wiedziałam jak tam maluszek..;) To super musi być uczucie jak tak się wierci. Ja też czuje kopniaki i często ''siedzi'' mojej prawej stronie i mnie uwiera..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patija radze to kontrolowac bo masz za wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu kontroluje codziennie i jest w normie.. Więc myślę że to było poddenerwowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Zauważyłam, że działamy sinusoidalnie - albo "przerabiamy" po kilka stron forum w parę godzin, albo wpisy pojawiają się co kilka dni... Jak tam mamuśki? Mnie dziś w nocy pierwszy raz w życiu dopadła zgaga... Nie miałam pojęcia, że to aż tak potrafi dać w kość. Teraz siedzę i się zastanawiam co zrobić, żeby dziś wieczorem uniknąć powtórki... Wysyłać męża po migdały? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
migdaly najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himallaya
Witam dziewczyny jestem w 21 tygodniu ciąży. Od kilku dni czuję, że mam cały czas twardy brzuch. Nic mi poza tym nie dolega. Nie plamię, nie krwawię. W piątek miałam badania połówkowe i maleństwo ma się bardzo dobrze. Tylko mam wrażenie jakbym miała za mało skóry na brzuchu, a smaruję się regularnie i mam elastystyczną skórę. Martwi mnie tylko ten twardy brzuch. A i mam mega zaparcia i niestety pojawiają się gazy smutas.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himallaya- a bierzesz magnez na twardnienie brzucha? A na zgagę pije bawarkę..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Byłam w piątek u lekarza - zleciła mi badania (morfologia, mocz, toxo) i dała skierowanie na USG i echo serca małej. Na USG idę we wtorek 19.11, a na echo serca 20.11 - ciekawa jestem co tam powiedzą. Ja też mam gazy i czasem boli mnie po bokach brzucha i przy pepku - wszystko się rozciąga ;) Mała coraz wyraźniej mnie już kopie i tatusiowi też udaje się złapać kuksańce :D Powoli też zbieram coraz więcej rzeczy dla malutkiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasienka, daj znać jak wyniki :) Muszę ci powiedzieć że ten Marianek nie chce mi wyjść z głowy. Po prostu coraz bardziej mi się podoba to imię. Teraz przypomniałam sobie że miałam takiego kolegę kiedyś, dawno temu, który nosił to imię. Mówili na niego Maryś. Nie uwierzycie, jak do niego pasowało... Na Marianka można też mówić Maniek (jak ten mamut z epoki lodowcowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
jasienka a dlaczego lekarka kazała zrobic echo serca dziecka? To standardowe postepowanie? Ja wczoraj odebrałam swoje wyniki badan. Morfologia z każdym badaniem sie pogarsza ale nie jakos bardzo. Witamina D wieksza niz ostatnio ale i tak poziom jest za niski,toksoplazmoza ujemna - uffff.... Czekam jeszcze na wyniki moczu bo gdzies zaginęły :O Od jutra zaczynam 25 tydzień :) Mały juz niezle kopie i sie wierci.Czasem widze jak brzuch mi faluje albo wychodzą mi na nim różne guzy i inne dziwne kształty:) Jak w filmie obcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
Ja zauważyłam ze czasem brzuch mi twardnieje.Zdarza sie tak juz od 2 tygodni. Najpierw nie zwracałam na to uwagi. Brzuch robi sie twardy na kilka sekund i wraca do normy. Podobno to normalne, są to tzw skurcze Braxtona Hicksa i świadczą o tym ze macica ćwiczy sobie przed porodem. W poniedziałek mam wizyte to sie wszystkiego dokładnie wypytam. Mysle ze za jakies 2 tygodnie zaczne powoli kompletowac wyprawke. Po pierwsze chce to zrobic dopóki jeszcze mam siłe połazic po sklepach, a po drugie wolenie zostawiac wszystkich wydatków na sam koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Moj brzuch tez robi sie taki twardy, a szczególnie rano. Bylam ostatnio wieczorem na izbie przyjec bo dostalam do tego jakies dziwne kłócie w boku,że nie mogłam sie wyprostować ani wstać z łóżka. No i wiadomo jak to przy pierwszej ciąży byłam cała w strachu. No i na tej izbie Pan Ginekolog z wielkim fochem, ale mnie zbadal. I pretensje, że dlaczego nie pojechałam do swojego Ginekologa.Tak jak bym wiedziała w piątek,że w sobote złapie mnie takie coś. Stwierdził,że te bóle to normalne i że mam brać 3 razy dziennie Nospe i Magnez. Faktem jest to, że branie tej Nospy wcale nie pomoglo, i dalej jak mnie bolalo tak boli.W poniedzialek ide juz do mojego Ginekologa to sie wszystkiego wypytam.Pozdrawiam; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Ja dziś byłam u lekarza po zwolnienie.. I tylko przyłożył mi głowicę do brzucha żeby zobaczyć czy serducho bije i ile wód płodowych. Malutka miała nas gdzieś bo się tyłkiem wypieła..;) Na szczęście wszystko w porządku..;) dziś o 3 w nocy zostałam obudzona przez dzieciaczka ale mogłam się ''delektować''tą chwilą..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×